Telewizor TCL C845 4K Ultra HD: Mini LED OD10, QLED, 2000 nitów, HDR10+, Dolby Vision/Atmos, 144 Hz i Google TV - wszystko co musisz wiedzieć.

conqest

Well-known member
Bez reklam
Kalibrację na kartce? Przybliżoną? Kurcze co za łobuzy z tych co mi sprzedawali - nic nie dostałem. Proponowali mi kalibrqcję za 700 PLN. Ale to było EuroRTV i tv Sony. Pewnie chcieli ze mnie jelenia zrobić, nie dość, że naciągnąć na kalibrację, to jeszcze powyżej ceny rynkowej to zrobić. W końcu u @kiki masz w ramach pakietu gratisów wartego 500 PLN.
u Kikiego masz za free - wystarczy na forum napisać i wysyła na maila przecież
 
Nie mówimy tu o dziesiatych częściach sekundy. Generalnie poczytaj sobie co specjaliści (nie sprzedawcy) mówią o tym systemie, szczególnie w telewizorach.
Byłem ostatnio w Niemczech. Tam w rodzinie o TCL praktycznie nikt nie słyszał a o Hisense owszem. Wiesz z czego się bierze w PL fenomen TCL? Bo ludzie po prostu mają niższa wartość nabywczą swoich portfeli, a za tym idzie skala. W Niemczech prędzej ktoś kupi Sony, Samsunga, Panasonica, Hisense czy Loewe niż TCL, no chyba ze w DDRowie.
Większość specjalistów twierdzi, że Google jest zaletą a nie wadą, bo nie ogranicza do wybranych aplikacji. Na testach nie zauważyłem jakiś skrajnych różnic w szybkości, choć minimalne różnice zapewne są. Żeby ten Google był taki zły, to Sony też miałby swój własny system.

A co to ma za znaczenie, czy w Niemczech ktoś słyszał o TCL czy nie? Czy to Hisense jest wyznacznikiem do którego inni dążą, czy jednak te dwie chińskie marki rywalizują ze sobą jak równy z równym? TLC ma drugie miejsce na świecie w sprzedaży telewizorów. To nie są czasy powojenne kiedy zachód wyznaczał jakość i trendy. Nie wiem czy wiesz, ale Europa już niczym się nie wyróżnia na tle rynków na innych kontynentach, bo Azjatów czy Afrykę tez już stać na kupno telewizora. Azja rozwija się w szalonym tempie, Europa dogorywa.

Daj znać co zobaczysz :) odpal Plexa i popatrz na dobry materiał.
Nie jest sztuką z matrycą 4K pokazać super jakości obraz w 4K, bo to potrafią Hisense i TCL, ale pokazanie obrazu w niskiej jakości poprzez skalowanie. To potrafią tylko najlepsi.
 
Panowie jaki format dla pena żeby ten TV przeczytał? Czy po proty trzeba go sformatować spod TV? W przypadku exFAT wywala że nastąpił błąd urządzenia (czy siakoś tak). Miałem kilka wgranych testówek ale nic nie udało się odtworzyć. Sprawdziłem przy okazji trzy Soniaki, zeszłoroczne x90s i x90k oraz tegoroczny x75wl (bez problemu odtworzyły pena) i o ile nie grają źle (na trailerze SinCity bez dramatu w ciemnych scenach ale wyłaził czasem blooming na styku z pasami) to poległy na teście DSE. W zasadzie im model niższy tym gorzej. Nie wiem z jakiej paki dostawały rekomendację do "SPORT" przecież na zielonej murawie wyjdzie każda niedoruba w tej kwestii. Widzę że obecnie ciężej trafić na fajną matrycę niż bywało kilka lat temu.
p.s. wyłazi to żydowstwo chińczyków, nie dość że jest tylko jeden port USB to jescze w podłączeniu się do niego przeszkadzają kable antenowe, jak masz powieszony na ścianie bez dużego dystansu to ciężko wpiąć bo łapa się nie mieści...
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
W przypadku exFAT wywala że nastąpił błąd urządzenia
Więc spróbuj sformatować w FAT 32.
Jest jeszcze sprawa tzw.stylu partycji.
Pendrive chyba fabrycznie są formatowane w MBR ,a telewizory pracują w GPT.Normalnie powyższe nie powinno mieć znaczenia ,ale Ty masz TCL.Tu może być różnie.Przy formatowaniu pena zmień domyślne MBR na GPT i wtedy zobacz co się będzie działo.
Mała uwaga.Starsze kompy z Win mogą nie "widzieć" pena po zmianie na GPT.
Miałem kiedyś takie problemy ,jak przypadkowo telewizor sformatował mi dysk zewnętrzny
 
