Telewizor TCL C935 4K Ultra HD: Mini LED, QLED, 2000 nitów, Dolby Vision/Atmos 2.1.2, HDR10+, 144 Hz i Goggle TV.

jojoro

Klub HDTV.com.pl
VIP
11 kwietnia weszła aktualizacja ultrabox 4k w c+. Dla mnie zbiegła się ona z aktualizacją TCL 65C935. Nie wiem więc w którym urządzeniu to poprawili ale w Końcu prawie poprawnie działa CEC HDMI. Telewizor wraz z dekoderem od C+ w końcu poprawnie się włącza i wyłącza za każdym razem. Drobną niedogodnością jest to, że po włączeniu dekodera załącza się TV i amplituenr ale wejście HDMI przełącza się dopiero po 10-15 sekundach oczekiwania. Nic nie trzeba klikać, ale trochę cierpliwie poczekać. Również po wybraniu np aplikacji YT z pilota TV nie wyłącza się dekoder C+. W porównaniu z tym co było jest jednak znaczący postęp i w końcu mogę schować logitech harmony do szuflady.

Dodatkowo na stronie c+ pojawił się nowy spis kodów do pilota - pojawił się TCL! kod 25. Tryb półautomatyczny programowania działa. Czyli przytrzymujemy przycisk TV na pilocie C+ aż zacznie migać dioda. Wtedy wpisujemy 25 i naciskając przycisk mute sprawdzamy czy działa wyciszenie. U mnie zadziałało po 3 z kolei wciśnięciu "mute". Wtedy zatwierdzamy OK. Jeśli chcemy sterować głośnością TV bez wciskania za każdym razem przycisku TV to należy: Przytrzymać TV aż zacznie migać dioda. Wybrać kod 04. Zatwierdzić OK.
Koniec zmartwień :)
 
Do góry