Telewizor LG50PA6500

Demetriusz

New member
Dzięki, ale na takie rozwiązanie to sam wpadłem. Chodzi mi o to, czy telewizor rozpozna podłączony kablem USB aparat z kartą jako dysk USB
 

rex77

New member
Mierzylem wczoraj kilka opcji z podlaczonym rowniez dekoderem Polsatu, gdyz miernik podlaczalem do listwy i otrzymalem nastepujace wyniki.
Maksymalnie licznik zapamietal ok 280W , srednio jednak wychodzi okolo 160-170W ,czasami potrafi spac do 100 np w trybie maksymalnego oszczedzania, ale wtedy obraz jest do pupy, a czasami leci na sporo ponad 200. Moim zdaniem przy wlaczeniu trybu oszczedzania sredniego jest najkorzystniej, gdyz obraz jest OK, a pobiera wtedy srednio wlasnie okolo 160-170W. Inteligentny sensor powoduje to ze obraz sie sciemnia kiedy w pomieszczeniu jest ciemniej i np.: wieczorem , oczywiscie przy zgaszonym swietle pobor mocy w tym trybie wynosi okolo 120W , wiec wynik bardzo dobry jak na 50-cio calowa plazme. Testowalem w HD, czyli w SD bedzie to troche mniejszy pobor.

Oczywiscie wiadomym jest ze nie da sie tego okreslic jednoznacznie gdyz zmiana jasnosci, itd w plazmie zmienia w sposob znaczacy pobor mocy, stad wyniki usrednilem. No i przypominam ze pomiar zawiera rowniez moc pobierana przez dekoder HD [Cyfrowy Polsat, bez nagrywarki, dyskow, etc] - wiec trzeba odjac okolo 10W - po wylaczeniu TV z samym dekoderem licznik wskazuje ok. 10W]

Pozwyższy przykład (LG PA6500) bardzo ładnie pokazuje że producenci zaniżaja jednak przedstawiany w swoich opisach wartosci zwiazane z poborem energii swoich produktów bo z tego co co pamietam dla powyzszego modelu w opisie producenta sredni pobór to 140W.
Czy ktoś z was wie jak sie sprawa ma jesli chodzi o TX P50ST60E , jakieś link itp. lub ktos z uzytkowników owej plazmy dokonał podobnego pomiaru mierikiem???
Prosze o jakiekolwiek informacje bo cały czas stoje przed dylematem wyboru i zakupu miedzy tymi plazmami....
Pozdrawiam
 

kamko

New member
Mam pytanie do użytkowników tego tv korzystających z naziemnej tv cyfrowej bądź tv kablowej poprzez moduł CAM. Jak działa wam EPG tzn. czy podczas przelaczania kanalow macie rozszerzone informacje na temat aktualnie lecacego programu, czy tylko informacje jaki to kanał np. TVP 1 i to wszystko. Dopiero wtedy wciskacie OK i pojawiają sie dodatkowe informacje?
 

rex77

New member
Jest to nowy na 2012 r. 50-calowy telewizor plazmowy o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli i kontraście dynamicznym 3 000 000:1. Posiada Inteligentny System Oszczędzania Energii, inteligentny czujnik, kreator obrazu, Virtual Surround, zoom dźwięku 3D i Dolby Digital. Produkt zawiera 2 złącza HDMI, Component video, Euro, Common Interface, cyfrowe wyjście audio optyczne, USB oraz RS-232C.
Zainteresował mnie ze względu na cenę/jakość oraz pozytywne opinie użytkowników poprzednich modeli min. PV350, PT353. Uważam, że jest dobrą alternatywą dla konkurencji na 2012r. tj. Sama i Panasa. Czy warto brnąć w tym kierunku :)

A kolega Im648 jako flagowy przedstawiciel modelu LG 50PA6500 wyrazi swoją opinię i moze coś doradzi w wątku :
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/99978-lg-50pn6500-vs-tx-p50st60.html

