Telewizor ok. 4000 zł "4K"

seniorus

New member
1. Odległość od ekranu? 3m
2. Jak słońce świeci w pokoju? za plecami oglądającego jest okno, strona wschód-południe. Okno odbija się od matrycy
3. Jak duży jest pokój: około 24 m2
4. Preferowana technologia: LED-LCD
5. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung 37 LE R82B
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? narazie dvb
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? półmrok
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? brak preferencji
10. Matryca błyszcząca czy matowa? obojętnie
11. Preferowana wielkość telewizora? 40-52
14. Jakie urządzenia będą podłączone? media tank
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 80% TV, 20% reszta
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? głównie na wprost ale czasami bokiem
17. Czy ważne jest wifi ? obowiązkowo
18. czy będziesz korzystać z widgetów? tak
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? tak
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? tak
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Tak i koniecznie regulowany rozmiar czcionki
22. ma mieć 3D? niekoniecznie
23. ma mieć slot na karty SD ? niekoniecznie
24. ma mieć tuner DVB-S? niekoniecznie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? internet- utp, hdmi - media tank
26. Jaki masz sygnał: cyfrowy (dvb-t) może będzie nc+
27. ile programów HD? jw
28. ma stać czy wisieć? stać na komodzie
29. Rozdzielczość: Full HD albo 4K (bardziej 4K)
30. Dvb-t: tak, DVB-C: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: Bardzo dobry płynny smart, bezproblemowa osługa polskich czcionek wraz z ich regulacją
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 0-4 a w weekend dłużej
33. Sugerowana cena ? do 4000zł

Miałem styczność z 50W829B i dla mnie telewizor poza obrazem to nieporozumienie. Menu jakieś takie trudne do opanowania. Odtwarzanie różnych plików bardzo słabe. Co to za telewizor, który po podłączeniu dysku z wieloma plikami nie potrafi ich pokazywać w katalogach. W Samsungu za ok 2000 zł miałem bezproblemową obsługę. Nawet działa bdmv co na Sony niestety nie.
 

jasssu

New member
Jak z 4K to tylko z pierwszych propozycji podanych przez kikiego, w tym rozmiarze koło 50 cali różnice w szczegółowości będą już widoczne. Moim zdaniem nie ma co czekać na nówki sztuki, bo proponują niewiele więcej w porównaniu do zeszłorocznych modeli.
 

seniorus

New member
Trochę te 55 cali to jakoś mi za dużo niewiem czemu :).
Zapomniałem o jednej rzeczy. Przeglądarka musi mieć możliwość uruchomienia technologii flash.
Jedynie Philips wyglada w miarę ok.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bo nowy nie wspiera flasha. A polecam Samsungi i to bardzo z serii JS 9000 bo gra extra , extra pod każdym względem .
A w tej klasie postaw Philipsa i Samsunga.
 

seniorus

New member
Obawiam się, że pułap cenowy za bardzo wskoczył wysoko ;) jeśli chodzi o Samsungu.
Jak tak patrzę to faktycznie 4K trochę jakby z innej półki cenowej jest chyba lepsze.
Skłaniam się ku Philips 48PFS8209 aczkolwiek nadal są problemy ze softem w Philipsie ?
 

TV_Maniak78

New member
Ulteo - naprawdę ? Kiki twierdzi, że po najnowszym sofcie żadnych problemów już nie ma. Szczerze powiedziawszy nie chce mi się wierzyć - bo użytkownicy na forum philipsa zgłaszają ciągle problemy po najnowszym update. Masz ten tv ?

ja za 3099 polecę toshibę 55L7453 - fajna półmatowa matryca i 3D pasywne. Czarny jest czarny a biały biały. Jak nie zależy Ci na smart (wyjątkowo ubogi) oraz na łączności WiFi (w toshibie problem nierozwiązany od 2013 roku - ja podłączyłem kablem LAN do routera i jest OK) to polecam. Naprawdę warto. W saturnie mieli promocje na te TV - cena w dół do 3099
 

ulteo

New member
Ulteo - naprawdę ? Kiki twierdzi, że po najnowszym sofcie żadnych problemów już nie ma. Szczerze powiedziawszy nie chce mi się wierzyć - bo użytkownicy na forum philipsa zgłaszają ciągle problemy po najnowszym update. Masz ten tv ?

Mam 8109/12 czyli ten sam model tylko srebrny. Kiki handluje telewizorami... To chyba mówi samo za siebie. Mam zainstalowany najnowszy soft i TV nadal się zawiesza. Już się nawet nie będę rozpisywał o jakości serwisu Philipsa i ich infolinii. Jak naprawdę działa soft w tym TV możesz przeczytać w odpowiednim wątku na tym forum.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Update do philipsow nic nie da bo problemy leżą w hardware. Gdyby to był tylko problem oprogramowania to philips juz dawno by się z tym uporal.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 

luro

New member
Kiki jestem zainteresowany 48pfs8209 ale użytkownicy piszą o problemach z tym tv szczególnie przeraza mnie zawieszanie podczas normalnego ogladania nie mówiąc o korzystaniu ze smart?
 
Do góry