Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

Mrc81

New member
Odłączyłem go od zasilania i po ponownych uruchomieniu jest juz wszystko ok . I tak mam najnowszy soft. Dziekuje za odp
Sprawdź czy na pewno masz najnowszy soft, bo nieraz TV nie znajduje najnowszej wersji i trzeba ręcznie za strony Sony ściągnąć.
Najnowszy soft do x8509c to ten zaczynający się : PKG3.317

I dwie odpowiedzi na wcześniejsze pyt. : mam 55" i odległość 3m z kawałkiem , jak dla mnie ok
 
Ostatnia edycja:

redrum1906

New member
Czy jest gdzieś dostępna pełna instrukcja TV objaśniajaca wszystkie funkcje?
Nie zarejestrowalem produktu z uwagi na wyjazd na święta, na stronie Sony są jakieś HTML przewodniki w słabej formie i z dużymi brakami. Oficjalna, papierowa jest tylko po to żeby była:)
Chętnie bym zglebil możliwości TV zanim w poniedziałek się do niego w pełni dosiądę;)
 

redrum1906

New member
I jeszcze pytanie odnośnie kalibracji obrazu.
Czy można zapisać kilka custom setów ustawień?
Czy tryby dedykowane mają możliwość zmiany parametrów? Rozumiem, że lepszego trybu dla ps4 niż predefiniowana Gra się nie osiągnie (input lag) ale czy można zmieniać w nim ustawienia obrazu?
Tryb piłka nożna jest ok czy lepiej custom?
W sumie oglądam tylko filmy, mecze i ps4- chciałbym jakoś sensownie podejść do tych ustawień.

Na ta chwilę widzę to tak:
- mecze- tryb piłka dedykowany- rozumiem, że kolory i mo ruch jest dobrze dostosowany. Chyba, że lepiej jakiś custom? Ale wtedy dla filmów nie będzie się to nadawało?
- ps4- tylko tryb gra?
- filmy: Kino Pro ale pewnie w tym wypadku custom ma jednak największe znaczenie?
 

jk_seeker

New member
Sprawdź czy na pewno masz najnowszy soft, bo nieraz TV nie znajduje najnowszej wersji i trzeba ręcznie za strony Sony ściągnąć.
Najnowszy soft do x8509c to ten zaczynający się : PKG3.317

I dwie odpowiedzi na wcześniejsze pyt. : mam 55" i odległość 3m z kawałkiem , jak dla mnie ok
Fakt, przy okazji sprawdziłem u siebie: PKG3.169.0100EUB i twierdzi, że jest aktualne. Swoją drogą ciekawe, dlaczego Sony niektóre wersje softu udostępnia online, a niektórych nie. Ktoś wie?

Co do odległości - z moich 2,8m mój 65 cali mógłby mieć 75.. :)
 

jk_seeker

New member
Fakt, przy okazji sprawdziłem u siebie: PKG3.169.0100EUB i twierdzi, że jest aktualne. Swoją drogą ciekawe, dlaczego Sony niektóre wersje softu udostępnia online, a niektórych nie. Ktoś wie?

Co do odległości - z moich 2,8m mój 65 cali mógłby mieć 75.. :)
Tym razem sam sobie odpowiem na pytanie ;) :
W dniu 17 lutego 2016 roku wydaliśmy uaktualnienie oprogramowania (3.317), w celu poprawienia stabilności i ogólnej wydajności Sony Android TV.

Niestety, wykryto problem techniczny w Holandii, który skutkuje błędnym zachowaniem TV podczas jego użytkowania.

Jako środek ostrożności w interesie wszystkich naszych klientów, zdecydowaliśmy się zawiesić, dystrybucję oprogramowania bezpośrednio do telewizora. Pozwoli to uniknąć żadnych dalszych problemów a naszym inżynierom w pełni zbadać przyczyny błędu.
 

jk_seeker

New member
Po kilku tygodniach spędzonych z moim 65X8505C zauważam dość poważny mankament, ktory zaczyna mi spędzać sen z powiek. Zauważyłem, ze czasem (bo nie w przypadku każdego materiału video) głównie lewa, ale i prawa krawędź ekranu jest dellikatnie przeswietlona. Jest to pionowy pas o szerokości kilku cm, ktory, w zależności od sceny na ekranie, rozswietla obraz bardziej, niz pozostala czesc ekranu, czasem wpada delikatnie w fiolet. Zauważyłem, ze dzieje sie tak głównie w sytuacji, jak na ekranie jest jasna szarość w tym rejonie. Jak jest czerń, wszystko jest ok. Doskonale bylo to tez widoczne po podłączeniu xboxa i podpaleniu Forza2 z widokiem z wewnątrz samochodu, gdzie non stop miałem lekko podswitlone boki deski rozdzielczej. Mozna ten efekt zniwelować obniżając poziom czerni do ok 40 i włączając dostosowanie czerni i zaawansowany kontrast na "Duży". Czy tez tak macie, czy powinienem reklamować swój model?
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oddawaj tv do serwisu - myślę że to jest jakiś defekt panelu... co do softu to o ile mnie pamięć nie myli ja mam wgrany ten soft i u mnie wszystko jest ok... ale sprawdzę jak będę na miejscu.. i potwierdzę.
 
