Test nowego telewizora LCD firmy Samsung UE55ES8000

MazdFan

New member
Świetny telewizor, napawdę Samsung nie chce oddać fotela lidera jeśli chodzi o sprzęt RTV a zwłaszcza telewizory.

Może kiedyś będzie mnie stać :)
Jesli chodzi o 55" to jeszcze swoje kosztuje ale taka 40 jest juz poniżej 4tys :) zapewne w marcu F juz bedą dlatego ES spadają ceny.
 
Ostatnia edycja:

MazdFan

New member
Ja tez wczoraj zauwazylem ze Smart Hub jest okrojony, nie potrzebnie go resetowalem, pewnie bede musial pobrac znowu te aplikacje ktore mialem wczesniej, tylko niech to 'sie naprawi' :)
 

albatri

New member
restarty

Na ostatnim sofcie rejestruje sporo restartów przez pierwsze pół godziny pracy. Wcześniej tego nie było na poprzednich wersjach softu. Czy ktoś ma podobne objawy?
 

MazdFan

New member
Na ostatnim sofcie rejestruje sporo restartów przez pierwsze pół godziny pracy. Wcześniej tego nie było na poprzednich wersjach softu. Czy ktoś ma podobne objawy?
Nie wiem, nie instaluje od razu nowych softów, czekam kilka tyg... lub samo sie aktualizuje (jeszcze to nie nastąpiło) :p
 

kazikw1

New member
Mam nadzieję że po zainstalowaniu evolution kid wypowiedzenie nazwy kanału da efekt przełączenia go na ten program.:). nie będzie trzeba pamiętać na jakim kanale jest dany program.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Ja natomiast mam nadzieję, że Evolution Kit będzie miał zaimplementowanego dongla od AllShare Cast...
 

kazikw1

New member
U mnie wszystko git na nowym sofcie i Smart Hub też jakby spokojniejszy :)
W końcu też Iplex.pl działa z logowaniem do wersji płatnej, choć z HD ma to niewiele wspólnego niestety :)
(55ES8000)
 

Anduril

New member
Mam pytanie do osób które oglądają tv sat i korzystają z modułu Cyfry+ lub NNK HD (oba posiadam i testuje).
Czy u Was też po przejściu do EPG (Przewodnik) w oknie podglądu jest znaczek ładowania (kręcące się kółko) zamiast obrazu aktualnie oglądanego programu ?
Podobno seria ES jest certyfikowana przez C+ i N a tu taki zonk :niewiem:.

Piszę tu o przypadku gdy dokonamy ładowania listy kanałów C+ lub N podczas strojenia .
W tym przypadku mamy polskie znaki w EPG (wreście :eek:k:).
Ta przypadłość nie występuje w przypadku pełnego strojenia listy kanałów z satelity ale niestety nie ma już polskich znaków (czcionki).
Aktualnie mam załadowane fw2004.1 ale na wcześniejszych było tak samo.
Co ciekawe po którejś próbie ładowania wszystko było ok. do czasu wyłączenia TV, ale niestety już więcej ta sztuka mi się nie udała
 

zzabek

Member
Mam pytanie do osób które oglądają tv sat i korzystają z modułu Cyfry+ lub NNK HD (oba posiadam i testuje).
Czy u Was też po przejściu do EPG (Przewodnik) w oknie podglądu jest znaczek ładowania (kręcące się kółko) zamiast obrazu aktualnie oglądanego programu ?
Podobno seria ES jest certyfikowana przez C+ i N a tu taki zonk :niewiem:.

Piszę tu o przypadku gdy dokonamy ładowania listy kanałów C+ lub N podczas strojenia .
W tym przypadku mamy polskie znaki w EPG (wreście :eek:k:).
Ta przypadłość nie występuje w przypadku pełnego strojenia listy kanałów z satelity ale niestety nie ma już polskich znaków (czcionki).
Aktualnie mam załadowane fw2004.1 ale na wcześniejszych było tak samo.
Co ciekawe po którejś próbie ładowania wszystko było ok. do czasu wyłączenia TV, ale niestety już więcej ta sztuka mi się nie udała
Jak chcesz podgląd to zmień: typ przewodnika z samsung na rovi on screen
 

Anduril

New member
Już to próbowałem ale nie ma wtedy polskiej czcionki w EPG i w opisach programów.
Polska czcionka jest tylko w EPG Samsung i przy wgranej liście kanałów Cyfra+.

Podgląd mam także przy EPG Samsung i przy pełnym skanowaniu satelity Hotbird ale wtedy nie mam polskich znaków w EPG.
....czyli na razie albo jedno albo drugie...szkoda ... a przecież TV jest specjalnie przystosowane do C+ i n - Samsung i C+ piszą o tym na swoich stronach
 

RafMat

New member
A umnie po zainstalowaniu nowej aktualizacji 2004,1 do dupy.sterowanie ruchem najpierw za mało światła w dzień.musiałem włączyć wszystkie lampy w pokoju,a gesty ręką w poziomie były odbiciem lustrzane ( odwrotnie).Potem po nowej konfiguracji ciemno się zrobiło z widoku kamerki i wogóle przestało działać sterowanie ruchem,chodź w ustaleniach już wszystko było dobrze.pewnie będę musiał zrobić restart.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:

RafMat

New member
Dziś włączyłem TV i o dziwo wszystko działa dobrze.sterowanie ruchem i kamerka widzi przywłączonym świetle za dnia :) Widocznie mój SmartTv musiał się z tym przespać, żeby na nowej aktualizacji działać. Taki Smart :D

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

S-krobek

New member
Kupując TV za 8 tyś z "różnymi" bajerami,dokładając następne 2 tyś za tel. Galaxy S3 okazuje się,że aby móc zagrac w grę na telefonie a obraz z tego miec na ekranie TV potrzeba dokupic dodatkowy moduł :
MODUŁ SAMSUNG ALLSHARE WIFI HDMI S3 I9300 NOTE2 (2922438764) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Lekka masakra jak na XXI wiek i tak zaawansowany sprzęt chyba ?
Czy nie powinno juz spokojnie to działac bez zbędnych dostawek ?
Skoro w telefonie jest AllShare Cast to dlaczego nie może byc w TV ? :???:
 

kazikw1

New member
Kupując TV za 8 tyś z "różnymi" bajerami,dokładając następne 2 tyś za tel. Galaxy S3 okazuje się,że aby móc zagrac w grę na telefonie a obraz z tego miec na ekranie TV potrzeba dokupic dodatkowy moduł :
MODUŁ SAMSUNG ALLSHARE WIFI HDMI S3 I9300 NOTE2 (2922438764) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Lekka masakra jak na XXI wiek i tak zaawansowany sprzęt chyba ?
Czy nie powinno juz spokojnie to działac bez zbędnych dostawek ?
Skoro w telefonie jest AllShare Cast to dlaczego nie może byc w TV ? :???:
Niestety się z Tobą zgadzam :(
Wpadłem jedynie na pomysł podłączenia pada po bluetooth a telefonu do TV po HDMI (z podpiętym zasilaniem, bo długo nie pociągnie). Może mój pomysł Ci się na coś przyda :)
 
Do góry