Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

nagdob

Member
Bez reklam
Witam.
Przeczytałem dosyć dużo postów z tego wątku, bo też stoję przed wyborem zmiany TV. Oczywiście idę w Sony, bo od lat używam ich TV (FHD), a jeden nawet 3D aktywne (w sypialni). Nie wiem, czy uzyskam tutaj odpowiedź, ale zapytać muszę. Czy ten TV odtwarza na (jakimś) playerze struktury AVCHD? Mam mnóstwo własnych filmów kręconych w jakości FHD (kamera Sony oczywiście) zebranych właśnie w takiej strukturze.
 

DrWredman

Active member
Spoko odtworzy

Witam.
Przeczytałem dosyć dużo postów z tego wątku, bo też stoję przed wyborem zmiany TV. Oczywiście idę w Sony, bo od lat używam ich TV (FHD), a jeden nawet 3D aktywne (w sypialni). Nie wiem, czy uzyskam tutaj odpowiedź, ale zapytać muszę. Czy ten TV odtwarza na (jakimś) playerze struktury AVCHD? Mam mnóstwo własnych filmów kręconych w jakości FHD (kamera Sony oczywiście) zebranych właśnie w takiej strukturze.

Jeśli TV sony to na pewno odtworza.
Mój stary model 46HX820 sprzed 4-ech lat też odtwarzał. Teraz 65X8505 odtwarza bez problemu przy podłączonej kamerze albo z dysku.
 

nagdob

Member
Bez reklam
lipet.
Z całym szacunkiem, ale TV 46HX820 nie odtwarzał struktur AVCHD. To, że odtwarza materiał z kamery, czy z dysku twardego to normalka. Ale odtwarza tzw. pojedyncze pliki z muzyką lub filmami. Chodzi o odtwarzanie STRUKTURY AVCHD. Nie wszyscy może wiedzą o co chodzi. Polega to na tym, że masz katalog np. o nazwie AVCHD. Wewnątrz tego katalogu są podkatalogi, pliki itd. itp. Jak na niego klikniesz (katalog) to pojawia Ci się Menu, takie jak np. Menu płyty DVD. I wtedy możesz wybierać poszczególne tytuły jakie masz w Menu i je oglądać. Struktury AVCHD odtwarzane są np. w urządzeniach Blu Rey Sony lub PS3 Sony. Dlatego pytam, czy ten TV ma też taką możliwość?
 

Zulafan

New member
Witam

Zamierzam kupić ten telewizor, a dodatkowo używam dekodera NC+ i kina domowego Sony z BD. Zastanawiam się jak to podłączyć. Przy starym TV mam ustawione tak, że dekoder jest wpięty pod HDMI in w kinie a TV pod HDMI out. Chciałbym jednak używać jak najwięcej funkcji Android TV, a z kina wystarczy mi dźwięk. W jaki sposób mogę to podłączyć, żeby móc sterować wszystkim z poziomu telewizora?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

EDIT:
A co myślicie o dokupieniu modułu CI i włożeniu karty NC+ ? będzie wtedy odbierał kanały NC+ jako kanały w TV?
 
Ostatnia edycja:

arik92

New member
Jeśli chodzi o moduł CAM, to sam używam w Sony W809C modułu Technisat Technicrypt CX do zdekodowania karty Conax z oferty Smart HD i tutaj jeśli chodzi o działanie TV-Moduł nie mam zastrzeżeń, wszystkie kanały z oferty są poprawnie dekodowane, nie ma jakichś zwiech itp.

W telewizorach Sony, w modelach 2015 z wbudowanym tunerem satelitarnym, są dwa tryby satelitarne, są to:

-Ogólny satelita - w tym trybie możemy wyszukać dowolne kanały z jednej satelity lub kilku satelit(maks 4) i ułożyć według własnej kolejności

-Preferowany satelita - w tym trybie jeśli jako kraj przy konfiguracji TV był wybrany Polska to mamy dostęp do trzech operatorów: Cyfrowy Polsat, NC+, n na karte. Jeśli wybierzesz NC+ to w trybie preferowany satelita będziesz miał liste kanałów ułożoną przez operatora, czyli tak samo jak w oryginalnym tunerze od NC+.

