Telewizor LG50PA6500

lm648

Banned
Powidoki występują w każdej plazmie (nawet tej naj...- to jest specyfika tej technologii) lecz problem polega nie na ich powstawaniu lecz na znikaniu, i tu w tym TV znikają bardzo szybko. Wypaleń jeszcze nie zauważyłem, pomimo przepracowanych już 900 h :D
Natomiast zauważyłem pozytywne zjawisko, że po tym czasie TV jakby dotarł się i obraz jest lepszy (nie wiem jak to określić: subtelniejszy, przyjemniejszy coś takiego).:eek:k:
PS.- do wszystkich wątpiących :D
Nie oczekujcie po plazmie "budżetowej" za ok. 2,2 k PLN walorów i jakości Panasonica/Samsunga z "wyższej półki" za ok. 6 k PLN i więcej.Porównywanie tego TV z jakimkolwiek innym wysokim modelem PDP po prostu mija się z celem i jest nie na miejscu. A co by było jakby okazał się lepszy?:eek:k:
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
Piszę o tym helikopterze, bo ja sam to widziałem(jakieś demo firmy LG- helikopter lata, snowboardzista jeździ po śniegu itp ).
..................
Mogą mi sprowadzić w ciągu dnia pa5500 za 2199 a pa6500 za 2399.

Tak bezgranicznie ufasz temu sprzedawcy:D na podstawie czego jesteś pewny, że akurat ta plazma była prawidłowo podłączona/po jakim przewodzie był podany sygnał - może antenowym lub uszkodzonym HDMI; historia zna wiele przypadków niefrasobliwości lub celowości pewnych działań tzw. "doradców klienta" w celu uzyskania z góry zaplanowanych efektów:D
Osobiście byłbym za PA6500
 

lm648

Banned
No podobno obraz nie jest ostry w ruchu mimo "600hz" Wystarczy poczytac komentarze np na amazonie.
Oczywiście nieraz tak bywa na "super HD" w wydaniu TVP1 HD/a nie które tam prezentowane pozycje jakością są gorsze od zwykłego SD, na Eurosporcie1,2 HD, N-Sport tego nie zauważam.
TVN24 pomimo tego, że jest tylko SD to jakością przewyższa super HD z TVP1 HD.
TVP-Sport za jakość nadawanego tam materiału powinien być zawieszony do czasu zakupu nowego sprzętu choćby przyzwoitego SD :D /tam to już jest jakość na poziomie lat 70 ubiegłego wieku/ Natomiast sygnał Blu-Ray jest bajka i przy takim sygnale można oceniać jakość TV.
Czyli wszystko zależy od ?????????????? ---------- podanego sygnału :D
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Z ta płynnością ruchu to temat jest prosty, modele LCD posiadały kompensacje ruchu "TruMotion" PV350 i PA6500 tego nie posiadają wiec na tych ekranach ruch w obrazie jest "normalny".
Co do powidoków to tutaj sprawa jest tez prosta:
Na LG powidoki powstają bardzo szybko ale równie szybko znikają, na Panasach z serii 50 i wyższych modelach Samsunga powidoki powstają bardzo powoli, ale jak już się pojawia bardzo długo będą znikać.

Przetestowałem tez lepiej PA6500 i jedyne co mnie zaskoczyło i wręcz rozczarowała jest to ze nie odtwarza plików z którymi PV350 nie ma problemów. Czerń lekko gorsza od tej "poprawionej" w PV350, ale nie liczę tego jako wady oczywiście.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Większości z tych filmików nie odtwarzał... :

filmya.png


Brak DTS w niższych modelach TV LG jest dla mnie zagadka, wręcz nie polecam ich w sklepie z tego powodu :(
 
Ostatnia edycja:

falstafik

New member
Tak bezgranicznie ufasz temu sprzedawcy:D na podstawie czego jesteś pewny, że akurat ta plazma była prawidłowo podłączona/po jakim przewodzie był podany sygnał - może antenowym lub uszkodzonym HDMI; historia zna wiele przypadków niefrasobliwości lub celowości pewnych działań tzw. "doradców klienta" w celu uzyskania z góry zaplanowanych efektów:D
Osobiście byłbym za PA6500

Nie ufam sprzedawcom, taki naiwny nie jestem. Jednak pv350 już nie jest produkowany od wielu miesięcy i taki sprzęt w sklepie to gorący kartofel. Teoretycznie powinien być na gwałt komuś sprzedany, bo za pół roku to już będzie zapowiedź następcy 6500.
Poza tym taki telewizor powinien być sprzedawany jako używany/powystawowy, skoro lecą w nim dema od iluś miesięcy przez cały tydzień.

