Telewizory FHD firmy Sony serii W805C -- ich pierwszy ogląd .

bluray

Banned
Pewnie chodzi o to, że nie ma pod Androidem aplikacji sterującej odświeżaniem matrycy TV. Więc każde video 24 fps będzie podawane na matrycę jako 30 fps (30/60p).
 
Ostatnia edycja:

FireBird

New member
@accu, oczywiście modelu w805C, tego z tematu (dokładnie 50").

Źródło: Sony Bravia W805C 2015 Android TV: first impressions | Red Silico: Andy's blog

@bluray, czyli jest tak jak mówię? Dopóki nie zrobią odpowiedniej aplikacji nie ma możliwości poprawnego odtwarzania filmów 24/25p i innych niż 30/60 klatek poza HDMI? No to trzeba poważnie rozważyć tę nową serię...
Bo rozumiem, że w takim wypadku TV powtarza z każdej sekundy filmu 6 klatek przy filmie 24p, zgadza się? To wygląda chyba wyraźnie gorzej niż w oryginale.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Testowany był na konkurencyjnym forum telewizor firmy Sony KD-55X8505C .
Jeden z użytkowników forum zadał pytanie testującym ten telewizor , jakie telewizor
testowany wyświetla tryby obrazu , bo w porównaniu do telewizorów Sony serii W829B ,
nie widać trybu 24p . Testujący telewizor odpowiedział pytającemu między innymi , cytuję"Możesz
dostarczyć do telewizora materiał 24p i będzie on poprawnie wyświetlony w każdej sytuacji".
Wiem , że telewizory Sony Android TV mają jeszcze niektóre funkcje nie aktywne lub niedopracowane .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

sawa_a

New member
accu mam pytanie czy mozna zainstalowac aplikacje na ksztalt google chrome tzn przegladarke internetowa czy w tym tv nie ma takiej mozliwosci ?
 

FireBird

New member
@Aerofan, a Ty mógłbyś coś napisać odnośnie odtwarzania filmów w standardowym klatkarzu, tj. 24/25 klatek na sekundę, po USB? Nie wygląda to gorzej niż w poprzedniej serii, czyli W829? Bo podobno jedynie po HDMI potrafi wyświetlić odpowiednio obraz kinowy, a tak to wszystko prezentuje w 30/60 klatkach.
 

Aerofan

Member
Nie zauważam różnic w klatkarzu, natomiast wyraźnie widzę lepszy kontrast w nowym. Wydaje mi się, że ciężko będzie zauważyć różnicę między materiałem 24p na odświeżaniu 24Hz a 24/30. Co innego 30/30 a 24/30 - tu widać różnicę. Ale dla onanistów sprzętowych może i to będzie jakoś rozwiązane w nowszym oprogramowaniu :)

Mój problem z aktualizacją został rozwiązany, więc teraz nic tylko czekać na nowe wersje firmware.
 

sawa_a

New member
Nie zauważam różnic w klatkarzu, natomiast wyraźnie widzę lepszy kontrast w nowym. Wydaje mi się, że ciężko będzie zauważyć różnicę między materiałem 24p na odświeżaniu 24Hz a 24/30. Co innego 30/30 a 24/30 - tu widać różnicę. Ale dla onanistów sprzętowych może i to będzie jakoś rozwiązane w nowszym oprogramowaniu :)

Mój problem z aktualizacją został rozwiązany, więc teraz nic tylko czekać na nowe wersje firmware.

w jaki sposob rozwiazal sie problem z aktualizacja ? ktora wersje masz zainstalowana?
 

accu

New member
Bez reklam
w jaki sposob rozwiazal sie problem z aktualizacja ? ktora wersje masz zainstalowana?

Witam uprzejmie,

Według mnie , przywrócenie ustawień fabrycznych telewizora i później wyłączenie telewizora zupełnie z sieci
zasilającej na kilka minut , czyli wyciągnięcia wtyczki kabla łączącego telewizor z gniazdkiem zasilania sieci , z wejścia do tegoż gniazdka . To co wcześniej
pisałem powinno według moim , skromnym zdaniem pomóc :-|.

To że nie można zaktualizować oprogramowania może wiązać się , że się ma więcej kont , oraz z
zainstalowanymi aplikacjami w systemie Android . ( tak przypuszczam - a może się mylę)
Raczej użytkownicy telewizorów firmy Sony nie zgłaszali kłopotów z przeprowadzeniem aktualizacji .
Inna sprawa to , że nowa wersja oprogramowania nie zawsze poprawia niedociągnięcia działania telewizora . Nieraz bywa tak , że starsza wersja oprogramowania była lepsza od nowej .
W telewizorach firmy Sony niestety do starszej wersji nie można wrócić . Ale już w telewizorach
Philips jest taka możliwość i "rozgarnięty" użytkownik bez trudu taką czynność wykona .


BTW
Ale ,czekamy na wypowiedź , jak rozwiązał problem z aktualizacją .

Pozdrawiam,:)
accu
 
Ostatnia edycja:

Aerofan

Member
@trololo - gdzie znalazłeś 829 za 3490 ? Różnica w panelach czysto marketingowa (400-800Hz), w praktyce niezauważalna, IMO lepiej kupić 805b kilka stów taniej

@saw_a - nie nie, podesłano mi niekonwencjonalny sposób aktualizacji (plikowi należy zmienić nazwę na 'upgrade_uploader.pkg') i dopiero wtedy poszło bez problemu. Telewizor był "czysty" - po prostu aktualizacja nie chciała pójść normalnym sposobem i tyle. Dziwne. Zainstalowaną mam wersję z 29.06.
 

trololo

New member
Kolego, ale Ty piszesz o 50 calach ? Za 3200 jak dobrze poszukasz to masz 55W805b !

50 cali w zupelnosci mi starczy,zreszta nie mam az tak duzo miejsca na wiecej wiec 50 optymalnie.Kwota 3400max na tv+jakis dobryt uchwyt+montaz tv na scianie od serwisu (btw czy kupujac tv w np.euro rtv agd sa w stanie jakos ten tv skalibrowac? :) i wlasciwie czym wiecej czytam tym bardziej sie motam,czy modele z tego roku sa LEPSZE od wersji na tamten rok pomijajac android ktorego i tak zbytnio nie uzywalbym od tego mam tel. Ps.Dzieki za zainteresowanie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry