Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

koja118

New member
Ja wam powiem ze moj stary lg z matrycą ips o wiele wiele lepiej wyglądal jesli chodzi o gry i oglądanie piłki nożnej, dałem sie namówic na matryce 120hz i na marke sony i jestem rozczarowany. Kolory są jakies przyciemnione a kombinowałem z ustawieniami na wszelaki sposób. Mój brat kupił LG 55UF850V i u niego wszystko wyglada o niebo lepiej. Odradzali mu ten model ze niby obraz szarpie bo matryca nie jest 120hz a wcale nie prawda
 

redrum1906

New member
Mhm. W gruncie rzeczy ustawilem sobie dobre parametry pod piłkę. Do ideału daleko ale na rtings com w kwestii motion blur ten TV stoi na wysokim miejscu.
A ustawienia i odwzorowanie kolorów to chyba jego najmocniejsza strona.
W grach treść nie mogę narzekać, kontrast, kolory, płynność odpowiednia.

Czy efekt kliszy można włączyć również na Youtube lub TV DVB-T?U mnie ta opcja jest wygaszona. No chyba, że jakiś inny parametr determinuje brak możliwość jej włączenia?
 

FotoVideo

Member
Mój Sony z 2015 roku nie raz doprowadzal mnie do nerwów głównym problemem byl android i zawiechy teraz już te problemy nie wystepuja choć jeszcze wiele rzeczy jest do poprawki ! Ale co do jakości obrazu to nie mam zastrzezen jak dla mnie rewelacja jestem zachwycony kolorem jasnoscia czernia oraz plynnoscia ! No chyba ze ktoś siedzi z nosem w ekranie to tylko OLED :)
 

Jago_4

New member
Mam jeszcze do was pytanie o tuner SAT i DVB-t
Mam w mieszkaniu wyprowadzony jeden kabel antenowy (wychodzi ze ściany) i jest na nim sygnał zarówno z anteny siatkowej jak i talerza satelitarnego. Jesli podłaczam go do wejścia w tv MAIN to chodzi satelita jeśli podłączam go do DVB-T to chodzi TV nazeimna. Tutaj pojawia się problem... Kupiłem rozdzielacz i ku mojemu zdziwieniu działa tylko DVB-T a na tunerze satelitanym MAIN występuje komunikat że tuner jest przeciążony... Nie wiem czy to wina kabla i zastosowanego przez właściciela budynku SUMATORA czy może mojego ROZDZIELACZA czy może tv.

Może ktoś też miał taki problem...
pozdrawiam

p.s. Co do nastawów to po wpisaniu tych z hdfever jestem zadowolony :)
Tylko jeszcze pytanie do ustawień pod filmy wg nich w płynności powinien być ustawiony tryb własny i parametry 2 i 1 tak? Bo nie do końca to wyłapałem :). Na ich ustawieniach pod DVB-T, SAT na meczach nie ma efektu smugi bynajmniej u mnie :) I kolory lekko podkręcone i ładniejsze niż na standardowym trybie "STANDARD"
 

paczek79

New member
Właśnie złożyłem zamówienie na ten model w rozmiarze 75 cali. Wcześniej, byłem zdecydowany na zakup 65-calowego philipsa psu8601 ze względu na ambilight i współpracę z philips hue, jednakże przeszukując oferty w necie natrafiłem na bardzo dobrą cenę x85 o 10cali większego. Na co dzień mieszkam w Holandii i tu w jednym sklepie 75x8505c kupiłem za 3300e, jest to oferta ponad 1000e tańsza od innych sklepów, więc długo się nie zastanawiałem:-D . Sklep jest sprawdzony z dobrymi opiniami, jedyny mankament to czas dostawy wynosi średnio 8 dni, natomiast sprzęt jest przywożony przez pracownika sklepu, po umówionym terminie i jest na miejscu sprawdzany pod względem jakichkolwiek usterek. Patrząc nawet po cenach w polskich sklepach jest to duuuużo taniej. Mam nadzieję, że nie będę zawiedziony zakupem, tv kupuję przede wszystkim do oglądania sportu, filmów i gier na ps4 oraz pc w ultra hd. Posiadam również dysk sieciowy synology ds213j, mam nadzieję ,że streaming materiałów w 2160p nie będzie się dławił. Po pierwszych testach na pewno podzielę się swoją skromną opinią od tym tv, zaznaczę ,że przesiadam sie z 55ex720, mam nadzieję ,że będzie efekt woow! :eek:
 

DrWredman

Active member
No ładnie, pogratulować zakupu. Kolory powinieneś mieć lepsze niż w starym EX. Z jakiej odległości bedziesz go oglądał?
 

paczek79

New member
No ładnie, pogratulować zakupu. Kolory powinieneś mieć lepsze niż w starym EX. Z jakiej odległości bedziesz go oglądał?

