Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

No może dadzą jakieś ulepszenia do połowy października , jak np. poprawę stabilności działania systemu operacyjnego .

Niemniej firma jest niepoważna , ogłaszając , że wprowadzi ulepszenia takie a takie i podaje
termin ich wprowadzenia , a później tego niestety nie realizuje .:|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

wingg

New member
Witam serdecznie.
Po przestudiowaniu zawartych informacji i testów tym wątku oraz wizycie w lokalnym SonyCentum i obejrzeniu na żywo omawianego telewizora,jako fan androida od kilku lat, moim zdaniem to niestety procesor z którego korzysta system Android w tym TV jest największym "faulem" w tym zestawieniu.
Przepraszam z porównanie ale dla mnie android tu chodzi jak w tanim tablecie za 350 zł z biedronki.
Obstawiam że za dużego postępu w oprogramowaniu tego tv nie będzie gdyż system tego tv nie "udźwignie".
A wystarczyło skorzystać z lepszych wzorców np Qualcomm Snapdragon a nie z "krzaczącego" się Mediateka.
Niestety ale takie mamy "czasy maksymalizacji" zysków jak najniższym kosztem.

Pozdrawiam.


-->>
 

revelare

New member
a czy ktos probowal ogladac przez przegladarke na tym TV audycje poprzez tzw. livestream? Wyrabia procesor zeby obrobic takie dane? I drugie pytanie: opcja ogladania przez przegladarke filmow - nie wszystkie serwisy dostepne sa jako niezalezne aplikacje w androidzie i ciekawy jestem czy da sie wogole to obejsc wlaczajac to przez przegladarke....
 

Krukocz

New member
Witam

Przeglądarka internetowa w tym TV to bajer, który w tej formie powinien nie istnieć. Wszedłem w to cudo myśli inżynierskiej raz i wystarczyło bo posypały się z mojej strony w kierunku telewizora mnóstwo bluzgów. Mimo"podpiętej" klawiatury po bluetooth, poruszanie się i prędkość działania skutecznie odpycha. Youtube zupełnie mi wystarcza bo i działa w miarę sensownie. Żeby sprawdzić czy działa live stream ( flashplayer w tym czymś hmm? ), musiałbym wziąć mocny lek uspokajający, wybacz ale ten soft za mocny jest dla mnie.
 

Sebool_uk

New member
Panowie zamówiłem ten telewizor w wersji 55 calowej. Byłem i nadal jestem dobrej myśli, że ten android w tym tv będzie chodził płynniej niż dotychczas. Postawiłem na jakość dlatego wybrałem ten model bo był na przecenie. Trochę mam mieszane uczucia jak teraz tak sobie czytam jakie to android sprawia problemy a aktualizacji ze strony sony jak na razie brak. Mam jeszcze okazje zwrócić ten tv bo dopiero przyjdzie do mnie w poniedziałek (nie było w magazynie) Sam nie wiem co teraz zrobić. Nie powiem bo ze smarta też pewnie będę korzystał ale ja nie cierpię jak coś mi się wiesza i chodzi, że tak to ujmnę brzydko z du*y :/ Jakieś sugestie?
 

Krukocz

New member
Amerykance maja od jakiegos czasu nowy soft z andkiem 5.1 i sa bardzo zadowoleni z poprawy szybkosci dzialania. My musimy uzbroic sie w cierpliwosc do przynajmniej 13 pazdziernika.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Krukocz chciałem tylko zauważyć że jak te modele wyszły to ten konkretny model miał nie mieć oprogramowania do HDR. Dopiero kilka/kilkanaście dni temu Accu napisał, że niby będą mieć a czy będzie to przekonamy się za jakiś czas (oczywiście powołał się na Sony).. Nie ma innego tv w tej cenie żeby miał HDR - przynajmniej ja o takim nie wiem.. Do tego wiesz jak nie jesteś zadowolony to w sumie masz jeszcze nowy tv można sprzedać.


Jedno jest pewne Accu masz rację jeśli czegoś nie są na 100% pewni to bez sensu gdzieś podają o takiej aktualizacji ... powinna ona się pojawić powiedzmy na dwa-trzy dni jak już na 100% taka aktualizacja wejdzie. Bo robią ludziom nadzieje a czy takowa aktualizacja wejdzie to zobaczymy jak już będzie takie oprogramowanie dostępne.
 

Pigway

New member
Chciałbym zakupić TV z tej serii, tym bardziej że jest okazja na 4 letnią gwarancję bez dodatkowych kosztów.

Naprawdę jest aż tak źle z tym androidem?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego źle nie jest ale dobrze tez nie jest ... wszystko w zależności na ile ten Android dla Ciebie jest ważny w stosunku do jakości obrazu jaki ta seria posiada... tez pytanie czy kolejne aktualizacje poprawia czy będzie to na porównywalnym poziomie... patrząc jak radził sobie Philips rok temu kiedy jako pierwszy dał Antka to w Sony jest lepiej.. Ale nie ulega wątpliwości że powinno być lepiej... najważniejsze to trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie na ile będzie Android nam niezbędny w czasie użytkowania..
 

Pigway

New member
Zależy mi po prostu na stabilności, na pewno nie będę w tym dużo grzebał, gdyż od tego jest PC lub tablet. Sprzęt ma jednak spełniać podstawowe funkcje i nie zawieszać się przy zmianie HDMI lub podstawowym wejściu do menu. Opinie na Ceneo wskazują na jakieś problemy z dźwiękiem lub nawet włączeniem TV, a rzekomo wszystko to jest winą systemu.
 

accu

New member
Bez reklam
Chciałbym zakupić TV z tej serii, tym bardziej że jest okazja na 4 letnią gwarancję bez dodatkowych kosztów.

