Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

Krukocz

New member
Witam.
Kolejny test i kolejne rozbiezne wyniki pomiaru gamutu kolorow. W BT.2020 w zaleznosci od testu sa pomiary od ~60% do ~70% pokrycia palety. Tak mocno roznia sie egzemplarze tv czy tez pomiary sa niewlasciwie robione?. Co ciekawe w DCI roznice siegaja tylko 3%.
Z tego co zrozumialem z tego testu to to, ze HDR w tym tv bedzie obslugiwany na zasadzie, sygnal wchodzi HDR ale konwertujemy go na SDR. Pozwalamy wam ogladnac film z HDR na tym tv ale w standardowej wersji. Czyli szalu nie bedzie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja nie wiem jak to będzie (czas pokaże) ale na pewno lepiej niż by nic nie było, a tym bardziej że tylko w tych najwyższych modelach miał być HDR.. A różnice w testach zdarzają się i ma to się na pewno daną matrycą w danym egz. i sposobem pomiaru i być może rodzajem użytych urządzeń..
 

accu

New member
Bez reklam
Witam.
Kolejny test i kolejne rozbiezne wyniki pomiaru gamutu kolorow. W BT.2020 w zaleznosci od testu sa pomiary od ~60% do ~70% pokrycia palety. Tak mocno roznia sie egzemplarze tv czy tez pomiary sa niewlasciwie robione?. Co ciekawe w DCI roznice siegaja tylko 3%.
Z tego co zrozumialem z tego testu to to, ze HDR w tym tv bedzie obslugiwany na zasadzie, sygnal wchodzi HDR ale konwertujemy go na SDR. Pozwalamy wam ogladnac film z HDR na tym tv ale w standardowej wersji. Czyli szalu nie bedzie.
Witam uprzejmie,
Nie wiem , na jakich testach się oparłeś pisząc o pokryciu palety kolorów .
Ja porównałem dwa testy , w których testerzy podają wartości pokrycia kolorów w DCI P3 i REC 2020 .
HDTV_Polska -tester podaje : DCI P3 pokrycie palety : 92.3 czyli 92% , w REC 2020 : 69.4 czyli 69% .
audiovideohd.fr - tester podaje : DCI P3 pokrycie palety : 89% , w REC 2020 : 65% .
Moim skromnym zdaniem różnice w podanych wartościach pokrycia kolorów w REC 2020 nie przekraczają 4% .
Podaj może dane źródłowe testów na których się oparłeś .
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
No i ja zgłębiłem to HDR w Tym TV
I nie wygląda to zbyt ciekawie !
Pewnie Będzie jak napisałeś będzie ten sygnał zamieniany na HDR ale nikt nie potrafi powiedzieć
Jak będzie to wyglądało !
Ten TV wg. Sony nie był przewidziany do HDR niemniej nie wiem czy softowo tego nie zrobią ?!
Trzymam kciuki aby zrobili taki progran co temu podoła :)
Na razie Android to w SONY WIELKA Niewiadoma ?!
 

accu

New member
Bez reklam
Witam

Test Sony X85C : le meilleur rapport qualité/prix de 2015 ? | HDfever

tutaj tester podaje 62% w BT.2020
na portalu Rting 65%
Witam uprzejmie,

Tak , zgadza się . Tester Nicolas Becuwe z HDfever.fr podaje wartość pokrycia w REC 2020--> tylko 62%.:|
Tyle tylko , że norma REC 2020 jest bardzo wymagająca . Żaden nadawca nie jest zdolny do wyświetlenia najszerszej palety(gamy) kolorów .

BTW, Tester Nicolas Becuwe , którego bardzo cenię za fachowość w swoich testach telewizorów i swoich wypowiedziach , odpowiada użytkownikom Alibaba i Doc_holliday na forum francuskim w temacie HDR (dotyczy telewizorów firmy
Sony serii X8509) na :

Forum HDfever - Consulter le sujet - Sony X8509C : TV 4K Direct LED, TriLuminos, Android TV

I temat HDR w telewizorach firmy Sony serii X8509C zaczyna być dla mnie zrozumiały .
Trzeba poczekać na stosowną aktualizację oprogramowania .(może to będzie 18 września 2015 r.?)



Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

W Saturnie rabat technologiczny na telewizor firmy Sony KD-55X8505C do środy 16.09.2015 r.(włącznie) wynosi
825 zł , czyli telewizor kosztuje 5073 zł . :|
BTW,

Sony KD-65X8505C rabat 1343 zł cena 8255 zł .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja na dniach muszę podjąć decyzję odnośnie tv do sypialni i najpewniej będzie to 55 x 8505 ... jeszcze chwilkę mam czasu ale myślę że decyzja została podjęta ...:)
 

accu

New member
Bez reklam
Powiem Ci że jestem w szoku bo nie wierzyłem że HDR dadzą do niższych modeli...

Witam uprzejmie,

Amerykanie dostali 25 września 2015 r. nową aktualizację oprogramowania i już mają .;)
HDR Video znajduje się na samym dole listy(opcji) trybów obrazu .(Picture Mode)
A może 29 IX... ?

BTW,
Ale na razie jeszcze jeden test telewizora Ultra HD firmy Sony KD-65X8505 napisany na portalu niemieckim areadvd 25 września 2015 r. --->
TEST: Sony KD65X8505 - Visuell starker UltraHD-TV mit Android OS | AREA DVD

Teraz na YOUTUBE oglądam na żywo festiwal z Central Park w New York GLOBAL CITIZEN gdzie grają Ed Sheeran& Coldplay , Pearl Jam , Beyonce i inni .
https://www.youtube.com/watch?v=YAPukIWbYU0

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To teraz czekamy aż u nas się pojawi :)


ACCU mam do Ciebie PYTANKO odnośnie oprogramowania bo ja na tym się nie znam a jestem bardzo ciekawy jak to jest... na podstawie tego modelu tv najnowsze oprogramowanie jest z 15.07.15 r. które wprowadza nowe funkcje dla tv - nazwijmy je X,Y,Z. A tv ktoś kupi w październiku gdzie na stronie Sony już będzie widniało kolejne nowe oprogramowanie dla tego modelu i będzie wprowadzało kolejne funkcje dla tego tv - nazwijmy je A,B,C.
Pytanie brzmi czy jeśli ktoś kupi tv właśnie w październiku albo w listopadzie (nie ma to znaczenia) a na stronie będzie już kolejne oprogramowanie np. wydane właśnie w październiku to jeśli to oprogramowanie które było w lipcu zawiera np. przeglądarkę to czy oznacza to że taka osoba już nie ma możliwości żeby mieć ją w swoim tv bo przecież kiedy taka osoba kupi będzie na stronie już widniało kolejne oprogramowanie z kolejnymi funkcjami bądź ulepszeniami dla takiego modelu?
Oczywiście biorę pod uwagę że będzie na 100% kolejne nowe oprogramowanie. Bo jeśli tak to działa to osoby które już są zdecydowane na ten model muszą sobie zgrać obecnie znajdujące się oprogramowanie znajdujące się na stronie Sony i przechowywać np. w kompie. Potem ściągnąć następne które np. pojawi się w październiku i też je zgrać i jak sobie ktoś już kupi tv to najpierw wgrać to oprogramowanie z lipca dające funkcje XYZ, a następnie zgrać oprogramowanie z października które dadzą funkcje ABC i wtedy taka osoba będzie miała wszystkie funkcje które te oprogramowania dawały użytkownikowi. A już nie wspomnę o tych osobach co kupią ten model np. w styczniu 2016 a w grudniu kolejne pojawi się oprogramowanie dające nowe funkcje czy tez ulepszenia dla tych funkcjonujących w tv. Bo ja rozumiem że kolejne oprogramowania nie zawierają tych funkcji (ulepszeń) które były udostępniane przy wcześniejszych poprogramowaniach? Czy się mylę?
Możesz mi to wytłumaczyć jak to działa ? Dziękuje z góry.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Każda nowa wersja aktualizacji oprogramowania zawiera wszystkie usprawnienia oraz poprawki ,
które powinny usuwać błędy . Nie ma większego sensu przechowywanie plików kolejnych wersji
aktualizacji oprogramowania na komputerze , jeżeli ma się wgraną bieżącą wersję aktualizacji oprogramowania .
Nie ma bowiem możliwości powrotu do starszej wersji aktualizacji oprogramowania .
Jeżeli masz starszą wersję aktualizacji oprogramowania w telewizorze firmy Sony od kolejno
wydanych nowszych wersji aktualizacji oprogramowania , to wówczas możesz wgrać
bieżącą wersję aktualizacji oprogramowania .
BTW,
Wokalista zespołu Pearl Jam , Eddie Vedder z Beyonce Knowles zaśpiewali razem , w przedostatniej
piosence na festiwalu Global Citizen w New York City wczoraj na jego zakończeniu .:wink:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Z tego wychodzi co napisałeś, że jeśli nawet ktoś kupi tv w grudniu i ściągnie bieżącą aktualizację ze strony Sony - powiedzmy z października która zapewne się ukaże to ona i tak zawiera w sobie to co miała ta pierwsza z 15.07.15 r czyli np. wspomniana przeglądarka która była w pierwszej aktualizacji będzie dostępna w tv po takiej aktualizacji.
Dzięki Kolego.
 

