Telewizor TCL C835 4K Ultra HD: Mini LED, QLED, 1000 nitów, Dolby Vision/Atmos, HDR10+, 144 Hz i Google TV.

ImpalerV

Member
I have purchase dolby vision dark, hdr and its very good. I check with Games of thrones 4k and the TV its very good. I also purchase the calibrations from Hungary from Viktor (you see the C835 made by him on youtube with a lot of informations). From Kiki i purchased and the TV was calibrated on theres room. From Hungary, Viktor calibrated the Tv and then sell the options that his do. Anyway im very happy with what Kiki/Marek calibration.
As information after calibrated my TV:
(I always measure most of the presets. Then I start calibration on the one that is the closest to the best settings. I can send you your tv pre-cal charts to show you how they looked before. We went with delta 2000 error in DV from avg 9.2 in the auto setting to 1.9 after calibration. As for HDR10 the error was 6.7 before and 0.7 after. The ISF Foundation says that the human eye cannot recognize the differences below 3 - so in both cases we went much lower. What's more, max error in your tv is only 1.4 in HDR10 and 3.3 in DV, after the calibration. Before it was 24.6 in DV and 12.2 in HDR.)
I didnt have xbox to check the game aswell. Will be later.
 

ondraczek

New member
Właśnie planuję kupić coś w rozmiarze 65 cali i juz mam głowę spuchniętą od porad sprzedawców w sklepach :)
Jak się ma ten TCL do np. sony x95j? Wiem ze tcl to miniled a sony led ale takie porównanie jakości obrazu byłoby przydatne.
Oglądam z odległosci 2,5-3m. Pokój raczej nie za bardzo narażony na światło.
Zazwyczaj oglądam telewizję naziemną (zwłaszcza sport), materiały z netu i filmy z pendrive. I właśnie mam pytanie odnośnie usb. Czy naprawdę c835 ma tylko 1 usb i do tego w wersji 2.0? Jak to będzie w przypadku oglądania filmów 4k z pendrive, będzie ok?
Teraz mam sony 55xe9005 i jestem zadowolony z jakości telewizji naziemnej. Bardzo dobre skalowanie, ciekawe jak jest z tym c835
Różnica między c835 a c935 to "tylko" ilość stref i dodatkowe głośniki w c935? Czy procesor i wszystkie inne bajery są takie same w tych tv? Teraz jest dość duża różnica w cenowa tych 2 tv.
Trochę przeraża mnie marka TCL a właściwie ich podejście do softu i update-ów.
W moim sony nawet teraz miałem niedawno update.
Czy w cenie c835 (65 cali) można kupić coś lepszego?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ile masz max kasy ?
Porównań led kontra mini led masz mnóstwo na różnych portalach.
Mini led wygrywa jednoznacznie.
https://www.displayspecifications.com/en/model/3c312c19 - będzie bardzo dobrze przy filmach 4K.
TCL 835 vs 55XE9005 - wygra TCL.
TCL 935 ma znacznie więcej stref.
TCL 65C835 masz za 5899 zł z pakietem dodatkowym o wartości 500 zł
W tej klasie nic lepszego nie kupisz.
 

ondraczek

New member
Chciałem coś w granicach 6-7 tys ale jeśli byłoby coś znacznie lepszego z wodotryskami, od tego za ok. 7 to do 8 tys. mógłbym wydać.
Zauważyłem, że w tej cenie występują też oledy. Jeden ze sprzedawców polecał np. sony 65a75k.
Zrobiłem sobie rundkę po sklepach. Byłem w 5. W każdym polecali coś innego :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A to nie fajnie....
Do Twoich potrzeb faktycznie Oled będzie najlepszy !
Mieścisz się na Oled TV :
  • Philips 65Oled 707 za 7399 zł
  • LG 65C21 za 7999 zł
  • JVC 53 VAO 9200 za 6899 zł

Mini led
65C835 za 5899 zł
65C935 za 7499 zł
65PML9636 za 7499 zł
 

luck76

Well-known member
I zastanawia mnie głośnik z tyłu w c835 i c935. U mnie tv wisi na ścianie na uchwycie titan dual arm ( https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/titan-dual-arm-tv-wandhalterung/2227852000-175-20036 ). Na środku uchwyt ma prostokąt metalowy (wymiary 35m w pionie i ok. 24cm w poziomie), który chyba zasłoni ten głośnik z tyłu?
Za 7999 masz 65 calowy oled samsunga który nakrywa czapką zarówno 707 jak i c2
a żeby nie było, pierwszy z brzegu wynik porównania, przy czym najlepiej wizyta w sklepie i przekonanie się na własne oczy :)
Rtings porównanie
 
Ostatnia edycja:

luck76

Well-known member
dokładnie. Google TV 12 - 300 płn, Apple TV 4K 800 pln, Fire TV 200 pln. Do wyboru do koloru. I nie masz co chwile zabawy z softem.
 

ondraczek

New member
Podobno oledy czasami wypalają się... Ten gość który załatwił dwa oledy sony oglądając kanał informacyjny jest z mojego miasta. Nie chciałbym mieć pecha :)
A Philipsy czasami nie mają systemu google tv? W opisach mają android tv ale chyba google zastąpił androida?

A patrząc na to w ten sposób, do 6500 ten miniled TCL-a nie ma konkurencji? Dopiero za ok. 7500-8000 lepiej kupować oled?
Mając ten głośnik z tyłu c835 może być powieszony na ścianie takim uchwytem jak napisałem?
 

caladanr

New member
Podobno oledy czasami wypalają się... Ten gość który załatwił dwa oledy sony oglądając kanał informacyjny jest z mojego miasta. Nie chciałbym mieć pecha :)
A Philipsy czasami nie mają systemu google tv? W opisach mają android tv ale chyba google zastąpił androida?

A patrząc na to w ten sposób, do 6500 ten miniled TCL-a nie ma konkurencji? Dopiero za ok. 7500-8000 lepiej kupować oled?
Mając ten głośnik z tyłu c835 może być powieszony na ścianie takim uchwytem jak napisałem?
Większość uchwytów tv ma jakąś blachę z tyłu, ja mam też powieszony i na dźwięk to nie wpływa (zresztą w ustawieniach tv masz wybór: stojący lub wiszący).
Dla mnie przewagą tego tv była cena, świetny kontrast i local dimming, który dla mojego amatorskiego oka daje doskonałe czernie (wiem, że są specjaliści potrafiący dostrzec ostry cień mgły w nocy, ale są i tacy co słyszą różnicę w dźwięku w zależności od kabla zasilającego:).

Co do pecha... ja swój tv musiałem wymienić po tygodniu, bo podświetlenie LED padało po 2-3 godzinach pracy. Ale jak patrzę na fora innych marek, to też różowo nie jest.
 
Do góry