Test nowego telewizora LCD firmy Samsung UE55ES8000

lord_yabol

New member
Do mnie przyjedzie serwis :( (pewnie na dodatek tylko kierowca i nikt na miejscu nie postara się sprawdzić).

Powtarzam prośbę o sprawdzenie konfiguracji ustawień sieci WI-FI (czy znika wam okno w momencie pojawienia się routera).

Panowie przecież to tylko 10 sekund!

Co do resetu fabrycznego- to czy nie zmienia on różnych ustawień dla np. regionu polska lub jakiś prekalibarcji obrazu, wi-fi, tunera SAT itd. itp.?
 

i-heli

New member
U mnie okno nigdy nie znikalo.
Factory reset robi ustawienia początkowe i trzeba od nowa konfiguraowac tv ,jak by był nowy. Sieć wifi tez. Na ustawienia w menu serwisowym nie ma wplywu wiec lepiej tam nie zmieniac zadnych ustawien.
 
Ostatnia edycja:

zzabek

Member
U mnie okno nigdy nie znikalo.
Factory reset robi ustawienia początkowe i trzeba od nowa konfiguraowac tv ,jak by był nowy. Sieć wifi tez. Na ustawienia w menu serwisowym nie ma wplywu wiec lepiej tam nie zmieniac zadnych ustawien.

No właśnie bo ''menu serwisowe' jest dla serwisu a nie dla użytkownika TV.
 

marekaa

New member
Do mnie przyjedzie serwis :( (pewnie na dodatek tylko kierowca i nikt na miejscu nie postara się sprawdzić).

Powtarzam prośbę o sprawdzenie konfiguracji ustawień sieci WI-FI (czy znika wam okno w momencie pojawienia się routera).

Panowie przecież to tylko 10 sekund!

Co do resetu fabrycznego- to czy nie zmienia on różnych ustawień dla np. regionu polska lub jakiś prekalibarcji obrazu, wi-fi, tunera SAT itd. itp.?

na 99% masz padnięty moduł WIFI
miałem identyczną sytuację zgłosiłem ją do serwisu przyjechał gość i wymienił malutką kostkę czyli moduł wifi w dwadzieścia minut, oczywiście w domu.
 

krzysn1

New member
Niestety coraz bardziej upewniam się, że kupując Samsunga popełniłem błąd. Jak można traktować tak klientów... mam dwie komórki Samsunga, tv i tablet. Więcej takiego błędu nie popełnię.
Zresetowałem huba, odinstalowałem Skype i teraz nie da się go już zainstalować. Tv coś kombinuje a po paru minutach instalacja się wyłącza.
Pomyśleć, że mój poprzedni tv crt Panasonic działa bez awarii od 15 lat.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Sugeruje sprawdzić swojego neta na spokojnie :D
jeśli faktycznie bruździ TV oddać dziada na serwis
ale generalnie częściej leży wina w routerze...
pisze z doświadczenia....

A jeśli nie zostać przy CRT ... tam nie było internetu...
 

kwasiak

New member
Nie leży wina w roterze bo youtube działa można się zalogować na swoje konto problem jest z skype i przeglądarką.

Wysłane z mojego GT-I9000 przy użyciu Tapatalka
 

krzysn1

New member
Menu serwisowe
SVC-SMART HUB RESET-ok
i wyłączamy TV

Wazna kolejność po resecie :
1-najpierw aktualizujemy appki. (smart może się pytac o aktualizacje na poczatku-wybieramy później)
2-uruchamiamy skype i web ( na starej wersji smart hub maja się uruchomic)
3-aktualizujemy smart

Czy reset hub-a w menu serwisowym to nie to samo co reset huba-a w menu tools ?
 

kwasiak

New member
Odpala Wam się dzisiaj smart hub? Bo u mnie kreci się start po pewnym czsie gaśnie i nic się nie dzieje. Coraz lepiej normalnie.

Wysłane z mojego GT-I9000 przy użyciu Tapatalka
 

lord_yabol

New member
Witam,

Macie szczęście z serwisem, że wymienia części u klienta. U mnie za pierwszym razem przyjechał tylko kierowca po tv nie mający pojęcia o serwisie a dzisiaj bez części zamiennych.
Wstępnie winny jest przegrzewający się moduł wifi. Podobno częste przypadki (wada technologiczna) "przysmażenia". W menu serwisowym w pozycji wifi error count=199!
Resety nic nie dały. Na koniec już w ogóle routera nie znajdował.

I ciekawostka rok temu wg serwisu i wpisu w gwarancji wymieniono mi płytę główną (PCB Main Assy) po powrocie TV do domu byłem bardzo zaskoczony jak TV pamiętał ustawienia sieci wifi wraz z hasłem! Normalnie śmierdzi sprawa na odległość.

Sprzęt za 8500 zł (w dniu zakupu) a takie dziadostwo. Brawo Samsung- Polecam:x
 

i-heli

New member
Programy dzialaja bo wrócili do smart huba 4.590 z zawieszkami. Chyba po zmianie na najnowsze FIRMWARE 2011.1 smart hub się zaktualizowal i od tego momentu sa problemy. Czym nowszy tym większe. Chyba na 2009.2 smart hub nie aktualizuje się do tych najnowszych wersji?
 
Ostatnia edycja:

i-heli

New member
Miałem racje Znowu się zawiesza. Potem instalacja od nowa.
Ale można odinstalować i zainstalować skype :)

Proszę niech ktoś sprawdzi jaka ma wersje smart hub na firmware 2009.2 ??????
 
Ostatnia edycja:
Do góry