Telewizor LG50PA6500

falstafik

New member
kupno plazmy ...chyba pa6500

Cześć
W zasadzie te trzydzieści kilka stron wpisów już daje sporo odpowiedzi, nawet na te pytania które pojawiłyby się dopiero po zakupie :). A ja jestem przed zakupem.
W sklepie są ograniczone możliwości oceny tv, nawet jak obsługa jest życzliwa. Nie wszystko da się sprawdzić.

W zeszłym roku znajomi zakupili lg pv350, trochę się w ten tv napatrzyłem w warunkach domowych. Czy ktoś ma może porównanie, widział pv350 i pa6500 i co wynika z tego porównania. Czy są to modele o podobnej jakości obrazu?
Jak ta plazma wypada z tanimi samsungami(51pse530). Czy modele droższe plazm(różnych producentów) dają ogromną/sporą/niewielką/niezauważalną różnicę w jakości obrazu.
Czy ktoś ma w domu 2 tv: plazmę i LCD, i jaki tv preferuje. Najlepsze wnioski są zawsze poprzez porównywanie.
Pojawiają się ciekawe LCD i niektóre modele 46/47'' też wyglądają interesująco. Wybór nie jest łatwy. Mnie w wyborze pomaga ilość pieniędzy (z pewnością poniżej 3 tys) jaką chcę wydać i rozmiar tv (duży=>46'').
 

rybka1975

New member
wasylhh@ Spróbuję sprostować PDP nie ma smużenia co do migotania to jest jak w każdym panelu PDP -kwestia indywidualnego podejścia do tego ,ale i tak to migotanie jest praktycznie mało co dostrzegalne nie dlatego że napisane jest 600Hz - bo to "subpolowe " raczej parametr marketingowy , ale ja na szybkich i dynamicznych scenach nie dostrzegam migotania tak samo efektu 50hz , czy bzyczenia i dlatego uważam ,że w tej cenie jest atrakcyjnym wyborem ten model, w porównaniu do konkurencji która posiada modele o lepszym obrazie - kontraście , czerni , oczywiście droższe i obarczone problemami : 50hz, upłynniaczami IFC - efekt "teatru " itd. Co do powłoki odbijającej światło to niestety nie posiada i nie polecam do nasłonecznionych pomieszczeń , widać odbicie jak się siedzi ,ale coś za coś wolę " lustro " od artefaktów , bzyczenia , buczenia , 50hz itp. problemów . Każdy musi przekalkulować na czym zależy mu najbardziej , pamiętając że ten model kosztuje 2100zł w sklepie online i metodą kompromisu i rzeczowej dedukcji dokonać zakupu .
 
Ostatnia edycja:

sandecki

New member
wg mnie jest cichy, smużenia i migotania ja nie widzę ale odbicia jak z lustra, nie ma żadnej powłoki antyodblaskowej i minus za nie czytanie DTSu . Reasumując za cenę 2200 zl to telewizor rewelacja :)
 

wasylhh

New member
Bez reklam
wg mnie jest cichy, smużenia i migotania ja nie widzę ale odbicia jak z lustra, nie ma żadnej powłoki antyodblaskowej i minus za nie czytanie DTSu . Reasumując za cenę 2200 zl to telewizor rewelacja :)
czyli majac okno na przeciwko tv raczej odpada? Czy odbija tylko jak swieci slonce? Slonca w pokoju nie mam juz po 10:00.
 

lm648

Banned
........czyli majac okno na przeciwko tv raczej odpada? ...........

Szanowny Kolego tej "konfiguracji" to żaden TV (czyt. nawet naj..naj... lepszy LED za 10 k PLN :grin:) nie zniesie :grin:
Wrogiem plazmy (każdej) jest zbyt jasne światło dzienne, stąd też w ustawianiu TV (każdego) należy przestrzegać podstawowej zasady: aby okna nie odbijały się w ekranie, idealnym jest ustawienie TV tyłem do okna. Przy takim ustawieniu występuje lekkie odbijanie za dnia, natomiast wieczorem/nocą wcale, ale też należy pamiętać aby lampki nocnej naprzeciwko TV nie wsadzić :)
Ogólnie rzecz biorąc jest to model "budżetowy" i nie ma co bić piany w temacie odbić, wszystkie plazmy tak mają w cenie do 4 k PLN, a i tym droższym ( z filtrami) też to zjawisko jest nie obce (może trochę słabiej). Za kwotę 2,2 k PLN wybierasz między wielkością a ceną a nie jakimiś odbiciami, jak dobrze ustawisz TV w lokum to będziesz zadowolony, a jak go wsadzisz frontem w okno południowe na tarasie będziesz bardzo rozczarowany (ale tego żaden TV zadowalająco nie zniesie). Wybór należy do Ciebie, nowoczesny "design" lub tani TV PDP. Opcji jest wiele :)
Ponadto na YT jest parę filmików to pokazujących na różnych modelach plazm, zobacz i wyciągnij wnioski:eek:k:
 

rybka1975

New member
dokładnie tak jak kolega pisze Im648@ słuchaj mam do Ciebie pytanie czyściłeś już swój panel , domniemam ,że tak ..stosujesz naturalne metody czyli woda , czy jakieś wynalazki z marketu .
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Nie mam innej mozliwosci ustawienia TV. Do tej pory mialem LCD i teraz LEDa i nic mi nie przeszkadza. Dlatego pytam czy odbija sie slonce czy ogolnie dzienne swiatlo.
 