Ostatnia edycja:

jk_seeker

New member
Kurcze, i teraz to pakować z powrotem, wiezc do sklepu to wielkie pudło.. :/ dziwne, ze to tylko w niektórych scenach, no ale jest.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To nie istotne że w pewnych scenach to się dzieje , u mnie i u wielu ludzi nie ma tego więc nie jest to normalne ... więc bierz tv i do sklepu ewentualnie do serwisu.
 

jk_seeker

New member
Do Sony, mam nadzieję, ze szybko mi to załatwią. Mam 5 lat gwarancji, wiec dadzą mi zastępczy tv, ale ciekawe, na co mi wymienia, skoro juz tych tv nie produkują..
 

konius90

New member
Witam
Panowiem mam dylemat, miedzy tv z tematu a jego wygietym bratem (S8509C). Przeczytalem kilka ostatnich stron, wydaje mi sie ze dobrze wybralem.
Czy Seria S ma te same parametry co X ?? tzn wszystko to samo tylko ekran wygiety ?
Czy ekrany typu curved sa naprawde tak dobra jak mowi to marketing ?
Tv bedzie glownie uzywany do ps4, filmy rowniez beda odpalane, ale gry glownie.
55s8505cbu model curved
55X8509CBU model flat
dostrzeglem ze model wygiety na koncu ma cyferke 5, a plaski 9. Czym jest spowodowana ta roznica ?
 
Ostatnia edycja:

4motion

New member
Witam
Panowiem mam dylemat, miedzy tv z tematu a jego wygietym bratem (S8509C). Przeczytalem kilka ostatnich stron, wydaje mi sie ze dobrze wybralem.
Czy Seria S ma te same parametry co X ?? tzn wszystko to samo tylko ekran wygiety ?
Czy ekrany typu curved sa naprawde tak dobra jak mowi to marketing ?
Tv bedzie glownie uzywany do ps4, filmy rowniez beda odpalane, ale gry glownie.
55s8505cbu model curved
55X8509CBU model flat
dostrzeglem ze model wygiety na koncu ma cyferke 5, a plaski 9. Czym jest spowodowana ta roznica ?

JEżeli cena jest podobna to wygięty napewno jest słabszy.
 

jk_seeker

New member
Na magazynie centralnym pewnie jeszcze mają ....
Pewnie tak będę musiał zrobić :( a co Sony robi w takich przypadkach, jak by nie mieli już tego modelu? Przeciez matrycy nie naprawią.. A ten efekt, o którym mówię, idealnie można uwypuklić, jak się na szarym tle przesunie suwak "Dostosowanie czerni" na max. Wtedy po bokach pojawia mi się jasny fiolet.
 
Ostatnia edycja:

ptyq

New member
Po kilku tygodniach spędzonych z moim 65X8505C zauważam dość poważny mankament, ktory zaczyna mi spędzać sen z powiek. Zauważyłem, ze czasem (bo nie w przypadku każdego materiału video) głównie lewa, ale i prawa krawędź ekranu jest dellikatnie przeswietlona. Jest to pionowy pas o szerokości kilku cm, ktory, w zależności od sceny na ekranie, rozswietla obraz bardziej, niz pozostala czesc ekranu, czasem wpada delikatnie w fiolet. Zauważyłem, ze dzieje sie tak głównie w sytuacji, jak na ekranie jest jasna szarość w tym rejonie. Jak jest czerń, wszystko jest ok. Doskonale bylo to tez widoczne po podłączeniu xboxa i podpaleniu Forza2 z widokiem z wewnątrz samochodu, gdzie non stop miałem lekko podswitlone boki deski rozdzielczej. Mozna ten efekt zniwelować obniżając poziom czerni do ok 40 i włączając dostosowanie czerni i zaawansowany kontrast na "Duży". Czy tez tak macie, czy powinienem reklamować swój model?

Z tego samego powodu musiałem zwrócić 2 egzemplarze tego telewizora. Okazuję się, że wada dotyczy tylko telewizorów 65 calowych i jest dość powszechna. Sony nie potrafi stwierdzić (albo nie chcę) co jest tego przyczyną i nie na pewno żadna aktualizacja softu tego nie naprawi.

Tak to wyglądało u mnie KLIK

Tutaj trochę więcej informacji na zagranicznych forach: 1; 2

Mam nadzieję, że serwis wymieni Ci telewizor, ja już chyba daję sobie spokój :)
 

redrum1906

New member
Moje poprzednie pytania- nieaktualne. Android TV i sama konfiguracja TV/systemu tak banalna, że potrzeba posiadania rozszerzonej instrukcji nie ma sensu.
Profile obrazowe również zrozumiałem, można je edytować, mogą być różne dla wybranego źródła sygnału i aplikacji.

Niestety nowe zagwozdki- mało aplikacji w Google Play i pytanie czy jest opcja instalacji sensownych spoza sklepu?
Zainstalowanelem najnowsze apk Player ale obsługa przy użyciu pilota była niemożliwa a i na Home brak ikony.

Druga sprawa- clouding. Są dwie plamy na środku. Niby nie jakoś denerwujące bo widać je tylko na całkowicie ciemnym, określonym tle. Czy można jakimiś domowymi metodami spróbować zniwelować te plamy?
 
Do góry