Telewizor Philips 65PUS7601 - firma TP Vision prezentuje go w Berlinie .

barburian

New member
Bez reklam
Test

Dlaczego zatem autorzy testu tego nie oznajmili? Dla mnie choćby jasność w trybie HDR jest podejrzanie niska. Philips twierdził przecież, że powinna dobijać do 700 cd/m2. Niech i nawet 600 będzie, to i tak wynik ciut lepszy niż w DX750.


Na teście który podpinałem tu na forum parę dni temu z zagranicznego forum też
egzemplarz testowy miał 390 cd/m2 przy HDR i te same wady, to może one wszystkie mają
takie parametry, KIKI musi sprawdzić nową dostawę i się okaże ...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wyszło, że uszkodzony podczas kalibracji. Żadne parametry nie trzymały się "kupy". Ale już kalibrowane nowe telewizory te co weszły do sprzedaży, wszystkie wyniki kalibracji powróciły no normy Philipsa w tej klasie.
Tylko po co ktoś robił test wiedząc, że coś z telewizorem jest nie tak .
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Pojawią się kolejne testy telewizora Philips 65PUS7601/12 , gdy na przełomie października/listopada 2016 r . ruszy sprzedaż tego modelu na rynku europejskim . :-|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam tak z ciekawości sprawdź kol.kiki jaka jest matryca w tym TV ? Ze struktury pikseli wygląda mi na panel Samsunga...Pozdrawiam
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Prawdopodobnie jest to matryca typu MVA , 8-bit + FRC -->TPT650LS-FJ01 ? . Producentem jest firma TP Vision .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Witam z tego co wiem TP Vision nie produkuje matryc ? Być może coś się zmieniło ? Gdzieś czytałem,że mają udziały w firmie CSOT producenta matryc,a sami robią dyfuzory etc. Będzie prawdopodobnie na naklejce ich logo a faktycznie wykorzystują panele innych producentów.Dlatego interesuje mnie info z menu serwisowego.Na panelook wszystkich matryc nie ma,a ze zdjęcia Maćka wygląda mi to matrycę Samsunga ? inch LCD Panel List (27642 models) - Panelook.com[]=65&page=1
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Jeśli na innych modelach potwierdzą się takie skopane parametry gamma i balas bieli oraz jasność poniżej 400 to trochę bubel.
KIKI jak dojadą do Ciebie modele z nowej dostawy prosimy podaj parametry jakie wychodzą u Ciebie w pomiarach .
 

accu

New member
Bez reklam
Witam z tego co wiem TP Vision nie produkuje matryc ? Być może coś się zmieniło ? Będzie prawdopodobnie na naklejce ich logo a faktycznie wykorzystuje panele innych producentów.Dlatego interesuje mnie info z menu serwisowego.Na panelook wszystkich matryc nie ma,a ze zdjęcia Maćka wygląda mi to matrycę Samsunga ? inch LCD Panel List (27642 models) - Panelook.com[]=65&page=1

Witam uprzejmie,

Interesuje Ciebie info z menu serwisowego tego telewizora . Z tego co pamiętam , menu to zostało
w telewizorach Philips z systemem Android zmienione i jest inne , niż w widoku , jaki ukazywał się w menu
serwisowym telewizorów Philips bez systemu operacyjnego Android . Nie zmieniła się tylko kombinacja przycisków na pilocie , które należy nacisnąć , aby do menu serwisowego wejść .

BTW , podobnie jest z menu serwisowym firmy Sony z systemem operacyjnym Android . Menu serwisowe ma inny wygląd , tylko wejście do niego pozostało "po staremu", jak w telewizorach bez systemu operacyjnego Android .
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Tu niestety jest słabość tego testu !
Ponieważ model który był na testach to model uszkodzony.
Szokująca informacja.
Philips wysyła na testy uszkodzony TV?
Ktoś już zacytował to stwierdzenie na forum niebieskim, ciekawe czy potwierdzą tą informację testujący.
 

barburian

New member
Bez reklam
Toć to szok :)

Szokująca informacja.
Philips wysyła na testy uszkodzony TV?
Ktoś już zacytował to stwierdzenie na forum niebieskim, ciekawe czy potwierdzą tą informację testujący.

No chyba raczej mało prawdopodobne bo na zagranicznym forum też piszą o słabej jasności
tego TV i że nie nadaje się do HDR, chyba wstrzymam się z zakupem i poczekam
na testy AVS i Flatpanel , trochę szkoda TV 7601 zapowiadał się fajnie a tu taki zonk z parametrami..
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli nie mieli innego modelu do porównania to mogli nie wiedzieć, że jest uszkodzony. Więc tu nie ma sensacji.
Model 7601 - ma się bardzo dobrze!
 
D

Deleted member 121090

Guest
A skąd w takim razie kiki Ty wiesz, że ten ich konkretny egzemplarz był zepsuty?
 

barburian

New member
Bez reklam
KIKI - prosimy Cię o testy 65PUS7601 ,ewentualne porównanie parametrów
egzemplarza wadliwego i dobrego. Sporo osób chce kupić ten TV od Ciebie
a wiadomo że nikt nie chce przyjąć na klatę wadliwego bubla co nie trzyma parametrów po kalibracji. Czekamy na testy tego TV
 
D

Deleted member 121090

Guest
Na niebieskim forum już jest odpowiedź admina w tej sprawie.
Można się z nią zapoznać.
Powtórzę więc swoje zapytanie;
kiki skąd masz wiedzę, że ten testowany egzemplarz był ,, uwalony''?
Oni w dalszym ciągu temu zaprzeczają więc pewnie i producent nic o tym nie wie. Gdyby wiedział to pewnie by im taką informację jak najszybciej przekazał.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Producent wie - bo został o tym fakcie przez nas powiadomiony.
Błędy wykryła firma, która kalibruje dla nas telewizory.
Byłem na pokazie różnic więc wiem.
Dlatego czekam na nowe modele jak wjadą do nas.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Producent o tym wie i nie poinformował najbardziej znanego portalu testującego TV w Polsce, że testowali i ocenili uszkodzony egzemplarz?!
Przecież to właśnie Philips im wysłał konkretnie ten egzemplarz do testów.
Co z osobami które w Polsce już kupiły te uwalone egzemplarze? Mogą je teraz wymienić na nowe jak wejdą do sprzedaży?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry