Telewizor Ultra HD firmy Panasonic TX-50DX750 - pierwszy ogląd tego telewizora .(test)

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To cena dla niebieskich 4499 zł
Kalibracja profesjonalna gratis.
Czyli wychodzi taniej a smartwatch może sam kupić lub nie.
 

Polaker

New member
Hm, dziwne. Być może jakaś niezgodność protokołów. Może na próbę postaw w swojej sieci jakiś inny serwer DLNA? Przy czym pisząc "serwer" mam na myśli zainstalowanie odpowiedniego oprogramowania (na pc/laptopie np. ), niekoniecznie specjalnie do tego przeznaczony sprzęt. Sewer powinien być "widziany" przez wszystkie Twoje tv.

Natomiast wracając jeszcze do serii DX z 2016 - zaintrygowany aż zajrzałem do instrukcji obsługi. Oczywiście w ustawieniach sieci jest opcja "Bezprzewodowy punkt dostępu" ("Bezprz. pkt. dost."). W końcu dlaczego miało by brakować, skoro już była w modelach z 2013r, a może i wcześniejszych ;)
Czyli, jak już pisałem, jest możliwe podłączenie urządzeń do telewizora bezpośrednio przez wifi i np. przesłanie multimediów strumieniowo za pomocą DLNA (np. z laptopa, smartfona, itp.), albo np. korzystanie aplikacji Panasonic TV Remote. Aczkolwiek nie jest to tak proste i banalne, jak podłączenie nośnika przez USB, ale też i w warunkach sklepowych nie niemożliwe.


Mam problem z moin Panasoniciem i udostępnianiem plików do podpiętego do niego pendrive'a. Przenoszenie plików odbywa się bez żadnych problemów (średnio 5 MB/s) - dopóki nie próbuje przenieść pliku (np. filmu), który ma około 2GB. Wtedy następuje zerwanie połączenia i przez około minute nie widzę tego dysku sieciowego na laptopie.

Urządzenia połączone są w następujący sposób:
Router Technicolor od UPC < WIFI > Laptop
Router Technicolor od UPC < KABEL SIECIOWY> TV

Wykonałem dotychczas następujące próby:
Podłączenie laptopa kablem do routera, żeby wykluczyć WIFI - ten sam problem

Połączenie laptopa bezpośrednio z TV za pomocą punktu dostępowego (WIFI które tworzy laptop), żeby wykluczyć rotuer - ten sam problem

Podłączenie starego routera TP LINK - ten sam problem

Przeinstalowanie sterowników karty sieciowej na laptopie (lenovo y50) - ten sam problem

Uruchomiłem stary laptop z Vistą - ten sam problem, przy czym byłem wtedy w stanie przekopiować ten sam plik z lenovo na Toshibe przez wifi bez zerwania połączenia


W tym momencie bylem już przekonany że to jakieś ograniczenie po stronie telewizora ALE wtedy spróbowałem skopiować ten sam plik za pomocą telefonu z Androidem (przez WIFI i router z wykorzystaniem zwykłej aplikacji do przeglądania folderów w sieci LAN) i udało się - ale z wolnym transferem, około 1,5 mbps.

Czy macie jakiś pomysł gdzie leży problem :)?
 

xalen86

New member
Panowie - a tak z czystej ciekawości spytam. Jeśli interesuje mnie bezkompromisowa jakość a nie dodatkowe bajery to czy gdybym zdecydował się na któryś z modeli Panasonica 750 wzwyż - mimo braku informacji o wsparciu dla Firefox - to czy mogę po prostu dokupić jakiegoś smartboxa, który spełni dla mnie wszystkie funkcje "smart" wliczając np YouTube, CDA, zalukaj itp ?
 

cezary69

New member
Bez reklam
Panowie - a tak z czystej ciekawości spytam. Jeśli interesuje mnie bezkompromisowa jakość a nie dodatkowe bajery to czy gdybym zdecydował się na któryś z modeli Panasonica 750 wzwyż - mimo braku informacji o wsparciu dla Firefox - to czy mogę po prostu dokupić jakiegoś smartboxa, który spełni dla mnie wszystkie funkcje "smart" wliczając np YouTube, CDA, zalukaj itp ?


Nie będzie żadnego braku wsparcia dla oprogramowania dla tv Panasonica. Ktoś tu puścił bąka i nic więcej :D Jak masz gdzie postawić to DX800 będzie dobrym wyborem.
 

xalen86

New member
Nie będzie żadnego braku wsparcia dla oprogramowania dla tv Panasonica. Ktoś tu puścił bąka i nic więcej :D Jak masz gdzie postawić to DX800 będzie dobrym wyborem.

