Test nowego telewizora LCD firmy Samsung UE55ES8000

RafMat

New member
Witam.powiem jak ja to robię, po kolei. (Zabrzmi to trochę idiotycznie )Biorę do ręki pilot oryginalny samsunga z guzikami , naciskam po kolei kolorowy przycisk smarthub (nie śpieszę sie:) )wciskam umieszczone na dole pilota przycisk przewijania, >> , następnie wciskam 2,8,9, i kończę <<. po tym zabiegu powinna pokazać się lista krajów. Prościej już nie potrafię :) pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

kudys11

Member
Witam,

Potrzebuje zmienić region mojego tv ale nie wiem czy ja jestem jakiś zacofany, niepełnosprytny czy co ale wchodzę do smarthub i wciskam po kolei na pilocie >>, 2 , 8 ,9 i << i niestety nic mi nie wyskakuje. Nie wiem potrzeba robić to niezwykle szybko? A może na sofcie 002003 to nie funkcjonuje? Ktoś może to sprawdzić na swoim TV z tym softem. A może problemem jest to że mój tv pochodzi ze nordyckiej dystrybucji i jest to model ue55es8005 no ale to w dalszym ciągu seria es8000 i firmware ten sam co w polskiej dystrybucji?

pozdrawiam,

pepasyy


Ja mam soft 2003.4 i u mnie po wciśnięciu kombinacji wyskakuje lista z krajami
 

pepasy

New member
Ja mam soft 2003.4 i u mnie po wciśnięciu kombinacji wyskakuje lista z krajami

Ok. Kombinacja klawiszy działa i u mnie jednak dopiero po restarcie TV fo ustawień fabrycznych. Lista krajów nie wyskakuje tak od razu trzeba trochę poczekać na załadowanie. Później smarthub trochę wariował ale kilka restartów huba i jakoś działa jak powinien.

RafMat ma rację że jest to dość proste :) .

RafMat może jeszcze podzielisz się z nami laikami wiedzą tajemną jak odpalić ipla czt tvnplayer gdy telewizor działa poza granicami ojczyzny, która jest jak zdrowie ... ?
 

kudys11

Member
Ok. Kombinacja klawiszy działa i u mnie jednak dopiero po restarcie TV fo ustawień fabrycznych. Lista krajów nie wyskakuje tak od razu trzeba trochę poczekać na załadowanie. Później smarthub trochę wariował ale kilka restartów huba i jakoś działa jak powinien.

RafMat ma rację że jest to dość proste :) .

RafMat może jeszcze podzielisz się z nami laikami wiedzą tajemną jak odpalić ipla czt tvnplayer gdy telewizor działa poza granicami ojczyzny, która jest jak zdrowie ... ?


Nie sprawdzałem, ale czytałem że trzeba na routerze poustawiać proxy (oczywiście z polskim ip)
 

kazikw1

New member
Szału z odpowiedziami nie ma, ale może się komuś kiedy przyda. Nie dałem za wygraną, uparłem się, zestawiłem po ANYNET+ i zagadało :) Trzeba ino pamiętać, że VOLUME telewizora nie da się zmienić (trzeba wyłączyć BD lub wyzerować VOLUME zanim ANY+ się dogadają).

Witam, ma ktoś z Was pomysł jak zmusić tego mądrego pilota, by dawało się sterować dźwiękiem przepuszczanym przez kino domowe po optyku (w menu TV głośniki ustawione na zewnętrzne) w trakcie oglądania telewizji wpychanej do TV przez HDMI1 z tunera PVR (MediaBox UPC)? Teraz mogę sterować dźwiękiem w kinie domowym jeśli wybrane jest źródło sygnału HDMI2 (kino domowe), ale jeśli jest HDMI1 (PVR czy STB - jak zwał, tak zwał) to już guzik głośności na mądrym pilocie nie gada (jak włączę głośniki TV to majstruje głośnością w TV).
Niby TV ma fajne głośniczki, niemniej przy DTS NEO 2:5 to zawsze fajniej usłyszeć 5.1 niż 2.0 :)

Dzięki!
/świeżak UE55ES8000
/wcześniej UE55C8000
 

MazdFan

New member
na CES w Las Vegas zaprezentowany został Evolution Kit do serii ES7000 / ES8000 i ES9000.
Evolution Kit przedstawiony w Las Vegas
Ciekawe jaka będzie cena
Nowy Smart Hub podzielony będzie na pięć paneli
Social – wyświetla zawartość naszego Facebooka, Twittera, YouTube i innych serwisów społecznościowych.

Nie wiem jak Wy, ale ja nie korzystam z tych aplikacji dedykownym tym serwisom... Obsługa FB jest uboga, nie wyświetla wszystkiego lub niepoprawnie (pewnie w zwiazku z tym ze desktopowy FB sporo sie ostatnio zmienia). W YT wprowadzanie znaków to jakas masakra(duzo prosciej jest otworzyc przegladarke i gestami wprowadzac znaki na stronie).

Za to obsługa komunikatorów Gtalk czy Skype dośc intuicyjne i zblizone do pierwowzoru.