lm648

Banned
Nie mam innej mozliwosci ustawienia TV. Do tej pory mialem LCD i teraz LEDa i nic mi nie przeszkadza. Dlatego pytam czy odbija sie slonce czy ogolnie dzienne swiatlo.
Jeżeli TV PDP będzie ustawiony frontem do okna to dzienne światło odbija się jak diabli :grin: i nie musi być jakiś słoneczny dzień wystarczy pochmurny listopadowy. Myślę, że na każdej plazmie tak będzie nie tylko tej a nawet droższej. Na YT jest to pokazane na przykładzie Panasonic 50ST50.
Czyli w takiej konfiguracji plazma na pewno odpada :(
 

Ssocka

New member
ech no szkoda bo cena w niemczech wiecej jak zachecajaca....
Witam.
Zawsze możesz zakupić w sklepie internetowym, jak ci się nie spodoba to można oddać bez podawania powodu.
Co do wyboru LED / PLAZMA to musisz sam sobie odpowiedzieć,wszystko zależy od własnych potrzeb i upodobań.
Osobiście jestem bardzo zadowolony z tego TV.
Prawdą jest, że nie smuży, nie buczy, nic nie migocze, nie grzeje się, a że są odbicia wg mnie porównywalne z innymi plazmami zobacz filmiki na Youtube z 50st50.
Dla mnie LED odpada, córka ma LG IPS w dzień spoko, ale wieczorami świeci i do tego trzeba zmniejszać dość dużo kontrast bo oczy wypływają.
W pracy mam IPS'a DELL 2711 który w momencie zakupu kosztował jakieś 6 tyś, na tym nie da się pracować / pewnie zjadą mnie graficy i CADowcy/, po prostu mi nie odpowiada już wolę jakąś TN'ke laptopową, do tego ekran promieniuje tak ciepłem, że mimo włączonej klimy "daje" jak przysłowiowa farelka, ale wracając do tematu.
Uważam, że za tą cenę nie kupisz nic ciekawego, a wybrać musisz niestety sam:niewiem:
 

lm648

Banned
Ostatnia edycja:

wasylhh

New member
Bez reklam
Dzieki! U mnie taka sama sytuacja jak u niego czyli okno na przeciwko tv. Nie jest tak zle jak niektorzy pisza....Da sie ogladac przeciez...Ale podobno ta plasma LG ma input lag na poziomie 100ms...czyli przy takim opoznieniu nie da sie grac. Do tego znalazlem w sieci ze obraz w ruchu sie rozmazuje.
 
Ostatnia edycja:

rybka1975

New member
wasylhh@ do kolegi słuchaj sieć to nie jest źródło wiarygodne co innego testy i pomiary w różnych punktach pracy , warunkach , to są ogólniki - przecież ten tv kosztuje 2100 ludzie , nie wymagajcie od tego tv za dużo , jak podasz słaby obraz z małą ilością klatek to i kłopoty z ruchem będą , to samo źródło sygnału , sprawa moim zdaniem " płynności ruchu , 50hz" jest zależna od sygnału i źródła przekazu , ten tv nie ma żadnych upłynniaczy typu IFC a daje sobie radę świetnie ,jak na cenę 2100zł ! no poczytajcie o innych plazmach jak sobie radzą droższe modele innych renomowanych firm i jakie najczęściej są wymieniane problemy - tzw. artefakty , nie wspomnę jak nie naturalną płynnością wyróżniają się led-y z sztucznie podbijaną częstotliwością 200,400hz .
Co do migotania będzie zawsze tylko,że jak już jeden kolega słusznie zauważył lg wolało obniżyć czerń ,ale kosztem mniejszego migotania , w np. panasonicu jest na odwrót , migotanie to jest cecha PDP i jedni to widzą inni nie , to samo jak słusznie jeden z kolegów pisał nie ma tv bez wad ani PDP ani LED nie ma bez wad , pytanie czego oczekujemy i ile możemy wydać na tv , ja uważam i ostatni raz to piszę ,że ten tv w tej cenie jest bardzo dobrym zakupem dla osób podchodzących realnie do jego zalet i wad .
Co do gier to wiadomo że czas reakcji matrycy bardzo szybki , ale wydaje mi się że raczej led jest do ostrego grania , PDP jednak ryzyko iż po wielu godzinach grania mogą pojawiać się powidoki a nawet wypalenie itd. więc kwestia kompromisu i sprawdzenia na wiarygodnym teście input laga czy się nadaje moim zdaniem głównym celem plazmy jest wierność i naturalność odwzorowania kolorów , dobra czerń czyli oglądanie seansów filmowych i programów telewizyjnych zwłaszcza dynamicznych scen .
 
