Telewizor LG50PA6500

brylant13

New member
ma ktoś może ten TV i UPC?

miałem dekoder Mediabox HD a teraz wymieniłem na Mediabox HD z nagrywarką, jakie ustawienia w dekoderze zmienić ? obraz 16:9 oraz rozdzielczosc HDMI na 1080i ?
 

djtom

New member
:grin: No to dałeś wielkie wyzwanie dla LG-ka :grin:
ciekawy jestem wyników :)
LG idzie do rodziców, mieli mniejszy budżet niż ja po prostu mimo że trochę im dołożyłem. Mam nadzieję że też będą zadowoleni.

Te lg jest siłą rzeczy i ceny uboższy np o ethernet, pewnie ogólnie funkcje smart tv są uboższe niż w panasie , który zresztą tez generalnie nie jest multimedialnym tv, ale dla rodziców to żaden problem. Wziąłem go ponieważ ma dobry współczynnik cena/cal. Swoją szosą, jak w nim zaktualizować firmware skoro nie ma lanu? z SD? Ktoś wie?

BTW z G30 jestem bardzo zadowolony, chodzi w trybie THX, sygnał dvb-t, 70% czasu TVN HD, 10% PS3, 20% inne stacje dvb-t, zero powidoków. Bez zestawu stereo jakość dźwięku mierna. Bug 50Hz rzadko kiedy drażni oko, fascynaci ledów narzekają "co on taki ciemny", po powrocie do domów dzwonią "tyyy, faktycznie jaki ten mój tv blade kolory ma, da sie to jakos podkręcic?".

W sobotę przyjeżdża ten LG, wieczorem napisze jak to się ma do siebie, na lg też będzie dvbt. Ustawienia stąd: http://www.avforums.com/home/pictureperfect.html
 
Ostatnia edycja:

.Krawiec

New member
Witam,
Jakieś nowinki odnoście LG PA6500 ?
Jak się sprawuje po "jakimś" czasie użytkowania?
Może jakieś kilka słów podsumowania?
Byłbym wdzięczny, gdyż noszę się z zamiarem kupna tego TV, nic takich rozmiarów w rozsądnej cenie nie mogę znaleźć.

I jeszcze jedno pytanie czy PA5500 będzie gorszy?
Cena aktualnie w neo24 to:
PA6500 2145,98
PA5500 2041,99
Warto tą stówkę dopłacać?
 

dgasek

New member
Witam

To ja mam takie pytanko : dziś włączyłem TV i o dziwo słychać głośną pracę wysokiego napięcia , czy co tam jest w środku - słyszę go z sześciu metrów , także jest to conajmniej drażniące. Jak się poruszy jakoś tam obudową to ustaje , ale trudno trafić pozycję w której jest cisza (była do wczoraj). Czyżby to było tak fatalnie wykonanie ? Może jakiś pomysł , poza zrób głośniej ;)

Pozdr
 

djtom

New member
Niestety miałem tylko kilkanaście minut do czynienia z tym LG - niestety, różnicę w cenie i marce widać na ekranie.. Było to w sumie do przewidzenia, tv tańszy o 50%, różnicę widać gołym okiem w czerni, która na szybko wydała się jakby... świecąca? W weekend będę miał może więcej czasu to napiszę więcej.
 

Passat1985

New member
A jak dla mnie obraz na tym LG jest lepszy niż na G30, może czerń gorsza ale mam wrażenie jakby matryca panasonica była dziwnie zaciemniona i w jasnych scenach obraz mi się bardziej na LG podoba.

@.Krawiec
Jeśli o mnie chodzi to tv wraz z upływem czasu świeci jeszcze lepiej, niż na początku i jakbym miał kupować go drugi raz to bez wahanie bym to zrobił.
 

lm648

Banned
Niestety miałem tylko kilkanaście minut do czynienia z tym LG - niestety, różnicę w cenie i marce widać na ekranie.. Było to w sumie do przewidzenia, tv tańszy o 50%, różnicę widać gołym okiem w czerni, która na szybko wydała się jakby... świecąca? W weekend będę miał może więcej czasu to napiszę więcej.

