Telewizor TCL C835 4K Ultra HD: Mini LED, QLED, 1000 nitów, Dolby Vision/Atmos, HDR10+, 144 Hz i Google TV.

blacktyp

New member
Panowie a jest jakaś konkurencja pod względem jakości i ceny do tego modelu C835 u innych producentów Samsung ... Sony ....Hisense?
 

marioking

Member
Wiesz tu raczej nie znajdziesz takiego typu... Bo ogół krzy niby miniled super hiper best a w wykonaniu innej marki kosztuje to +1000-2000 wiecej... teraz musisz wykalkulować czy wolisz zaryzykować z takim producentem co niby da Ci przedsmak luksusu w kwestii obrazu ale z kwiatkami w stylu ze upgrade firmaware to Ci zapoda per Marek z forum bo software jest tak kulawy ze nie ogarnia update z netu.. Osobiście sam sie zastanawiam czy warto iść w takie wynalazki, czy wziąc coś możesz "słabszego" ale od rzetelniejszej marki... zamiast wydawac prawie 10k za taki 75c835 skłaniam sie bardziej ku sony 75x90k.... może nie mini led ale 75" kosztuje niecałe 9k i SONY to jest jednak marka... może TCL rokuje ale prawda jest taka że rzetelnych testów brak... jakichkolwiek testów nie ma wręcz to jeszcze bardziej trafne.... w większości sklepów nawet nie możesz tego zobaczyć na żywo... wiec kwestia czy lubisz kupować kota w worku oraz dłubać się z ustawieniami.... bo tu może jest potencjał jak nie zrażają cie takie niuanse.
 

blacktyp

New member
Ja celuje w półkę 50/ 55 cali.
I rozumiem sens i trafność wypowiedzi .
A czy jest możliwość prosic i modele na pw wspomnianych wyżej odbiorników?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sens jest taka , że warto wysłuchać nie tylko różnych opinii.
Zawsze znajdziesz "specjalistów" którzy mają swoje niezachwiane stanowisko , że tylko Sony jest najlepszy i nic się na świecie nie liczy.

TCL ,jest pierwszą firma która wprowadziła do sprzedaży mini ledy.
Poczytaj najpierw w Google czym technologia różni sie od zwykłych LCD i dlaczego jest lepsza .
Ilość punktów świetlnych, ilość stref zarządzania ma znaczenie dla każdego.

Telewizory TCL zobaczysz w dobrych sklepach bez problemu.
Możesz też nie wychodząc z domu zamówić pokaz do domu - bo tu nie ma nic do ukrycia.
Są tacy którzy kupili Sony są zadowoleni i tacy którzy są nie zadowoleni.
Są tacy którzy kupili TCLa są zadowoleni i tacy którzy sa nie zadowoleni.
Wujek Google - i masz dużo informacji.

Najlepiej sprawdzać telewizor przed zakupem.
Pytanie ile masz max kasy ? Czego oczekujesz i czego nie lubisz.

Ile masz max kasy ????
 

blacktyp

New member
Sens jest taka , że warto wysłuchać nie tylko różnych opinii.
Zawsze znajdziesz "specjalistów" którzy mają swoje niezachwiane stanowisko , że tylko Sony jest najlepszy i nic się na świecie nie liczy.

TCL ,jest pierwszą firma która wprowadziła do sprzedaży mini ledy.
Poczytaj najpierw w Google czym technologia różni sie od zwykłych LCD i dlaczego jest lepsza .
Ilość punktów świetlnych, ilość stref zarządzania ma znaczenie dla każdego.

Telewizory TCL zobaczysz w dobrych sklepach bez problemu.
Możesz też nie wychodząc z domu zamówić pokaz do domu - bo tu nie ma nic do ukrycia.
Są tacy którzy kupili Sony są zadowoleni i tacy którzy są nie zadowoleni.
Są tacy którzy kupili TCLa są zadowoleni i tacy którzy sa nie zadowoleni.
Wujek Google - i masz dużo informacji.

