Telewizor Philips OLED807: Panel Oled EX, P5 Gen6, Game Bar, DTS Pay-Fi, Imax Enhanced…

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, w Philipsie podali, że seria 807 VRR zostało poprawione poprzez Update.
Model 55Oled807 faktycznie kasy wystarczy - sorry.
 

Mav1979

New member
Witam,
77OLED807 w drodze (wczoraj zamowiony). Powinien dojsc w Srode. Jak dojdzie to podziele sie spostrzezeniami. W sklepie porownalem (2 obok siebie) 65OLED 806 i 55OLED807 i roznica w jasnosci wyrazna na kozysc 807. W 806 przy 807 biel wygladala jakby byla szara. Ramki w 807 troche mniejsze z 2~3 mm. Szybkosci menu nie mialem czasu porownywac. Obecnie posiadam starego poczciwego 65PUS8102 wiec zmianna powinna byc zauwazalna.
 

Mav1979

New member
Telewizor zamontowany na scianie.
Pierwsze wrazenia:
Na eko jasnosc za ciemna jak dla mnie, po przestawieniu na ustawienia personalne albo crystal clear, jasnosc porownywalna do poprzedniego LCD 8102,
Czern idealna, colory w porownaniu do LCD nawet nie ma co porownywac, inna liga
Anroid dziala, super plynnie ( fajny pilot) , Podswietlany :)
Uplynniacze obrazu dzialaja bardzo dobrze, Obraz z Polsatu.
Programy sportowe wraz z pilka nozna bez zadnych smuzen
Obraz z Polsatu (pseudo HD), dobry. Wiadomo na 77 cali z bliskiej odleglosci zawsze widac jakies niedoskonalosci. WIdac ze procesor probuje poprawiac obraz. Dziala to dobrze, nie widac wielu artefaktow.
Obraz Dolby Vision 4K, Wczoraj obejzalem nowego Thora i to jest inna bajka. Obraz jes t dealny, kolory i czer oraz plynnosc ruchu

Ogolnie nie jestem jakims expertem, nie uzywam dedykowanych kalibracji. Wrazenia z telewizora. telewizor dziala super zaraz po wyjeciu z pudelka po drobnych ustawieniach. Telewizor wart tych pieniedzy.
Balem sie ze bedzie za ciemny, gdyz salon bardzo naslonieczniony ale nowe matryce EX bez problemy daja rade w naslonecznionych pomieszczeniach.

Obecnie nie znalazlem zadnych wad. Moze po paru dniach uzytkowania :)

Pudlo z TV jest Ogromne :)
Pozdrawiam
1663835724550.png

1663835784515.png
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Nowe matryce EX w tych TV oferuję podobną a momentami nawet niższą jasność od zeszłorocznych modeli na klasycznych matrycach. Takie przynajmniej wnioski płyną od testerów, którzy dokonali pomiaru jasności. Na potwierdzenie jest choćby test na konkurencyjnym portalu HDTV Polska. Można jedynie mieć nadzieję, że żywotność tych matryc będzie chociaż lepsza.
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Telewizor zamontowany na scianie.
Pierwsze wrazenia:
Na eko jasnosc za ciemna jak dla mnie, po przestawieniu na ustawienia personalne albo crystal clear, jasnosc porownywalna do poprzedniego LCD 8102,
Czern idealna, colory w porownaniu do LCD nawet nie ma co porownywac, inna liga
Anroid dziala, super plynnie ( fajny pilot) , Podswietlany :)
Uplynniacze obrazu dzialaja bardzo dobrze, Obraz z Polsatu.
Programy sportowe wraz z pilka nozna bez zadnych smuzen
Obraz z Polsatu (pseudo HD), dobry. Wiadomo na 77 cali z bliskiej odleglosci zawsze widac jakies niedoskonalosci. WIdac ze procesor probuje poprawiac obraz. Dziala to dobrze, nie widac wielu artefaktow.
Obraz Dolby Vision 4K, Wczoraj obejzalem nowego Thora i to jest inna bajka. Obraz jes t dealny, kolory i czer oraz plynnosc ruchu

Ogolnie nie jestem jakims expertem, nie uzywam dedykowanych kalibracji. Wrazenia z telewizora. telewizor dziala super zaraz po wyjeciu z pudelka po drobnych ustawieniach. Telewizor wart tych pieniedzy.
Balem sie ze bedzie za ciemny, gdyz salon bardzo naslonieczniony ale nowe matryce EX bez problemy daja rade w naslonecznionych pomieszczeniach.

Obecnie nie znalazlem zadnych wad. Moze po paru dniach uzytkowania :)

Pudlo z TV jest Ogromne :)
Pozdrawiam
View attachment 20591
View attachment 20592
Też zmieniałem niedawno tv z oleda 65" na 77" - dobra zmiana :)

Jak daleko siedzisz od tv?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jasność matryc deklarowana EX jest wyższa niż poprzednie.
Dla większości i tak przerost formy nad treścią.
Po kalibracji grają rewelacyjnie.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Jasność matryc deklarowana EX jest wyższa niż poprzednie.
Dla większości i tak przerost formy nad treścią.
Po kalibracji grają rewelacyjnie.
Deklarowana, czyli na papierze. Co mi po takiej deklaracji, skoro w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Liczy się tylko i wyłącznie stan faktyczny a nie cyferki w spec.
 

Mav1979

New member
Deklarowana, czyli na papierze. Co mi po takiej deklaracji, skoro w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Liczy się tylko i wyłącznie stan faktyczny a nie cyferki w spec.
Dokladnie. Dlatego przed zakupem poszedlem do sklepu gdzie staly obok siebie (20cm) 65OLED806 i 55 OLED807 w tym samym materialem puszczonym na obu. Na tych samych fabrycznych ustawieniach (clear picture) 806 byla wyrazniej ciemniejsza. Biel w porownaniu do 807 byla szara. Nie patrzylem na specyfikacje tylko na rzeczywiste doswiadczenia wzrokowe.
Oczywiscie lepszy obraz nie rekompensuje tak duzej roznicy w cenie miedzy 806 a 807. Sam nie wiem czy bym kupil 807 czy 806 ktory jest prawie 40% tanszy.
Jednakze sprzedawca mial na stanie 807 77 cali (chyba ten TV czekal na mnie ) w ktorym pudlo bylo otwarte (nie wiem czy kleient zwrocil) z cena o 20% tansza. W takim wypadku roznica miedzy 806 i 807 byla juz do zaakceptowania :).
Jak sie okazalo telewizor nowka bez zadnych rys ani zniszczen z dodakowa 5 lat gwarancja.
 
Do góry