Telewizor od 60 do 70 cali - jaki kupić ?

bgwolf1

New member
Witam :)

Wiem, że trzeba opisać parametry pokoju, wymagania itp.
Ale wydaje mi się, że tutaj będzie szybkie pytanie i szybka odpowiedź :)

Chciałbym kupić telewizor od 60 do 70 cali. Budżet do 7000 zł.
Rozważam zakup Samsung UE60KS7000 oraz SONY KD-65X8505C.
Ale może macie coś innego do polecenia.

Moje minimalne wymagania to Wifi, 3 HDMI, 2-3 USB, Smart, przesył filmów z napisami przez Wifi.
Telewizor będzie montowany na ścianie. Nie mam kina domowego i nie zamierzam go kupować.
TV będzie z NC+ poprzez dekoder z wyjściem HDMI.
Może kiedyś będzie jakaś konsola :)

I to chyba tyle :)

Z góry dziękuję za pomoc :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Faktycznie nie podałeś jaką masz odległość od ekranu .
Te 5" może mieć bardzo duże znacznie.
Nie podałeś jaki masz teraz telewizor - byłoby łatwiej podpowiedzieć.
Obydwa są dobre, Samsung jest nowy, a Sony jest już nie produkowany.
Co ile lat zmieniasz telewizor ?
I czy lubisz korzystać z aplikacji ?
 

bgwolf1

New member
Faktycznie nie podałeś jaką masz odległość od ekranu .
Te 5" może mieć bardzo duże znacznie.
Nie podałeś jaki masz teraz telewizor - byłoby łatwiej podpowiedzieć.
Obydwa są dobre, Samsung jest nowy, a Sony jest już nie produkowany.
Co ile lat zmieniasz telewizor ?
I czy lubisz korzystać z aplikacji ?

Odległość od ekranu będzie wynosiła około 300-350 cm.
Teraz mam Sony [FONT=&quot]KDL-46EX500.
Sony mam od 5-6 lat.
Czy lubię korzystać z aplikacji, nie wiem, bo obecny telewizor prawie nie miał aplikacji. Korzystałem z YouTube dla dzieciaków. Zakładam, że jak będę miał to będę korzystał :)
Te dwie przesłane porpozycje to były znalezione na podstawie testów z google. Wierzę, że tutaj macie 100 razy większe pojęcie o tym :)

Dodatkowo będę potrzebował uchwytu na dłuuugim ramieniu.
[/FONT]
 

bgwolf1

New member
@Kiki pamiętam jak pomagałeś mi w wyborze mojego pierwszego telewizora, właśnie tego Sony :)
Jestem typowym użytkownikiem "sępem"... wchodzi jak coś chce a potem go nie ma. Świadczy o tym ilość postów, ale niestety "taki mamy klimat" :D

Ale obiecuję, że jak pomożesz mi wybrać coś dobrego i sensownego z dobrym uchwytem to kupię u Ciebie (ustawienie TV w cenie :D).
Ale żeby cena w porównaniu z marketami nie była o 1000 zł wyższa :p
Co Ty na to... podejmiesz wyzwanie :) ??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie zrozumiałem co oznacza SĘP, ale w klasie 4K , 100Hz , HDR i VP 9 masz tylko jeden nowy model.
To jest Philips 65PUS6521 za 7499 zł z kalibracją profesjonalną gratis.
Inne nowe modele kosztują od 1-2 tyś zł drożej.
Jeśli masz na dopłatę to masz jeszcze
Panasonic 65DX750 za 9299 zł
Sony 65XD8505 za 8499 zł
Samsung 65KS7000 za 8899 zł
Philips 65PUS7601 za 8999 zł

Nie są wyższe, a raczej, lepsze.
Pytanie cze dokładasz jeszcze czy zostajesz z podaną kwotą.
 

bgwolf1

New member
Nie zrozumiałem co oznacza SĘP, ale w klasie 4K , 100Hz , HDR i VP 9 masz tylko jeden nowy model.
To jest Philips 65PUS6521 za 7499 zł z kalibracją profesjonalną gratis.
Sęp, czyli wchodzę jak mam interes i nie uczestniczę aktywnie w życiu forum :p


To jest Philips 65PUS6521 za 7499 zł z kalibracją profesjonalną gratis.
Ciekawa propozycja. Poczytam sobie o nim bardziej :) I na nim będę mógł oglądać filmy z komputera przez Wifi od razu z napisami ?


