Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Niestety nowe zagwozdki- mało aplikacji w Google Play

Proponuje instalację aplikacji przez zalogowanie się do Google Play userem i hasłem takim samym jak w TV ale z poziomu komputera. O wiele łatwiej to przeglądać oraz instalować aplikacje czy gry, które z jakiś względu nie są wyświetlane w TV a są dostępne z poziomu komputera na TV. Nie wszystko jednak jest na androida TV ale baza z każdym dniem się powiększa i czasem warto wrócić do danej pożądanej pozycji, która była niedostępna na android TV a przy kolejnej aktualizacji już jest. Wybrane apki czy gry z poziomu komputera będą się instalować na TV po dokonaniu wyboru miejsca instalacji.

Do samej kwestii cloudingu w sumie co można oglądać na całkowitym czarnym ekranie, chyba rzeczywiście te plamy, kwestia jednak po co. Rozpatrywanie tego problemu ma sens tylko wtedy gdy realnie przeszkadza to w codziennym użytkowaniu TV, wtedy można zrobić tylko jedno, reklamować lub oddać jak jeszcze jest taka możliwość.

Do przebarwień, kwestia materiału, ten sam materiał w oryginale na blu ray czy 4K będzie wyglądać b dobrze a po poddaniu kompresji już nie za bardzo ale problem nie będzie jednak leżał po stronie TV, ciężko wymagać jakości od materiału video, który ma 1/10 swojej pierwotnej wielkości. Inna kwestia jak te przebarwienia występują na jednolitych obrazach kontrolnych, może jednak da się to jednak wykalibrować.
 
Ostatnia edycja:

redrum1906

New member
Proponuje instalację aplikacji przez zalogowanie się do Google Play userem i hasłem takim samym jak w TV ale z poziomu komputera. O wiele łatwiej to przeglądać oraz instalować aplikacje czy gry, które z jakiś względu nie są wyświetlane w TV a są dostępne z poziomu komputera na TV. Nie wszystko jednak jest na androida TV ale baza z każdym dniem się powiększa i czasem warto wrócić do danej pożądanej pozycji, która była niedostępna na android TV a przy kolejnej aktualizacji już jest. Wybrane apki czy gry z poziomu komputera będą się instalować na TV po dokonaniu wyboru miejsca instalacji.
Ok. Tak zrobię- w sumie nie sprawdzałem instalacji z poziomu Google play na WWW.
A czy można jakoś odsiać apki, które w gruncie rzeczy nie mają obsługi na TV np. Player.pl?

Ogólnie Bravia z poziomu WWW/Google Play jest z reguły wyszarzona w przypadku chęci instalacji w taki sposób.
 
Ostatnia edycja:

redrum1906

New member
Kwestia czy masz więcej urządzeń podpiętych pod danego usera, jak tak w ustawieniach zaznacz, które ma brać pod uwagę.
Obecnie mam podpiętych kilka urzadzeń z Andkiem, w tym Bravia 2015.
Przegladając apki, w których widziałbym jakiś sens instalacji na TV, niestety praktycznie każda jest wyszarzona/niemożliwa do instalacji na Bravii, przykłady:
- Filmweb/Imdb- szukanie info o filmach/ocen/opisów
- player.pl-oglądanie Eleven Sport- preinstalwoana apka playera jest chyba konwersją ze starego smart tv Sony i wygląda ohydnie. Nie znalazłem też opcji oglądania Eleven.
- ekstraklasa tv- skróty z Ekstraklasy
- feedly- przegląd RSS
- Spotify- niby mam na PS4...no i skoro jest na ps4 to chyba nie jest to z powodu konkurencji Google Music?;)
- jakaś sensowna (dobrze wyglądająca i zwracające sensowne dane) pogodynka
- Google Calendar

W gruncie rzeczy zainstalowałem:
- Kodi
- VLC Player (w razie jakby Kodi "zaniemogło")
- ES File Explorer
Mógłbym jeszcze VEVO ale klipy z vevo z na Youtube więc nie ma sensu dublować.

Trochę "bieda":)
Jak u Was z tymi apkami? Co instalowaliście i dobrze sobie radzi/przydaje się?
 

jk_seeker

New member
Z tego samego powodu musiałem zwrócić 2 egzemplarze tego telewizora. Okazuję się, że wada dotyczy tylko telewizorów 65 calowych i jest dość powszechna. Sony nie potrafi stwierdzić (albo nie chcę) co jest tego przyczyną i nie na pewno żadna aktualizacja softu tego nie naprawi.

Tak to wyglądało u mnie KLIK

Tutaj trochę więcej informacji na zagranicznych forach: 1; 2

Mam nadzieję, że serwis wymieni Ci telewizor, ja już chyba daję sobie spokój :)
Czyli Sony ostatecznie nie zaoferowało Ci modelu pozbawionego wad? W ogóle to parodia jakaś, że nie można tv normalnie sprawdzić, przeciez przy tych ich silnych światłach w salonie to wszystko wygląda pięknie..
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W SC niektórych jest lepiej bo mają osobne pomieszczenie i tam jak się dogadasz jest szansa na sprawdzenie ale też pewnie nie w każdym salonie znając życie.. co do tej wady to ja myślę że to kwestia egz znam kilka osób co maja 65 calowe te modele i jest nie gorzej niż u mnie na 55 calach.. także myślę że to bardziej chodzi o egz tego modelu.. na tym forum tez są ludzie co maja 65 calowe i są zadowoleni.. jedno jest pewne im większe tv tym gorzej będzie z takimi modelami gdzie jest takie podświetlenie panelu.. do tego każdy idzie w minimalizm żeby tv jak najcieńszy był a to pewnie też wpływa na takie rzeczy... Ja na Twoim miejscu raz jeszcze bym spróbował jakby dali ci nowy tv.. bo jak Ci się trafi dobry egz to za te pieniądze będziesz cieszył się obrazem.. a jak znowu taki się trafi egz to inny model bym kupił tego czy innego Producenta..
 