App VOD za to sa praktyczne i dobrze dopracowane.
Ponadto obsługa głosem i gestami została unowocześniona i będzie bardziej intuicyjna. Będziemy mogli korzystać z dwóch rąk obsługując gestami telewizor, dzięki czemu możliwe będzie przybliżanie i oddalanie obrazów.
Ciekawe czy dojdą jakies nowe komendy

PS. Przeszedł juz ktos Angry Birds? Szkoda tylko ze jest tylko jeden ... hmmm chapter z 3 levelami (kazdy level z 21 planszami) tak to ujmę :razz:
 
Ostatnia edycja:

lord_yabol

New member
Ciekawe czy "update kit" będzie miał jakiś wpływ na jakość obrazu, clouding (algorytmy itp.).
W przeciwnym razie po co 4 rdzenie jak 95% aplikacji i gier w smarthubie wygląda jak 20 lat temu gry na commodore np pasjans, saper. Większość aplikacji nie przystosowana jest pod gesty i mysz.

Co do VOD to wkurza mnie w Iplex, że nie ma opcji wyszukiwania (np po tytule).

4 rdzenie powinny znacząco przyśpieszyć przeglądarkę bo teraz szybkość pozostawia wiele do życzenia.
 

RafMat

New member
Mam nadzieję że po zainstalowaniu evolution kid wypowiedzenie nazwy kanału da efekt przełączenia go na ten program.:). nie będzie trzeba pamiętać na jakim kanale jest dany program.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:

star32

New member
Zastanawia mnie jedna rzecz. Była seria C8000, D8000 ES8000 a teraz słychać o F8000. Co znaczy litera 'S' w serii ES8000?

Jak myślicie, czy po zainstalowaniu Evolution Kit do serii ES aktualizacje oprogramowania będziemy pobierać do serii ES, zmodyfikowanej ES..(EK) (Evolution Kit) czy F?
 

lord_yabol

New member
Zastanawia mnie jedna rzecz. Była seria C8000, D8000 ES8000 a teraz słychać o F8000. Co znaczy litera 'S' w serii ES8000?

Jak myślicie, czy po zainstalowaniu Evolution Kit do serii ES aktualizacje oprogramowania będziemy pobierać do serii ES, zmodyfikowanej ES..(EK) (Evolution Kit) czy F?

ES - extra slim ewentuelnie literka S przy "ES" -Slim
 

MazdFan

New member
Wszystkie ubiegłoroczne modele ES były znane jako Slim LED
EH jako LED TV, Plazmy E
W tym roku bedzie nieco inaczej bedą F 46", 55", 60", 65" i 75".
i S z ekranem w rozdzielczości UHD
Ciekawe na ile wycenią ten EK - zabawmy sie ja stawiam na zakres 500-600zł :)

Poza tematem:
Za osiągnięcia w zakresie innowacyjności, wzornictwa i inżynierii, nowa linia telewizorów Samsung zdobyła aż sześć nagród CES 2013 Innovation Awards. Telewizor Samsung Ultra High-Definition (UHD) z serii S9000 otrzymał nagrodę CES Best of Innovation, natomiast Trzy telewizory Smart TV – F9500 OLED TV, F8000 Smart LED TV i F7500 Smart LED TV – zostały wyróżnione nagrodą 2013 CES Design and Engineering.
 
Ostatnia edycja:

kazikw1

New member
SmartHub - problemy 7.01 i 9.01 wieczorem

Witam, czy zauważył ktoś z Was problemy ze Smart Hub 7 i 9 stycznia?
Nie wiem czy telewizor się sypie czy jest problem z łącznością z Samsungiem.
Zniknęły mi wszystkie appki, próba podłączenia do sklepu kończyła się błędem, przekręcał nazwy itp.
Podłączałem przez kabel i przez WIFI (wykluczam router, bo inne sprzęty działają). Operator internetu - UPC też wykluczony; podłączyłem TV do sieci wifi z Androidem jako mobilny punkt dostępu i było to samo. Dodatkowo ustawiłem ręcznie czas, zresetowałem SmartHub i przywróciłem ustawienia fabryczne TV. Walka 3 godziny i poległem. Rano dziś wstaję i jest ok; widzi Samsunga, wszystko gra i trąbi. We wtorek rano miałem równie miłą niespodziankę i wtedy machnąłem ręką, ale jak ma tak być co 2-gi dzień to ja pi***ę (prawie) najwyższą linię Samsunga... Żeby tv za 10 patoli takie numery odstawiał...
Soft 2004 też wczoraj wrzuciłem ;)

Pozdrawiam
 

JustaWW

New member
Świetny telewizor, napawdę Samsung nie chce oddać fotela lidera jeśli chodzi o sprzęt RTV a zwłaszcza telewizory.

Może kiedyś będzie mnie stać :)
 

krzysn1

New member
Kazikw1, miałem podobnie. Sądzę, że wszelkie połączenia aplikacji smarthub z internetem odbywają się poprzez serwery samsunga. U mnie przedwczoraj (8 stycznia) (46es7000) też poznikały aplikacje, potem same się zainstalowały na nowo. Wszystko działało byle jak, aplikacje uruchamiały się bardzo długo.
 
Do góry