Telewizor LG50PA6500

Piccolosan

New member
Poważnie pytam :) Naprawdę nie ma to jak informacje "z pierwszej ręki".

No to teraz poważnie odpowiem;) Moim zdaniem w cenie 2000zł NIE MA lepszego modelu plazmy o wielkości 50" na rynku. Oczywiście pewnie są i lepsze (panasonic itp) ale szczerze mówiąc nie porównywałem do innego modelu. Miałem ustalony budżet i nie było sensu w napalanie się na coś co może i lepsze jak i tak nieosiągalne.

Na razie mogę napisać że czerń jest bardzo dobra, oglądanie filmów i telewizji w HD to bajka. Bardzo dobrze są odwzorowane kolory i czerń. Mam wrażenie że biel jest lekko "brudna" ale sprawdzałem i można to skorygować. Jednak przy takim ustawieniu lekko cierpią kolory ponieważ trzeba podnieść kontrast i jasność. Osobiście bardzo rzadko trafiają się sceny gdzie jest dużo bieli przez dłuższy czas więc narzekanie na brak śnieżnobiałej bieli nie ma sensu. W tej chwili ustawienia kontrastu i jasności mam na 67% co w zupełności mi wystarcza. Nie spotkałem się jeszcze z formatem którego poprzez USB telewizor nie byłby w stanie odtworzyć. Napisy najlepiej jeżeli są w formacie srt. ponieważ niektóre txt. nie ładują się (nie wiem jeszcze czemu) Wbudowane głośniki działają poprawnie ale szału nie ma - dlatego mam podłączony tuner do wzmacniacza.

Z wad mogę wymienić odbijającą matrycę. Na pewno może to przeszkadzać w dzień - jeżeli TV jest ustawiony tak że widać w nim okno to nie ma siły, będzie odbijać. Jednak zmiana kąta na taki gdzie promienie nie padają bezpośrednio a w pokoju jest jasno - wpływają znacznie na poprawę oglądanego materiału. Lustro nadal jest, jednakże moim zdaniem tragedii nie ma i można to zaakceptować.
Dodam że wieczorem - w nocy ; problem oczywiście nie występuję, a obraz jest kapitalny!

Sprawa powidoków. Przy normalnym użytkowaniu nie spotkałem się jeszcze. Podczas oglądania dłuższych materiałów z czarnymi pasami na górze i dole (lub dłuższy czas statyczne logo) można "zauważyć" takie odbicie, ale tylko na jednolitym kolorze, przeważnie ciemnym. Wystarczy wtedy włączyć w opcjach "czyszczenie kolorów" na 5 minut, lub po prostu włączyć normalny pełnoekranowy kanał i za chwilę wracając do jednolitego tła nie widać nic. Moim zdaniem ciężko będzie tą matrycę trwale wypalić.

Zużycia energii jeszcze nie testowałem watomierzem, może kiedyś to zrobię.

Reasumując na dzisiaj, jeżeli szukacie plazmy do 2000zł, polecam jak najbardziej zakup. Jestem w pełni zadowolony ze sprzętu. Jak pisałem wyżej należy mieć poprawkę na odbijającą matrycę, poza tym nie mam się do czego doczepić (a i tak wcześniej czytałem o tym efekcie i nie przeszkadza mi to)

PS: Ja także przed zakupem przeczytałem temat od początku, włączając w to wady i zalety konstrukcji. Zdecydowałem się na ten model i nie żałuję.
 
Ostatnia edycja:

bob1969

Member
Bez reklam
Dzięki za ten wpis. Ja celuję w wyższy model PH670S z 3D i smartem, ale reszta czyli obraz prawdopodobnie to to samo co PN6500.
 

romano87

New member
Witam czy ktoś może pomoć jak na tym Lg 50 Pn 6500 odtworzyć napisy? Próbowałem już w txt i srt i wogóle ich nie widzi. Ma ktoś spsoób na ten problem?
 

romano87

New member
Dzięki wszystko gra pięknie:) a czy ktoś ma ustawienia kolorów do serii pn. Znalazłem do serii Pa ale menu kolorów trochę sie różni.
 

romano87

New member
Tylko właśnie seria Pn ma wiecej ustawien kolorów i trochę więcej opcji, więc ponawiam pytanie czy ktoś może znalazł jakieś ustawienia?
 