redrum1906

New member
Jak Panowie oglądacie Eleven Sport na android TV?
Apka Player preinstalowana nie posiada tej opcji.
Używacie wbudowanej przeglądarki?
 

ptyq

New member
Czyli Sony ostatecznie nie zaoferowało Ci modelu pozbawionego wad? W ogóle to parodia jakaś, że nie można tv normalnie sprawdzić, przeciez przy tych ich silnych światłach w salonie to wszystko wygląda pięknie..

Z racji miejsca zamieszkania (najbliższy SC 300km) telewizor zamawiałem przez internet. Sklep zgodził się wymienić pierwszy egzemplarz na inny (datowany na marzec 2016), który okazał się niestety jeszcze gorszy, bo prześwietlone pasy były co prawda nieco mniejsze, ale clouding był absolutnie nie do zaakceptowania.
Z serwisem Sony nie chciałem nawet zaczynać przygody, bo raz, że długo by to trwało, a dwa niewiadomo z jakim skutkiem.
Co ciekawe, wada z podświetleniem krawędzi, nie występowała u mnie w materiałach 4k.

Czekam już teraz na tegoroczne modele, na pewno nie będzie to sony, ze względu na panel IPS.

Zgodzę się również z opinią na temat nieszczęsnego minimalizmu. Wcale by mi nie przeszkadzało, a wręcz wolałbym, jakby telewizor był grubszy jakieś 2 cm, a miał lepsze bebechy.
 
Ostatnia edycja:

koja118

New member
Ja mojego Sony 55X8509c mam 5 dzien i zauważyłem clouding ale tylko w nocy przy zgaszonym swietle. Około 6 plamek od srodka do dolnego lewego naroznika. Jak zmieniam kanały i jest czrne tło to tez to wiadac ale tylko w nocy. moge oddac tv do sklepu bo mam na to 14 dni ale wlasnie sie zastanawiam bo czasami dostane z gorszym defektem :/ Poprzednio mialem lg z bandingiem i cloudingiem i teraz znowu cos :( Tak mysle czy go nie sciagnac ze sciany czy za bardzo nie pręży czy cos
 

redrum1906

New member
U mnie stoi na podstawce. Mam od 3 dni- również w oczy rzucał się Clouding, 3 plamki trochę krzyżowo od prawego górnego boku do środka.
"Przesmarowałem" przedwczoraj delikatnie mikrofibrą po matrycy i od tej pory clouding praktycznie stał się niezauważalny- nawet jeśli by był to przy użytkowniau kompletnie nie przeszkadza.
No chyba, że lubisz oglądać jednolity, statyczny czarny obraz;)
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
W sumie w nowych modelach 65+ w ogóle zrezygnowana z bezpośredniego tylego podświetlenia LED (Direct LED Backlight) na rzecz edge-led wiec może być już tylko cieńszy ;-).

ptyq, jeżeli obserwujesz brak "efektów" negatywnych w materiałach 4K widocznie nie jest to problem matrycy czy podświetlenia. W sumie jak już pisałem wcześniej różne niepożądane zjawiska zaobserwowałem na materiałach, które ponownie zostały skompresowane ale czego tu oczekiwać, gdzieś te "oszustwa" w kompresji (do oryginału) muszą dać swój wyraz wyświetlanym obrazie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja nie nie jestem specem ale wg mnie te defekty to kwestia podświetlenia i minimalizmu tv .... były tv full led i sam takowy posiadam (156 stref) - nie jest gruby ale i nie jest tak cienki i nie ma z tym żadnych problemów..
 

koja118

New member
wczoraj żona ogladala jakis film na tvn7 i wiekszosc akcji była w nocy i wtedy było to najbardziej widoczne. Ale jak juz pisałem widoczne jest to tylko w nocy przy wyłączonym swietle. Teraz ogladam tv i tego nie ma nawet przy przelaczaniu kanałow na czrnym tle tego nie widac, no moze delikatnie w dolnym rogu. A na materiale 4k tego nie widzialem nawet w nocy (demo 4k) posłucham rady i rozsmaruje troche matryce, czytałem tez zeby poluzowac sruby z tyłu tv czy to ma sens?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Powiedz zonie że oglądanie w ciemności tv bardzo szkodzi na oczy :) i całkowicie poważnie piszę, więc tym bardziej nie będzie widać jak włączy choćby kinkiet na ścianie czy jakieś światło ledowe... :)
 

koja118

New member
Dobra dzisiaj wieczorem odpale jakies oswietlenie i zobacze, pisałem juz pismo do sony ale nie wiem czy sie nie wycofac bo jak dostane inny tv i tez bedzie clouding i w gratisie banding to sie ugryze w du..
 

redrum1906

New member
Zrób fotkę jak wygląda ten efekt. U mnie nawet przy cloudingu, w nocy nie było tego widać przy dynamicznych, ciemnych scenach. Jedynie statyczne, całkowicie ciemne- wtedy można było się tego dopatrzeć.
 

koja118

New member
Tylko nie rozumiem jednego, gram na ps4 i tego nie widze nawet jak jest calkowicie czarne tło (prócz tego dolnego rogu) a na Cyfrowym polsacie jest. Przyjade wieczorem z pracy to zrobie fotke
 
Do góry