Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

tdx

New member
Bez reklam
równość w podświetleniu matrycy, F6640/50 ma wyższy kontrast (i to oczywiście na plus) ale jednak przy większym cloudingu (tylko w sklepie porównywałem)
 

ivon3ry

New member
cena f6500 wydaje się dość atrakcyjna wiec mógłbym się pokosić o 46 cali, ale dalej nie mogę się zdecydowac
 

patefkrak

New member
równość w podświetleniu matrycy, F6640/50 ma wyższy kontrast (i to oczywiście na plus) ale jednak przy większym cloudingu (tylko w sklepie porównywałem)

A mógłbyś się pochwalić jakimiś ustawieniami, które wydaja Ci się rozsądne do tego modelu czy ogólnikowo do serii F?
 

elwis85

New member
PS ja nie wiem skad te informacje o podświetleniu? tylko seria EH miała direct led.

Gdzieś na forum czytałem że modele f 6400 i 6500 nie są edge ledami bo ne mają funkcji micro dimingu. Tak samo ciemne rogi myślałem że są związane z zastosowaniem innego podświetlenia niż krawedźiowe.
 

kubek24

New member
Kolego a czy ten tV Samsung jest certyfikowanych przez telewizje n oraz CYFRA ? możesz tam podłączyć kartę i nie używać dekodera ?? bo generalnie smart tv z dekoderem to chyba nie bardzo jest funkcjonalne co ??
 

tdx

New member
Bez reklam
Kolego a czy ten tV Samsung jest certyfikowanych przez telewizje n oraz CYFRA ? możesz tam podłączyć kartę i nie używać dekodera ?? bo generalnie smart tv z dekoderem to chyba nie bardzo jest funkcjonalne co ??

podpinasz moduł nc+ [ten model ma DVB-S] z kartą i śmiga
 
Telewizor ogladąłem na żywca w sklepie (nie molochu), bo niemal łyknąłem ale wolałem się upewnić. Testowałem (może za dużo powiedziane) 40 calówkę z odległości około 2m. Sygnał szedł z DVB-t, do zabawy dostałem rówież pilota żeby sobie popróbować siamto i owamto. Pierwsze wrażenia bez pojarki, kanały TVP zwłaszcza znośnie ale taki TVN tragedia, jakby youtube w 360 męczyć. Nie kombinowałem za dużo z ustawieniami, głównie skupiłem się na standard, bo uważam że TV z pudełka nie powinien wymagać dodatkowej (kosztującej swoje) kalibracji a prezentować przynajmniej przyzwoity obraz. Jeśli chodzi o kąty boczne jak dla moich potrzeb w sam raz, design bardzo OK (zresztą ja nie traktuję sprzętu jako ozdobny mebel). Ja sygnał ciagnę z UPC więc prawdopodobnie przerzucając skalowanie na dekoder wynik byłby lepszy, co widzę u mojego kuzyna posiadającego budżetowego LG, bo ten w telewizorze jak i w większości jest taki sobie. Zresztą czytając recenzje na zagranicznych stronkach, żadko kiedy czyta się o dobrym skalowaniu SD (to domona naszych portali), niemniej seria 6400, 6500, 6800 z 2012 chwalone sa niemal wszędzie za świetne 3D i brak crosstalk. Sam ten TV odpusciłem i polecam obejzeć przed kupnem, szkoda się srodze rozczarować...

p.s. w mojej opinii mogę być delikatnie nieobiektywny, bo przyzwyczajenie do 32 calowego panoramicznego CRT na którym SD to inna bajka, powoduje że LCD siłą rzeczy porównuję do starego bańkowca
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Każda dodatkowa opinia ma sens :) ja nie pisze kupujcie F6500 zamiast F8000!!! ;) widzie różnice, ja piszę że relatywnie F6500 to model nad którym warto się zastanowić w jeśli ktoś szuka 46 w przedziale cenowym do 3500 :).
 
Do góry