Telewizory FHD firmy Sony serii W805C -- ich pierwszy ogląd .

Rafał-72

New member
Dostałem taką odpowiedź od SONY:

"Dziękuję Panu za informację. Przepraszamy za niedogodności, których Pan doświadcza. Sprawa została już zgłoszona do działu inżynieryjnego i jest sprawdzana. Staramy się by problem został rozwiązany jak najszybciej."
 

mihail1

New member
Zastanawiałem się ostatnio nad tanim Nasem do domu. Chciałem sciagac na niego bezpośrednio filmy z netu i odtwarzac na TV. Ale tak sobie myślę ze skoro mój TV ma androida to może da radę sciagac filmy np. z torrenta na dysk który będzie podłączony do Tv po USB. Komputer też mógłby mieć do niego dostęp po zainstalowaniu odpowiedniego oprogramowania dla andka. Dajcie znać czy ktoś już coś takiego testował?

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
 

Rafał-72

New member
To co jest w necie w zupełności mi wystarcza. W zasadzie każdy film i każdy kanał TV jest dostępny legalnie za free od ręki, może nie każdy w standardzie 4K czy HD, ale skoro są, to po co bawić się w rozpowszechnianie wątpliwych prawnie materiałów?
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ale tak sobie myślę ze skoro mój TV ma androida to może da radę sciagac filmy np. z torrenta na dysk który będzie podłączony do Tv po USB.

Pomijając kwestie techniczne bo pewnie jest to możliwe, jak i prawne bo nie to jest jest dokładnie tematem ale..poczytaj dokladnie ten wątek

§ Otrzymałem list z poleceniem zapłaty - 5 ( to jest już piąty wątek o tym zagadnieniu)

Zobaczysz jak ściągając niekiedy marne dziełka szczególnie naszej kinematografii, ile można sobie narobić gnoju. Czy to warte?.. Musisz sam ocenić
 
Ostatnia edycja:

ogoorek

New member
do którego portu USB macie wpięty zewnętrzny dysk twardy?
Ja wpinam tak jakby z boku TV, bliżej lewej krawędzi-patrząc od przodu, nie do tych portów USB, które są od dołu.
I wygląda na to, że dysk nigdy nie przechodzi w stan uśpienia. Całą noc miga mi dioda a TV często pamiętam np. że wyłączyłem go oglądając jakiś film w KODI. I to po kilkunastu godzinach. Dysk USB, gdy go rano odpinam jest często ciepły, od całonocnej pracy, mimo, że TV był wyłączony...
Jak jest u Was?
 

mihail1

New member
Da radę pod TV podlaczyć klawiaturę na bluetooth oraz słuchawki inne niż sony ?
Oczywiście chodzi mi o takie które smigaja bez dongla usb.


Wysłane z Nexus 5, Tapatalk
 

sanik

New member
Witam,
Kupiłem 50W805C i już na początku instalacji WIFI mam problem. Jak wpisać hasło do sieci z pilota. Chodzi o to, że nie wiem jak litery z pilota wpisać.

EDIT: Już obczaiłem :)
 
Ostatnia edycja:

koja118

New member
Co wybrac w ustawieniach w ps pro 2160p yuv420 czy 2160 rgb lub Automat.

I co to jest w ogóle? jaka jest róznica miedzy tymi ustawieniami???
 

Damaranus

New member
Przede wszystkim zainstaluj kodi, a w nim repozytorium Mr Know, Phantom i Genesis (2 ostatnie zainstalujesz z listy repozytoriów KODI, a MR Know przez podanie linku). Zapomnij o Torrentach i zewnętrznych dyskach, no chyba że bardzo Ci zależy na dostępie do Twoich zasobów.
 

nagdob

Member
Bez reklam
Tak szukam, czytam, próbuję trochę pozamieniać TV w domu.
I teraz pytanie, czy warto teraz zainwestować w ten TV? Chodzi mi konkretnie o model SONY KDL-43W805C. Wiem, że to model z poprzedniego roku i jest "tylko" full HD. Ale ja potrzebuję TV do sypialni do oglądania TV satelitarnej (Cyfra +), do oglądania seriali z serwisów internetowych np. Ipla, TVN, TVP (oczywiście żona :) ). Cena w internecie jest poniżej 2500 zł. Ten TV wychodził z Androidem 5.0. Czy można go aktualizować do wyższych wersji?
Może nasz góru kiki się wypowie?
 

nagdob

Member
Bez reklam
Na stronie Sony jest najnowsze oprogramowanie z listopada tego roku, czyli coś aktualizują, jak pytałem wcześniej.
Może jakiś użytkownik wypowie się co do działania?
 

tedzikooo

New member
w euro jest model bodajze 49 cali w759 w cenie 2700 zl i powiem ze to calkiem fajnie gra. dobre ma kolory pod katem i jasny rownomieerny panel mozna cos wiecej na jego temat ?
 

Rafał-72

New member
SONY KDL-43W805C - walczę z nim i z Sony chyba już ponad rok i dałem sobie spokój. Ale też nie zamienię go na żaden inny model w tym segmencie ani tym bardziej na innego producenta. Wywalczyłem dwie aktualizacje oprogramowania rozwiązujące częściowo problem programowania DVB-S2, ale nadal sypie edytowanymi listami i wkurzony po prostu skasowałem satelity. Nie mam siły walczyć nadal z tym modelem, ani z serwisem Sony. Pod tym względem to jest totalna porażka, nie wiem, może programowanie z Cl+ jest normalne i stabilne, bo nie mam tego modułu, ale S2 z Astry i Hotbirda uparcie sortuje po swojemu. Są też problemy z wyszukiwaniem, instrukcja nie opisuje wystarczająco klarownie jak to się robi, trzeba szukać ustawień w necie.

