Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Dziękuje koledzy za życzenia, mam nadzieję ,że szczere ...

Pewnie, że szczere, dołączam się do gratulacji, w modelach 65+ masz podświetlenie direct led backlight, więc powinno trochę być lepiej z cloudingiem i mniejsze prześwietlenia rogów, jak trafisz ideał, niczym się on nie będzie różnił od prezentowanego w teście rtings, może być jednak zauważalny DSE ale jak się nie wpatrujesz i masz dobry materiał, najlepiej 4K, obraz bajka :cool:
 

Jago_4

New member
Jeszcze jedno pytanie co do ustawień obrazu... Trzeba je dla każdego źródła osobno ustawić czy można jakoś zablokować ustawienia dla wszystkich źródeł??

pozdrawiam
Jago_4 :D
 

gizewo

New member
Ja i tak mam do każdego źródła, sygnału inaczej, bo jak zmieniałem, to były różnice. Jak ustawiłem do każdego oddzielnie, to jak zmieniam, nie ma większych różnic. Na razie często je zmieniam, bo sie bawię.
 

Jago_4

New member
Zastanawiam się też nad soundbarem sony CT-380, tylko nie wiem czy nie będzie zasłaniał czujnika w TV? I czy ogólnie daje radę takie rozwiązanie do filmów i muzyki? Ma ktoś i może się pochwalić jakimś zdjęciem jak ten soundbar leży przed TV? I jak GRA?
 

gizewo

New member
Ale one zostają przypisane i zablokowanego do każdego źródła i po zmianie są takie, jak wcześniej zadałeś, po powrocie to samo. U mnie nic nie trzeba ponownie ustawiać.
 
Ostatnia edycja:

milanoa

Member
Zastanawiam się też nad soundbarem sony CT-380, tylko nie wiem czy nie będzie zasłaniał czujnika w TV? I czy ogólnie daje radę takie rozwiązanie do filmów i muzyki? Ma ktoś i może się pochwalić jakimś zdjęciem jak ten soundbar leży przed TV? I jak GRA?

Nie zasłania czujnika, do gier i filmów jest OK do muzyki taki sobie, gra czysto ale bez fajerwerków, choć czasami lubi zaskoczyć na plus :), zależy jeszcze jakie masz duże pomieszczenie.
 

Jago_4

New member
Ogólnie mieszkanie mam małe a salon maks około 20 m2 także nie wiem jak by się spisał. Czyli czujnika nie zasłania to fajnie :D
 

milanoa

Member
Do takiego pomieszczenia to spokojnie da radę chyba że potrzebujesz aby tynk sypał się ze ścian to wtedy musisz zainwestować w coś mocniejszego, jest jeszcze kwestia ile chcesz przeznaczyć kasy bo do 1100 zł raczej nie znajdziesz nic lepszego :).
 

koja118

New member
U mnie wczoraj zauważyłem takie białe pasy, całkiem przez przypadak jak właczyłem gre o tron, i jeszcze jak ogldałem Jupiter to tez tak było wtf? aha i na ps4 tez jest to widoczne ale mniej
 

Attachments

  • DSC_0049.jpg
    DSC_0049.jpg
    476,8 KB · Wyś: 65
  • DSC_0050.JPG
    DSC_0050.JPG
    890,3 KB · Wyś: 96
  • DSC_0051.JPG
    DSC_0051.JPG
    974,9 KB · Wyś: 62

koja118

New member
Kwalifikuje sie to na reklamacje? Tylko dziwi mnie to że jak są całkiem ciemne sceny to tego nie ma, nie wiem jak to wytłumaczyć
 

paczek79

New member
Koledzy takie pytanie mam. czekam na swój egzemplarz 75x8505c, chcę go powiesić na ścianie, obecnie mój tv wisi na takim uchwycie:
UCHWYT RUCHOMY TV TELEWIZORA wieszak ALUXX 37-70 (5147520722) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
można na nim zamontować telewizor do maksymalnej wagi 45kg i wielkości do 70 cali. według oficjalnej specyfikacji sony 75x8505 waży około 36,3 kg i teraz pytanie czy mogę go bezpiecznie na nim powiesić czy lepiej nie ryzykować? tv mieści się w limicie wagowym:smile: lecz jest o rozmiar większy od maksymalnej zalecanej wielkości.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Rozumiem że chcesz odpowiedzi na polepszenie sobie samopoczucia bo jeśli nie mamy takiego samego uchwytu to tylko możemy strzelać - więc moje zdanie powinno być ok :)
 

DrWredman

Active member
Ja długo się zastanawiałem czy na takim uchwycie powiesić swój 65", i oglądając filmiki na YT widziałem, że każdy podobny uchwyt był znacznie obciążony przy odsunięciu go od ściany i odchylał TV od pionu. Zapewne mocowanie wytrzyma, ale osobiście nie dopuściłbym sytuacji gdyby mój TV za kupę kasy wisiał na chybotliwej konstrukcji. Zakupiłem więc zwykły solidny wieszak be żadnej regulacji. Można za to odchylić TV od dołu aby wpiąć jakiś kabel gdy zajdzie taka potrzeba.
 

gizewo

New member
Ja też mogę poprawić humor na weekend, jak dla mnie będzie ok. Najważniejsze, że ciężar się łapie. Jeśli VESA dobra, bym wieszał.
 

paczek79

New member
@lipet ten wieszak równie dobrze nie trzeba odsuwać od ściany, wtedy ramiona są złożone i jest bardzo stabilnie.
@gizewo vesa pasuje, także nie powinno być problemów.
dziękuje za podpowiedzi
pozdr.
 
Do góry