Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

jk_seeker

New member
Z racji miejsca zamieszkania (najbliższy SC 300km) telewizor zamawiałem przez internet. Sklep zgodził się wymienić pierwszy egzemplarz na inny (datowany na marzec 2016), który okazał się niestety jeszcze gorszy, bo prześwietlone pasy były co prawda nieco mniejsze, ale clouding był absolutnie nie do zaakceptowania.
Z serwisem Sony nie chciałem nawet zaczynać przygody, bo raz, że długo by to trwało, a dwa niewiadomo z jakim skutkiem.
Co ciekawe, wada z podświetleniem krawędzi, nie występowała u mnie w materiałach 4k.

Czekam już teraz na tegoroczne modele, na pewno nie będzie to sony, ze względu na panel IPS.

Zgodzę się również z opinią na temat nieszczęsnego minimalizmu. Wcale by mi nie przeszkadzało, a wręcz wolałbym, jakby telewizor był grubszy jakieś 2 cm, a miał lepsze bebechy.
U mnie dokładnie tak samo - efekt niewidoczny przy materiałach 4K, poza tym https://www.youtube.com/watch?v=S-tJmuMNCsQ - tutaj widać prześwietlone boki - są jaśniejsze, niż reszta.
 

bernikle

New member
Jak wyglada sprawa z okularami 3d samsunga , kupiłem SSG-P51002 i nie działają, po naciśnięciu guzika na okularach na telewizorze pojawia się komunikat że zarejestrowano okulary 3d ale po włączeniu filmu 3 d z rożnych źródeł efektu brak.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jakieś tam chodziły od samsunga przynajmniej coś o tym było tutaj pisane.. ja mam od Sony i rodzina jest zadowolona..
 

milanoa

Member
Jak wyglada sprawa z okularami 3d samsunga , kupiłem SSG-P51002 i nie działają, po naciśnięciu guzika na okularach na telewizorze pojawia się komunikat że zarejestrowano okulary 3d ale po włączeniu filmu 3 d z rożnych źródeł efektu brak.

Posiadam takowe i zero problemów, zobacz jakie mają oznaczenie jeżeli V6000 tak jak moje to powinny działać bez problemu a jeżeli inne to może być problem. Oznaczenie znajdziesz na okularach tam gdzie znajduje się bateria.
 

redrum1906

New member
A czy SAMSUNG SSG-5100GB będą działały z 55" 8509C poprawnie?
Przyznam, że z chęcią przetestowałbym tą technologię ale nie chcę wydawać 250zł na oryginalne okulary...
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Pytanie: posiadane przez Ciebie okulary o V.6000 są z zestawu 2 par okularów (SAMSUNG SSG-P51002/XC) czy z sprzedawanego modelu z 1 parą okularów (SAMSUNG SSG-5100) czy z 1 parą okularów (SAMSUNG SSG-5100GB/XC)?
 

redrum1906

New member
Zostawiam informację na użytkowników TV, którzy są chętni na "legalne" oglądanie Eleven Sport z player.pl...
Przetestowałem różne opcje i najstabilniejszą, o najlepszej jakości, bezproblemową jest castowanie protokołem Chromecasta zakładki Chrome z PC.
Na Chrome potrzebna jest instalacja wtyczki Google Cast i przy full screenie w Player.pl castujemy na TV. Efekt naprawdę zadowalający a jakość obrazu/meczy naprawdę przyzwoita.
 

milanoa

Member
Pytanie: posiadane przez Ciebie okulary o V.6000 są z zestawu 2 par okularów (SAMSUNG SSG-P51002/XC) czy z sprzedawanego modelu z 1 parą okularów (SAMSUNG SSG-5100) czy z 1 parą okularów (SAMSUNG SSG-5100GB/XC)?

