Telewizor Sony KDL-43W809C

piotrgryf

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jest nowa wersja oprogramowania, na nasz tv, właśnie popieram, ciekawe co nowego wniesie.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

kuku83

Member
Cześć
Możecie napisać, jakiej aplikacji używacie do odtwarzania filmów z pendriva, chciałbym zainstalować coś innego niż systemowa aplikacja, która moim zdaniem nie działa najlepiej i jest trochę zakręcona, mnie głównie chodzi o prostotę obsługi, bez zbędnej konfiguracji ustawień itp. i stabilność działania. Da radę znaleźć coś godnego uwagi i polecanego ???
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dokładnie, masz przecież dzięki Androidowi MxPlayera. I odtworzysz wszystko i to nawet z napisami które on sobie sam pobierze i ustawi odpowiednio na Twoim filmie.
 

pokerzysta

New member
3d w W809c

Za chwile szlak mnie trafi, mam 50w809c jak przyszedł i powiesiłem go na scianie było OK, włączyłem tryb 3d i oglądam film z cda w 3d
po tygodniu kicha - oglądając film cda nie mam w action medu tryby 3d
jak klikam w home wybieram obrz 3d ale jak przechodze do filmu - tryb sie wyłącza
gdzie u choinki można włączyc ten 3d - dlaczego wczesniej mogłem oglądac a teraz nie?
pzdr
 

Bohyn

New member
Witajcie Panowie i Panie,

jak ze stabilnoscia i szybkoscia dzialania po aktualizacji z 12 kwietnia?
Mysle czy nie kupic tego modelu.
 

kuku83

Member
Siema
Chciałbym Was zapytać, czy u Was też ten cholerny pilot czasem przestaje działać i czy ten problem mają wszyscy użytkownicy modelu W809 ???
Ja głównie korzystam z pilota od NC+ ale jak zmuszony jestem operować pilotem od Sony np. korzystając z aplikacji Kodi, to nie ma opcji aby nie przestawał działać i to rozłączanie zależne jest od częstotliwości używania pilota i trwa to ok. 1min.
Ciekawy jestem czy Sony planuję jakąś aktualizację by to naprawić i czy wogóle da się to naprawić za pomocą aktualizacji, bo może jest to wada nie do naprawy ???
 

aflo

New member
Ja nie mam najmniejszych problemów z pilotem.
Mam moduł CAM i obsługę mam tylko pilotem TV i jest OK
 

kuku83

Member
Powiem szczerze, że jestem coraz bardziej rozczarowany tym modelem, oprócz zawieszającego się pilota doszedł problem z zawieszającym się telewizorem, objawia się to tym, że po włączeniu jest obraz, ale nie ma głosu, pilot i przyciski na telewizorze nie działają, pomaga wyłączenie z sieci i dzieje się to raz na 2-3dni.
 

k_nemo

New member
Przy w755c nie widzę takiego problemu. Proponowałbym pełny reset systemu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

piotrgryf

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja w swoim 43 W809C, też miałem problem z zwieszaniem dokładnie taki sam. Po ostatniej aktualizacji śmiga super.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

kuku83

Member
Z tego co pamiętam, to po wgraniu najnowszej aktualizacji nie robiłem przywracania ustawień fabrycznych, czy to może być przyczyną ???
Mam jeszcze jedno pytanie, jeśli przywrócę ustawienia fabryczne, to oczywiście ustawienia obrazu robię od nowa, ale jeśli mam zainstalowane Kodi, to będę musiał od nowa wszystko ustawiać, chodzi mi tu swoje ustawienia, zainstalowane wtyczki ???
 

piotrgryf

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przywróc ustawienia fabryczne. Niby nie trzeba tego robić, ale ja po każdym nowym sofcie przywracam. Stracisz ustawienia obrazu i wszystkie zainstalowane aplikacje.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

kuku83

Member
Zanim dostałem od Was odpowiedź, postanowiłem skontaktować się z Sony, pomyślałem że pewnie będą lepiej ode mnie wiedzieć co zrobić w przypadku opisanej rzeze mnie usterki w postaci zawieszającego się telewizora, nie zgadniecie co mi odpisali panowie z Sony... cytuję " rozwiązaniem dla problemu Pańskiego telewizora jest odłączenie go na chwilę od zasilania i ponowne podłączenie, jeśli usterka wystąpi".
Po przeczytaniu musiałem poskładać wszystkie myśli do kupy, bo może nie dokładnie opisałem ten mój problem (opisałem tak jak na forum) i źle zrozumieli, albo ja nie nadążam za dzisiejszym postępem technologicznym, ale chwila, może nie jestem wybitnie inteligetny, ale głupi aż tak też nie jestem i skoro pisałem im sam, że "pomaga wyłączenie z sieci", to chyba oczekiwałem innej odpowiedzi i wiadome jest, że jak telewizor się zawiesił, to trzeba go odłączyć od zasilania, bo nie ma innego sposobu odwieszenia go, chyba, że jeszcze wyrzucenie z balkonu z drugiego piętra go zresetuję, ale nie wiem czy dam radę to sprawdzić.
 

leszekmw

New member
czy polecili byście ten telewizor do sypialni ? oglądanie w półmroku i w nocy .
internet przez laptopa . ogladanie tylko telewizja z kablówki. odległość 1,8m , oglądanie na wprost.
 

izon

New member
Witam,

czy ktoś z szanownych forumowiczów zna jakieś sensowne ustawienia dla tego TV zwłaszcza pod konsolę PS4? Niby jest gry "Gra" ale nie jest on do końca satysfakcjonujący - gry w ciemnych lokacjach mają brzydką, szarą kolorystykę. Będę wdzięczny za pomoc.
 

Ziolek512

New member
przymierzam sie do kupna TV i tak się zastanawiam czy nie wziąć tego sony pod uwagę w mojej okolicy w rtv agd jest za 2690zl a w miedia expert za 3399 z tym że końcówka W808C. Jeżeli są wystawowe to na pewno nie brać takich telewizorów? Jak sprawdzić czy był wystawowy?
 
Do góry