Adir

New member
Witam, czy ktoś ma problem z aktualizacją na 50PN6500 z wersji 3.24.12 do 3.03.00 (chyba, że to niższa wersja, ale wyszła 19.09.2013, a 3.24.12 28.08.2013) Folder nazywam LG_DTV, wrzucam tam rozpakowany soft i widzi pena, ale nie wyszukuje aktualizacji. Pendrive formatowany w NTFS I Fat32, łącznie trzech różnych penów próbowałem.
 

prez8s

New member
Witam, czy ktoś ma problem z aktualizacją na 50PN6500 z wersji 3.24.12 do 3.03.00 (chyba, że to niższa wersja, ale wyszła 19.09.2013, a 3.24.12 28.08.2013) Folder nazywam LG_DTV, wrzucam tam rozpakowany soft i widzi pena, ale nie wyszukuje aktualizacji. Pendrive formatowany w NTFS I Fat32, łącznie trzech różnych penów próbowałem.

Ja mam, ale zacznę od początku, u mnie ten telewizor miał fabrycznie wgraną wersje firmware-u 03.21.12, ale zauważyłem że na stronie LG pojawiła się wersja 03.24.12, więc ją wgrałem, niestety zauważyłem pogorszenie jakości obrazu, tzn. obraz zrobił się nieco pikselowaty, widać pikselowate obwódki krawędzi itp., tak jakby funkcja resolution upscaler nie działała i do tego pogorszyła się jakość czerni, tzn. czerń zwłaszcza w trybie kino wpada w zgniłozielonkawy odcień, wcześniej tego nie było, więc zgłosiłem to do LG poprzez https://www.lg.com/pl/wsparcie/kontakt-logowanie , kazali przysłać zdjęcia, więc wysłałem, i po tygodniu emailowania z nimi uznali że nie podejmą żadnych działań, bo przesłane materiały są niewystraczające, oraz że nie było żadnych zgloszen od innych uzytkownikow i wrzucili na strone LG właśnie soft 03.03.00, którego w żaden sposób nie idzie wgrać, telewizor go wogóle nie widzi, wszystko wskazuje na to że jest bardzo stary.
Ty też zgłoś do nich, to może wydadzą jakiś nowy poprawiony soft, jak więcej ludzi zacznie narzekać, bo mnie jednego zbyli i olali.
 

prez8s

New member
Witam, czy ktoś ma problem z aktualizacją na 50PN6500 z wersji 3.24.12 do 3.03.00 (chyba, że to niższa wersja, ale wyszła 19.09.2013, a 3.24.12 28.08.2013) Folder nazywam LG_DTV, wrzucam tam rozpakowany soft i widzi pena, ale nie wyszukuje aktualizacji. Pendrive formatowany w NTFS I Fat32, łącznie trzech różnych penów próbowałem.

Ja mam, ale zacznę od początku, u mnie ten telewizor miał fabrycznie wgraną wersje firmware-u 03.21.12, ale zauważyłem że na stronie LG pojawiła się wersja 03.24.12, więc ją wgrałem, niestety zauważyłem pogorszenie jakości obrazu, tzn. obraz zrobił się nieco pikselowaty, widać pikselowate obwódki krawędzi itp., tak jakby funkcja resolution upscaler nie działała i do tego pogorszyła się jakość czerni, tzn. czerń zwłaszcza w trybie kino wpada w zgniłozielonkawy odcień, wcześniej tego nie było, więc zgłosiłem to do LG poprzez https://www.lg.com/pl/wsparcie/kontakt-logowanie , kazali przysłać zdjęcia, więc wysłałem, i po tygodniu emailowania z nimi uznali że nie podejmą żadnych działań, bo przesłane materiały są niewystraczające, oraz że nie było żadnych zgloszen od innych uzytkownikow i wrzucili na strone LG właśnie soft 03.03.00, którego w żaden sposób nie idzie wgrać, telewizor go wogóle nie widzi, wszystko wskazuje na to że jest bardzo stary.
Ty też zgłoś do nich, to może wydadzą jakiś nowy poprawiony soft, jak więcej ludzi zacznie narzekać, bo mnie jednego zbyli i olali.
 

lm648

Banned
Ja problemu nie mam, TV działa bez zarzutu, odtwarza wszystko, więc w jakim celu mam aktualizować?Jak chcesz 'cinavie" załapać to aktualizuj :) W życiu tak bywa, że nieraz "lepsze jest gorsze od dobrego" :)
 
Ostatnia edycja:

hellhammer

New member
Witam, czy ktoś ma problem z aktualizacją na 50PN6500 z wersji 3.24.12 do 3.03.00 (chyba, że to niższa wersja, ale wyszła 19.09.2013, a 3.24.12 28.08.2013) Folder nazywam LG_DTV, wrzucam tam rozpakowany soft i widzi pena, ale nie wyszukuje aktualizacji. Pendrive formatowany w NTFS I Fat32, łącznie trzech różnych penów próbowałem.