Są z zestawu 2 par okularów (SAMSUNG SSG-P51002/XC), kupiłem je w salonie Sferis za 99 złotych.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Dzięki za wyczerpujące informacje, przyda się :), bo chociaż sam nie oglądam 3D (i jestem przeciwnikiem tej technologii od zarania) to mi tu płaczą na miejscu więc przydadzą się tanie gogle-3d (w porównaniu do oryginału) dla świętego spokoju :cool:
 

redrum1906

New member
Jak u Was wygląda równomierność podświetlenia w modelu 55"?
U mnie po ponad tygodniu dość intensywnego uzywania ( testy wszystkich możliwości, sieciowych, TV, aplikacji, ustawień) mogę podsumować TV następująco:
- kolory super, mam set naturalnych ustawień kolorów i płynności pod filmy( bez efektu Opery mydlanej), na Youtube tryb standard (podkręcone kolory i płynność) a na ps4 standardowy Gra
- czerń i kontrast satysfakcjonująca ale na ciemnych, praktycznie jednolitych tłach przy całkowicie zgaszonym świetle rzucają się w oczy nierówności podświetlenia- clouding. Kilka chmurek jest...io raczej bliżej środka niż po bokach. Jestem ciekawy czy u Was też występuje problem z nierównomiernym podświetleniem- wiadomo LCD i chyba trzeba się przyzwyczaić.
- android TV spoko, działa przyzwoicie aczkolwiek pelnej responsywnosci nie ma i spory minus, że Sony wsadza tani procek, który ledwo radzi ten system na ledwo użyteczny poziom działania. TV mimo najnowszego softu 2x się zrestartować, raz przy próbie odpalenia filmiku na Youtube a drugi w zabawie zasobami sieciowymi w Kodi.
Raz podczas zmiany ustawień obrazu w Kodi andek się scrashował o tyle, że nie uruchamialy się ustawienia obrazu(po kliknięciu action i próbie wejścia w ustawienia nic się nie pojawiało) a wejście w jakiekolwiek ustawienie systemu czy też próba systemowego restartu Andka kończyła się wyjściem do Home. Pozostało wyjąć kabel z gniazdka...

Ogólnie z jakości obrazu jestem bardzo zadowolony ( poza tym cloudingiem) a z systemu...no pod względem szybkości działania i stabilności mogłoby być lepiej- może update do 6 coś w tym względzie poprawi- OBY!

Robiłem jeszcze testu obrazowe na Youtube zapuszczajac plansze testowe- trochę nie wiem jak niektóre z nich interpretować np. Cyfra pośrodku jednolitego tła miała taką poświatę dookoła w swoim odcieniu- co to oznacza?:)
 
Ostatnia edycja:

Jago_4

New member
Kupiłem wczoraj ten tv jestem zachwycony ;) tylko zsby uzyskać jeszcze lepszy efekt prosiłbym może o jakieś konfigurację obrazu dla: standardowej tv naziemnej, folmow, gry. Jeśli to możliwe ;) jeszcze mam pytanie co do tunera sat jeśli używam jednego kabla to tylko wkrecam w main i powinno działać? Jest barszo dużo srron w tym wątku i wsststko przewertowac to trochr czasu stąd moje pytanie ;)

Pozdrawiam
 

gizewo

New member
Witam, ja też jestem świeżym użytkownikiem. Jestem bardzo zadowolony. Wszystko jest super. Do typowych wad tv sony, kąty, dźwięk, jestem przyzwyczajony. Przez 4lata miałem 40ex720. System jest ok. Te aplikacje, które są dostępne, do tej funkcji jaką ma spełniać telewizor, są wystarczające. Doskwiera tylko brak HBO GO, ale może w przyszłości sie pojawi. Oglądam na innym tv, lub z telefonu na tym tv. Co do ustawień, to moim zdaniem, trzeba się pobawić i zachować spokój, na pewno trafi się w swoje.
 

jk_seeker

New member
A u mnie na 65X8505C wygląda to tak, jak na zdjęciach. Oczywiście, tylko w wybranych materiałach video i w wybranych scenach. Najbardziej doskwiera w ustawieniach "Kino Pro", ale widoczne jest za każdym razem, jesli efekt ma wystąpić. A często w ogóle efektu nie widać. Zgłosiłem to już do Sony, zobaczymy, co zrobią.
 

Attachments

  • blooming0.jpg
    blooming0.jpg
    13,8 KB · Wyś: 167
  • blooming1.jpg
    blooming1.jpg
    30,6 KB · Wyś: 177
  • blooming2.jpg
    blooming2.jpg
    38,1 KB · Wyś: 169
  • blooming3.jpg
    blooming3.jpg
    60,6 KB · Wyś: 172
  • blooming4.jpg
    blooming4.jpg
    13,3 KB · Wyś: 171
  • blooming5.jpg
    blooming5.jpg
    12,8 KB · Wyś: 174
Ostatnia edycja:
Do góry