telewizor philips ambilight + żarówki hue ktoś ma ?

Banan91PL

New member
Mam problem mam Oleda 856 zakupiłem starter kit 3 żarówki i mostek, przez telefon w aplikacji mogę ustawić światełka itp ale telewizor nie wykrywa mostka i nie mogę połączyć żarówek z tv już próbowałem wszystkiego chyba ktoś ma jakiś pomysł ?
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Mostek musi być nowej generacji czyli kwadratowy musi być też w tej samej sieci co tv, możesz zresetować mostek z tyłu szpilką
zainstaluj apke w telefonie powinno działać.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Tgrz albo nie masz 806 i dla tego bzdury piszesz albo coś jest nie tak , Mam taśmę hue jak i hue go hue play wszystko podłączone mostkiem z tv ustawione strony lewą prawa wszystko działa bez opóźnień i przekłamnia kolorów nie wiem w czym problem.
 

tgrz

New member
Tgrz albo nie masz 806 i dla tego bzdury piszesz albo coś jest nie tak , Mam taśmę hue jak i hue go hue play wszystko podłączone mostkiem z tv ustawione strony lewą prawa wszystko działa bez opóźnień i przekłamnia kolorów nie wiem w czym problem.

Taśma hue gradient light strip (2m)
-> potrafi wyświetlać w tej samej chwili wiele kolorów
(nie jeden kolor.... jeden lewy lub jeden prawy(tak jak to robi hue play lub żarówka hue)... przykładowo: hue gradient light strip: wyświetla wiele kolorów w tym samym momencie od lewego do prawego -> tak jak to robi taśma wbudowana w TV ambilight)
Poniżej na obrazku to widac:
6d60ca09a85a44dc912cad24009a09b3




I konfigurując tę taśmę HUE Gradient(via mostek hue oczywiście) z ambilight TV
ta taśma wyświetla Tobie w tej samej chwili >>wiele<< kolorów ???
(tak jak na obrazku?)
 
Ostatnia edycja:

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Moment bo się pogubiłem , ja mam taśmę Hue lightstrip 2m która działa pod wskazany w menu hue tv kierunek tak jak reszta punktów hue,które ustawisz lewo praw itd ,o tej taśmie o której piszesz nie mam pojęcia.
 

tgrz

New member
Ja podobnie z tym że tylko Philips Hue mam około 30 punktów świetlnych czujniki ruchu 4 tv z Ambilight każdy z dodatkowymi łapkami,
Taśmy Hue nie polecam bardzo delikatna .

Hej,
ile punktów świetlnych udało Ci się zsynchronizować z
TV Ambilight ?

Nie mogę więcej niż 10 punktów świetlnych i tylko z jednym mostkiem :-(
(wygląda jakby to był max :-( )
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Do 65oled805 w salonie mam 5 , reszta działa z jednym mostkiem ale w różnych pomieszczeniach .
 
Ostatnia edycja:

izbkp

New member
Od kiedy używam telewizora Philipsa z ambilight, nie wyobrażam sobie oglądania czegokolwiek bez tych światełek. Postanowiłem rozszerzyć zakres świecenia. Kupiłem mostek HUE i kolorowe żarówki HUE. Skonfigurowałem mostek, dodałem żarówki, mogę nimi sterować poprzez aplikację HUE na smartfonie.

Kiedy próbowałem skonfigurować telewizor, to nie był w stanie odnaleźć mostka. Sprawdziłem jeszcze raz konfigurację, czy mostek i telewizor są w tej samej sieci. I nic. Zrobiłem reset i restart oprogramowania telewizora i wtedy udało się skonfigurować mostek. Ambilight zaczął synchronizować świecenie żarówek HUE. Magia.

Następnego dnia synchronizacja się wysypała. Telewizor przestał widzieć żarówki. Próba ponownej konfiguracji HUE w TV skończyła się tym, że nie jest w stanie odnaleźć mostka. Jedyną możliwością okazuje się reset i restart oprogramowania telewizora, po którym wszystko działa, ale góra po kilkunastu godzinach wszystko się wysypuje i telewizor nie widzi mostka (z aplikacji nadal można sterować żarówkami).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To nie wszystko jest tak jak myślisz.
Philips telewizory to zupełnie inna firma niż Philips Light.
Te firmy , mimo jednej nazwy nie współpracują ze sobą a nawet "mało " się lubią.
O "ekosystemie " nie ma nawet mowy...

Co Ci żle działa ?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Przecież kolega napisał o co mu chodzi, działa kilka godzin i się wysypuje... Co w tym trudnego do zrozumienia?
 

Katar10

Member
Dziwne też mam mostek i lampy Hue podłączone do Philips 65oled805 , może przez trzy lata dwa razy musiałem ponownie synchronizować, TV masz podpięty do neta po kablu ? Ja bym szukał przyczyny z internetem , jeżeli w apce wszystko dała a tv nie trzyma połączenia.
 
Do góry