Telewizor LG50PA6500

esh0

New member
Dzień dobry wszystkim!

Zastanawiam się ciągle nad tym telewizorem, szczególnie, że jest w neonet za 1999zł (przepraszam, w neonet jest pa5500 ale one chyba się wiele nie różnią). Niestety wczoraj byłem w sklepie mediaexpert, gdzie był ten telewizor podłączony i obraz rzucił mnie na kolana - był tragiczny. Rozumiem, że w sklepach są tak ustawione telewizory i tak puszczone sygnały (np. na LG leciała reklama sklepu, a obok na samsungu jakimś super demo w HD), ale czy faktycznie może być taka różnica? U siebie w tej chwili mam jako źródło sygnału telewizję Multimedia i boję się, czy po przeskalowaniu obraz nie będzie za bardzo rozmyty?

Nie zakładałem nowego tematu, ponieważ w tym nie znalazłem informacji jak wygląda telewizja SD na tym TV, a taka informacja pewnie się komuś też przyda :)
 

sandecki

New member
Telewizory 50 calowe kupuje się dla kanałów HD i filmów mkv, nie spodziewaj sie cudów w SD bo tego nie da Ci żaden telewizor. Kanały SD dobrze widać tylko w kineskopach. Kupowałem go żeby oglądać sport i filmy, mam pakiet sportowy HD: nSport, Polsat Sport, Canal Sport; filmowe w HD: Canal+ Film, HBO, HBO2, HBO Comedy i mam co oglądać. Oczywiście to wszystko kosztuje, no ale to jest świadomy wybór. Program 1, 2, TVN, Polsat masz w HD bez dodatkowych opłat, za chwile powinien być też TVN 24 HD.
 
Ostatnia edycja:

MKa11

New member
mam pytanie do użytkowników, czy próbowaliście przeprowadzić aktualizację oprogramowania ?? ja w mojej sztuce posiadam wersję 03.18.12 a najnowsza dostępna ze strony lg to 03.29.12 i w żaden sposób nie mogę przeprowadzić aktualizacji

Niestety nie udało mi się tego zrobić, support LG prawie miesiąc temu podobno miał wrzucić nową wersję softu ale jak widze chyba nic się nie zmieniło...
 

lm648

Banned
"lepsze może być gorsze od dobrego" - w podsumowaniu aktualizacji softu LG PA6500
A więc ....................... bądźcie rozważni :)
 
Ostatnia edycja:

Rycerz83

New member
Witam
jestm nowym użytkownikiem na tym forum. Po przewertowaniu całego wątku zdecydowałem sie na zakup opisywanego TV. Po miesięczym użytkowaniu mam 2 zastrzeżenia i proszę o pomoc. Po pierwsze, także występuje poruszany tu problem odchyłu całego TV ( jakoś to zniosę). Po drugie, póki co korzystam z kablówki analogowej i podczas niektórych filmów występuje u mnie rozmazanie/rozpływanie obrazu 1-2 sekundowe. Proszę o pomoc czy wynika to z sygnału przesyłanego przez kablówkę czy moze nie odpowiednich ustawień? Zamierzam zakupić Polsat Cyfrowy; czy ww. efekt zniknie przy lepszym sygnale i czy sama jakość obrazu zrobi mi różnicę.
 

lm648

Banned
.................. póki co korzystam z kablówki analogowej i podczas niektórych filmów występuje u mnie rozmazanie/rozpływanie obrazu 1-2 sekundowe. Proszę o pomoc czy wynika to z sygnału przesyłanego przez kablówkę czy moze nie odpowiednich ustawień? Zamierzam zakupić Polsat Cyfrowy; czy ww. efekt zniknie przy lepszym sygnale i czy sama jakość obrazu zrobi mi różnicę.

Osobiście używam kablówki cyfrowej DVB-C (mpeg4).
Uważam, że kablówka analogowa jest fatalnym rozwiązanie (próbowałem u siebie analogu i jest to "tragedia") do tego rodzaju TV (PDP, LCD) niezbędny jest sygnał cyfrowy, zauważyłeś to u siebie i żadne ustawienia telewizora tu nie pomogą. Czyli rozwiązaniem jest tylko i wyłącznie sygnał cyfrowy, czy Polsat Cyfrowy będzie dobry - nie wiem, nie znam ich oferty programowej i jakości nadawania, natomiast widziałem w "akcji" TV "N-kę" i jest Super z dużego "S". Wybór należy do Ciebie.
Oczywiście różnica będzie ogromna, wprost szokująca w stosunku do analogu :) jakość obrazu jest na bardzo wysokim poziomie nawet tych programów o jakości tylko SD, nie wspominając już o HD :) Można sprawdzić na filmie mkv 1080p z USB - tak będzie też z dobrego telewizyjnego sygnału cyfrowego.
Odnośnie podstawy- u mnie nie ma odchyłów, jest pionowo. Widocznie trafiłeś na jakiś niedopracowany model.
 