Najlepiej sprawdzać telewizor przed zakupem.
Pytanie ile masz max kasy ? Czego oczekujesz i czego nie lubisz.

Ile masz max kasy ????
No właśnie z kasą jest problem .
Myślałem żeby wydać tak w granicach 4k max 5k ale wiadomo że im taniej tym lepiej .
Przedewszystkim do konsoli będzie ten tv teraz ps4pro ale w przyszlosci ps5, ale i do oglądania filmów tudzież jako monitor do kompa ale taki ... hmm tymczasowy
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Raczej nie oprócz ceny ...
Bo Oled poleca się głownie z uwagi na najlepszą jakość !
A skoro chcesz 55" najlepszy i do 5 tyś - to łapiesz się na Oledy :
JVC 55ABO 9200
Philips 55Oled 706
LG 55B23
Philips 55Oled 865
Philips 55Oled 856 za niewielką dopłatą z poczwórnym ambilightem
I główny i jedyny argument to JAKOŚĆ
 

darkliroj

Member
I znowu promocja poniżej 6k. Już sobie 2 raz mówiłem że jak będzie następnym razem to kupię , ale wciąż jestem nieprzekonany do tego TV chociaż za tą cenę...
 

luck76

Well-known member
I znowu promocja poniżej 6k. Już sobie 2 raz mówiłem że jak będzie następnym razem to kupię , ale wciąż jestem nieprzekonany do tego TV chociaż za tą cenę...
Niedługo ceny oledów polecą w dół, bo tu, nietrudno zgadnąć małe chińskie rączki zaczną drukować matryce w fabryce .... ORKIESTRA TUSZ!!!...... TCL!!! i całkiem poważnie to mówię - to może im wyjść całkiem dobrze :)
 

luck76

Well-known member
Raczej nie oprócz ceny ...
Bo Oled poleca się głownie z uwagi na najlepszą jakość !
A skoro chcesz 55" najlepszy i do 5 tyś - to łapiesz się na Oledy :
JVC 55ABO 9200
Philips 55Oled 706
LG 55B23
Philips 55Oled 865
Philips 55Oled 856 za niewielką dopłatą z poczwórnym ambilightem
I główny i jedyny argument to JAKOŚĆ
@kiki Widzę tu argument jakości i przy tym całe mrowie Philipsów z lat ubiegłych. Jak tam sobie radzi 856 z przejściami tonalnymi i ich gradacją
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

piotr.palka - poprzednio transmsje 4K były ok. Czasem się przycinało.​

Ale początki zawsze są trudne.
Teraz może być lepiej. Ważne , że się komuś chce chcieć.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
luck76 - możesz spać spokojnie.
Oled Philipsa sam się obroni !!!
Mini Led TCL - sam się obroni.
Oled TCL i super dla nas wszystkich.
 

drako28

New member
@kiki
Jakie są najwieksze wady tego modelu, oprócz softu? Bo zalety widziałem w sklepie na żywo, bardzo duże nasycenie kolorów, duża jasność, fajny kontrast. Jakie są wady, których nie widać w sklepie. Czytałem, że jest lekki blooming, a jak z backlight bleeding? Pisałem w innym wątku o philips 75PUS8807 i szlak mnie już trafia z tym bleedingiem. Chciałbym wymienić i zastanawiam się właśnie nad tym TCL lub Sony X90J. Z tym, że Sony to chyba normalny LED ale matryca VA?

Szukam czegoś przede wszystkim do Youtube, Netflix i sportu. Mam ciemne pomieszczenie i TV używam tylko wieczorami przy sztucznym świetle lub gdy jest całkowicie ciemno, więc IPS wygląda bardzo słabo w takim przypadku. Budżet do 6k PLN, wielkość pewnie racjonalnie za tą kwotę dostanę 65", bo na 75" w dobrej jakości chyba nie ma co liczyć.
 
Ostatnia edycja:
Do góry