Telewizor TCL C835 4K Ultra HD: Mini LED, QLED, 1000 nitów, Dolby Vision/Atmos, HDR10+, 144 Hz i Google TV.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszystkie braki TCL C835 które wymieniasz sprawdzane są przy kalibracji przed wysyłką.
Jak do tej pory jeszcze nikt nie zwracał tego modelu.
Ten mini Led spełnia osobom, które miały podobne jak TY wątpliwości- wszystkie potrzeby ( tak sami twierdzą).
Ostatni update który wgrywamy , też nie wnosi na razie żadnych uwag.
Wg mnie mini led wygra wyraźnie szczególnie do Twoich potrzeb i wątpliwości.
 

blacktyp

New member
A w sumie teraz to wpadłem na pytanie czy ten tv nadaje się do grania? Bo w sumie po rozmowie z wujkiem google nie wiem czy dobrze rozumiem ale lepszym do tego typu rozrywki jest oled ze względu na niskie czasy opóźnienia Pixe Response Time (niższe niż qled).
Ponieważ to jest główne przeznaczenie mojego tv wraz z oglądaniem filmów i yt to właśnie zastanawiam się nad tym zasadniczym pytaniem ....
 

ImpalerV

Member
well i purchase before Sony x93J and after i purchase C835 .
TCL > Sony .
I purchase the Tcl from Kiki, calibrated with Marek and delivery to me. Its a lot better than Sony x93J
 

leonzawowowiec

New member
zastanawiam się nad zakupem tego TV, przeczytałem 90% wątku, czy dobrze rozumiem, że można go podsumować następująco: bardzo technologicznie zaawansowany telewizor, takiej jakości w takiej cenie raczej nigdzie indziej nie dostaniemy, ale jeśli chodzi o software to może być słabo i trzeba by się potencjalnie namęczyć, żeby w ogóle zrobić update? ;)
jak myślicie, co w perspektywie długoterminowej, np. 4-5 lat, bo kolega pracujący w branży stwierdził tak pół żartem, pół serio, że na tym TLC dla Google TV to wsparcie się pewnie skończy za 2 lata, a za 4-5 mogą przestać działać ;)
ponadto chciałbym się upewnić - powinny na tym bez problemu śmigać ViaPlay i Canal+ Online?
no i jeszcze: w budżecie w granicach 4-5k PLN do użytkowania typu nie kablówka, ale raczej aplikacje streamingowe (filmy, seriale, sport) to się będzie nadawało czy raczej polecalibyście coś innego? :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Android TV to dzieło Google - więc update będzie działać dłużej niż w innych systemach.
Tak, inne aplikacje działąją.
Masz za 3999 zł 55C825 i za 4799 zł 55C835.
Jak na technologię mini led - którą na rynek wprowadził TCL - mają się bardzo dobrze.
Najlepiej wychodzi im jakość obrazu w klasie.
Zresztą do lat otrzymują najwyższe wyróżneinia w Europie w klasie cena do jakości.
Mają też świetne skalowanie, czerń , kontrast, podświetlenie matrycy oraz dźwięk.
Więc dla 99% ludzi to świetna propozycja.
 

Tokio

New member
Cześć, nie potrafię znaleźć info jaki sygnał tv jest w stanie puścić na ampli przez optyka, nie mam arc w ampli. Jaka jest aktualnie cena na 65 C835 ?
 

caladanr

New member
zastanawiam się nad zakupem tego TV, przeczytałem 90% wątku, czy dobrze rozumiem, że można go podsumować następująco: bardzo technologicznie zaawansowany telewizor, takiej jakości w takiej cenie raczej nigdzie indziej nie dostaniemy, ale jeśli chodzi o software to może być słabo i trzeba by się potencjalnie namęczyć, żeby w ogóle zrobić update? ;)
jak myślicie, co w perspektywie długoterminowej, np. 4-5 lat, bo kolega pracujący w branży stwierdził tak pół żartem, pół serio, że na tym TLC dla Google TV to wsparcie się pewnie skończy za 2 lata, a za 4-5 mogą przestać działać ;)
ponadto chciałbym się upewnić - powinny na tym bez problemu śmigać ViaPlay i Canal+ Online?
no i jeszcze: w budżecie w granicach 4-5k PLN do użytkowania typu nie kablówka, ale raczej aplikacje streamingowe (filmy, seriale, sport) to się będzie nadawało czy raczej polecalibyście coś innego? :)
Odnośnie wsparcia, mam dwa LG, topowe modele sprzed 6 lat. Działa tylko Netflix i Prime (ledwo), wsparcia na webOs nie ma już żadnego od 4 lat. Wiecej już chyba bardziej wierzę temu Google TV. Odnośnie softu, to się jakaś panika tu zrobiła, bo ja działam na fabrycznym i gra wszystko elegancko. Jak bardzo chcesz kombinować to zgrywasz na pendrive inny soft i wgrywasz, ale z dyskusji na Telegramie widzę, że w większości wypadków to jest na zasadzie - nie wiem czy mi potrzebny, ale biorę:) Niezbędne i tak są online - na działce mam jakiś budżetowy tlc za 1000 zł i tam jak były aktualizacje, to normalnie online się pobierały.

