Telewizory Philips z serii PUS 7600 zasługują na uwagę - specyfikacja

accu

New member
Bez reklam
Test Philipsa 65PUS7600, Philipsa 65PUS7120, Philipsa 48PUS7600 i Philipsa 6500 będzie w przyszłym tygodniu.
Modele pierwsze są już w sprzedaży.

Witam uprzejmie,

Tak , Philips 65PUS7120/12 jest dostępny w cenie 9694.99 zł w Media Expert .
Philips 49PUS7150/12 jest dostępny w cenie 4999 zł , a Philips 55PUS7150/12 w cenie 6299 zł jest też
dostępny .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Szybkie pytanie warto rozważyć tego Philisa PUS65 7120? On ma matrycę 50Hz? Ciekawe jak z input lagiem?

Witam uprzejmie,

Ma matrycę 50/60 Hz . Jakie opóźnienie ma , tego nie wiem . Produkt jest nowy , więc trzeba "chwilę" poczekać na testy tego telewizora . Mnie ten telewizor nie
interesuje . Biorę pod uwagę tylko telewizory Ultra HD Philips z serii PUS 7600 oraz PUS 8600(będzie dostępna
niestety później) oraz Full HD - seria PFK 6550 . No jeszcze jest wielka niewiadoma , to seria 9xxx .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

wojcik_dan

New member
Dziękuję za odpowiedź. No ja mam budżet max 8000 zł i muszę kupić 65"więc dlatego wziąłem go pod uwagę bo mogę go kupić poniżej 8tyś. Czy matryca 50/60 hz może być bardzo uciążliwa w oglądaniu materiałów hd i graniu?
 

wojcik_dan

New member
Trochę boję się kupowania w ciemno. Matryca 50Hz też chyba nie za dobrze. Cały czas zastanawiam się nad Panasonic 65AX800. A odnośnie Philipsa chyba poczekam na testy, żeby się potem nie zdziwić i nie żałować.
 

accu

New member
Bez reklam
Trochę boję się kupowania w ciemno. Matryca 50Hz też chyba nie za dobrze. Cały czas zastanawiam się nad Panasonic 65AX800. A odnośnie Philipsa chyba poczekam na testy, żeby się potem nie zdziwić i nie żałować.

Witam uprzejmie,

Uważam , że podjąłeś trafną decyzję .:| Też uważam , że telewizor powinien mieć matrycę co najmniej 100/120 Hz ,
z matrycą 50 Hz telewizora bym nie kupił . Mój "filipek" oraz "soniak" mają matrycę 200 Hz .;)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten model mam matrycę 100Hz.
Właśnie siedzę przed nim. Ładnie się prezentuje.
Pierwsze wrażenia - ok.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Matryca oczywiście 100Hz. W serii 7xxx nie ma matryc 50Hz.
Waśnie dziś wjechały te modele.
 

accu

New member
Bez reklam
Ten model mam matrycę 100Hz.
Właśnie siedzę przed nim. Ładnie się prezentuje.
Pierwsze wrażenia - ok.

Witam uprzejmie,

Rozumiem , że napisałeś o matrycy , która znajduje się w telewizorze Philips 48PUS7600/12 ,
bowiem rzeczywiście w tym telewizorze jest montowana matryca 100/120 Hz ?

BTW , jeżeli nie odpowiesz na moje zapytanie w tym poście napisane , uznam , że prawidłowo
zrozumiałem zacytowany przeze mnie Twój post . Mógłbyś jednak pisać zawsze o którym modelu
telewizora piszesz , a nie ogólnie , bo tak to nie wiadomo , o który model telewizora chodzi .
(domyślnie , że chodzi o taki(taką) model (serię) telewizora (telewizorów)jaki jest tematem tego wątku)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Matryca oczywiście 100Hz. W serii 7xxx nie ma matryc 50Hz.
Waśnie dziś wjechały te modele.

Witam uprzejmie ,

Tak , telewizory Ultra HD Philips serii PUS7600 ma matryce 100/120 Hz typu VA .

Natomiast pozostałe telewizory Ultra HD Philips serii 7100 , 7120 , 7150 , 7170 według mojej skromnej wiedzy mają matryce typu IPS 50/60 Hz .

Philips 2015: Line Up Tabelle mit allen Features der 2015er TV-Geräte (Update 4) - Toengel's Philips BlogToengel's Philips Blog / TP Vision Blog / Gibson Innovations Blog

Proszę kliknąć w tabelkę , a następnie ją powiększyć .

