Telewizor LG50PA6500

Piomakusz

New member
Macie jakiś sposób na czerwony pixel? Dzisiaj go zauważyłem świeci taki mały, oglądając wcale nie przeszkadza, ale w ja wiem, że on tam jest. Pozostawienie go w spokoju grozi "rozmnożeniem"? Biedak świeci tylko na czerwono, da się go samemu przywrócić do prawidłowego działania?
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Niestety nic nie poradzisz, ale jak go nie widac to w koncu zapomnisz ze tam jest. Ja u siebie w LG mam 4 problematyczne piksele ale ze nie widze ich podczas normalnego ogladania to mi nie przeszkadzaja.

Sent from my GT-I9003
 

hellhammer

New member
Niestety nic nie poradzisz, ale jak go nie widac to w koncu zapomnisz ze tam jest. Ja u siebie w LG mam 4 problematyczne piksele ale ze nie widze ich podczas normalnego ogladania to mi nie przeszkadzaja.

Sent from my GT-I9003

Sa specjalne plansze z dynamiczna zmiana koloru, czasem pomagalo na takie pisele, w lcd pomgalao tez czasem lekkie pukanie w to miejsce. Tak naprawilem taki czerwony piksel w swoim tv i monitorze lcd. Niesety w plazmie popukac sobie mozemy w glowe :) Chociaz ktos umieszcza tutaj gdzies filmik jak koles naprawial plazme bejsbolem :) bo mial czarne pasy :)
 

Piomakusz

New member
To ja może spróbuję z tym bejsbolem - żart. Trzeba będzie się z nim zżyć a jak będę miał trochę więcej czasu to sprubuję poszukać te plansze i go "podleczyć". Dobrze chociarz, że go nie widać z miejsca, z którego oglądam tv.
 

Piomakusz

New member
Tak z ciekawości napisałem do Lg co oni na takie "lewe" piksele. A oni na to: ble, ble, ble..."dziękujemy za kontakt z naszym działem.
Uprzejmie informujemy, iż zgodnie z normą PN-EN ISO9241-302:2009 regulującą ilość dopuszczalnych pikseli w panelach LCD i PDP na ekranie telewizora 50PN6500 wystąpienie jednego czerwonego subpixela jest dopuszczalne i nie kwalifikuje urządzenia do reklamacji poprzez naprawę czy też wymianę sprzętu"...ble.
Tak z ciekawości pogrzebałem co to za norma i wyszło mi, że: do 2 martwych całych pkseli (czarny/biały) lub 5 kolorowych subpikseli na powierzchnie 1 milona pikseli jest ok. Czyli na lg50PN6500 ma ok 2 mln pikseli to powyższe x2.
Nieźle
 

mateo383

New member
Mój TV wrócił z serwisu. Niestety na nowy się nie załapałem, bo matryca była ok. Tylko jakiś moduł był uszkodzony.

Mam jeszcze pytanie. Czy ktoś ma podłączony wzmacniacz poprzez wyjście EURO tzn. przejściówka i chinchami ?

A i jeszcze jedno. Jaka jest najnowsza wersja firmware 03.22.12?
 
Ostatnia edycja:

prez8s

New member
Odnośnie 50 PN6500. Nie instalujcie aktualizacji softu: Software File(Version 03.30.12). Nie działa resolution upscaler oraz na mocnym bialym tle widac grube ciemniejsze pływające paski, to tyle co na razie zauważyłem, generalnie jest to już kolejny (juz 4) skopany soft!!!
Wsparcie LG - PORAŻKA.
 

lm648

Banned
Mój TV wrócił z serwisu. Niestety na nowy się nie załapałem, bo matryca była ok. Tylko jakiś moduł był uszkodzony........Czy ktoś ma podłączony wzmacniacz poprzez wyjście EURO tzn. przejściówka i chinchami?
A i jeszcze jedno. Jaka jest najnowsza wersja firmware 03.22.12?

Szkoda :) .... ale szansa była na nowy TV :) ...... czekaj na następną wpadkę LG oczywiście w ramach gwarancji :)
Mam tak podłączone... lecz tylko audio idzie z tunera TV (wrażenie całkiem przyjemne- wydatek tyle co na przejściówkę wyj. audio euro -chinche) .... z Media Playera po USB niestety - NIE
Nie aktualizuję i nie jestem tym zainteresowany, gdyż TV działa znakomicie a po aktualizacji niczego dobrego nie spodziewam się oprócz "cinavii".
 

sandecki

New member
hej Panownie, mam pytanie. Albo mi się wydaje albo nie, ale mam wrażenie że coś z moją plazmą jest nie tak. Jakby pogorszył się obraz, nie jest już taka żyletka jak był, widać to szczególnie na kanałach HD, jakby kontury troszeczkę się rozmyły, nie są ostra. Nie wiem jak to sprawdzić. Z tyłu na panelu gdzie są gniazda, przez kratkę z otworami gdzie widać płytę, świeci się mała dioda na czerwono. Też tak macie? Może to coś znaczy. Może ktoś sprawdzić na swoim PA6500 czy ma tak samo? pozdrawiam.
 