Ostatnia edycja:

Rycerz83

New member
Dziękuję za odpowiedz. Mam nadzieję, że z tym cyfrowym obrazem będzie tak jak mówisz :). Jeszcze jedno jeśli można. Kiedy podłączam laptopa pod TV ( w zasadzie tylko aby obejrzeć coś z kompa) cały pulpit jest na ekranie TV przesunięty w lewo o jakiś 7-8 cm. Probowałem wszystkich ustawień przede wszystkim w kompie oraz w TV ale nic to nie dało. jakies doświadczenia w tym zakresie?
 

macil

New member
Witam wszystkich

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem tytułowego LG. Nie ukrywam, że zdecydowałem się na niego po przeczytaniu masy artykułów i pozytywnych recenzji. Ostateczną decyzję podjąłem jednak po przeczytaniu całego wątku na forum.
Jestem minimalistą w dziedzinie elektroniki użytkowej, tzn kupuję tylko to z czego naprawdę będę korzystał.
Jedyne kryterium jakie przyjąłem przed kupnem tv to, że musi mieć 50" i rozdzielczość Full HD, no i oczywiście cena.
Jestem bardzo zadowolony, choć mam go dopiero 2 dni.
Teraz trochę szczegółów:
Sygnał (Cyfrowy Polsat) SD-bardzo przyzwoity (dla mnie nawet lepszy niż na szklaku), HD - bajeczka, a Full HD z Pendrive to już kosmos.
Czyta wszystkie formaty jakie zapodałem z USB.
W końcu mogę w pełni korzystać z funkcji EPG, na poprzednim 25" Daewoo literki z 4m rozmazywały mi się. Wiem, wiem mogłem odwiedzić okulistę, byłoby taniej.
Czerń - hmmm... nie mam zdania, dla mnie jest ok
Biel - to samo
Kolory - wprowadziłem wszystkie ustawienia podane w temacie, ale i tak najbardziej przypadły mi te Standardowe.
Dynamika - czysta przyjemność oglądać kanały sportowe lub kino akcji (nawet ze źródła SD).
Teraz kilka minusów (malutkich).
Dźwięk - słabiutki jak to w płaskich tv. Dla mnie nie jest to jednak ważne gdyż audio przesyłam bezpośrednio z dekodera na starą wieżę - dwie spore kolumny i opcja podbicia basów robi wrażenie.
Brakuje mi jednak wyjścia słuchawkowego oraz wyjścia dźwięku analogowego (np chinch), jest tylko cyfrowe Toslink.
To wszystko co mogę powiedzieć po tak krótkim czasie użytkowania o LG50PA6500.
Jak komuś nie zależy na fajerwerkach typu 3D, LAN itp. to szczerze polecam.
 

XvX

New member
Jeżeli ktoś jest na etapie zakupu i szuka taniego sklepu stacjonarnego to proponuję sprawdzić Auchan. U mnie w mieście cena waha się (w zalezności od tygodnia) 1980 - 2050 zł. Do tego można rozbić na 4 raty ( po doliczeniu 20 zł do ceny TV tytułem obowiązkowego ubezpieczenia kredytu).

A teraz pytanie - jak mogę do TV podłączyć komputer, który nie posiada HDMI? Jesli podłącze grafikę do VGA a dźwięk przez Component In (audio) to zadziała?
 
Ostatnia edycja:

MKwiatusz3K

New member
Mam pewien problem.
Nigdy wcześniej nie odpalałem na tym TV filmów z napisami, oglądałem tylko z lektorem.
Dzis wlączyłęm jeden z odcinków TopGear w .mkv i napisy w .txt sa rozjechane z dźwiękiem.
To samo tyczy zwykłych Divx

Co można na to poradzić??
 

Telpher

New member
Passat 1985
Uspokajając Cię na pocieszenie, powiem tak, a ile kasy musiałbyś wydać na 50 calowego LCD LED, który jakością obrazu [przede wszystkim odwzorowaniem ruchu] dorównałby plazmie. Przypuszczam, że grubo ponad 6 k PLN. Czyli można uznać, że zaoszczędziłeś:) a uzyskane w ten sposób oszczędności przez ponad 15 lat wydasz na prąd:) Chociaż wątpię bo za 5 lat na pewno kupisz OLED-a:) Czyli nie będziesz miał dylematu z kasą, że za dużo wydałeś na poprzedni TV [plazmę]:) Widzisz same plusy:)
Natomiast z tym zużyciem 130W, to jest chwyt marketingowy. Może i zużywa tyle przy włączonej max oszczędności energii i minimalnych ustawieniach parametrów obrazu, ale tak nie da się oglądać.
Nie możliwością jest aby plazma zużywała prąd na poziomie LCD LED:)
Średnie zużycie powinno mieścić się w granicach 150-180W, i jest to tylko 50-80W więcej od takiego samego wielkością LED-a. Oczywiście, że są plazmy które zużywają więcej energii od tego LG np. Panas TX-P 50G30 bez wątpienia ciągnie więcej [ale nikt z posiadaczy do tego nie przyzna się]. Z tym to jest tak, jak ze spalaniem paliwa przez samochód na 100 km. Instrukcje swoje, życie swoje, a każdy właściciel chwali że poniżej normy fabrycznej. A jak jest faktycznie??? To wiesz :)))