Nie są wyższe, a raczej, lepsze.
Pytanie cze dokładasz jeszcze czy zostajesz z podaną kwotą.
Czyli nie ma sensu dopłacać za coś co nie jest lepsza a jedynie różni się marką ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dalej nie załapałem z Sępem - bo chyba nie ten adres.
Jeśli zakup na lata to powinno być 4K, 100Hz, HDR i VP9.
Czy warto ?
To kwestia posiadania kasy.
Jeśli ktoś ma to albo 65PUS7601 , albo Panasonic 65DX750.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Kolego Kiki, kolega bgwolf1 z tym sępem miał na myśli osobę, która nie udziela się na forum, nie przegląda wątków dotyczących poszczególnych modeli, tylko wchodzi na forum jedynie wówczas kiedy planuje kupić jakiś produkt, z prośbą o wskazanie najlepszego modelu w określonej cenie. Po zakupie produktu traci kont z forum do czasu kolejnego zakupu w przyszłości.
 

bgwolf1

New member
Patrzyłem na parametry tych Philipsów.

Products comparison

I głównie dla głośników o 10W większych, wydanie ponad 1000 zł więcej trochę moim zdaniem jest głupotą. Chyba, że jest coś o czym nie wiem, lub sam Philips u siebie na www nie piszę :)
 

bgwolf1

New member
Telewizor Philips 65PUS6521 jest za 7499 zł, a Philips 65PUS7601 za 8999 zł.
Więc różnica w cenie to 1500 zł. I tak jak pisałem, przez porównanie na stronie Philipsa to dla mnie różnica jest w mocy głośników 20W vs. 30 W. Chyba, że o czymś nie wiem i coś zasługuje na dopłatę 1500 zł :)
 

bgwolf1

New member
Kolego Kiki, kolega bgwolf1 z tym sępem miał na myśli osobę, która nie udziela się na forum, nie przegląda wątków dotyczących poszczególnych modeli, tylko wchodzi na forum jedynie wówczas kiedy planuje kupić jakiś produkt, z prośbą o wskazanie najlepszego modelu w określonej cenie. Po zakupie produktu traci kont z forum do czasu kolejnego zakupu w przyszłości.

Jak najbardziej o to mi chodziło :)
 

Wesley1

Member
Bez reklam
Podepnę się do tematu. Również szukam TV w rozmiarze 65 cali. Najchętniej Szajsung lub Sony - ale jak ktoś znający się przekona mnie KONKRETAMI do innej marki to czemu nie.
Moimi faworytami na chwilę obecną są SUHD SAMSUNG UE65KS7000S oraz SONY KD-65XD8505
Obenie mam KDL46W4000 - oglądam z 4-4,5m. Nie zależy mi na 3D, nie chcę zakrzywionego ekranu.
Proszę o wszelkie opinie i sugestie :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To wybrałeś extra modele.
Ale podałeś za mało danych.
Będziesz korzystał z aplikacji TV?
Bo Sony jest na Androidzie, więc ma zdecydowanie więcej aplikacji.
 

Wesley1

Member
Bez reklam
Zależy mi na dobrym połączeniu z netem, sprawnie działającej przeglądarce internetowej oraz YT. Aplikacje pewnie rzadko. Zastanawiam się co do wielkości. Do TV mam 4 - 4,3m. Obecnie ma KDL46W4000. Czytałem, że te Soniaki na andku lubią się przycinać. Prawda to?
 

Wesley1

Member
Bez reklam
No to po kolei:
Sony KD-65XD8505:
Podłączenie do TV dysku po USB 3.0 - dysk 1,5T, na nim mnóstwo filmów, zdjęć itp. Na początku przez jakieś 10 minut TV w ogóle nie widział dysku, jak już się połączyli to "wczytanie" zawartości dysku trwało ok 20 minut !!!! Pomieszanie z poplątaniem, tv nie wyświetlał katalogów tylko wszystkie pliki razem - masakra. Nie można było się połączyć z telefonem. Próbowaliśmy z 3 markami: Sony, Samsung i Huawei - żadne z wymienionych nie mogło się połączyć mimo tego, że urządzenia się "widziały". TV zawiesił się przy próbie odpalenia YT hahahahahahahaha. Na materiałach testowych (clouding, motion test, kolorki itp) słabo :( - przypominam, że TV kosztuje 8999 :)

Samsung UE65KS7000S:
Podłączenie dysku do TV 2 sekundy, wszystko pięknie poukładane, dostępne NATYCHMIAST. Wszystkie 3 telefony połączone z telewizorem w niej niż 30 sekund każdy. Cała zawartość telefonu dostępna na ekranie TV błyskawicznie :) Testy j/w dużo lepiej - na poziomie bardziej niż zadowalającym, a w niektórych przypadkach np czerń, biel itp na poziomie powodującym opad szczęki :eek:k: Przeglądarka, aplikacje, YT odpalane bez najmniejszego problemu w bardzo szybkim tempie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A skorzystałeś z MxPlayera w Sony ?
I czy załączyłeś GoogleCast i tu i tu ?

Samsung to też bardzo dobry model. Jednie te "wysiewanie" bad pixeli i odchodząca obudowa, czego w Samsungach nigdy nie było.

A na czy Ci bardziej zależy, na obrazie, na aplikacjach czy na wszystkim po trochu ?
 
Do góry