mateo383

New member
Mam tak podłączone... lecz tylko audio idzie z tunera TV (wrażenie całkiem przyjemne- wydatek tyle co na przejściówkę wyj. audio euro -chinche) .... z Media Playera po USB niestety - NIE

Pytam, bo u mnie nie zawsze dźwięk się pojawia. Czasami muszę wyłączyć i włączyć TV żeby było ok.
 

hellhammer

New member
Szkoda :) .... ale szansa była na nowy TV :) ...... czekaj na następną wpadkę LG oczywiście w ramach gwarancji :)
Mam tak podłączone... lecz tylko audio idzie z tunera TV (wrażenie całkiem przyjemne- wydatek tyle co na przejściówkę wyj. audio euro -chinche) .... z Media Playera po USB niestety - NIE
Nie aktualizuję i nie jestem tym zainteresowany, gdyż TV działa znakomicie a po aktualizacji niczego dobrego nie spodziewam się oprócz "cinavii".

nie ma co siac paniki, na cinavie moga trafic a tylko te ktore opocz obslugi mkv i innych formatow filmow maja dostep do lan/wifi.

Jak byl oproblem z aktualka do mojego modelu tv. to po gadce z serwisantem, ktory mial wglad jakie zmiany sa w nowym fw. Powiedzial mi ze nie mamy sie co martwi, bo takie cos to otrzymaja tv z boagtszym wyposarzeniem multimedialnym nic w tych co my mamy. Zanotowal tez uwage ze na stronie powinny bycu uwzgledniane zmiany w nowych sf i mieli sie do tego ustsunkowac. Z tego co patrzyl, to poprostu zmiany wydajnosciowe , oraz poprawa plynnosci sprzetu i calego menyu. jest robiona w nowcy fw.
Pozatym stwierdzil ze zanim wprowadza cinavie to do tych modeli juz nie bedzie nowych fw :)
 

hellhammer

New member
... :) .... a ty tak bezgranicznie mu wierzysz? ......... :eek:k:
mzoe nie bezgranicznie, ale watpie zeby do najtanszych urzadzen, bo nie oszukujmy sie oba modele sa bardzo budzetowe. wprowadzili kosztowna cinavii, pozatym strzliliby sobie w stope, bo tv traci wszytskie swoje mozliowsci., a jak cinavia stanie sie standardem to pewnie juz inny tv nawet bede mial :) a fw do tego modelu dawno juz bedzie niewydawane.
 

lm648

Banned
I tutaj z opinią nie zgodzę się, gdyż w tym przypadku wysoka "budżetowość" tych modeli :) nie ma jakiegokolwiek znaczenia lecz polityka koncernu LG, .... jak postanowią wprowadzać to zabezpieczenie i być "świętszymi od papieża" to nic nie pomogą jakieś zapewnienia niskiej hierarchii przedstawiciela handlowego czy serwisanta LG. Brak cinavii nie tłumaczy się jej wysokimi kosztami oraz jako atrakcyjność cenowa modelu gdyż głównym przeznaczeniem każdego TV jest "wyświetlanie obrazu" (tego też) i tu nie traci "wszystkich swoich możliwości" a odtwarzanie z playera jest tylko "wartością dodaną".
 
Ostatnia edycja:

hellhammer

New member
I tutaj z opinią nie zgodzę się, gdyż w tym przypadku wysoka "budżetowość" tych modeli :) nie ma jakiegokolwiek znaczenia lecz polityka koncernu LG, .... jak postanowią wprowadzać to zabezpieczenie i być "świętszymi od papieża" to nic nie pomogą jakieś zapewnienia niskiej hierarchii przedstawiciela handlowego czy serwisanta LG. Brak cinavii nie tłumaczy się jej wysokimi kosztami oraz jako atrakcyjność cenowa modelu gdyż głównym przeznaczeniem każdego TV jest "wyświetlanie obrazu" (tego też) i tu nie traci "wszystkich swoich możliwości" a odtwarzanie z playera jest tylko "wartością dodaną".

ale za kazda znaki towarowe i inne softwarowe rzczy producent placi. dajmy na to za dts, nawet za znaczek hdtv itp. myslisz ze do mojego np tv ktory ksoztowal mnie 1320 dadza kolejnjny "fjuczer" niesadze. Zreszta jak anrazie mam stycznosc z 5 modelami od lg i w zadnym nigdzie nawet nie wspomniano o wprowadzeniu w nich cinavii.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
A czy koledzy wiedza jak cinava wogle dziala? Jesli ktos sie boi ze po wprowadzeniu tego tv /odtwarzacz nagle przestanie czytac wszystko co nie jest oryginalne to nic bardziej mylnego.

Sent from my GT-I9300
 

lm648

Banned
A czy koledzy wiedza jak cinava wogle dziala? Jesli ktos sie boi ze po wprowadzeniu tego tv /odtwarzacz nagle przestanie czytac wszystko co nie jest oryginalne to nic bardziej mylnego.

Sent from my GT-I9300

W takim razie proponuję abyś to opisał "łopatologicznie" w celu rozwiania wątpliwości jak działa cinavia.
Może czegoś istotnego nie wiemy :)
 
Do góry