To chyba wina softu bo zobacz ze on wazy duzo wiecej niz poprzednie i mam ten sam problem w mniejszym modelu czyli 42pn450B taka sama nazwa akutlizacji itp i mam to samo, nie mozna zakutlizowac. W boku lg mi konsultant napisal ze jestem pierwsza osba zglaszajaa problem z aktualizajca nowego softu, a gadalemk z nim dzis.

Edit, zglosilem to konsultatnowi ze na obu modelach czyli 42pn450b i 50pn6500 jest ten sam problem z najnowsza aktualizacja czyli 03.03.00 ze tv nei widza uaktulanienia, ma zglosic do serisantow i maja psrawdzic, i uddstepnic prawidlowy plik jak cos wykryja.
 
Ostatnia edycja:

prez8s

New member
Ja problemu nie mam, TV działa bez zarzutu, odtwarza wszystko, więc w jakim celu mam aktualizować?Jak chcesz 'cinavie" załapać to aktualizuj :) W życiu tak bywa, że nieraz "lepsze jest gorsze od dobrego" :)

Widzisz problemem jest to że człowiek jest ciekaw nowości, pojawia sie nowy soft to czemu by go nie wgrać, przetestować, a nóż będzie lepiej, w końcu po coś to wypuszczają. Ciesz sie że nie jestes ciekawski. Ale tak czytam inne fora, dotyczące różnych telewizorów LG i bardzo czesto tak jest że LG wypuszcza wadliwe aktualizacje i potem to łatają, poprawiają. Widze że to norma dla LG.
 

lm648

Banned
A wiadomo co nowego wnosi ten soft?

Prawdopodobnie "cinavie", tj. taki programik antypiracki :) czyli mkv możesz już nie pooglądać z Pena :)
A tak już na poważenie, jeżeli TV bez problemu funkcjonuje nie ma co bawić się w aktualizację, gdyż "lepsze może być gorsze od dobrego" :)
 
Ostatnia edycja:

hellhammer

New member
A wiadomo co nowego wnosi ten soft?

Nie wiadomo co wnosi. Wiedza to tylko jego autorzy. Watpie zeby nagle zrobili blokade na mkv z pena. To jakies domysly. To moja 3 aktualizcja na moj tv i jakos nie wprowadzzaja u m,nei jakis ograniczen.
Moim zdaniem warto aktualizowac sprzet... ale jak kto woli. Nawet w BOKU nie wiedza co za mainy niesie nowy soft. jedno wiem ze nic specjalnego, poprostu poprawiaja bledy z poprzednich softow, co moze sie przenisc na jakosc i wydajnosc sprzetu na lepsze lub gorsze w rzadkich przypadkach.
 

kamko

New member
Miałem nadzieje, ze poprawili coś przy wyświetlaniu informacji EPG tzn. Tak aby od razu pojawiła sie informacja o aktualnie nadawanym programie
 

hellhammer

New member
sciagnij i uaktualnij i sprawdz. w piatek zglosilem do BOKU ze TV nie widzi najnowszego softu, mieli poprawic i wstawic dobre.
a co do cinavia bym sie raczej nie bal, wystarczy poczytac o tym na tym forum, od polowy 2012 mieli wprowadzac, a mam tv z 2013 od lg i juz 2 soft wgrany i nic sie nie zmienilo, a mamy koniec 2013. probowalem zaladaowac najnowszy ten do lg 42pn450b ale nie widzialo go.
Zastanaiwa mnie jedno rozmiar uaktualnienia. poprzednie do 50MB a ta az 550MB.
 
Ostatnia edycja:

spiroman30

New member
Ja wgrałem już 2 nowy soft do mojego 50PA5500 ZH, wszystko śmiga, zauważyłem poprawę szybciej łączy się przez Hdmi z dekoderem n. Obraz subiektywne odczucie jakby podkręcili procek na płycie głównej, płynność obrazu. Ja polecam aktualizacje firma LG, solidnie podchodzi do tematu. Jeżeli soft się nie uruchamia trzeba sprawdzić czy jest dedykowany do naszego tv, bardo ważne oznaczenie po nazwie modelu w moim przypadku "ZH".
 
Do góry