Telewizor LG50PA6500

Kynio_7

New member
witam,

ostatnio przydarzyła mi sie awaria mojego LG :( dzieki czemu moglem sie przekonoać jak działa serwis LG.
tv po prostu sie sam wyłączył i po włączeniu działał głos ale nie wyswietlał sie obraz (logo i menu również).

w ciągu 2dni przyjechał serwis, wymienili 3 spalone płytki, uruchomili TV i stalo sie to samo - płytki sie spaliły ;p
po kilku dniach panowie przyjechali z nowa matrycą - wymienili i śmiga znowu ;)

pytałem serwisanta czy to sie czesto zdaża i mówił ze ostatnio dosc sporo maja takich awarii i to przeważnie występuje kilka miesiecy po zakupie. Ja swojego kupilem w styczniu ,awaria była początkiem kwietnia.

ogólnie wrażenia z wykonanej pracy serwisantów oceniam pozytywnie, trwało to troche ale musieli ściągać części z warszawy.
 

Pikoras

New member
O to ciekawe, ostatnio też sam się wyłączył ale nadal wszystko działa.
Jak to było u Ciebie, padł od razu, czy już wcześniej coś się działo?
 

lm648

Banned
O to ciekawe, ostatnio też sam się wyłączył ale nadal wszystko działa.
Jak to było u Ciebie, padł od razu, czy już wcześniej coś się działo?

Potwierdzam, też miałem przypadki sporadycznego wyłączania się, lecz miało to miejsce gdy procesor był obciążony wymagającym materiałem np.film mkv 1080p o wysokiej wadze i bitrate z odtwarzacza USB.
 

Racer

New member
Koledzy, jak jest u Was z wypalaniem, duszkami itp. Do teraz użytkowałem tylko telewizory LCD, a rozważam zakup tej plazmy w rozmiarze 60". No i właśnie boję się permanentnego wypalenia panela. TV nie ma u mnie lekko i gra po 12-14 h/dobę, jak się go włączy, to nie jest wyłączany, aż ostatni domownik pójdzie spać :)
 

enforces

New member
Potwierdzam, też miałem przypadki sporadycznego wyłączania się, lecz miało to miejsce gdy procesor był obciążony wymagającym materiałem np.film mkv 1080p o wysokiej wadze i bitrate z odtwarzacza USB.

teraz w nowej serii TV LG co wyjdzie podobno dali większą moc procesora. Więc jeśli problem jest związany z obciążeniem procka to zapewne o tym wiedzą i problem rozwiązali.
 

gumowy

Member
sluchajcie mam problem gdyz podlaczylem audio out kablem optycznym do amplitunera i przy odtwarzaniu wszelkich filmow na ampli caly czas mi pokazuje ze dzwiek przesylany z tv do ampli jest tylko w 2.0 wy tez tak macie??


ponadto czy da się przesyłać dźwięk przez hdmi? (to sie chyba nazywa Audio Return Channel)
 
Ostatnia edycja:

krzysiek02

New member
Witajcie, mam prośbę i jednocześnie pytanie.
Ktoś ma pomysł jak podpiąć bezpośrednio do tej plazmy głośniki komputerowe 5.1? Są to 3 wyjścia mini jack. Pozostaje chyba tylko jakaś przejściówka mini jack - rca (component). Nic raczej nie wykombinuje z cyfrowymi wejściami (optycznym czy hdmi)? Ma ktoś jakiś pomysł? Dziękuje z góry za wszelkie porady.
 

barylkaq

New member
znalazłem takie ustawienia dla poprzedniego modelu PA6500:

Ustawienia
Dynamic Contrast: Off
Noise Reduction: Off
Gamma: Medium
Black Level: Low
Film Mode: On or off (I didn't see a difference between the two while watching cable TV)
Color Gamut: Wide
Edge Enhancement: On
Color Temp: Medium
Method: 20 Point IRE
Pattern: Outer

Select an IRE value i.e. 0 now move down and change the color settings. Go back up and select the next IRE value i.e. 5 then move down and change the color settings. Do this for all the IRE values. Yeah its a long and painful process but worth it.
r=red g=green b=blue.
0 ire r=-5 g=0 b=0
5 ire r=0 g=0 b=0
10 ire r=-16 g=0 b=-36
15 ire r=0 g=0 b=0
20 ire r=-17 g=-13 b=-34
25 ire r=-9 g=0 b=-37
30 ire r=-6 g=9 b=-29
35 ire r=0 g=0 b=-13
40 ire r=9 g=17 b=-25
45 ire r=0 g=0 b=0
50 ire r=-10 g=0 b=-42
55 ire r=-18 g=0 b=-10
60 ire r=15 g=20 b=-37
65 ire r=-18 g=0 b=0
70 ire r=5 g=30 b=-31
75 ire r=-9 g=9 b=-29
80 ire r=-6 g=19 b=-50
85 ire r=0 g=0 b=0
90 ire r=-8 g=16 b=-9
95 ire r=0 g=0 b=0
100ire r=-5 g=0 b=-24

Now go to the COLOR management:
Red Saturation 0
Red tint -1
Green Saturation -6
Green tint 0
Blue Saturation -8
Blue tint 0
Yellow Saturation -5
Yellow tint 11
Cyan saturation -2
Cyan tint -2
Magenta Saturation -3
Magenta tint -10

Przypuszczam, że te ustawienia mogą być też dobre dla PN6500.
Jak skalibrować ten telewizor z pilota?
Widzę, ze część ustawień jest w menu ale w wiekszości nie widzę takich opcji.
 

rysib

New member
Wejdź w ustawienia eksperckie. Kiedyś ustawiłem według posta Im648 - ale muszę przyznać że to, co powinno być białe - było miodowe i wróciłem do ustawień fabrycznych. Także sprawdź te ustawienia na białym zdjęciu.
 
Ostatnia edycja:

barylkaq

New member
Wejdź w ustawienia eksperckie. Kiedyś ustawiłem według posta Im648 - ale muszę przyznać że to, co powinno być białe - było miodowe i wróciłem do ustawień fabrycznych. Także sprawdź te ustawienia na białym zdjęciu.

właśnie nie wiem gdzie się wchodzi w takie ustawienia, nic nie widzę takiego w menu.
 

lm648

Banned
właśnie nie wiem gdzie się wchodzi w takie ustawienia, nic nie widzę takiego w menu.

settings (inaczej ustawienia czyli menu) na pilocie lewy górny przycisk nad "krzyżakiem" a dalej - obraz - tryb obrazu - ekspert 1,2 ( i wiele innych) - kontrola zaawansowana
śmiało to nie wybuchnie / a tak na marginesie / proponuję zapoznać się z instrukcją obsługi powinno zadziałać :)
 
Ostatnia edycja:

Demetriusz

New member
Czy ktoś podłączał już aparat fotograficzny z kartą SD do naszego telewizora przez złącze USB? Chciałbym kiedyś pooglądać zdjęcia z aparatu na 50 calach. Nie wiem, czy telewzior będzie widział kartę SD jako dysk USB.
 
Do góry