Telewizor LG50PA6500

pierwszyy

Member
Szanowni Panowie!
Audio analogowe z tego TV (i zapewne z wielu innych modeli) można wyprowadzić na wzmacniacz lub aktywne głośniki lub wzmacniacz słuchawkowy przejściówką z Eurozłącza na chinche (mam tak zrobione), jednak jest "mały problem" :) audio jest tylko z kanałów TV, natomiast z Media Playera USB - NIE

U mnie dźwięk na słuchawki wyprowadzony z eurozłącza - audio z media playera usb działa...
 

Piccolosan

New member
Szanowni Panowie!
Audio analogowe z tego TV (i zapewne z wielu innych modeli) można wyprowadzić na wzmacniacz lub aktywne głośniki lub wzmacniacz słuchawkowy przejściówką z Eurozłącza na chinche (mam tak zrobione), jednak jest "mały problem" :) audio jest tylko z kanałów TV, natomiast z Media Playera USB - NIE

Witam Państwa:) Z racji poszukiwania nowego telewizora natknąłem się na temat i wsiąknąłem. Przeczytałem wszystkie posty od początku:) Właśnie myślę, a właściwie urabiam drugą połówkę na model PN6500. Generalnie wszystko jest dla mnie zrozumiałe i będę w domu sam grzecznie ustawiał i testował. Mógłbym tylko prosić o zdjęcie lub link do kabelka o którym mowa powyżej? Posiadam starej szkoły sprzęt audio (Diora Polaris 180+Technics SA-EX310) gdzie wejścia optycznego nie ma a zależy mi na podaniu sygnału audio z telewizora. Bardzo dziękuję za odpowiedzi i mam nadzieję że szybko dołączę do grona zadowolonych użytkowników tego modelu. Pozdrawiam
 

bob1969

Member
Bez reklam
Tendencje są takie, aby sygnał audio wyprowadzać z zewnętrznego dekodera dostarczającego wizję do tv. Stąd analogowe audio traktowane jest na skróty.
 

Piccolosan

New member
Tendencje są takie, aby sygnał audio wyprowadzać z zewnętrznego dekodera dostarczającego wizję do tv. Stąd analogowe audio traktowane jest na skróty.

Czy w takim razie kupując poniższy sprzęt będę mógł dźwięk bezproblemowo wyprowadzić chinchami do wzmacniacza?

nbox-bsla-enigma2

Boję się że podłączając urządzenie do TV kablem HDMI tuner będzie podawał dźwięk tylko do telewizora i nie będzie możliwości wyprowadzenia dźwięku chinchami dalej. Proszę o poradę lub wyprowadzenie z błędu. Pozdrawiam
 

Piccolosan

New member
No to dzisiaj dotarł do mnie LG 50PN6500 - po kilku dniach testów postaram się napisać więcej.

PS: Kupiony w Electro.pl za 1996zł wraz z darmową przesyłką.
 

Piccolosan

New member
Jeżeli podczas próby odtworzenia materiału z USB/HDD napotkacie objaw wyłączającego/restartującego się telewizora - proponuję sprawdzić długość nazwy pliku (oczywiście wliczając w to foldery)
Wczoraj próbowałem uruchomić film z USB i TV zaczął się restartować, wyłączać. Długo nie wiedziałem co może być przyczyną, kombinowałem z kodekami, innym filmem - to samo. Potem wpadłem że może zbyt długa nazwa pliku robi mu problem, a że TV to nie do końca komputer, zamiast wywalić error restartuje się. Więc przeniosłem materiał do głównego folderu na pamięci zewnętrznej i problem zniknął. Mam nadzieję że się przyda.
 

romano87

New member
Czy jak podlacze do tego Tv euro scart -3 x chinch i do tego przejsciowkę Chinch-minij jack to uzyskam głos z Tv na głośnikach 2.1 ? Planuje zakup tego Tv i jedyne co mnie powstrzymuje to wlanie brak wejscia sluchawkowego, co jest niestety bolaczka. planuje do niego tez dokupic dongla, czy moze znajde jakies urzadzenie multimedialne z wi fi i wejsciem sluchawkowym i wyjsciem optycznym? prosze o porade i pomoc.
 

lm648

Banned
Czy jak podlacze do tego Tv euro scart -3 x chinch i do tego przejsciowkę Chinch-minij jack to uzyskam głos z Tv na głośnikach 2.1 ? Planuje zakup tego Tv i jedyne co mnie powstrzymuje to wlanie brak wejscia sluchawkowego, co jest niestety bolaczka. planuje do niego tez dokupic dongla, czy moze znajde jakies urzadzenie multimedialne z wi fi i wejsciem sluchawkowym i wyjsciem optycznym? prosze o porade i pomoc.

NIE :) 3 x chinch lecz 2 x chinch ma to być kabel/przejściówka audio wyjście z Euro i w takiej konfiguracji przejściówką na głośniki 2.1, wówczas uzyskasz audio z TV lecz tylko i wyłącznie programów telewizyjnych z tunera o audio z odtwarzacza USB niestety zapomnij. Czyli takie rozwiązanie daje 50 % "sukcesu" :) audio z odtwarzacza USB - tylko wyjściem optycznym na dekoder/amplituner itd.
 

romano87

New member
NIE :) 3 x chinch lecz 2 x chinch ma to być kabel/przejściówka audio wyjście z Euro i w takiej konfiguracji przejściówką na głośniki 2.1, wówczas uzyskasz audio z TV lecz tylko i wyłącznie programów telewizyjnych z tunera o audio z odtwarzacza USB niestety zapomnij. Czyli takie rozwiązanie daje 50 % "sukcesu" :) audio z odtwarzacza USB - tylko wyjściem optycznym na dekoder/amplituner itd.

a jezeli podlacze daca fio d3 to bedzie chulalo? Z gory dzieki za odpowiedz.
 

lm648

Banned
Oczywiście, że tak w stereo L i R. Nie jest to na pewno audiofilski sprzęt. Jednak sądzę, że do twojego sprzętu spokojnie wystarczy.
 
Do góry