Pozdrawiam
 

lm648

Banned
No i stało się :) lepiej wcześniej niż miałoby być za późno czyt. po okresie gwarancji (a z reguły przeważnie tak bywa) :)
W dn. 16.07.2013 ok. godz. 10.00 TV po ok. 10 min. pracy na kanałach telewizyjnych ( TVN 24 ) nagle wyłączył się, po ponownym uruchomieniu występuje już brak obrazu (czarny ekran), fonia natomiast jest :)
W przeszłości zdarzały się przypadki nagłego wyłączania się TV (ok. 3-4 razy w okresie 14 miesięcznej eksploatacji) przy odtwarzaniu filmu przez Media Player z portu USB jednak po ponownym włączeniu TV funkcjonował poprawnie, sądziłem, że jest to wynikiem niewydolności procesora obrazu i nie zgłaszałem problemu do serwisu, dzisiaj natomiast jest inaczej TV "odmówił pracy".
Czyli zgłoszone do serwisu telefonicznie po przez BOK LG (niestety zgłoszenie przez www nie działa), czekam na naprawę o terminach i sposobie realizacji poinformuję szanowne grono.
Nad problemem nie ubolewam - cieszę się, że nastąpiło to w okresie gwarancji :) ale moje osobiste zdanie w tym temacie zaczyna się krystalizować - poprostu XXI w otwiera epokę tzw. "produktów jednorazowego użytku" dotyczy to nie tylko RTV, PC i AGD lecz także i samochodów.
Czyli:
zapłać (kup) - eksploatuj założony przez producenta okres /krótki/ - po tym okresie wyrzuć - kup kolejny nowy produkt :)
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
ciąg dalszy
w dn. 16.07.2013 r. zgłoszenie do serwisu usterki, w dn. 18.07. przyjęcie TV przez serwis do naprawy,
w dn. 25.07.2013 zwrot po naprawie :) jednak już nowego odbiornika TV LG 50PN6500 z 24 miesięczną gwarancją do 25.07.2015 :) w "starym" padła matryca.
Czyli podsumowując:
brawo LG :) tak to może dziać się co roku :) oby tylko w okresie gwarancji-tym oto sposobem można co roku mieć nowy model telewizora, na pewno lepszy od poprzedniego :) a widać to już w porównaniu PA6500 v. PN6500
Natomiast tzw. "drugie dno" tej sprawy mówi zupełnie co innego ...............
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Fajnie:) Bedziesz mial mozliwosc przetestowania nowego modelu telewizora.
NA moje oko:) kanaly sd wygladaja chyba lepiej niz w poprzednim modelu .
W testach w internecie pa6500 poziom czerni 015 , pn6500 020 .Jak wyglada to w praktyce? bo roznica jest mala.
Gdy ogladalem pn6500 w sklepie ekran wydawal sie troche ciemniejszy ale czern w takich warunkach trudno ocenic.
Najwazniejsze sa wrazenia wizualne w domu.
 
Ostatnia edycja:

bob1969

Member
Bez reklam
Pogratulować skuteczności w kontaktach z serwisem. Jest to przykład że nie warto kupować wypasionych tv bo wszystkie i tak padają jak muchy. W przypadku niepowodzenia lepiej utopić 2 tysi. niż 4. A co chodzi z tym ''drugim dnem,,?
 

lm648

Banned
"drugie dno" tego problemu to to, że produkują "badziewie", jednak dotyczy to chyba większości producentów i oby działo się to w okresie gwarancji, inaczej to wtopa parę kilo PLN-ów:)
organoleptycznie :) obraz jakby lepszy (a może to placebo :)), na razie jeszcze nic szczególnego nie kombinowałem z ustawieniami obrazu, na razie wygrzewam :) Wrażenia wizualne jak najbardziej pozytywne, po za tym jakoś teraz nie ciągnie mnie do zabaw z TV, mamy latoooooooooo.
I tym oto sposobem niespodziewanie stałem się "testerem" kolejnej plazmy LG :)
W podsumowaniu mogę stwierdzić, że LG to porządna firma:) szybko przyznają się do swoich błędów po przez co klient nie cierpi i jest nadal zadowolony :)
 
Ostatnia edycja:

romano87

New member
Witam, mam pytanie odnośnie tego Lg50 Pn6500. Wiem, iż nie ma on wejścia słuchawkowego. Czy w związku z tym można do niego zastosować taki wzmacniacz aby podpiąć do niego dwa głośniki 5w i subbufer 25w
WZMACNIACZ SŁUCHAWKOWY WZS1W WYSOKA JAKOŚĆ! MOC! (3418188614) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.. Nie chciałbym wyrzucać tych głośniczków bo dobrze mi służą : Sony srs d211, a na większe nie mam miejsca zbytnio. Chyba że ktoś ma jakiś inny pomysł na ich podpięcie?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W podsumowaniu mogę stwierdzić, że LG to porządna firma:) szybko przyznają się do swoich błędów po przez co klient nie cierpi i jest nadal zadowolony :)

Brawo LG. Nic nie mam do tej firmy, obecnie mam o wiele wieksze zaufanie do tej firmy jak do Samsunga, gdzie pada wszystko po kolei!!!
Pisalem o tym w osobnym watku:
http://www.hdtv.com.pl/forum/serwis/98667-samsung-dziekuje-do-widzenia.html
Mam monitory LG, rewelacyjna jakosc i dalej bede kupowal. Teraz jak widac dochodzi "+" w postaci serwisu.
 
Ostatnia edycja:

bob1969

Member
Bez reklam
Wyjście audio tylko w formacie cyfrowym - gniazdo optyczne, czyli potrzebny wzmacniacz lub amplituner z przetwornikami cyfrowo-analogowymi.
 

lm648

Banned
Szanowni Panowie!
Audio analogowe z tego TV (i zapewne z wielu innych modeli) można wyprowadzić na wzmacniacz lub aktywne głośniki lub wzmacniacz słuchawkowy przejściówką z Eurozłącza na chinche (mam tak zrobione), jednak jest "mały problem" :) audio jest tylko z kanałów TV, natomiast z Media Playera USB - NIE
 

lm648

Banned
Brawo LG. Nic nie mam do tej firmy, obecnie mam o wiele wieksze zaufanie do tej firmy jak do Samsunga, gdzie pada wszystko po kolei!!!
Pisalem o tym w osobnym watku

Na Samsungu już też się przejechałem na kwotę 4,5 k PLN (która i dzisiaj robi wrażenie:) ) na przełomie lat 90 - 2000 z TV formatu 14:9 32", kineskop padł zaraz po zakończeniu gwarancji, proponowana cena naprawy przewyższała cenę zakupu TV :). Od tej pory w ogóle nie patrzę w stronę tego producenta :)
 
Do góry