Telewizor LED 50 cali do gier PC 3300 PLN

szeq

New member
Witam,

Potrzebuję kupić telewizor do 3300 PLN ewentualnie 100 PLN więcej ;) przeznaczony głównie do Gier PC (docelowo będzie podłączony do niego komputer na stałe), telewizja sporadycznie. Na takich dodatkach jak WIFI, DLNA itp. średnio mi zależy. Czy ktoś z szanownych forumowiczów dysponuje wiedzą czy telewizor w podanej kwocie jest osiągalny dla biednego urzędnika ;) ? chciałem dodać że ostatnio nie pije bo oszczędzam juz na wszystkim na ten telewizor ;). Producenci jacy mnie interesują to Panasonic, Samsung ale jeśli znalazło by się coś solidnego w przystępnej cenie to też podzielcie się informacjami.
Z góry dzięki za pomoc

pozdrawiam.
 

Riv11

New member
Bez reklam
W takiej cenie dobrego telewizora 50" , który byłby naprawdę zadawalający niestety ale nie dostaniesz. Przy telewizorze 50", żeby ruch był plynny w grze to musi być matryca 100 hz, dobrze, zeby byla to matryca IPS, bo ona nie wykazuje inputlagu. Cenowo i wymiarowo to najbliżej masz do 47" Panasonica ET5E, myślę, że za jakieś 3500 zł. W Samsungu będzie podobnie, za 50" i 100 hz będzie to kwota ponad 4 tys.
Ja bym nie zaryzykował 50 hz matrycy do gier na tak dużym telewizorze.
 

szeq

New member
miałem właśnie napisać w poście że telewizory np 46 calowe też by wchodziły w grę coś za coś, wiem że kwota na to czego oczekuje może nie być za duża dlatego biorę pod uwagę jakieś techniczne widełki jak np wielkość matrycy. Ten Panasonic którego poleciłeś to on jest chyba w 3D tak ?

no dobrze piszesz że w tej cenie to ciężko a co byś polecił do 4000 PLN ? chciałbym mieć jakieś rozeznanie mam jakoś kwotę ale ona musi zasilić kilka innych spraw jeszcze dlatego, chodzi o rozeznanie, nie mam za dużego pojęcia o technicznych danych i stąd tutaj właśnie napisałem oczekując na odpowiedź kogoś kto ma zdecydowanie o wiele większe pojęcie niż ja, dlatego coś do 4000 też fajnie jakby ktoś napisał bo może coś uda mi się jeszcze finansowo wymyślić, choć 46 również.

a może coś z LCD ?? a nie LED ? tak palnąłem o tym LED bo tego pełno wszędzie, ale nie jest to dla mnie jakiś mega priorytet chce by to fajnie hulało i tyle

Z góry dzięki
 
Ostatnia edycja:

Riv11

New member
Bez reklam
LED i LCD to to samo. Matryca jest LCD, ale może być podświetlana LEDami albo tradycyjnym podświetlaniem CCFL. Właściwie wszystkie obecnie telewizory LCD są LEDowe.
Tak ten Panasonic ma 3D, większość telewizorów z matrycami 100 hz ma 3D.
Myślę, że ten Panasonic jest najlepszym wyborem dla Twoich potrzeb ( 100 hz i matryca IPS), i powinno zostać jeszcze 500 zł.
W podobnej cenie, chyba 100 zł tańszy jest Samsung UE46F6500 ( też ma 100 hz i 3D).

Tutaj masz linki do tych tv na forum:

Panasonic
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...-otwarty-cokolwiek-robimy-robimy-z-pasja.html

Samsung
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/98782-od-dzis-testuje-46f6500-w-domu-2.html
 

tomasi

New member
A Thomson 50 cali? Kiki się pozytywnie wypowiadał i kosztuje on 3000 akurat. Szkoda tylko, że tak mało opinii. Nie za bardzo jest popularny. Z tego co wiem, ma 100Hz?
 

szeq

New member
wypas chciałbym coś takiego mieć tylko do kompa hehe ;) aktualnie mam 22 calowego samsunga w sumie starcza ale to dopiero pobyła co w linku podałeś ;) fajna ta stopka ;).


no właśnie a jak z tym Thomsonem ??? co prawda mam jakieś średnie zdanie na temat tej firmy z uwagi na dawno dawno temu egzemplarz który posiadałem i by przełączyć kanał pilotem trzeba było równo idealnie na czujnik skierować pilota :p

dzięki ogólnie za info, jakby komuś coś jeszcze przyszło do głowy albo mógłbym nieco rozwinąć temat tego Thomsona to byłbym wdzięczny.

tomasi możesz podać model tego Thomsona ??
 

szeq

New member
może philips 46pfl7007 tylko musiałbyś dołożyć 400zł albo zdecydować się na 40 cali wtedy byłby on w twojej cenie

nie no 40 to mało już, 46, 47 jeszcze ok ale 40 to spora różnica już a jest idealna ściana na coś właśnie wielkością 50 cali. Przejrzę tego Philipsa właśnie chodzi mi to żeby ktoś mógł podać coś w tej wyższej kwocie cenowej niż jest w temacie też bo da mi to jakiś obraz by może gdzieś wykombinować parę stówek mimo wszystko a mieć jednak coś większego i lepszego. Tak więc coś powyżej wyznaczonej kwoty będę wdzięczny za jakieś rzucenie modelami, głównie telewizor będzie podłączony do kompa dlatego tu zadałem pytanie bo wiem że znawcy tematu tutaj występują ;).
 

Riv11

New member
Bez reklam
W wyższej kwocie masz Panasonic TX-L47DT50E za jakies 4100 zł. Lub PANASONIC TX-L47FT60E za jakiesś 4500 zł. Panasonic Smart TX-P50VT50E, też ma nie wielki input, ale to plazma za ok 5 tys.
 

szeq

New member
dzięki za sugestie,

Tobie kiki za taką szerszą rozpiskę wraz z linkami, teraz już będę wiedział co wybrać w zależności od końcowej kwoty jaką będę dysponował, teraz pewnie gruntownie zacznę przeglądać dane techniczne tych TV, choć skłaniam się bliżej tego Panasonica 47 cali...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Thomson to bardzo dobra oferta w klasie cenowej.
Ponieważ średnio zależy Ci na dodatkach - to możesz śmiało sięgać po ten model.
 
Do góry