Dzięki. Odległość trochę ponad 4 metry, więc kawałek jest. Myślę, że 75cali do ultra hd to do tej odległości minimum. Oglądałem go w mediamarkt i w porównaniu do ex720 miał rzeczywiście fajne kolory i dużo lepsze kąty, bo pod tym względem ex to slabiutko wypadał.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Życzę , aby telewizor Ultra HD firmy Sony , który zamówiłeś , przy jego sprawdzeniu wyświetlał
żywe , soczyste kolory , podświetlenie matrycy było w miarę równomierne , bo przy wielkości przekątnej
ekranu 75 " wszystkie niedoskonałości w tej "materii" są widoczne i trudno je jest "zamaskować" nawet przez odpowiednie ustawienie poszczególnych parametrów obrazu . Po prostu , żeby trafił się Tobie
dobry egzemplarz , żebyś miał ten malutki " łut szczęścia ". Teraz zakup telewizora to rodzaj loterii .
Dobrze , że przywozi telewizor pracownik sklepu , w którym go zamówiłeś .:neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

koja118

New member
Zgadzam sie w 100% nie wazne ile $$ dasz za tv to zawsze bedzie czysta loteria :/ ja mam 55X8509c i widac nierówne podświetlenie szczególnie w lewym dolnym rogu, reszte jakos dało sie zamaskowac :) ale dzisiaj po długiej walce z ustawieniami obrazu :) wreszcie jestem zadowolony z tego TV :) Więc ja również tobie życzę aby s trafił na sprzęt bez jakiś wiekszych defektów :) Pzdr
 

paczek79

New member
Dziękuje koledzy za życzenia, mam nadzieję ,że szczere:wink: Nie jest to mój pierwszy tv oczywiście , obecnie mam wcześniej wspomnianego sony, który ma spory clouding. Posiadam jeszcze leciwą toshibę lcd, w której ten problem też występuje. W sypialni mam philipsa 42PFL7665H, który pod tym względem prezentuje sie najlepiej, choć też ma lekką chmurkę. Jestem świadomy niedoskonałości paneli ledowych, natomiast nie jestem człowiekiem małostkowym, nie będę przejmował się zbytnio cloudingiem, chyba że będzie na prawdę fatalny (w codziennym użytkowaniu praktycznie nie przeszkadza, tym bardziej,że używam ledstripów hue, które zamontowane mam pod zabudową nad sufitem,Jak wiemy tylne oświetlenie oszukuję nasze oczy i niweluje w znaczny sposób efekt nierównomiernego podświetlenia) Bardziej obawiam się tych prześwietlonych krawędzi, które pokazywał tu na forum jeden z kolegów. Spokojnie czekam na swój egzemplarz, martwił się będę poźniej (lub nie):)
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,
@paczek79,
Prima Aprilis 2016 już się przecież skończył .:)

No pora obejrzeć mecz Borussia Dortmund - Liverpool .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

FotoVideo

Member
paczek79 będziesz na pewno zadowolony ja swojego Sony 65'' oglądam z 4-5 metrow przydaloby się jeszcze więcej ! Milego oglądania.....
 

bluray

Banned
Ja dziś zobaczyłem HITACHI TV. 32".
REWELACJA za grosze.
Tak jak TLC.
Jakieś macie jakieś pozytwy ?
Czy tylko klepanie pułki ?
 

accu

New member
Bez reklam
Ja dziś zobaczyłem HITACHI TV. 32".
REWELACJA za grosze.
Tak jak TLC.
Jakieś macie jakieś pozytwy ?
Czy tylko klepanie pułki ?

Witam uprzejmie,

Załóż może może nowy wątek o telewizorze Hitachi i tam sobie pisz . A tak tylko zaśmiecasz ten
wątek . Brak odwagi , czy nie umiesz tego zrobić .:neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Gadają pracownicy marketów RTV.
[Lolek] i [accu].
Szacun dla w/w Panownie bo widzą od lat dużo telewizorów.

Witam uprzejmie,

Taka wypowiedź powoduje mój "szeroki" uśmiech . :)
Nie masz nic ciekawego do napisania o tym telewizorze Ultra HD firmy Sony , a może brakuje odwagi i potrzebujesz pomocy ?:neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

gizewo

New member
paczek79 ja też przesiadłem się z ex720, tyle, że z 40. Jestem także bardzo zadowolony z jakości obrazu, ja ma 55 cali. Cieszę się, że nie uległem, czytając negatywne opinie na temat tego tv i nie kupiłem czegoś innego. Nie twierdzę, że inne są gorsze, ale ten mi odpowiada i już. Tylko miej na uwadze, że jeśli podasz gorszy sygnał, to on Ci go nie polepszy, tylko wyświetli taki, jaki zapodasz. Ja mam podłączoną nc+ i odbiera super, tak jak na ex i o to mi chodziło. A z blu-ray, to juz całkiem dobrze. Android działa płynnie, choć lepiej robić wszystko bez nerwów i nie wszystko na raz. Moim zdaniem jest to sprzęt do oglądania tv, a nie do śmigania po Internecie. Nie mam setek aplikacji. Zainstalowałem tylko potrzebne. Korzystam z tych co były. Bałem sie o moje łącze, że jest za słabe, ale daje radę. Jeśli poustawiasz cierpliwie wszystko pod siebie i nie będziesz ślepo brał tego co ludzie piszą, tylko się tym posiłkował, będziesz zadowolony jak z ex720. Nie ma tv idealnych, trzeba mieć świadomość. Mi chodziło o dobry obraz (dźwięk przez kino, ale i tak lepszy, niż w ex720) i nie zawiodłem się, jestem zadowolony.
 
Do góry