Telewizor TCL C845 4K Ultra HD: Mini LED OD10, QLED, 2000 nitów, HDR10+, Dolby Vision/Atmos, 144 Hz i Google TV - wszystko co musisz wiedzieć.

luck76

Well-known member
Niestety, popełniłem błąd wchodząc w dyskusję z forumowiczem, który najprawdopodobniej przeszedł szkolenie z erystyki.
Nie wziąłem sobie też do serca mądrości Marka Twaina i @luck76 "... pokonał mnie doświadczeniem."
Nie to było celem z pojęciem erystyki spotykam się pierwszy raz :) nie ma sensu sie wzajemnie przekonywać i mieć ostatniego słowa, także wybacz jeśli wytoczyłem w Twojej ocenie za ciężkie i nieadekwatne do przedmiotu dyskusji działa :)
 

luck76

Well-known member
Powolny system Google, będzie zawsze lepszy niż szybki VIDAA. Aktualizujemy lub instalujemy aplikacje raz na jakiś czas, więc kilka minut oczekiwania nie ma znaczenia.
Za to jestem pewny, że w Sklep Play zawsze znajdę to co mnie interesuje, a aplikacje będą zawsze aktualizowane.
To popatrz jeszcze na wątek i kwestię aktualizacji aplikacji u poprzednika tego tv:
1694263262221.png
 

stadcom

Member
Przez 2 tygodnie testowałem Hisense 65u7hq oraz 65u7kq i system w hisense jest niedopracowany. Niepoprawnie działa hbbtv, jak podłączy się zewnętrzny dysk by korzystać z pvr i timeshift to często dochodzi do zawieszeń systemu i trzeba wyciągać tv z wtyczki. Często pojawiają się jakieś błędy. Tv często nie widzi poprawnie formatów dolby vision oraz HDR - i tu również trzeba go wyłączać z gniazdka by ponownie wykrywał właściwy format obrazu. Takie błędy przy TV za 2 tys rozumiem, ale nie za 6 tys zł. Z tego co czytam na forach to w TCL również występują tego typu problemy z niedopracowanym softem. Napisałem o problemach do producenta (gorenje) i totalna olewka. Bardziej preferowałem Hisense z racji posiadania opcji pvr oraz timeshift. Wcześniej testowałem Samsunga 65Q80B i tam hbbtv działało bez zastrzeżeń, pvr oraz timeshift szło odblokować w menu serwisowym. Minusem było brak wsparcia dolby vision - chociaż szczególnie tego nie odczułem, brak automatycznej aktualizacji przewodnika EPG no i główny minus : pionowe pasy na jednolitych tłach ( a testowałem dwa egzemplarze i każdy to miał). Notabene Hisense 65u7kq miał widoczną siatkę podświetlenia. Co się dzieje z obecnymi tv fald ?
 

stadcom

Member
Przecież miniled to fald tylko udoskonalona odmiana czyż nie ? Pisząc fald miałem na myśli sposób podświetlenia matrycy nie wnikając w szczegóły ile jest diod.
 

luck76

Well-known member
Przecież miniled to fald tylko udoskonalona odmiana czyż nie ? Pisząc fald miałem na myśli sposób podświetlenia matrycy nie wnikając w szczegóły ile jest diod.
Dokładnie tak jest, to odmiana panelu LCD, którego podświetlania źródłem są diody LED znajdujące się za matrycą i sektorowe są wygaszane, przy czym są one wykonane w mniejszym rozmiarze niż w przypadku tradycyjnego LED. Innym źródłem światła jest (w zasadzie był) CCFL inne technologie to: CRT, PDP, OLED, microLED.
Inna technologia.
Wiki kłamie? https://en.wikipedia.org/wiki/LED-backlit_LCD
 

Marlo

Active member
Dokładnie tak jest, to odmiana panelu LCD, którego podświetlania źródłem są diody LED znajdujące się za matrycą i sektorowe są wygaszane, przy czym są one wykonane w mniejszym rozmiarze niż w przypadku tradycyjnego LED. Innym źródłem światła jest (w zasadzie był) CCFL inne technologie to: CRT, PDP, OLED, microLED.

Wiki kłamie? https://en.wikipedia.org/wiki/LED-backl
Jeszcze były telewizory z tylną projekcją.
 

luck76

Well-known member
Źle rozumiesz. Ale wiem do czego pijesz
Ok, gdybys potrzebował to daj znać. Możesz jeszcze spróbować Calmana Soft + generator i odpowiednie urządzenie do pomiaru. Dzięki temu sam bedziesz mógł skalibrować tv. Przy TCL szybko się zwróci, bo tam zależnie od technologii tworzenia wyświetlanego materiału należy regulować obraz.
 

Warga79

New member
Dobrze rozumiem, że chcesz aby podesłać Tobie namiary na osobę zajmującą się kalibracją?

Ok, gdybys potrzebował to daj znać. Możesz jeszcze spróbować Calmana Soft + generator i odpowiednie urządzenie do pomiaru. Dzięki temu sam bedziesz mógł skalibrować tv. Przy TCL szybko się zwróci, bo tam zależnie od technologii tworzenia wyświetlanego materiału należy regulować obraz.
Czasami kupując tv w sklepie dają na kartce kalibrację taką przybliżoną. Dla mnie laika dobry punkt wyjścia o to mi chodziło. Wiem, że za porządną trzeba zapłacić kilka stów. Ale dzięki
 

luck76

Well-known member
Witam,
to mój pierwszy post na forum. Mam pytanie z jakiego powodu dostępność 85c845 jest znikoma?

@kiki czy mogę prosić o ofertę na w/w model?
Bo to super TV w jeszcze bardziej super cenie. Jak tylko się pojawia to już go nie ma. Podaż nie nadąża za popytem. Ale nie bój, niedługo będzie dużo tych tv dostępnych od ręki…
 

luck76

Well-known member
Czasami kupując tv w sklepie dają na kartce kalibrację taką przybliżoną. Dla mnie laika dobry punkt wyjścia o to mi chodziło. Wiem, że za porządną trzeba zapłacić kilka stów. Ale dzięki
Kalibrację na kartce? Przybliżoną? Kurcze co za łobuzy z tych co mi sprzedawali - nic nie dostałem. Proponowali mi kalibrqcję za 700 PLN. Ale to było EuroRTV i tv Sony. Pewnie chcieli ze mnie jelenia zrobić, nie dość, że naciągnąć na kalibrację, to jeszcze powyżej ceny rynkowej to zrobić. W końcu u @kiki masz w ramach pakietu gratisów wartego 500 PLN.
 
Do góry