Jak chcesz porównać zużycie plazmy do LED to porównuj do LED z microdimming - czyli led o jakości obrazu dorównujący plaźmie. I raptem okazuje się że zużycie prądu.. prawie dogania plazmę.

np taki samsung UE50ES6710 z microdimming zużycie energii 142 W, ale spróbuj to zużycie znaleźć na stronie producenta albo w specyfikacji w Polsce. TAJEMNICA ! :)

Samsung UE50ES6710: Full Review
 
Ostatnia edycja:

MKa11

New member
Mam pewien problem.
Nigdy wcześniej nie odpalałem na tym TV filmów z napisami, oglądałem tylko z lektorem.
Dzis wlączyłęm jeden z odcinków TopGear w .mkv i napisy w .txt sa rozjechane z dźwiękiem.
To samo tyczy zwykłych Divx

Co można na to poradzić??

Widocznie źle dobrane napisy, możesz sobie sprawdzić na komputerze, też będą rozjechane. Swoją drogą - zerknij na napiprojekt.pl, w 99% programik dobiera dobre napisy.
 

MKwiatusz3K

New member
Napisy są dopasowane na kompie ale na TV już rozjechane i nie wiem co z tym zrobić

A co do zużycia prądu jakiś czas temu pożyczyłem od znajomego miernik. Wpina się do niego plazme a sam miernik do prądu.

Moje pomiary:
Dzień sygnał z Cyfry+ użycie ok. 180W
Wieczór ten sam sygnał ok. 150W
Noc przy max oszczędzaniu energii ok. 120W

Dla materiału z BlueRay w 1080p i konsoli PS3 + 20W

Róznica w cenie plazmy za 2k a LEDa za 6k to 4000zł. Więc całkiem sporo prądu który będzie dawał życie plazmie przez kilka lat. LED ok. 50 cali będzie brał wg. producenta ok. 70W a realnie ok. 90W, a średnio jak w moim przypadku plazma bierze 150W. Ile tak mi sie będzie zakup zwracać?? A pewnie za te kilka lat 4-5 kupie nowy TV.
Kupując LED za 6000zł miał bym takie wrażenie jak kupując nowe auto. Że zaraz po zakupie straci na wartosci i bede miał poczucie przepłacenia
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
Jak chcesz porównać zużycie plazmy do LED to porównuj do LED z microdimming - czyli led o jakości obrazu dorównujący plaźmie. I raptem okazuje się że zużycie prądu.. prawie dogania plazmę.

np taki samsung UE50ES6710 z microdimming zużycie energii 142 W, ale spróbuj to zużycie znaleźć na stronie producenta albo w specyfikacji w Polsce. TAJEMNICA ! :)

Samsung UE50ES6710: Full Review

Domyślam się ze pod słowem microdimming (marketingowa nazwa jakiej uzywa samsung) masz na myśli LCD ze strefowym wygaszaniem matrycy ?
Strefowe wygaszanie matryc sporo kosztuje i mozna je spotkac tylko w b. dorgich modelach LCD - w 50calach zazwyczaj powyzej 10 tys., ES6710 takiego wygaszania nie ma, jedynym modelem Samsunga z aktywnym wygaszaniem jest seria ES9000 a i tak działa to tylko na zasadzie krawędziowych "pól" (jak np. w Bravi HX850) wiec jest to tylko "namiastka" strefowego wygaszania czyli. tzw "local dimmingu".
microdimming jakim "chwali się samsung" to nic innego jak strefowe przyciemnianie OBRAZU a nie podświetlenia matrycy, czyli mówiąc krótko samsung robi nas w ... kulkę.

Jeśli chodzi o LCD z takim wygaszaniem to faktycznie, jakoscia czerni zaczynają zbliżać się do Plazmy (PFL9607 Philipsa ma jakość czerni porównywalną z KURO, ANSI wynosi 5700:1 i jest lekko lepszy od Plazm Panasa VT30 - niesamowite dokonanie jak na LCD a wszystko dzięki strefowemu wygaszaniu).
 
Ostatnia edycja:
Do góry