telewizor philips ambilight + żarówki hue ktoś ma ?

buldoggg

Member
Bez reklam
Witam jutro odbieram telewizor philips i zastanawiam się jak poszerzyć spektrum i mam parę pytań

czy ktoś z was ma tv z ambilight + np lampki albo żarówki hue ? czy do tego potrzebny jest mostek (hub) czy są opóźnienia naoczne między ambilight w tv a np lampkami/żarówkami ?
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Musisz kupić mostek najlepiej drugiej generacji kosz około 150zł , kablem do internetu przez wifi z tv i lampami .
Polecam lampki Hue Go lub Play.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
A są jakieś inne (tańsze) żarówki kompatybilne z tym mostkiem??

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Hue go mają wbudowany akumulator na około 3 godziny świecenie ,czasem się przydaje jak chcesz zrobić np. nastrój w jacuzzi :)
 

buldoggg

Member
Bez reklam
sam tworze osobiście tani inteligentny dom od firmy xiaomi ale i nie tylko bo również tradfri z ikea są,i dziesiątki innych urządzeń jak oczyszczacz,klima,xbox,tv,kamery,lampki,głośniki tv,czujniki wingotności i temperatury,czujniki drzwi,okien itp dlatego zastanawiam się nad tym rozwiązaniem jak to zrobić żeby to i fajnie wyglądało i działało wszystko ze wszystkim (mam wszystko spięte razem i działa w automatyzacji) + amazon alexa + oczywiście aplikacja w razie W

PS prowadze mały kanał na youtube dlatego pomyślałem że to może być ciekawa opcja (lekko ponad 1,2 miliona wyświetleń)
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Ja podobnie z tym że tylko Philips Hue mam około 30 punktów świetlnych czujniki ruchu 4 tv z Ambilight każdy z dodatkowymi łapkami,
Taśmy Hue nie polecam bardzo delikatna .
 

buldoggg

Member
Bez reklam
jaka długość jest taśmy led ? co wychodzi najtaniej ? chodzi mi o lampki bo żarówki mam od yeelight i nie mam zamiaru zmieniać ( ekosystem xiaomi app)
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Taśmy led 2m plus 1m przedłużacz ale nie polecam bardzo delikatne jak raz przykleisz lepiej zostaw :( nie wiem ile kosztuje xiaomi
ale średnia cena hue lampek od 200-2000 ale
warto to w końcu Philips
 

buldoggg

Member
Bez reklam
uhm.....czy warto czy nie warto to już indywidualna sprawa każdego, ja zdecydowanie wolę yeelight i xiaomi za jakość i cenę, ale uważam że też że philips fajnie to wykombinował i myślę że dodatkowe lampki/żarówki warto kupić i sprawdzić jak to działa....no cóż zobaczymy
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Tak myślałem. Problem jest inny, bo czytałem że są opóźnienia względem tv więc to bez sensu za takie pieniądze

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Tak myślałem. Problem jest inny, bo czytałem że są opóźnienia względem tv więc to bez sensu za takie pieniądze

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Opóźnień większych nie ma, ale żeby takie dodatkowe ambi miało sens to potrzeba kilka punktów. Fabryczny ambilight działa sekcjami. Z boku 3, a z góry 5. Więc trzba by też z dołu zrobić te minimum 3, a najlepiej 5. Faktycznie robi się kwota. Ja tak jak pisałem wcześniej mam zrobione 3 punkty. Taśma LED włożona w plastikowy profil U i schowana za tv plus dwie lampy Hue Play stojące po bokach pod tv. Daje to dobrą namiastkę ambilight, ale to tylko namiastka. Mnie zadowala, ale koszt takiej instalacji to był ok 800 zł. Te 3 punkty wykorzystuję też jako zwykłe oświetlenie i jako iluminofonia przy odtwarzaniu muzyki ze Spotify.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Opóźnień nie ma mam większość dostępnych na rynku lamp Hue w salonie kuchni, przy biurkach, korytarzach itd Koszt wysoki ale jakość kosztuje , efekt I funkcjonalność bajka
bardzo polecam apka bardzo dobrze przemyślana pobudka z Wschodem słońca super sprawa czy powrót i wyjście z domu.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Osobiście wydałem już ponad 10tys, a ciągle w głowie nowe zakupy , wyszła nowość Hue Play w kształcie jarzeniówki koszt około 900zł
można użyć zamiast taśmy pod tv.
 

tgrz

New member
Witam,

czy ktoś z forumowiczów konfigurował z telewizorem Ambilight
taśmę HUE LED Gradient ? (oba tej samej marki)

(***)
i czy udało się wydobyć z tej taśmy (w konfiguracji z tv Ambilight)
więcej niż jeden kolor naraz? (sic!)

Mam wrażenie, że konfiguracja świateł hue z poziomu tv z Ambilight
jest bardzo skromna (nędzna wręcz)
w porównaniu z możliwościami konfiguracji:
TV nie Ambilight + Philips hue sync hdmi,
gdzie z tej taśmy hue LED Gradient da się wydobyć masę kolorów (odwzorowujących to co dzieje się na ekranie TV) w tej samej chwili.

Innymi słowy mam wrażenie, że jeśli ktoś kupuje TV z Ambilight TYLKO dla tytułowej dla tego tv funkcji Ambilight
to powinien poważnie rozważyć czy nie kupić tańszego TV (o zbliżonych pozostałych parametrach) ale BEZ Ambilight + Philips hue sync hdmi + światła hue


Jestem bardzo negatywnie zaskoczony jak Philips ogranicza funkcjonalności w ramach własnego "ekosystemu" produktów (wręcz: karci i nie promuje kupna TV z Ambilight)
: mam na myśli nie równe możliwości
Ambilight + światła hue
vs.
dowolny TV + Philips hue sync hdmi + światła hue


Powyższy zawód doznałem na konfiguracji:
Philips 65OLED 806 + taśmy hue LED Gradient (2m)
vs
LG OLED 65 c1 + Philips hue sync hdmi + taśmy hue LED Gradient


Bardzo proszę o podpowiedzi jak zaradzić na (***) na Philips 65OLED 806 ? (lub dowolnym Ambilight)

Bardzo chciałbym zmienić swą opinię o TV z Ambilight - ale póki co - mam wrażenie, że
większe możliwości pod względem efektów Ambilight - HUE daje zakup TV BEZ funkcji Ambilight

Pozdrawiam.
 
Do góry