Nawet nie wiesz jak dobrze mi zrobiłeś :) Pozostaje czekać na premię i zgłosić się do Kikiego. Pewnie przed zakupem upewnię się jeszcze czy w danym przedziale cenowym nie ma nic innego ale to przyjdzie pora pewnie w przyszłym roku. Dzieki bardzo !
 

lamparcicho

New member
Cześć, czy idzie gdzieś dostać na chwilę obecną dx750 lub dx780 50 cali? Za trzy tygodnie Święta a wszędzie brak, brak, brak - czekamy na dostawy.
 
Ostatnia edycja:

lamparcicho

New member
THX

Dzwoniłem wczoraj do nich, rozmowa jak i opinie na necie nie przekonały mnie do tego, że mają go na stanie na 100%. Dodatkowo sporo jest wpisów o tym, że sprzęt od nich nie zawsze pochodzi z polskiej dystrybucji a wydając te ~5k PLN chciałbym mieć pewną gwarancję. Nie brakuje też historii o tym, że ktoś zamówił i dostał jakiś odnowiony model. Ryzykował nie będę ;)

Napisałem do KIKI-ego na gadu, dostałem info że czeka na dostawy. Jak będzie miał to kupię u niego bo cena jest bardzo dobra - 4500zł za 50 cali plus 50zł transport. Dodatkowo rękę na pulsie w kwestii dostępności trzyma sklep lokalny ale u nich jest drogo, bo prawie 5k sobie życzą i jeszcze mam jeden sklep z Łodzi - Digital+, 4750 u nich, też czekają na dostawy. Mam nadzieję, że na Święta stanie u mnie ten Panas :)
 

NormanES

New member
Jak już masz wydać 5 za 50 cali to w Saturnie i Media stoi 58 cali 5999. Do tego w Saturnie dostajesz zwrot 600 zł w kartach do PiP.
Choć widzę ze i tu towar z ekspozycji.. No jak widać w tym modelu cena do jakości ma dobra proporcje.
 

chromaty

New member
Hej
Mieli ostatnio w megaokazje (sklep77256.shoparena.pl) model 50dx780 po 3950 !! kilka sztuk ale się czaiłem i poszły. Ach..

W pcrtv.pl mają 50dx750 po niecałe 4290 - Pan mi powiedział że dostawa 13ego czyli za tydzień. Inne modele mają na stanie.

Nie ma co ulegać marketowym "promocjom" i się śpieszyć - trzeba szukać a czasami poczekać. Kto nie sprzeda w dobrej cenie ten tromba ;)
 

wott

New member
Nie tylko w Saturnie. A niebiescy mają jeszcze kalibrację gratis.

Tak, jak konkurencja zjedzie w dół to i ja.
Niecałe 24h temu pytałem Cię o cenę to dostałem 8899zł plus kalibracja.

Dodam tylko że w Saturnie do dziś jest jeszcze zwrot 10% w kuponach do Piotra i Pawła. Więc telewizor wychodzi za 7200zł. Ja skorzystałem...
 
Witam.
Normalnie za ten TV masz 7 bonów po 100 zł (65" za 7999 zł). Próbowałem dołożyć jeszcze baterię za 1.99 żeby przeskoczyć na łącznie 8 tyś, ale "system" nie dał się oszukać ;-)
Dołożyłem dodatkowo wagę kuchenną za 40 zł, którą i tak żona chciała, no i wskoczył mi dodatkowy bon, czyli ten TV mam za 7200 zł, a za bony kupie karpia na Święta oraz coś do "popicia" i jeszcze może trochę zostanie na profesjonalną kalibrację :)))
Pozostało czekać na dostawę do samych drzwi :)
 

NormanES

New member
Jest ciekawa kwestia z tym bonami jeszcze. Niby promocja nie łączy sie z kontem plus, czyli zniżkami 5 lub 10% przy zamówieniu internetowym,. Ale nie tak do końca... opowiem na własnym przykładzie wiec u Was może byc rożnie. Zamówiłem w Saturnie Onkyo 656 z odbiorem własnym w sklepie. Wrzuciłem kod zniżkowy za poprzednei zakupy i wskoczyła mi cena 2080zl. Z kwoty pierwotnej 2199 za Onkyo. Natomiast wyrzuciło mi z zamówienia bony PiP. Podczas odbioru i płatności na miejscu Pani stwierdziła ze dwa mi sie należą wiec nie pogardziłem. I teraz czy była to kwestia nieznajomości regulaminu czy przeoczenia ze był rabat z kodu... nie wiem, ale warto spróbować.
 

martins2000

New member
Witam!też ponawiam pytanie jeśli chodzi o tv dx780e,jakim kodem wchodzi się w menu serwisowe aby sprawdzić czas pracy oraz może ktoś z was się orientuje jaki dobry dysk zewnętrzny by był kompatybilny z tym modelem do nagrywania potrzebuję,z góry dziękuję !
 
Do góry