Naprawdę jest aż tak źle z tym androidem?

Witam uprzejmie,

Jakby system operacyjny Android , który zastosowano w telewizorze Sony, model Sony KD-55X8509C działał tak płynnie ,
jak działa system operacyjny WebOS 2.0 np. w telewizorze firmy LG , model LG 55UF950V , to
wówczas napisałbym , że można śmiało kupić ten model , gdyż do jakości obrazu moim
skromnym zdaniem nie można się raczej "przyczepić" . A tak trzeba poczekać cierpliwie na aktualizację
oprogramowania lub nawet kilka aktualizacji , które przyniosą w końcu stabilne działanie systemu
operacyjnego Android . Oby stało się to jak najszybciej .:|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja o czymś takim nie słyszałem a troszkę testów przeczytałem tego tv między innymi dzięki koledze Accu .... sam bawiłem się tym tv tez troszkę i nie miałem takich typowych problemów - np. menu itp chodzi jak należy ... co do Androida to sam musisz najlepiej sprawdzić - prawda jest taka nie jest różowo ale nie jest źle - czy będzie lepiej z modelami z tego roku czas pokaże ... Tak jak dla mnie Android czy inny system i tak dla mnie nie ma znaczenia nie korzystam z tego poza YT... a z tym nie ma problemu przynajmniej nic nie wyczytałem..
Ale najlepiej samemu sprawdzić..

Ja na miejscu ( tak mi się wydaje) że jeśli Ci bardzo zależy na korzystaniu z Androida to tak jak napisał Accu chyba bym poczekał..
Ja jestem zwolennikiem żeby np tylko jeden system działał w tv wtedy byłoby najlepiej i np taki system operacyjny od Lg powiedzmy jest najlepszy i tylko taki powinien być stosowany w tv ..
 
Ostatnia edycja:

Krukocz

New member
Witam
Problem jest taki, ze system to tez szybkie menu (action menu), ktore szybkie nie jest i sie przycina. Android zarzadza wszystkim i wszystko kuleje. Na dzien dzisiejszy nie wierze w zapowiedzi sony. Co do jakosci obrazu to mam juz zauwazalny clouding na czerni i lekkie DSE w centrum ekranu. Jak zacznie mi to dokuczac w trakcie normalnego ogladania to zglosze tv do reklamacji.
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Zostało napisane pare postów prędzej i jak już dawno pisał Lolek księgowi wygrywają
W tym TV jest procesor Media Treck i pewnie to jest ta klapa !
A szkoda bo mogło być na prawdę niezłe 😩😩😩
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam
Problem jest taki, ze system to tez szybkie menu (action menu), ktore szybkie nie jest i sie przycina. Android zarzadza wszystkim i wszystko kuleje. Na dzien dzisiejszy nie wierze w zapowiedzi sony. Co do jakosci obrazu to mam juz zauwazalny clouding na czerni i lekkie DSE w centrum ekranu. Jak zacznie mi to dokuczac w trakcie normalnego ogladania to zglosze tv do reklamacji.


Tak jak mówię dla mnie Menu przynajmniej do tej pory co się tym tv bawiłem jest szybkie .... nie zauważyłem problemu pod tym względem.. ostatni raz nawet bawiłem się przed wyjazdem moim czyli deko ponad tydzień temu i wszystko było ok.. jeśli chodzi o ten aspekt..
 

Pigway

New member
Czyli jednak...

Jak już wspominałem zależy mi na stabilności w podstawowej funkcjonalności (menu, zmiana wejścia), niestety z licznych opinii wnioskuję, że modele z serii X85 mają z tym kłopot. Problem w tym, że dla tego telewizora nie ma żadnej sensownej alternatywy, poza wybiórczymi modelami LG lub Philipsem PUS7600. Za LG po ostatnich przejściach najprawdopodobniej podziękuję, no chyba że OLED, ale mimo wszystko wydatek około 8k za przekątną 55" to raczej lekka przesada w obecnych czasach, gdzie sprzęt wymieniamy znacznie częściej niż dawniej i szybciej traci on na wartości. Wychodzę z założenia, że 6-6.5k to maksymalna kwota za tę przekątną i przekraczając ją wolałbym się rozglądnąć za czymś większym.

Ponadto czytam że ma być dostępna aktualizacja w niedalekiej przyszłości i być może rozwiąże ona problemy z systemem, ale czy nie są to puste obietnice? Jak Sony wywiązywało się z tego typu deklaracji w przeszłości?

Tak na marginesie, z jakiego materiału wykonana jest obudowa tego TV (ramka i podstawa)? Niestety nie miałem z nim do czynienia w rzeczywistości.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wiesz ja nigdy tak nie obserwowałem obietnic jeśli chodzi o softy to nie powiem Ci tego... A co do obudowy itp. to jak dla mnie naprawdę nie ma się czego czepiać jest to solidnie wykonanie i na pewno pod tym względem się nie zawiedziesz. Nawet w serii W jest to dobrze wykonany tv..
 

Pigway

New member
Dziękuję za odpowiedź.

Jeszcze jakiś czas poobserwuję sytuację i trzeba będzie ostatecznie coś wybrać. Jest jeszcze niby Panasonic, ale podobno w tym roku podświetlenie nie działa zadowalająco.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym brał zdecydowanie 65". Jak chcesz taniej to masz naprawdę dobry Philips 65PFK 5909 za 5599 zł Z kalibracją.
 
Do góry