Test nowego telewizora LCD firmy Samsung UE55ES8000

S-krobek

New member
Witam. Ja wczoraj przesiadlem sie z D8000 na Es-a 55".
Mam iPhpn'e 3G i zdjecia poprzez iMediaShare są wyswietlane bez problemu na tv.Do tego buforowanie trwa o duuużo szybciej ;) Filmów nie mam więc nie sprawdzałem.
 

i-heli

New member
Witam. Posiadam ue55ES7000
Tak czytam i widze w Youtube mam ten sam problem z filmami 3D co ZZABEK. Dodam tez ze pare mc temu bylo ok ,wiec to pewnie kwestia aktualizacji. Czy tez w serwisie hbbtv pytania na sniadanie macie niewlasciwa godzine? U mnie jest godzine do przodu.
 

mrs

New member
Spróbujcie zrestartować/zreinstalować smarthuba. Powinien ustąpić problem z youtube. Tak przynajmniej piszą na zagranicznych forach.
 

drRoger

New member
Spróbujcie zrestartować/zreinstalować smarthuba. Powinien ustąpić problem z youtube. Tak przynajmniej piszą na zagranicznych forach.

Pytałem a właściwie zgłaszałem na "online samsung" problem z 3D w youtube i to że obiecywali zmiane wraz z wersją 2003. Facet też sugerował reset, a napisał:

Rozumiem, proszę Pana, proszę oczekiwać na nową wersję jeśli ta nie rozwiązała problemu. Sugerowałbym też zresetować Smart Hub. W celu zresetowania Smart Hub należy na pilocie wybrać Smart Hub > następnie przycisk TOOLS > wybieramy Ustawienia >”resetuj” – hasło (PIN): 0000. Przywrócone zostaną wartości fabryczne.
Gdy pojawi się komunikat o aktualizacji Smart Hub, proszę wyrazić zgode.

U mnie reset nic nie dał...:x
 

kwasiak

New member
Witam wszystkich. Macie może pomysł co może być nie tak z napisami. Opcje napisy mam wyłączoną a mimo to jak oglądam film , przykładowo na Polsacie bądź TVP2 napisy nadal się pojawiają. Jak wyłączyć to dziadostwo bo już nie daje rady. Dodam tylko , że tv mam z kablówki bez jakiegokolwiek dekodera (na chwile obecną sygnał analogowy).
 
Ostatnia edycja:

zzabek

Member
Pytałem a właściwie zgłaszałem na "online samsung" problem z 3D w youtube i to że obiecywali zmiane wraz z wersją 2003. Facet też sugerował reset, a napisał:

Rozumiem, proszę Pana, proszę oczekiwać na nową wersję jeśli ta nie rozwiązała problemu. Sugerowałbym też zresetować Smart Hub. W celu zresetowania Smart Hub należy na pilocie wybrać Smart Hub > następnie przycisk TOOLS > wybieramy Ustawienia >”resetuj” – hasło (PIN): 0000. Przywrócone zostaną wartości fabryczne.
Gdy pojawi się komunikat o aktualizacji Smart Hub, proszę wyrazić zgode.

U mnie reset nic nie dał...:x
Nowy soft i ta instrukcja nie naprawia poprawnego odbioru w 3D z youtube.
 

i-heli

New member
Uzytkownik ue55es7000
Dzwoncie na infolinie samsunga moze w koncu naprawia problem 3D w Youtube. Ja dzwonilem i Pan powiedzial ze nic nie wie . Obiecal przekazac sprawe.
Ponawiam pytanie dotyczacze serwisu HBBTV w programie 2. U mnie zle wyswietla czas. Ciekawy jestem czy tez ktos tak ma.
 

