Telewizor LG50PA6500

spiroman30

New member
Panowie jest nowy soft do naszego LG 03.21.12 na pewno mój model się łapie 50PA5500-ZH, myślę że spróbuję aktualizacji. Skoro wydali update to coś musieli poprawić, a co to się dopiero okaże. Aktualizowałem już 4 razy BR LG i wszystko śmiga jak należy więc wydaje się, że raczej niesprawdzonego softu nie wypuszczają na rynek.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Porównywanie jakości obrazu TV za pomocą zdjęć to jak odsłuch kolumn za pomocą skype... jest to kompletnie bezsensu, a PDP LG vs Panasonic czy Kuro to nie ta liga ale na zdjęciach na pewno tego nie zobaczymy.
 

digitalus

Banned
Uwazam ze porownanie pa6500 i kuro jest bardzo interesujace z dwoch powodow.Autorzy zdjec starali sie uzyskac mozliwie najlepsza jakosc obrazu.Nie wiedzieli ze ktos bedzie porownywal jakosc obrazu z lepszym lub gorszym telewizorem.Ktos moglby pozniej napisac ze ekran jednego telewizora jest celowo rozjasniony aby jakosc obrazu byla gorsza .Na zdjeciach duzej roznicy nie widac. Drugi link tez jest bardzo interesujacy bo osoba ktora ma kuro nie widzi duzej roznicy pomiedzy ut50 i kuro . Potwierdza to na zdjeciach.
 
Ostatnia edycja:

spiroman30

New member
Jestem po aktualizacji firmware LG 50PA5500 no subiektywne odczucie LG poprawiło dynamikę obrazu i szybkość sprzętu to widać, wszystko działa jak powinno. Jestem zadowolony z aktualizacji w końcu LG stanęło na wysokości zadania.
 

Demetriusz

New member
aktualizacja

Pytanie do spiromana30 : czy po aktualizacji softu straciłeś wszystkie ustawienia programów? Spróbowałbym aktualizacji, ale nie chciałbym ponownie ustawiać 100 kanałów.
Obecnie mam soft 03.18.12 i myślę że soft 03.21.12 z polskiej strony powinien pasować bez problemu. Moja wersja to ZG
 

spiroman30

New member
Podczas aktualizacji jest zapytanie odnośnie ustawień, że w niektórych modelach może nastąpić po aktualizacji powrót do ustawień fabrycznych. U mnie nic się po aktualizacji nie poprzestawiało w ustawieniach, mój model TV wersja ZH.
 

brylant13

New member
mam model 50PA6500-ZG czy będzie działał na tym modelu moduł CI+ np. z UPC ? ewentualnie jest dostępny jakiś nowy soft z 21.03.13. (nie aktualizowałem nigdy TV, może coś pójść "nie tak" i TV będzie do wyrzucenia?) W innym modelu LG trzeba było zmienić ustawienie kraju np. na Szwecję i było ok, jak jest w tej plazmie ?
 

Demetriusz

New member
Nie powinieneś mieć żadnego problemu z UPC i modułem CI. Mam taki sam model i u mnie działa moduł CI na kablówce, choć nie UPC.
Jeżeli dobrze pamiętam, to przy automatycznym wyszukiwaniu kanałów TV pyta się, czy kablówka jest UPC czy inna. To chyba znaczy, że jest jak najbardziej przystosowany do UPC z modułem CI.
 

brylant13

New member
własnie mi odpisali z supportu LG że obsługuje CI i CI+ więc chyba zamówię sobie ten moduł i pozbędę się dekodera, dzięki za pomoc ;)
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Tak żeby uciąć te "wycieczki" i pisanie ze PA6500 to TV który może konkurować z Kuro... :

LG PA6500 HDTV Review - TelevisionInfo.com

Czerń na poziomie 0.15 cd/m2 - tragedia jak na PDP, na moim Pv350 jest "oryginalnie" 0.08 cd/m2 co uważam za kiepski wynik. Mówiąc krotko ta plazma LG ma gorsza czerń emisyjna niż nie jeden LCD, a porównywanie jej z Kuro to jakiś kiepski żart...

Od siebie dodam ze z moja PV350 już dawno bym się rozstał na rzecz nawet UT50 gdyby nie "black tweaking", ale LG przegrywa nawet z najbardziej budżetowa konstrukcją Panasa U50...
 

digitalus

Banned
Duze znacznie maja tez wrazenia wizualne .W zaciemnionym pomieszczeniu jakosc obrazu z lg jest na dobrym poziomie .Widac na zdjeciach, na poprzedniej stronie tego tematu, porownanie kuro i LG
kadajo pracuje w sklepie. Byc moze w sieci rtv-euro-agd.Ten sklep prawie calkowicie wycofal sie ze sprzedazy plazm.Maja tylko kilka modeli plazm na swojej internetowej stronie .W sklepie jak znajdzie sie jeden albo dwa modele plazm to bedzie sukces . Polecaja juz tylko lcd i led.tv
link do postu kadajo

pracuje w sklepie wiec mam dostęp do tych telewizorów

http://www.hdtv.com.pl/forum/817338-post14.html
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
Tak, pewnie dlatego polecam chociażby UT50, na razie to ty starasz się wpychać wszystkim plazmę nie wiedząc zapewne nawet jak działa, już twoje porównywanie Lg do Kuro wzbudza uśmiech politowania u wielu osób i potwierdza brak wiedzy w temacie. Zapewne płaca ci za pisanie tych bzdur. Najlepiej ignorować twoje posty i porady "wyboru" na podstawie zdjęć i wpisów z internetu.

