Telewizor TCL C835 4K Ultra HD: Mini LED, QLED, 1000 nitów, Dolby Vision/Atmos, HDR10+, 144 Hz i Google TV.

majda

Member
W wątku o 935 Alberto już testował, ja odpuszczam. Softy włącznie do 511 nie pozwalają obsługiwać zewnętrznych urządzeń po cec. Podłosic można ampli ale taki kulawy cec to niech sobie wsadzą 😊 w test 12 bo ten mi chodzil jak powinien jest cec jaki powinien być..
Nie wiem jak z ampli. U mnie włącza i wyłącza więc nigdy tego nie próbowałem zmieniac. Zawsze jest włączone 😉
Jasne. Ale byłbym wdzięczny abyś sprawdził w test 12 czy przy wyłączonym włączeniu (przy włączonym wyłączeniu) po CEC amplituner czy coś tam włączał się razem z TV. Dodam, że nie powinien ale we wszystkich wersjach włącznie z test 11 (test 12 nie instalowałem) u mnie działa niepoprawnie. Czyli zawsze po włączeniu TV załącza się amplituner pomimo wyłączenia tej opcji w menu TV.
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
A gdzie to zmieniasz w ustawieniach tv?
Ja mogę tylko wysłać komendę włącz lub wyłącz i to działa.
 

Marlo

Active member
U mnie CEC wszystkie opcje ( włącz, wyłącz) powyłączane.
Konsola PS5 podłączona pod HDMI 1 , jak przełącze na to źródło sygnału to
PS5 się sama włącza.
Konsola XSX podłączona pod HDMI 2, jak przełącze na to źródło sygnału to konsola
XSX się sama nie włącza , czyli na HDMI 2 CEC działa prawidłowo.
Trochę to dziwne że na HDMI 2 CEC działa prawidłowo , a na
HDMI 1 działa nieprawidłowo.
Oprogramowanie TV to V503
Sprawdzaliście działanie CEC na wszystkich gniazdach HDMI ?
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam do hdmi1 zapiete earc do ampli. Do hdmi2 amlogic z coreelec i w coreelec wyłączyłem wszelkie włączenia i wyłączenia bo robi mi też za serwer. Ampli się włącza i wylacza z Tv a coreelec zostaje zawsze włączony.
Dla mnie dziala tak jak powinien. Włącznie z sterowaniem pilotem od telewizora urządzenia podpiętego do hdmi2. Ale to dopiero od softu 588 lub któregoś testu 😉 Ja mam test 13..
 

majda

Member
A gdzie to zmieniasz w ustawieniach tv?
Ja mogę tylko wysłać komendę włącz lub wyłącz i to działa.
Mam teraz V562 i faktycznie nie mogę znaleźć tej opcji. Była w poprzednich wersjach. Teraz jest coś nie tak. W chwili wolnego czasu dokładnie się przyjrzę temu CEC ale już mogę stwierdzić że jest powalone. Później to opiszę
 

Dk_wolf

New member
Cześć. Potrzebuję pomocy. Dziś zainstalowałem diablo 4 na Xbox. Mam telewizor c835 z last updatem. I obraz w gierce niby w mgłę. Co muszę zmienić w ustawieniach TV, żeby jakoś normalnie w to grać?
 

Attachments

  • IMG_20230606_160747.jpg
    IMG_20230606_160747.jpg
    3,3 MB · Wyś: 71

tdk76

Member
Cześć. Potrzebuję pomocy. Dziś zainstalowałem diablo 4 na Xbox. Mam telewizor c835 z last updatem. I obraz w gierce niby w mgłę. Co muszę zmienić w ustawieniach TV, żeby jakoś normalnie w to grać?
jak masz włączony w diablo 4 HDR to go wyłącz i sprawdź bo podobno nie działa prawidłowo
 

Dk_wolf

New member
jak masz włączony w diablo 4 HDR to go wyłącz i sprawdź bo podobno nie działa prawidłowo
Dość długo walczyłem z kalibracją. Różne parametry włączałem i odłączałem. Teraz wygląda zdecydowanie lepiej.

BTW: odłączyłem w parametrach konsoli 120fps, wybrałem 60 i przy włączaniu D4 aktywuje się DV, a nie HDR. Włączyć HDR udało się tylko po ręcznemu odłączeniu w parametrach konsoli DV. DV nie pasuje, bo jasności mało.
 

stasiof

Member
 

stasiof

Member
Masz C635!?
Dlaczego piszesz w wątku C835? I oczywiście
C562 nie jest dla C635.
Najpierw zapoznaj się z wersją oprogramowania telewizora....
 

RedAxe

New member
Tak kontynuując temat jakości tych telewizorów - to 55C835 właśnie wrócił do mnie z serwisu. Tym razem tylko równo miesiąc to trwało, co do dnia. Wymieniona płyta główna. Pierwszy podziałał 2 miesiące, drugi 4 miesiące. W sumie nieźle.
 

Marlo

Active member
Ja kupiłem. w maju 2022 , czyli już ponad rok i działa , powinienem. to zgłosić do Księgi Rekordôw Guinnessa ,na najdłużej działający TCL C835😉
 

sokratgc

New member
Ostatnio w nocy byla przerwa w dostawie prądu, a jak włączyli to sie okazało, że tv się włącza z automatu. Nigdzie nie mogę znaleźć, żeby się sam nie włączał. Ma ktoś może wiedzę w temacie?
 
Do góry