tomix65

New member
Witam, ja juz wiem jaki chce "chyba" TV tylko stoje przed dylematem czy Samsung ue46es7000 czy es8000? Bo słyszalem (od pana ze sklepu :>) ze podobno sie roznia tylko obudową, ale czytalem tu ze nie tylko wiec cos moze o tym wiecie jeszcze? Raczej tylko te TV mi przypadly do gustu (obraz BAJKA tego es8000 jak widzialem w sklepie, nie porownywalem go jednak z es7000 dlatego moje stad moje pytanie) inne firmy mnie nie interesuja bo bylem niedawno w sklepie i Samsunga ma najlepszy obraz, i nie piszcie ze tam jakies demo czy cos bo na wszystkich byl przekaz HD, "podkręcone" ustawienia moze i byly ale na kazdym TV, zreszta w domu tez beda podkrecone bo mam zamiar "wyciskac" wszystko z tego TV co najlepsze w koncu tak ma byc :)
 

Hedrox87

Member
Uzytkownik ue55es7000
Dzwoncie na infolinie samsunga moze w koncu naprawia problem 3D w Youtube. Ja dzwonilem i Pan powiedzial ze nic nie wie . Obiecal przekazac sprawe.
Ponawiam pytanie dotyczacze serwisu HBBTV w programie 2. U mnie zle wyswietla czas. Ciekawy jestem czy tez ktos tak ma.

Tak ja tak mam z tym czasem.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Wybór

Witam, ja juz wiem jaki chce "chyba" TV tylko stoje przed dylematem czy Samsung ue46es7000 czy es8000? Bo słyszalem (od pana ze sklepu :>) ze podobno sie roznia tylko obudową, ale czytalem tu ze nie tylko wiec cos moze o tym wiecie jeszcze? Raczej tylko te TV mi przypadly do gustu (obraz BAJKA tego es8000 jak widzialem w sklepie, nie porownywalem go jednak z es7000 dlatego moje stad moje pytanie) inne firmy mnie nie interesuja bo bylem niedawno w sklepie i Samsunga ma najlepszy obraz, i nie piszcie ze tam jakies demo czy cos bo na wszystkich byl przekaz HD, "podkręcone" ustawienia moze i byly ale na kazdym TV, zreszta w domu tez beda podkrecone bo mam zamiar "wyciskac" wszystko z tego TV co najlepsze w koncu tak ma byc :)

Jak Cię stać i podoba Ci się "srebny" to bierz ES8000,różnią się rodzajem podświetlenia;

Telewizory | SAMSUNG
 

XV 1900

New member
Witam, ja juz wiem jaki chce "chyba" TV tylko stoje przed dylematem czy Samsung ue46es7000 czy es8000? Bo słyszalem (od pana ze sklepu :>) ze podobno sie roznia tylko obudową, ale czytalem tu ze nie tylko wiec cos moze o tym wiecie jeszcze? Raczej tylko te TV mi przypadly do gustu (obraz BAJKA tego es8000 jak widzialem w sklepie, nie porownywalem go jednak z es7000 dlatego moje stad moje pytanie) inne firmy mnie nie interesuja bo bylem niedawno w sklepie i Samsunga ma najlepszy obraz, i nie piszcie ze tam jakies demo czy cos bo na wszystkich byl przekaz HD, "podkręcone" ustawienia moze i byly ale na kazdym TV, zreszta w domu tez beda podkrecone bo mam zamiar "wyciskac" wszystko z tego TV co najlepsze w koncu tak ma byc :)

Pan ze sklepu to "debil" jak większość zresztą pracowników sklepów z rtv. Ja porównywałem go z ES7000 w sklepie stały koło siebie, leciało to samo na obu i naprawdę widać róznicę na korzyść es8000. Nie testowałem 3D więc nic nie napiszę na ten temat. Ja też kupuję es8000 ale dopiero na święta. Cena spada praktycznie z dnia na dzień, miesiąc temu w wiekszości sklepów była 8999zł a teraz nawet mozna za 7700zł za 55 cali:grin:
 