accu

New member
Bez reklam
Z tego wychodzi co napisałeś, że jeśli nawet ktoś kupi tv w grudniu i ściągnie bieżącą aktualizację ze strony Sony - powiedzmy z października która zapewne się ukaże to ona i tak zawiera w sobie to co miała ta pierwsza z 15.07.15 r czyli np. wspomniana przeglądarka która była w pierwszej aktualizacji będzie dostępna w tv po takiej aktualizacji.
Dzięki Kolego.
Witam uprzejmie,

Zgadza się . Ale jak masz połączony telewizor z Internetem przewodowo , to możesz przecież
wykonać aktualizację oprogramowania beż wgrywania pliku na komputer .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja jeszcze tego tv nie mam... obecnie tv w salonie jak raz na X czasu korzystam z netu to po wi-fi w sypialni to samo będzie.. ja bardzo rzadko korzystam z netu w tv.. a jak korzystam to w 99% wyłącznie YT.
 

accu

New member
Bez reklam
Ja jeszcze tego tv nie mam... obecnie tv w salonie jak raz na X czasu korzystam z netu to po wi-fi w sypialni to samo będzie.. ja bardzo rzadko korzystam z netu w tv.. a jak korzystam to w 99% wyłącznie YT.

Witam uprzejmie,

No tak , połączenie bezprzewodowe bywa czasem zawodne , dlatego napisałem o połączeniu przewodowym , które moim skromnym zdaniem jest bardziej niezawodne niż bezprzewodowe .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście ze przewodowe jest pewniejsze.. bez dwóch zdań. Jak będę miał tv w sypialni i jakbym miał problemy to na pewno jeszcze poproszę o pomoc,. A zaraz wyjeżdżam na lotnisko i lecę do Hiszpanii na wczasy, Dziękuję i pozdrawiam.
 

accu

New member
Bez reklam
Oczywiście ze przewodowe jest pewniejsze.. bez dwóch zdań. Jak będę miał tv w sypialni i jakbym miał problemy to na pewno jeszcze poproszę o pomoc,. A zaraz wyjeżdżam na lotnisko i lecę do Hiszpanii na wczasy, Dziękuję i pozdrawiam.

Witam uprzejmie,

Wobec tego życzę wielu miłych chwil spędzonych w rodzinnym gronie , w słonecznej Hiszpanii .;)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Krukocz

New member
Witam

No i znowu Sony nas wydy...o. Miała być aktualizacja na koniec sierpnia, przełożyli ją na koniec września a teraz ponownie na 13 października. Co lepsze nadal bez wsparcia USB HDD REC, o podwójnym tunerze nie wspomnę. Nic się nie chwalą o wsparciu HDR dla tego modelu w tej aktualizacji. Co raz bardziej zaczynam żałować, że kupiłem taki bubel. Eh brak słów....

SONY EU | Support - Upcoming Services for Sony's Android TV: NETFLIX, BBC iPlayer, Internet browser, YouView etc.
 
Do góry