Telewizory Ultra HD LCD firmy Sony serii XG9505-niektóre ich właściwości

Paster007

New member
Dzień dobry,
jestem tutaj nowym użytkownikiem. Po przeczytaniu dziesiątek postów na temat wyboru dużego TV skupiłem się na modelu Sony XG9505. Obecnie mamy cenę 11.000 PLN za 75" i 16.500 PLN za 85". Dysponuję dużym salonem, 4m do TV bądź więcej, jeśli siadam przy stole za kanapą. Co poradzicie. Czy wybór 85" jest odpowiedni? Myślałem też nad starszym modelem XG8596. Różnica w cenie spora ale testy pokazują znaczne różnice na korzyść serii XG95. TV jestem zdecydowany kupić w każdej chwili. Dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
 

malin00

New member
Kolego i na czym stanęło? Nabyłeś cos? Jeżeli tak to jak wrażenia i z czego? ;)

Dzień dobry,
jestem tutaj nowym użytkownikiem. Po przeczytaniu dziesiątek postów na temat wyboru dużego TV skupiłem się na modelu Sony XG9505. Obecnie mamy cenę 11.000 PLN za 75" i 16.500 PLN za 85". Dysponuję dużym salonem, 4m do TV bądź więcej, jeśli siadam przy stole za kanapą. Co poradzicie. Czy wybór 85" jest odpowiedni? Myślałem też nad starszym modelem XG8596. Różnica w cenie spora ale testy pokazują znaczne różnice na korzyść serii XG95. TV jestem zdecydowany kupić w każdej chwili. Dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
 

malin00

New member
Wg mnie 15k za ten model to jest kwestia kilku tygodni - nowego roku. Ba, tyle to on kosztuje w tej chwili można powiedzieć bo oficjalnie kosztuje 17k, ale masz w tym 1800 na kolejne zakupy Sony. Także pewnie najpóźniej jak tylko skończy się promocja na te 1800 (chyba do 22.12) o tyle może zostać obniżona katalogowa cena. Tak przypuszczam chociaż u nich to nigdy nie wiadomo nic z tymi cenami. Taka sytuacja już miała miejsce w sony center jakiś czas temu (w niedziele kosztował 18500 i 2k można było odebrać w zakupach, a w poniedziałek kosztował 16500, po czym po tygodniu znow skoczyło do 18500 i weszła promocja na 1800 dodatkowego hajsu do wydania).

btw wczoraj w jakims media expercie czy innym dziadostwie kosztował 16k (ale tylko wczoraj dziś już 17 znowu).

Kompletnie nie kumam polityki Sony jeżeli chodzi o ceny bo człowiek boi się kupować skoro z dnia na dzień telewizor może skoczyć o 2k do góry i do dołu. W dół ok, ale żeby kosztował 16500 i kolejnego dnia skoczył do 18500 to lekka przesada. Znowu w drugą stronę też...kupujesz za 17k a następnego dnia masz 15 czy 16 i tylko myślisz, że Twoje 2k poszło się...bo przecież jeszcze nie zdążyli dostarczyć tv nawet ;) No ale co poradzić, ryzyk fizyk :p



Sony jest w cenie 17 tyś za 85 cal najmniejsza jego cena była 16500 czy jest szansa na 15 tyś za ten model.
 
Ostatnia edycja:

Paster007

New member
Kolego i na czym stanęło? Nabyłeś cos? Jeżeli tak to jak wrażenia i z czego? ;)
Zakupiłem XG95 85'' i jestem po wrażeniem. TV wcale nie jest za duży jak na odległość 4m a to było moją największą obawą. Zakupiłem u Kikiego. Obsługa pierwsza liga. Cena najlepsza, do tego transport (mieszkam na drugim końcu Polski) i montaż w cenie. Polecam gorąco!
 

KECCAJ

New member
Problemy z ostrością w XG9505

Witam serdecznie i pozdrawiam Wszystkich użytkowników forum.
Posiadam sony 55XG9505, przesiadka z 10 letniego sony 46W5470 FHD / już lcd, ale jeszcze nie led, kurcze miał genialną czerń i ostrość jak żyleta.Niestety padła płyta logiki t-con i nie mogę jej już dostać /.
Mam pytanie i serdeczną prośbę do sznownych Kolegów, może ktoś podać kalibrację- parametry i ustawienia do tego XG9505?
Opiszę problem , który występuje w moim modelu:
Tragicznie działa układ poprawiania ruchu w obrazie motionflow,na ustawionej pozycji 1 nadal smuży i obraz drży, a w pozycji 2-3 obraz traci ostrość, takie mydło powidło i wszystko na okrągło,a do tego układ szuka tej ostrości,ogólnie brak ostrości tzw żyletki, natomiast przy wyłączonym całkowicie motionflow w ogóle nie da się oglądać, ponieważ obraz już bardzo smuży, drży i matryca wchodzi w natywną rozdzielczość 60 hz.
Najgorzej jest przy szybkim ruchu poziomym kamery, bo wtedy obraz traci ostrość.W tym modelu bardzo brakuje opcji motionflow standard, w której obraz był bardzo ostry i wyraźny i delikatnie była poprawiona płynność obrazy, ale bez pogorszenia ostrości, a w tym XG9505 w ogóle nie ma motionflow standard, tylko automat, własny i wyłączony.W drugim pokoju mam sony 55XF8596 i tam jest wszystko w porządku na motionflow standard.
Przez ostatnie 20 lat miałem kilka soniaków ,również wysokie modele i zawsze obraz był ostry i wyrazisty jak żyletka, z tego słynął zawsze sony, właśnie z jakości obrazu, a w tym nowym modelu XG9505 jest totalna wtopa, katastrofa właśnie z ostrością obrazu.Dodam , że moja opinia nie jest odoosobniona, temat wypływa już w różnych opiniach użytkowników oraz poruszony był również w teście HDTV.Sygnał jakiego używam , to odtwarzacz br UHD, netfix z 4k, obraz z cyfry+, sygnał internetu bardzo dobry 100mb/s, wymieniłem również kable hdmi 2.0, ale to nic nie pomogło.Może ktoś zwrócił również na to uwagę, ma podobny problem i poradził sobie z nim, może coś doradzić? z gory serdecznie dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.Jacek.
 

malin00

New member
Bardzo dobra cena w media expert na sony xg95 85 cal 15300zl

Jak odejmiesz sobie 600 zł, które oferuje jako rabat na inne produkty Sony Center (np weźmiesz za to wieszak) to też Cię wyjdzie taka cena. To raz. Dwa - w Sony będziesz miał dostawę i montaż w cenie. Trzy - w Sony kupisz rozszerzenie gwarancji do 5 lat taniej niż w jakimkolwiek markecie (1200 katalogowo za dodatkowe 2 lata) i będzie to gwarancja producenta, a nie ubezpieczenie. Sumując - wg mnie kupowanie takiego TV w jakimkolwiek elektro-markecie nie ma najmniejszego sensu bo nie zyskujesz nic (może poza tym, że Ci go pewnie podłączą i zobaczysz jak świeci, o ile kupujesz na miejscu a nie online). A jeżeli w Sony nie będzie akurat żadnej promocji, a w markecie będziesz miał taniej o te 300-500 czy nawet 800 zł to i SC się dogadasz, żeby dali Ci taką cenę lub zniżkę na ubezpieczenie, wieszak czy cokolwiek i wyjdzie to samo. No albo kupować u Kikiego, który też na pewno drożej niż w markecie jakimkolwiek nie ma a plusy wiadomo jakie.
 
Do góry