Jednak w modelach Sony z Androidem jest problem z listą kanałów w trybie "Ogółny satelita", bowiem po wyszukaniu kanałów i ustawieniu ich według własnej kolejności, po dwóch dniach, choć czasem i wsześniej szlag trafia liste, kanały są gdzieś porozrzucane po setnych numerach. Z listą w trybie "Preferowany satelita" takch problemów chyba nie ma, choć aż tak dokładnie tego nie testowałem.
Problem ten dotyczy wszyskich TV Sony z Androidem w całej Europie, problem ten jest poruszany na angielskim, niemieckim, a także na polskim forum Sony. Przez ten problem sam obecnie nie korzystam z wbudowanego tunera satelitarnego w Sony, ponieważ problem z rozsypującą się listą kanałów jest nie do zaakceptowania, więc obecnie korzystam z zewnętrznego tunera SAT, licząc że programiści Sony wreszcie ogarną ten problem i w następnej aktualizacji zostanie on rozwiązany.
 
Ostatnia edycja:

Zulafan

New member
ok dziękuje :)

A co w kwestii podłączenia kina domowego? Czy to HDMI ARC rozwiązuje problem?
Nie chciałbym obsługiwać wszystkiego przez menu kina domowgo, bo to w TV będzie zapewne znacznie szybsze i wygodniejsze
 

Pigway

New member
Witam, piszę ponownie w sprawie zjawiska DSE, o którym wspominałem na ostatniej stronie. Przez dwa ostatnie dni zjawisko nie objawiało się praktycznie w ogóle, a dzisiaj znów wróciło i wygląda mniej więcej tak:

http://i. i m g u r. com/LTvbuik.jpg (bez odstępów oczywiście)

Obstawiam że w ciągu dnia znów zacznie zanikać. Czasami jest bardziej widoczne wyżej ekranu, czasami poniżej, zdarza się też że wygląda jak na zdjęciu. Czy to usterka, czy tego typu DSE również podpada pod cechę?

EDIT:

Wyłączyłem czujnik światła i po kilku minutach DSE w miejscach z poprzedniego zdjęcia odpuściło (zapewne nie na długo):

http:// i. i m g u r. com/sMb3n5P.jpg
 
Ostatnia edycja:

nagdob

Member
Bez reklam
nagdob
zgram coś na pendriva lub serwerek NAS i zobaczę jak widzi to TV i dam znać.

Najlepiej jakbyś zrobił jakąś prostą strukturę AVCHD i zobaczył czy działa. Chyba, że podjadę do SC i sam sprawdzę, zobaczymy.

Pytanie mam jeszcze, czy można zapisać listę programów na pendriva, edytować ją w kompie i z powrotem wgrywać do TV? Jeżeli nie to takiego TV na pewno nie kupię. I jeszcze jedno, czy TV ma na pilocie opcję (przycisk) przejścia na ostatnio oglądany program? Jeżeli nie to też dziadostwo.
Proszę o odpowiedź.
 

arik92

New member
Listę zgrać można na pendriva i edytować w programie Sony Editor i potem wgrać do TV, problem jest taki, że nawet jeśli dla Ogólnego satelity posortujemy listę po swojemu w programie lub ręcznie z pilota to potem i tak lista się rozwala (oby Sony to naprawiło).