BTW, chociaż ze specyfikacjami telewizorów firmy TP Vision z logo Philips nigdy nie jest do końca
na 100% wiadomo . Po sprzedaży przez firmę Philips działu TV firmie TP Vision to już nie to samo co
było wcześniej . Teraz wszystko jest możliwe . Ale wkrótce wszystko się pomału wyjaśni co i jak ,
bo pomału wszystkie serie , oprócz serii 9xxx ( o której praktycznie nic konkretnie nie wiadomo)i
może serii 8600/8700 (która może później wejdzie na rynek) wchodzą na rynek konsumencki .(więc
pojawią się testy)

Być może seria 9xxx będzie miała wejście HDMI 2.0a , bo w serii 8600/8700 na to raczej się nie
zanosi .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Za 8k PLN można kupić Sony 65W855C FHD. Podejrzewam, że 65PFK6550 będzie kosztował podobnie.

7600 wyjdzie pewnie w cenie powyżej 10k PLN.
 

wojcik_dan

New member
Sony oglądałem i jest w moim zainteresowaniu ale to jeszcze nie to tym bardziej,że za niewiele więcej można już kupić Panasonica Ax800.
Narazie poczekam aż wyjdą wszystkie tv na ten rok to może dobre modele z zeszłego roku jeszcze potanieją to coś się może wybierze.
Ps: Jeżeli faktycznie Philips 7120 ma matrycę IPS to wgóle odpada dla mnie.
Dzięki za info.
 

WuMike

New member
Bez reklam
AX800 ma podobno bardzo kiepskie kąty boczne. Jeżeli 7600 uda się osiągnąć podobne do tych, co są w 8109/8209, to będzie sporo lepiej, niż w tym Pannym. X8505/9C ma według mnie troche lepsze kąty od AX800, ale nie tak dobre, jak w ww. Philipsie.

Generalnie, jeżeli chodzi o matryce VA to najlepsze kąty boczne widziałem, oglądając zeszłoroczny model Sony X9005B.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
AX 800 ma jeszcze problemy z liniami powrotu które pojawiają się po 3 miesiącach .
Model 7600 sprawdzamy
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Cena w sklepie Electro.pl za Philips 48PUS7600/12 wynosi 5999.99 zł .
Jak zejdzie poniżej 5 k będzie wówczas "zjadliwa" .:-|
Kiedy ujrzymy test tego telewizora ?

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kapek

New member
Tv

ja na avans.pl widziałem dobry telewizorem Samsunga bodajże, ponad 3k kosztował ale mmm takiego mieć w salonie, zakrzywiony ekran, cieniutka obramówka, nie mogę teraz znaleźć tego modelu, ale jak go zobaczyłem to zacząłem kase kombinować ;D
 

accu

New member
Bez reklam
Sony oglądałem i jest w moim zainteresowaniu ale to jeszcze nie to tym bardziej,że za niewiele więcej można już kupić Panasonica Ax800.
Narazie poczekam aż wyjdą wszystkie tv na ten rok to może dobre modele z zeszłego roku jeszcze potanieją to coś się może wybierze.
Ps: Jeżeli faktycznie Philips 7120 ma matrycę IPS to wgóle odpada dla mnie.
Dzięki za info.

Witam uprzejmie,

Na temat matrycy w telewizorze Philips 65PUS7120/12 podałem błędnie , że jest typu IPS .
Drugie źródło informacji do którego dotarłem , podaje , że matryca jest typu VA .(50 Hz) Więc przepraszam za wprowadzenie w błąd , ale różne
źródła informacji , różne podają dane o matrycach w danych seriach lub modelach telewizorów .
Seria telewizorów Philips PUS7120 wygląda na to , że ma matryce typu VA .
Ostatnie dane wziąłem z odszukanej tabeli z blogu niemieckiego , do której podałem we wcześniejszym swoim poście nr #31 , link . Jest już również specyfikacja telewizora Philips 65PUS7120/12 , gdzie napisano , że 3D jest aktywne , czyli matryca musi być typu VA . Nie podano
jednak w specyfikacji ile matryca ma Hz .(czy jest 50Hz , czy jest 100Hz)

BTW , ale jest źródło informacji również takie , podaję link :

www.hdtv.com.pl/forum/1135081-post1.html

"Tam napisano , że 3D jest pasywne , matryca jest 50 Hz ". Mój teraz dopisek , jeżeli 3D jest pasywne ,
to matryca jest typu IPS . Ale te dane są już teraz nie aktualne .



Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
Do góry