Faktem jest, że moja pierwsza sztuka telewizora była zepsuta, ale bez problemu wymieniłem, a jak pozaglądałem na fora innych producentów, to też się takie przypadki zdarzają. Jak masz pecha to trafisz awaryjnego samsunga albo sony:)

Obraz i kontrast jest rewelacyjny, moim zdaniem miniLED jest super kompromisem między oledem a tradycyjnym tv. Na materiałach UHD z dolby vision czy grach PS5 jakość jest rewelacyjna. Modele z podobnymi możliwościami innych producentów są sporo droższe. Ja 65' kupiłem za 5999 zł. (EDIT: widzę, że w znowu jest w tej cenie)
 
Ostatnia edycja:

bezetinio

New member
Wszystkie braki TCL C835 które wymieniasz sprawdzane są przy kalibracji przed wysyłką.
Jak do tej pory jeszcze nikt nie zwracał tego modelu.
Ten mini Led spełnia osobom, które miały podobne jak TY wątpliwości- wszystkie potrzeby ( tak sami twierdzą).
Ostatni update który wgrywamy , też nie wnosi na razie żadnych uwag.
Wg mnie mini led wygra wyraźnie szczególnie do Twoich potrzeb i wątpliwości.
Hej, czyli tutaj kalibracja jest konieczna?
Kupiłem c835 65cali w sobotę i jestem mega niezadowolony.
Piszą o odświeżaniu 144Hz, a mam 50Hz. Obraz się tnie, nie nadąża za szybkimi akcjami.
Netflix wygląda przepięknie, choć i tutaj są czasami ścinki. Youtube niestety przy 4k nie wygląda krystalicznie pięknie (podetpnę tv bezposrednio kablem to modemu, zobaczymy czy to pomoze, ale modem jest zaraz obok tv) a jesli chodzi o ogladanie TV z kablówki Netii to jest jakaś porażka (nie wiem czy to kwestia sygnału Netii) czy po prostu tego telewizora.
Naczytałem się dużo o nim, same zachwyty nad odświeżaniem, kolorami, czernią - super i nawet dobry dźwięk. Zapłaciłem 6k i jeśli po kalibracji dalej będzie problem oddaje w cholerę i kupuję Sony x90
 

tdk76

Member
Hej, czyli tutaj kalibracja jest konieczna?
Kupiłem c835 65cali w sobotę i jestem mega niezadowolony.
Piszą o odświeżaniu 144Hz, a mam 50Hz. Obraz się tnie, nie nadąża za szybkimi akcjami.
Netflix wygląda przepięknie, choć i tutaj są czasami ścinki. Youtube niestety przy 4k nie wygląda krystalicznie pięknie (podetpnę tv bezposrednio kablem to modemu, zobaczymy czy to pomoze, ale modem jest zaraz obok tv) a jesli chodzi o ogladanie TV z kablówki Netii to jest jakaś porażka (nie wiem czy to kwestia sygnału Netii) czy po prostu tego telewizora.
Naczytałem się dużo o nim, same zachwyty nad odświeżaniem, kolorami, czernią - super i nawet dobry dźwięk. Zapłaciłem 6k i jeśli po kalibracji dalej będzie problem oddaje w cholerę i kupuję Sony x90
na czym masz 50 hz odświeżania? sygnał z każdej kablówki to tylko 50hz
 