Funkcja powrotu do ostatnio oglądanego kanału była już w pierwszych Sony Bravia w 2006 roku i jest dostępna nadal, tylko nie każdy pilot od danej serii TV posiadał przycisk do obsługi tego, mam tak na swojej Bravi z 2010 roku, funkcja jest zaimplementowana, ale przycisku na pilocie nie ma, działa z innych pilotów Sony, ale piloty od modeli 2015-2016 przycisk ten posiadają. Działa to tak:
Jeśli oglądamy np. TVN z naziemnej i przełączymy się na Polsat to przez przycisk powrotu wrócimy na TVN, a klikając ponownie znowu na Polsat. Tak samo działa to między np, wejściem HDMi 1 a HDMI 3, czy między kanałem z naziemnej, a wejściem HDMI/AV/Component. Funkcja nie działa jeśli korzystamy z aplikacji np. Kodi, Opera itd.
 

Zulafan

New member
Mam jedno pytanie. Czy model 55" tego telewizora ma funkcję TRILUMINOS ?
Jak wiemy 65" dopiero wprowadzają tylne podświetlanie, a 55" ma tylko Edge LED.
Nie mogę tego znaleźć na stronie producenta bo wszędzie piszą tylko ogólne informacje o modelu a nie specyfikacji kontretnej wielkości
 

Zulafan

New member
Rozumiem, a czym się różni ten wcześniejszy? I czy to w ogóle ma sens w takim razie?

Jest istotna różnica w jakości obrazu między 55" a 65" ?
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Rozumiem, a czym się różni ten wcześniejszy? I czy to w ogóle ma sens w takim razie?

Jest istotna różnica w jakości obrazu między 55" a 65" ?

Istotnych różnic w obrazie nie ma to te same modele posiadające taki sam zestaw funkcji. Jedyna różnica poza rozmiarem jest typ podświetlenia, co zresztą już sam pisałeś, i w zależności od konkretnego egzemplarza, 55" mogą mieć większy clounding natomiast 65" zauważalny bardziej DSE.

Oba modele maja tzw. HDR10 (statyczny hdr), czyli to co m.in. nadaje netflix, nie posiadają tzw. HDR Premium (dynamiczny hdr, o większej jasności powyżej 1k nitów). Tak czy owak, HDR zobaczysz na modelach x850C.
 

nagdob

Member
Bez reklam
Listę zgrać można na pendriva i edytować w programie Sony Editor i potem wgrać do TV, problem jest taki, że nawet jeśli dla Ogólnego satelity posortujemy listę po swojemu w programie lub ręcznie z pilota to potem i tak lista się rozwala (oby Sony to naprawiło).

Funkcja powrotu do ostatnio oglądanego kanału była już w pierwszych Sony Bravia w 2006 roku i jest dostępna nadal, tylko nie każdy pilot od danej serii TV posiadał przycisk do obsługi tego, mam tak na swojej Bravi z 2010 roku, funkcja jest zaimplementowana, ale przycisku na pilocie nie ma, działa z innych pilotów Sony, ale piloty od modeli 2015-2016 przycisk ten posiadają. Działa to tak:
Jeśli oglądamy np. TVN z naziemnej i przełączymy się na Polsat to przez przycisk powrotu wrócimy na TVN, a klikając ponownie znowu na Polsat. Tak samo działa to między np, wejściem HDMi 1 a HDMI 3, czy między kanałem z naziemnej, a wejściem HDMI/AV/Component. Funkcja nie działa jeśli korzystamy z aplikacji np. Kodi, Opera itd.

No właśnie. Skoro da się zapisać listę i potem ją wgrać z powrotem to dobrze. Bo nawet jak TV ją rozwali to zawsze szybko można wgrać.
Co do przejścia na ostatni oglądany program, to rzeczywiście mój staruszek z 2008 roku ją posiada. Ale już nowszy serii W725EX jej nie ma. To znaczy właśnie teraz sprawdziłem. Ma tą funkcję, ale nie na pilocie. Dopiero pilot od starego TV, który ma tą funkcję zadziałała.
Jeszcze jestem ciekawy, czy odtwarza struktury AVCHD, o której pisałem wcześniej. Jeżeli tak to chyba go kupię.
 
Do góry