Android jest mniej niż taki sobie. Market oferuje może 10% tego co normalnie, a pewnie dużo mniej. No, ale przecież nikt nie będzie grał pilotem na TV.

Rewelacyjna jest współpraca ze smartfonem, jest apka robiąca z telefonu świetny pilot z klawiaturą i polem dotykowym, rozumie nawet niewyraźne polecenia głosowe, mówisz i masz co chcesz. Szczególnie wygodne przy przeszukiwaniu youtuba czy netu.

Podstawową i potężną zaletą tego TV jest obraz. Nie spotkałem żadnego TV z takim dobrym obrazem. Póki co nic nie przebija tego modelu, nie ma konkurencji. Może to kwestia gustu, ale ogląda się na nim rewelacyjnie. Jedno co mogę tylko potwierdzić, to to, że nie ma za dużych TV. Zaczynam naprawdę żałować, że nie wziąłem większego ekranu.
 

nagdob

Member
Bez reklam
Kupiłem go właśnie i od dwóch dni użytkuję. Cena za model 43W805C to teraz 2448 zł z przesyłką i myślę, że to bardzo dobra cena. Obraz ma faktycznie super, jeszcze muszę go doprowadzić do własnych preferencji. Ponieważ w Sony Center nie ma go już w sprzedaży, to obawiałem się trochę, że może być np. jakiś "niepełnosprawny" :) , ale nic takiego. Wszystko bardzo oryginalnie zapakowane i pachnące. Co do listy to najpierw zaprogramowałem kanały z Astry i Hotbirda, później obróbka w kompie i z powrotem do TV. Wszystko chodzi bardzo ładnie. Mam moduł CI+ jakiś Diablo Twin, a w nim kartę splittera Clone+. Wszystko śmiga jak należy. Przynajmniej na razie.
Wesołych Świąt :)
 

nagdob

Member
Bez reklam
Kopia obrazu z laptopa.

Witam.
Posiadam laptopa z Windows 10 i chciałem zrobić kopię obrazu laptopa na ekranie TV. W laptopie urządzenie KDL-43W805C widać. Klikam na połączenie, w TV klikam "paruj", idzie pasek postępu, ale niestety nie dochodzi do tego "sparowania". Może coś źle robię?
Proszę o jakieś sugestie. Oprogramowanie TV mam oczywiście aktualne, najnowsze.
 

zbylek

New member
Witam,
Mam pytanie czym się różnią
43W805C, 43W807C, 43W809C.

Widzę, że 43W809C jest w dobrej cenie tj. 2400 PLN.

Dodatkowe pytanie mam jaki Android aktualnie jest w tych TV?

Pozdrawiam
 

kuku83

Member
Siemka
Na wstępie Życzę Wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku !!!
Wracając do mojego pytania, Nie od dziś wiadomo, że w telewiorach z podświetleniem ledowym występuję clouding u jednych mniej u drugich bardziej widoczny, ja niestety zaliczam się do tej drugiej grupy. Nie byłoby problemu, jeśli wspomniany clouding byłby widoczny tylko na czarnym tle i przy zgaszonym świetle i nie miałoby to wpływu na jakość obrazu podczas oglądania, ale oprócz tego u mnie podczas oglądania dynamicznych scen np. mecz piłki nożnej widoczne jest jaśniejsze pole, które znajduję się nad znaczkiem Sony, w scenach statycznych nie widać tego, nie jest to jakoś bardzo widoczne, ale nie zmienia to faktu, że rosprasza to moją uwagę, i tu mam właśnie pytanie do Was, czy macie/mieliście podobny problem, czy serwis gwarancyjny jest w stanie coś w tej kwestii zdziałać ?
 

nagdob

Member
Bez reklam
Kopia ekranu.
Wracam do mojego wcześniejszego posta. Otóż nadal nie mogę oglądać ekranu laptopa na moim TV. Laptop widzi TV, a TV widzi laptopa. Jednak nie dochodzi do połączenia urządzeń. Do obsługi tej funkcji służy w TV aplikacja Screen mirroring. Może to z nią jest coś nie tak?
I tu pytanie: czy można by zainstalować w TV jakąś inną aplikację do kopii ekranu? Jeżeli tak to jaką?
Wszelkie info mile widzialne.
 

ogoorek

New member
Od tygodnia mój tv ma dziwną przypadłość z odtwarzaniem filmów. Tak jakby brakowało ku codecków czy coś takiego.
Niektóre z ostatnio ściągniętych filmów (3/4 z nich chyba wręcz) nie chcą się wcale odtworzyć w Kodi, Mx player czy VLC. Po prostu nie chcą wystartować. Za to standardowy odtwarzacz Video jakoś sobie z nimi radzi ale bez dźwięku, możliwości przewijania albo raz odtwarza jakby z prędkością x2 a za chwilę normalnie albo wolno.
Są to zwykłe AVI po 700-1500 MB - może piraci mają jakieś nowe metody kodowania nie wspierane przez androida? Stare filmy avi czy mkv (nawet takie po 15 GB) działają bez problemu. Tylko te ostatnio ściągnięte sprawiają kłopoty (np. La la land, 10 odcinek Grand Tour, Przełęcz ocalonych).
Czy ktoś z was z czymś podobnym się spotkał ?
 
Do góry