tomix65

New member
Pan ze sklepu to "debil" jak większość zresztą pracowników sklepów z rtv. Ja porównywałem go z ES7000 w sklepie stały koło siebie, leciało to samo na obu i naprawdę widać róznicę na korzyść es8000. Nie testowałem 3D więc nic nie napiszę na ten temat. Ja też kupuję es8000 ale dopiero na święta. Cena spada praktycznie z dnia na dzień, miesiąc temu w wiekszości sklepów była 8999zł a teraz nawet mozna za 7700zł za 55 cali:grin:

to fakt cena spada z dnia na dzien, ale ciekawe czy nie bedzie jeszcze taniej po swietach jak bedzie niby wielkie czyszczenie magazynów
 

lord_yabol

New member
Ciekawe co piszecie. Ja porównywałem obydwa modele i różnic w obrazie nie widziałem. Wybór padł na es7000 - bardziej odpowiada mi czarna ramka. Czytając testy i recenzje w internecie w podsumowaniach stwierdzano, że różnic w obrazie nie jest się w stanie zobaczyć pomiędzy micro dimming pro i ultimate.
 

RafMat

New member
Ciekawe co piszecie. Ja porównywałem obydwa modele i różnic w obrazie nie widziałem. Wybór padł na es7000 - bardziej odpowiada mi czarna ramka. Czytając testy i recenzje w internecie w podsumowaniach stwierdzano, że różnic w obrazie nie jest się w stanie zobaczyć pomiędzy micro dimming pro i ultimate.

Chwała Ci za to:thumbup:.Wybrałeś starszy model tańszy z czarną ramką, bo taki ci się podobał i nic nam do tego, kwestia gustu. A jak będzie dalej czas pokaże.wady i zalety wyboru :)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

XV 1900

New member
lord_yabol No to że Ty nie widziałeś różnic nie znaczy że inni ich nie widzą.
Może Tobie starczyłby model es6100.
Ja rożnice widziałem i dlatego kupie es8000. Tym bardziej że to tylko 400zł. różnicy
 
Ostatnia edycja:

kubadadej

New member
Es8000

Witam. Piszę w tym wątku, bo mój nowo założony nie przypadł nikomu do gustu:p Pytanie do posiadaczy ES8000. Jak poradziliście sobie z rozmytym obrazem, plamami, i momentami niewyraźnymi np. twarzami postaci. Czy może to być np. wina telewizora w takim sensie że coś jest uszkodzone? Czy po prostu chodzi tu o zabawę z kalibracją obrazu. Telewizor wziąłem z sieci Saturn, mam na niego 5 letnią gwarancję i podobno opiekę serwisu Samsung ( tak piszę w umowie ) Czy warto to tam zgłosić jeżeli obraz się nie poprawi? Czy po prostu to rzecz normalna w tych telewizorach, i to kwestia ustawień. Prosił bym o jakiś punkt zaczepienia. Na razie funkcjonowałem na ustawieniach fabrycznych tego telewizora, potem po zabawie w ustawieniach obrazu wydaję mi się, że czasem nawet go jeszcze bardziej pogorszyłem. Może wy macie jakieś dobre ustawienia obrazu? Proszę o pomoc, bo na razie między tym co widziałem w sklepie, a tym co mam w domu, to niebo a ziemia ( fakt że w sklepach te ustawienia są chyba jakoś podrasowane ).
 

S-krobek

New member
Ja w poniedziałek kupowałem ten tv ,również w Saturnie.Żadnych "problemów" z tym co piszesz nie zauważyłem.Tym bardziej jesli masz obraz w HD poprzez HDMI to nie powinieneś miec rozmyć czy tym bardziej plam.
Ja w niedzielę sprzedałem UE55D8000 a po podłączeniu ES-a na następny dzień żona tylko powiedziała : ja pier**ę jaki obraz ;) choć rzadko przeklina.
Ustawienia jak w D :


Obraz sporo lepszy od poprzednika.Praktycznie zero przeswietleń w rogach czy tym podobnych rzeczy.
 
Do góry