caladanr

New member
Hej, czyli tutaj kalibracja jest konieczna?
Kupiłem c835 65cali w sobotę i jestem mega niezadowolony.
Piszą o odświeżaniu 144Hz, a mam 50Hz. Obraz się tnie, nie nadąża za szybkimi akcjami.
Netflix wygląda przepięknie, choć i tutaj są czasami ścinki. Youtube niestety przy 4k nie wygląda krystalicznie pięknie (podetpnę tv bezposrednio kablem to modemu, zobaczymy czy to pomoze, ale modem jest zaraz obok tv) a jesli chodzi o ogladanie TV z kablówki Netii to jest jakaś porażka (nie wiem czy to kwestia sygnału Netii) czy po prostu tego telewizora.
Naczytałem się dużo o nim, same zachwyty nad odświeżaniem, kolorami, czernią - super i nawet dobry dźwięk. Zapłaciłem 6k i jeśli po kalibracji dalej będzie problem oddaje w cholerę i kupuję Sony x90
Kablówka to tylko 50hz i do tego SDR. Tu szału nie będzie, netflix premium a zwykły to też będzie duża różnica. Materiały na youtube nie zawsze są tym co opisują, jakość łącza to też ważna sprawa. Ustaw najpierw wszystko na "film" a potem pobaw się ustawieniami. 144hz to uzyskasz po podłączeniu wypasionego PC, ale na PS5 bez problemu uzyskasz 120hz
 

luck76

Well-known member
Hej, czyli tutaj kalibracja jest konieczna?
Kupiłem c835 65cali w sobotę i jestem mega niezadowolony.
Piszą o odświeżaniu 144Hz, a mam 50Hz. Obraz się tnie, nie nadąża za szybkimi akcjami.
Netflix wygląda przepięknie, choć i tutaj są czasami ścinki. Youtube niestety przy 4k nie wygląda krystalicznie pięknie (podetpnę tv bezposrednio kablem to modemu, zobaczymy czy to pomoze, ale modem jest zaraz obok tv) a jesli chodzi o ogladanie TV z kablówki Netii to jest jakaś porażka (nie wiem czy to kwestia sygnału Netii) czy po prostu tego telewizora.
Naczytałem się dużo o nim, same zachwyty nad odświeżaniem, kolorami, czernią - super i nawet dobry dźwięk. Zapłaciłem 6k i jeśli po kalibracji dalej będzie problem oddaje w cholerę i kupuję Sony x90
Zainstaluj sobie apke Netia Go. Zobacz jak u Ciebie wygląda na tym obraz. Niestety w kwestii upscalingu to nie jest prymus, więc musisz się pogodzić z tym, że sygnał słabej jakości będzie odbiegał od tego prezentowanego na Panasonicach i Sony. Ale fakt, że za tą cenę do HDR nie znajdziesz nic bardziej podkręconego.
 
Kablówka to tylko 50hz i do tego SDR. Tu szału nie będzie, netflix premium a zwykły to też będzie duża różnica. Materiały na youtube nie zawsze są tym co opisują, jakość łącza to też ważna sprawa. Ustaw najpierw wszystko na "film" a potem pobaw się ustawieniami. 144hz to uzyskasz po podłączeniu wypasionego PC, ale na PS5 bez problemu uzyskasz 120hz
przetestuj sobie netia go - jest za darmo dla abonentów i obraz wygląda całkiem spoko jak masz dobre łącze, możesz tez na tv zainstalowac jakis soft do mierzenia predkosci netu (ja mam speed test analizator wifi) i z ciekawosci sprawdz ile masz, bo aby osiagnac 4k to jest lacze musi dawac te kilkadzies megabitów na sekundę.
Spróbuj też powyłączać wiekszosc, a moze i wszystkie ulepszacze i inteligntne ustawienia auto, czesto psuja obraz, a w tym wątku gdzies wczesniej ktos pisal o optymalnych ustawieniach.
Ja nie wiem do czego porownujesz, ale jak dla mnie obraz żyleta.
 

bezetinio

New member
Dziękuję za odpowiedzi.
Przetestuje na Netia go, też zauważyłem że mecz który jest na TVP1 przez kablówkę chodzi gorzej niż ten stremowany przez apkę TVP.
Mam Netflix Premium, więc oczekiwałem igły jeśli mam być szczery.
Czyli jeśli będę oglądał kablówke będę miał max 50Hz - rozumiem. W takim bądź razie jak wykorzystać te 144Hz w tym TV? Na konsoli nie gram, a nie ukrywam że o odświeżaniu myślałem pod kątem oglądaniu sportu.
Mam zamówioną kalibrację, zobaczymy co z tego będzie. Te tryby obrazu są też mocno podkoloryzowane, trzeba manualnie je poustawiać.
Chyba że ktoś ma sprawdzoną konfigurację obrazu pod sport/film i mógłby się podzielić?
 