P.S. Naucz się obsługi stron internetowych, RTV Euro AGD ma w swojej ofercie ponad 40 modeli Tv plazmowych...

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe,g3:4,e30.bhtml

Kolejny dowód na to ze jesteś manipulantem i "wymyślasz".

Sent from my GT-I9003 using Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Wiem jak dziala plazma i nie musisz mnie pouczac. Jesli juz o tym wspomniales to prosze w sklepach mowic klientom ze czas reakcji matrycy plazmy jest 1000 razy szybszy od kazdego lcd, led.tv.Czas reakcji matrycy plazmowej jest tez szybszy od najnowszych telewizorow ktorych jeszcze nie ma w sklepach czyli od oled.
To twoje posty nalezy ignorowac bo piszesz bez sensu.
Na pewno zauwazyles ze mam plazme daewoo niski model
http://www.hdtv.com.pl/forum/214050-post56.html
i najnizszy model panasonica, jesli uwazasz ze ktos mi placi to mialbym na pewno wyzsze modele telewizorow nie takie buble jak ktos " madry " napisal. Nie bede pisal kto jest taki "madry". Dla mnie i innych osob nie ma wiekszego znaczenia jakie logo bedzie na obudowie telewizora( cytat nizej, prosze sobie przeczytaj).
W pełni zgadzam sie z przedmówcą !!

Mam w biurze monitory LCD. Na początku ( a pracuje z grafiką i zdjęciami )
nie mogłem sie przyzwyczaić do "czerni" i faktu ze z kazdej strony obraz jest ciut inny. Masakra jak zdjęcia na poczatku wychodziły po przesiadce z monitorów kineskopowych. Stad po obejrzeniu w roznych "salonach TV", "scian" telewizorow padlo na plazme DPP-32F1 i nie żałuje ! Zdaje sobie sprawe ze to nie jest najwyzszych lotów maszyna ale obraz ma poprawny+ , glownie ogladam sygnal SD a mając małe mieszkanie nie mam problemu ze z kazdego fotela inaczej wygląda obraz o czerni nie wspomne .

Co z funkcjami ukrytymi , Tips&Tricks w tym modelu ?
Naprawde tak mało wiadomo o tej konstrukcji ?

Najwazniejsza jest jakosc obrazu.Wracajac do daewoo to ten telewizor plazmowy jest bardzo dobry, moj pierwszy telewizor pdp.Dziala 5 lat bez usterki.
Prosze mnie nie obrazac i nie masz racji.
Dopiero dzis widze na internetowej stronie rtv-euro-agd taka ilosc telewizorow plazmowych.Dwa dni temu bylo tylko kilka najnizszych modeli .Mieszkam w Bydgoszczy i mam mozliwosc sprawdzenia jak wyglada to w tradycyjnych sklepach rtv-euro-agd .W sklepie rtv-euro-agd na ulicy fordonskiej jest tylko jeden model plazmy(stary) , na ulicy Rejewskiego 3 nie ma zadnego modelu plazmy.
Jesli w dalszym ciagu bedziesz mnie obrazal to napisze wiecej o rtv-euro-agd. Na pewno nie bedzie to reklama dla tego sklepu.

podobne zdanie maja inne osoby i nie trzeba sluchac sprzedawcow ktorzy "wciskaja" drogie telewizory ledowe, ha ha
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
Szanowni Panowie Kadajo i digitalus
Proponuję abyście swoje "cenne spostrzeżenia" wymieniali na priv-ie:)
Zapewniam, że nie każdego interesuje wasze "zawodowe zacietrzewienie", którym nic nie wnosicie do tematu.
Po przez to doszło już do tego, że nawet nie chce mi się już czytać tych "cennych uwag" jak widzę w podpisie wasze nick-i.
A więc, zastanówcie się nad tym oboje :)
Sądzę, że nie tylko ja mam takie odczucia :)
Pozdro
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
digitalus
Sam mam plazmę PV350, w pracy polecam jedną i drugą technologie ponieważ nie jestem "zaślepiony".
A o RTV Euro AGD możesz pisać co ci się podoba, nie mam z nimi nic wspólnego.

Tym postem kończę nasz wymianę bo jak zauważył lm648, są już to osobiste wycieczki i offtop.
 

spiroman30

New member
Użytkuję ten tv już ponad pół roku, opinie odnośnie czerni są nietrafione artykuł o testach można napisać za kasę na czyjeś zlecenie, uwierzę jak sam bym te parametry testował. Czerń w tej plazmie jest naprawdę dobra pomimo, że tv nie ma filtra na matrycy, wszystko zależy od ustawień obrazu, które ustawione przez fabrykę nie są zadowalające należy ustawić pod siebie. Istotną role także odgrywają nadawane materiały przez stacje tv, materiały nagrane w HD są naprawdę rewelacyjne, używam dekodera ADB obecnej nc+. Obraz z BR w rozdzielczości 1080p to poezja.
 
Do góry