A co byś powiedział jakby tańszy o 50% LG prezentował lepszy obraz:)
Kilkanaście minut to stanowczo za mało :) jako "stary" użytkownik tego modelu powiem tak, LG jest kompromisem pomiędzy ceną a jakością, który wypada bardzo pozytywnie :) [na zakupie 50" zaoszczędzone co najmniej 2,5 k PLN]
Potwierdzam, że z upływem czasu czyli tzw. "wygrzaniu" TV "świeci" coraz lepiej, pomimo wymienianych wad przez różnych "obserwatorów"/nie mylić z użytkownikami/ tego modelu nie zamieniłbym go na żadnego LED-a /nawet tego z górnej półki/ :)
 

grooze

New member
Dzięki temu tematowi zdecydowałem się na zakup pa6500 ale w wersji 60". Cena prawie x2, ale to chyba nadal najtanszy telewizor w tym rozmiarze. Po dwóch miesiącach użytkowania mogę powiedzieć, że nie zamieniłbym na nic mniejszego. Niestety po wielu dobrych komentarzach trochę się rozczarowałem, gdy zacząłem testować telewizor w domu. Do szarej bieli dość szybko przywykłem, ale średnia czerń jest dla mnie trudna do przełknięcia. Ogólnie panuje opinia, że w plazmach jest dobra czerń, ale ja mogę potwierdzić to co widać na półkach sklepowych, że tańsze plazmy nie mają głębokiej czerni. W nocy, przy wyłączonej matrycy ekran wydaje się idealnie czarny, ale włączony ekran jest jakby podswietlony i przypomina trochę lcd. Inna sprawa to wyblakłe kolory w dzień, ale wybrałem plazmę do oglądania filmów w zaciemnieniu, wiec przyczepię się tylko do ciemnych scen. Poza tym obraz jest przyjemny dla oka i dość naturalny. Ciągle jednak poszukuję idealnych ustawień. W praktyce okazuje się, że w zależności od źródła modyfikuję ustawienia w trakcie oglądania, bo raz twarze są za blade, innym razem kolory świecą po oczach. Przy ograniczonym budżecie telewizor wart rozważenia.
 

daro^^

New member
Witam wszystkich zdecydowałem się dzisiaj na kupno tego modelu użytkuje go dopiero jeden dzień więc zadużo nie powiem ale co rzuca się w oczy to ładna czerń i niestety kiepska biel :( , mam w domu same lcd bravie,thomsona i daewoo fullhd 42" i nie wiem czy to kwestia przyzwyczajeń ale w grach biel wydawała mi się ładniejsza nawet na zwykłym daewoo. Powyłączałem oszczędzanie energii próbowałem wszystkich ustawień ale dużo to nie zmieniło .
Ale może widocznie trzeba się przyzwyczaic :p
 

Adrian85

New member
Bez reklam
O odcieniach szarości(IRE)już wiesz,więc na białej planszy korygujesz głównie kontrast/jasność niebieskiego(zwiększając),zmniejszyć jasność czerwonego o kilka pkt. i nieznacznie kontrast ,obniżyć minimalnie jasność zielonego i o połowę kontrast.
Jak Wiesz nie mam tego modelu,ale wszystkie plazmy Lg ustawia się podobnie.
Koniecznie wyłączyć kontrast dynamiczny!

Mam nadzieję że się nie pomyliłem(z pamięci) i jasność jest o góry.....
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
....... kontrast/jasność niebieskiego(zwiększając),zmniejszyć jasność czerwonego o kilka pkt. i nieznacznie kontrast ,obniżyć minimalnie jasność zielonego i o połowę kontrast.
............
Koniecznie wyłączyć kontrast dynamiczny!
Mam nadzieję że się nie pomyliłem(z pamięci) i jasność jest o góry.....

Ogólnie rzecz biorąc :) tak "przejrzyście" to wyjaśniłeś, że nic z tego nie zrozumiałem :)
Ale dzięki za inicjatywę :) zawsze to coś :)
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Fakt ogólnie,bo niby jak mam ''na czuja'' poprawić czerń/biel?;-)mogę tylko w ten sposób nakierować na poprawę.W każdym razie,to nie jest nic trudnego tylko trzeba chcieć i poświęcić trochę czasu albo zamówić sobie kalibrację.No i ewentualnie poszukać i sprawdzić ''gotowce'' i wprowadzić swoje korekty.
 
Ostatnia edycja:
Do góry