A czym właściwie różni się pa6500 od pa5500, bo jeśli tylko jednym dodatkowym hdmi to 2 stówki można inaczej spożytkować.
 

lm648

Banned
Większości z tych filmików nie odtwarzał... :
Brak DTS w niższych modelach TV LG jest dla mnie zagadka, wręcz nie polecam ich w sklepie z tego powodu :(
Ale to nie jest produkt pod nazwą "odtwarzacz multimedialny/telewizor" lecz tylko telewizor z ewentualną możliwością odtwarzania :D i nie jest to istotne czy odtwarza lub nie - są inne sposoby na odtworzenie istotnych rzeczy czyt.odtwarzacze multimedialne zewnętrzne za "parę groszy"
Skoro chcesz odtworzyć plik z DTS przypuszczam, że będziesz oglądał go na TV bez "wsparcia dodatkowego". w związku z tym pytam się po co Ci DTS? przecież audio w takim pliku odpowiednim aplikacjami można przekonwertować do AC3 i po kłopocie, a trwa to zaledwie parę minut:D
Ponadto jak wszędzie, widać tu rękę księgowego tej firmy:D Czyli "szkoda bić piany" w tym temacie.
 

lm648

Banned
.............Jednak pv350 już nie jest produkowany od wielu miesięcy i taki sprzęt w sklepie to gorący kartofel. Teoretycznie powinien być na gwałt komuś sprzedany, bo za pół roku to już będzie zapowiedź następcy 6500.
Poza tym taki telewizor powinien być sprzedawany jako używany/powystawowy, skoro lecą w nim dema od iluś miesięcy przez cały tydzień.
Ty myślisz, a oni nie myślą lecz tylko sprzedają, czyli szukają odpowiedniego "buraka", któremu wcisną na "słodko" tego "gorącego kartofla" i to w "promocji":D
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
Problem w tym ze pa6500 odtwarza mniej formatow niz zeszloroczny pv350, co do dts to problem taki ze tv nie tylko go nie odtwarza ale i nie puszcza optykiem do ampa, nad jakoscia dts'a nad ac3 chyba nie musze sie wypowiadac. Niestety tutaj lg daje dupy po calosci bo budrzetowe samsungi maja dts.
Juz pomijam ze konwersja dts do ac3 to bardzo zly pomysl jesli zalezy nam na jakosci dzwieku.
Wysłane z mojego GT540
 

falstafik

New member
Co do dts, to niby szkoda, tak jak szkoda wszystkiego czego nie ma.
Ja dla przykładu żałuję że nie ma wyjścia analogowego audio, bo znalazłbym w domu budżetowy(tak jak telewizor jest budżetowy) zestaw który by trochę ożywił doznania z wbudowanego odtwarzacza.
Są różne podpowiedzi jak to ominąć:
wykorzystać złącze scart(do wew odtwarzacza bezużyteczne)
a to zakupić konwerter za min stokilkadziesiąt
Albo zakupić jakieś kino domowe.
:(
A mam w domu niezłą wieżę, całkiem fajne głośniki komputerowe, stary(ale jary) amplituner z głośnikami. I wszystko się zestarzało, bo wszystko z wej/wyj analogowymi.
 

adamlop

New member
No tak, ale mowimy o odtwazaniu przez tv, moj pv350 radzi sobie z plikami swietnie jak na tv, tylko ten brak dts dyskwalifikuje go jako odtwarzacz filmow "z neta"

Wysłane z mojego GT540

Pisalem Ci juz kiedys ze DTS po optyku puszcza, ale trzeba zapodac z zewnetrznego odtwarzacza, np. kompa pod hdmi
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Ale co to ma do rzeczy, chodzi o odtwarzanie filmu przez TV, jak bym sobie podłączył kompa to mi do "przepuszczania" dźwięku TV nie jest potrzebny bo komputer mam do aplitunera podpięty bezpośrednio...

TV nie ma kodeków DTS wiec nie odtworzy tego formatu dźwięku ani nie przepuści go po optyku do amplitunera.
 
Do góry