Ostatnia edycja:

falstafik

New member
2 pytania przed kupnem

1) Powidoki. Czy ten problem jest zauważalny? Czy ktoś zauważył wypalenia, które nie dają się usunąć?
2) Sporo osób w modelu 50pv350 (poprzednik 50pa6500 z ubiegłego roku) zauważało drażniący problem smużenia(rwania obrazu) w momencie "poziomego ruchu kamery", zwłaszcza w jakości hd.

Sam to kiedyś widziałem, leciało takie demko (z helikopterem w górach) na kilku telewizorach w salonie rtv. Obok stał lcd lg 47lk950 i na pv350 była przycinka jak ten helikopter latał z jednej strony ekranu na drugą, w lcd leciał elegancko.
Czy w modelach 6500 czy też 5500 zauważyliście takie zjawisko?
 

lm648

Banned
w odpowiedzi dla falstafik:
ad.1 - NIE;
ad.2 - NIE; "helikopter lata płynnie" :)gdzie tak jest napisane?/ i kto?/link?, że to jest następca PV350 :)

w odpowiedzi dla wasylhh:
ad.1 "Da sie ogladac przeciez.." - wątpię aby prezentacja obrazu z TAKIMI odbiciami była akceptowalna:) w takim ustawieniu jest du...a, będziesz nie zadowolony;
ad.2 "Do tego znalazlem w sieci ze obraz w ruchu sie rozmazuje"- gdzie tak jest napisane?/link?/przy jakim sygnale?/itp-sugerowane zjawisko u mnie nie występuje:)
 
Ostatnia edycja:

Passat1985

New member
@falstafik

Ad 1. Jeżeli chodzi o powidoki to często się one pojawiają, np. po oglądaniu filmu divX który wypełniał tylko 2/3 ekranu lub gdy jakieś logo lub wynik meczu świeciło się przez np. 1,5h w jednym miejscu. Jest to następnie widoczne w momencie przełączania kanału, gdy jest czarne tło, lub gdy oglądamy coś na jasnym tle widać paski czy pozostałość logo. Ale wszystkie powidoki po jakimś czasie znikają.
Podobno w tych nowych plazmach powidoki na stałe się już tak łatwo nie wypalają, kiedyś czytałem że gdzieś testowali jakąś plazmę i pozostawili nieruchomy obraz na 10h i nic się nie wypaliło. Nie wiem czy to prawda, ale wydaje mi sie że jakbyś zostawił obraz z bialym elementem na pare godzin to mogłoby to zostać na stałe.

Ad 2. Obraz na tym LG jest bardzo płynny, nic nie rwie, nie smuży nawet przy szybkich scenach.

@wasylhh

Pytałeś o migotanie, poruszałem ten temat wcześniej, ja u siebie zauważam czasami migotanie, a właściwie pulsowanie jakiegoś koloru a konkretnie któregoś elementu na wyświetlanym obrazie, nie wiem może to wada sygnału lub tak jest to nagrane.
A migotanie ciagłego takiego jak na innych plazamach nie widzę, czasami widoczny jest efekt jakby tv zmieniał kontrast i cos regulował, ale jest to pojedyńcze mignięcie. Inni tego u siebie nie zauważyli a ja też to obserwuję tylko z sygnału z satki, jak oglądam coś z kompa wydaje mi się ze to nie występuje. Może mam wyczulowony wzrok na takie szczegóły.
 

falstafik

New member
w odpowiedzi dla falstafik:
ad.1 - NIE;
ad.2 - NIE; "helikopter lata płynnie" :)gdzie tak jest napisane?/ i kto?/link?, że to jest następca PV350 :)

Piszę o tym helikopterze, bo ja sam to widziałem(jakieś demo firmy LG- helikopter lata, snowboardzista jeździ po śniegu itp ). Oglądałem nawet dzisiaj w sklepie, na 50pv350, obok stał 47lk950 i 47LS5600(wszystko od LG). Na trzech jednocześnie, na dwóch LEDach było płynnie na 50pv350 w niektórych momentach - w dynamicznych scenach(nie wszystkich) widać wyraźnie przycinanie obrazu.
Pojawiły się również takie opinie w sieci co do płynności telewizora.

Co do tego że 50pa6500 jest następcą 50pv350, to nigdzie tak nie wyczytałem. Każda firma odświeża swoje produkty, w zeszłym roku pv350 było 50 calową budżetową plazmą fullhd bez 3d. W tym roku takim modelem jest pa5500/pa6500. I tylko tyle to miało znaczyć, a ile jest w niej z modelu z poprzedniego roku?. Menu jest bardzo podobne(może takie same), zestaw wejść/wyjść również. Z pewnością nie jest to model opracowany od zera.
:)
Co do powidoków to trochę jestem spokojniejszy, właściciele plazm LG jakoś nie dramatyzują.

Zadaję te pytania bo mieszkam w niedużym mieście, i jeszcze pa6500 na oczy nie widziałem, chociaż dzisiaj w 4 salonach rtv widziałem ponad 150 telewizorów.
Mogą mi sprowadzić w ciągu dnia pa5500 za 2199 a pa6500 za 2399.
 
Ostatnia edycja:
Do góry