luck76

Well-known member
Dziękuję za odpowiedzi.
Przetestuje na Netia go, też zauważyłem że mecz który jest na TVP1 przez kablówkę chodzi gorzej niż ten stremowany przez apkę TVP.
Mam Netflix Premium, więc oczekiwałem igły jeśli mam być szczery.
Czyli jeśli będę oglądał kablówke będę miał max 50Hz - rozumiem. W takim bądź razie jak wykorzystać te 144Hz w tym TV? Na konsoli nie gram, a nie ukrywam że o odświeżaniu myślałem pod kątem oglądaniu sportu.
Mam zamówioną kalibrację, zobaczymy co z tego będzie. Te tryby obrazu są też mocno podkoloryzowane, trzeba manualnie je poustawiać.
Chyba że ktoś ma sprawdzoną konfigurację obrazu pod sport/film i mógłby się podzielić?
No i masz sprawę wyjaśnioną 120hz i 144hz to tryby do gier, w streamingu ani w tv tego nie wykorzystasz jeśli chodzi o treść i info nt częstotliwości. Tym niemniej szybka matryca pozwala na lepszą prezentację scen i pracę uplynniacza (25 klatek do 50/100, 30 do 60/120, 24 do 96/144)
 

caladanr

New member
Dziękuję za odpowiedzi.
Przetestuje na Netia go, też zauważyłem że mecz który jest na TVP1 przez kablówkę chodzi gorzej niż ten stremowany przez apkę TVP.
Mam Netflix Premium, więc oczekiwałem igły jeśli mam być szczery.
Czyli jeśli będę oglądał kablówke będę miał max 50Hz - rozumiem. W takim bądź razie jak wykorzystać te 144Hz w tym TV? Na konsoli nie gram, a nie ukrywam że o odświeżaniu myślałem pod kątem oglądaniu sportu.
Mam zamówioną kalibrację, zobaczymy co z tego będzie. Te tryby obrazu są też mocno podkoloryzowane, trzeba manualnie je poustawiać.
Chyba że ktoś ma sprawdzoną konfigurację obrazu pod sport/film i mógłby się podzielić?
Na takie bardzo podstawowe podstawowe:

Materiały z Dolby vision zdecydowanie na "ciemne", za dużo nie kombinować z Dolby i HDR. Ustaw tak jak w filmiku wyłączanie dynamicznych kontrastów, ulepszaczy itp. jedynie local dimming zostaw bo po to kupiłeś miniLED:)

co do sportu poeksperymentuj z motion clarity (funkcja ruch) i ostrością (funkcja przejrzystość).
 

caladanr

New member
Dodam jeszcze, że przepięknie widać jakość na netflixsie w "Gabinet osobliwości" del Torro - świeżo nakręcone w Dolby Vision z niesamowitymi kolorami i czerniami, tu w 4K zobaczyłem jakie możliwości ma ten tv.
 

bezetinio

New member
No i masz sprawę wyjaśnioną 120hz i 144hz to tryby do gier, w streamingu ani w tv tego nie wykorzystasz jeśli chodzi o treść i info nt częstotliwości. Tym niemniej szybka matryca pozwala na lepszą prezentację scen i pracę uplynniacza (25 klatek do 50/100, 30 do 60/120, 24 do 96/144)
Jeśli nie mam PS ani Xbox, a zakladam jak podłącze laptop do TV, to musze mieć mega mocną kartę graficzną żeby na tak dużym ekranie osiągnąć takie klatkowanie. W związku z tym niepotrzebnie kupiłem taki telewizor i powinienem w sumie szukać czegoś 60Hz :) ?
 

caladanr

New member
Jeśli nie mam PS ani Xbox, a zakladam jak podłącze laptop do TV, to musze mieć mega mocną kartę graficzną żeby na tak dużym ekranie osiągnąć takie klatkowanie. W związku z tym niepotrzebnie kupiłem taki telewizor i powinienem w sumie szukać czegoś 60Hz :) ?
No nie do końca, bo masz tu technologie jakich w tańszych telewizorach nie ma (z miniLed na czele), potraktuj 120hz jako gratis:)
 
Do góry