W Sony jak i TCL masz ten sam Android TV w wersji 10 więc od strony doftu jest to samo (układ menusów czy nazwy głównych funkcji identyko w obu, sprawdzałem). Soniaki łykały bez pierdnięcia (jak i każdy inny TV, Samsung, Philips) dodatkowo pozakładały od strzała foldery tak jak dzieje sięw każdym urządzeniu opartym na Android.. Spróbuję dwa, jeden ze starym FAT32 a drugi na NTSF no chyba że coś mają nie tak z tym TV na sklepie. Myślę że GPT nie ma tu znaczenia, pen ma zaledwie 32GB i w zasadzie GPT potrzebne jet do dysków o pojemności powyżej 2GB. Jesli ma ktośtego TV niech spojrzy pod kompem w jakim systemie plików ma sformatowanego pena.
Potrzebuję zrobić test na DSE (przy Soniakach to spodziewałem się że będzie lepiej) banding oraz sprawdzićjak gra w SDR i w 1080p.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Myślę że GPT nie ma tu znaczenia, pen ma zaledwie 32GB i w zasadzie GPT potrzebne jet do dysków o pojemności powyżej 2GB
Wspominałem o GPT nie w kontekście wielkości pena tylko tego ,że mi kiedyś telewizor sformatował dysk z fabrycznego MBR właśnie na GPT.Bo na nim pracują telewizory.I teraz ,jeśli pena masz w MBR ( a jesli nie był "grzebany" to raczej jest w MBR ) a tv pracuje w GPT ,to może tu jest własnie problem z tym TCL.Jest to dziwne ,bo inne tv radzą sobie bez problemu.
 

luck76

Well-known member
Większość specjalistów twierdzi, że Google jest zaletą a nie wadą, bo nie ogranicza do wybranych aplikacji.
Jakiś konkret - jacy specjaliści?

Na testach nie zauważyłem jakiś skrajnych różnic w szybkości, choć minimalne różnice zapewne są.
Skrajne różnice? Jak klatkuje Tobie ekran to tez mówisz - kij z tym - skrajne różnice? :)

Żeby ten Google był taki zły, to Sony też miałby swój własny system.
Chodzi o dopasowanie warstwy sprzętowej i programowej. Sprzęt TCL jest wysilony
A co to ma za znaczenie, czy w Niemczech ktoś słyszał o TCL czy nie? Czy to Hisense jest wyznacznikiem do którego inni dążą, czy jednak te dwie chińskie marki rywalizują ze sobą jak równy z równym? TLC ma drugie miejsce na świecie w sprzedaży telewizorów. To nie są czasy powojenne kiedy zachód wyznaczał jakość i trendy. Nie wiem czy wiesz, ale Europa już niczym się nie wyróżnia na tle rynków na innych kontynentach, bo Azjatów czy Afrykę tez już stać na kupno telewizora. Azja rozwija się w szalonym tempie, Europa dogorywa.


Nie jest sztuką z matrycą 4K pokazać super jakości obraz w 4K, bo to potrafią Hisense i TCL, ale pokazanie obrazu w niskiej jakości poprzez skalowanie. To potrafią tylko najlepsi.
 

willi100

New member
Cześć.
Jestem w przeddzień kupna TV 65 cali. 0% grania, 80% oglądanie wieczorami, bardzo często materiały z dysku w różnych jakościach ale bywa że są to "tłuste" pliki.
Byłem zdecydowany na ten model ale jak to pewnie często bywa, po przeczytaniu wątku, w gąszczu danych oraz wycieczek personalnych, lekko straciłem "decyzyjność".
Pytania.
Czy TV ma jakąś aplikację bibliotekę multimediów z obsługą dysku zewnętrznego. Ewentualnie czy można zainstalować np Kodi?
Pytanie subiektywne ale jak bardzo jest to słaby wybór do oglądania wieczorami? Pytam po przeczytaniu https://www.avforums.com/reviews/tcl-c845-65c845k-4k-mini-led-tv-review.21050/
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wieczorami , wręcz przeciwnie, bardzo dobry obraz, skalowanie, czerń , kontrast.
Każdy kto ma powie Ci podobnie.
Kodi - można instalować.
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Szkoda ze w hdr wygaszanie ledów nie działa. To tak jak by Ci nogę ujebali i kazali się ścigać z najlepszymi 😁 wszystko pięknie jak ta lala! Tylko brać!
 

luck76

Well-known member
Cześć.
Jestem w przeddzień kupna TV 65 cali. 0% grania, 80% oglądanie wieczorami, bardzo często materiały z dysku w różnych jakościach ale bywa że są to "tłuste" pliki.
Byłem zdecydowany na ten model ale jak to pewnie często bywa, po przeczytaniu wątku, w gąszczu danych oraz wycieczek personalnych, lekko straciłem "decyzyjność".
Pytania.
Czy TV ma jakąś aplikację bibliotekę multimediów z obsługą dysku zewnętrznego. Ewentualnie czy można zainstalować np Kodi?
Pytanie subiektywne ale jak bardzo jest to słaby wybór do oglądania wieczorami? Pytam po przeczytaniu https://www.avforums.com/reviews/tcl-c845-65c845k-4k-mini-led-tv-review.21050/
Zobacz co mówią autorytety, tylko nie takie lokalne, a takie globalne (Vincent z hdtvtest czy Caleb z digitaltrends) - nie sztuka wyprodukować tv z dużą liczbą stref - sztuką jest je kontrolować i że nie jest prawdą że każdy miniled jest lepszy od zwykłego fald leda. Polecam x90K albo x90L
 

Warga79

New member
Dobry wieczór, Panowie mam pytanie. Jak polaczyć pilot od c845 z dekoderem Orange aby obsługiwał oba urządzenia. Może pod źle hdmi podłączyłem. Chyba że się nie da. Oraz pod które hdmi podpiąć playstation 5. Podłączyłem pod 1 a po włączeniu tv w menu jest hdmi 4 z napisem playstation 5 fabrycznie zapisane?? Z góry dziękuję za pomoc.
 
Do góry