Telewizor z dvb-t wyszukuje tyko 8 kanałów

krisr77

New member
podepnę sie pod temat
telewizor to Samsung le32b650, antena lark free range 4.0
lokalizacja warszawa Bemowo/jelonki - 5 piętro ale w pobliżu dużo wysokich blokow - teoretycznie w zasięgu i PKiN i Raszyna.
telewizor znajduje tylko 21 kanałów (radiowych i telewizyjnych) z MUXa 4 (tego polszmatowskiego) - kanały sa zakodowane. ale slaby sygnał i dużo zakłóceń (oczywiście na teście sygnału z telewizora bo ani wizji ani foni nie mam).
za chiny ludowe nie udało mi sie znaleźć choć jednego kanału z muxow 1,2 i 3. docelowo i antena i telewizor ma wylądować u ojca w zupełnie innej miejscowości ale zaczynam podejrzewać ze albo cos jest nie tak z antena albo raczej z TV bo w tej lokalizacji to powinien łapać nawet na drucie :)
 

krisr77

New member
Maly updejt na nowym tv tez nic nie łapie. wiec albo mieszkam w cyfrowej czarnej dziurze albo antena do du..py


Wysłane z mojego SM-G750F przy użyciu Tapatalka
 

digitalus

Banned
W gestej zabudowie(blokowisko) dobrze sprawdzaja sie anteny logarytmiczne. Popularne we Wloszech i Francji.Antene logarytmiczna mozna kupic w cenie od 20 do 50 zl. Odleglosc od nadajnika jest mala ,najlepiej kupic antene logarytmiczna bez wzmacniacza.
Przyklad z forum emitel.

Lokalizacja: Warszawa, Ursynów, parter, odległość od Raszyna ok 15 km, od PKiN ok. 5 km

Problem jest ze skaczącym lub zanikającym sygnałem telewizji naziemnej. Nawet gdy odbiera ok to skacze na poziomie 40-70 %, gdy nie da się już oglądać to pokazuje 1 sek. skoki nawet do 80% lub nic.
Oto moje doświadczenia:

Aktualnie zamontowałem antenę logarytmiczną "DVB-T tc'AL6009" i wszystko śmiga jak tralala. Jakość sygnału na poziomie 70-80% bez specjalnego ustawiania anteny.
 
Ostatnia edycja:
Do góry