Telewizor LCD "Edge"LED firmy Sony -model 55HX853,krótka pierwsza recenzja.

gemini4all

New member
Hehe to fajnie że myk z podłożeniem czegoś pod podstawę się sprawdził, mój autorski pomysł zanim jeszcze miałem TV ;) Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem 55HX850 i TV jest genialny, obraz, kolory, nasycenie, czerń, wszystko jest wspaniałe :) Sam TV bardzo dopracowany, prezentuje się ładnie. Ustawienia obrazu podałem na konkurencyjnym forum więc już nie będę wklejał ;) Po drobnej kalibracji obrazu jest super, najbardziej cieszy czerń i to że cloudingu praktycznie nie da się zobaczyć bo TV ładnie ściemnia strefy bez straty dla obrazu.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,
gemini4all , cieszę się również ,że wybór Twój okazał się być wyborem trafionym w tzw."dziesiątkę".
Podzielam Twoją opinię , że ten model firmy Sony jest udany i oferuje bardzo dobry obraz.
Mistrzostwa Europy w piłce nożnej , które jutro rozpoczynają się w naszym kraju będziesz mógł
oglądać z wielką przyjemnością , obserwując płynny obraz tego co dzieje się na boisku.:)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Gemini4all to rozumiem ze cos podlozyles pod podstawe czy ogladasz z pochylonym tv? I jelsi tak to na jakiej wysokosci masz tv i z jakiej odleglosci ogldasz ? I czy to cos przeszkadza czy tez dla ciebie nie ma roznicy w warunkach domowych?
Lolek
 

gemini4all

New member
TV stoi na szafce RTV wysokiej na 40cm (docelowo będzie wisiał na ścianie), kanapa jest oddalona o 3 metry. Pochylenie daje nieprzyjemny efekt do którego od razu nie mogłem się przyzwyczaić, widać żyrandol w TV lol :) Podłożyłem od razu pod wystającą część tylnej podstawy poskładane kartki A4, tak żeby to było szerokie i na grubość około 1cm. TV stoi stabilnie i praktycznie w pionie, od razu lepiej się ogląda :)

Zalecam do sportu w opcjach:
Tworzenie realizmu - lepiej wyłączyć (zwłaszcza podczas oglądania sportu np. piłki niżnej, inaczej powstają artefakty wokół szybko poruszających się obiektów) - to jest tzw. "zwiększacz ostrości" przez procesor, owszem poprawia to ostrość obiektów oraz tła, ale niestety powoduje dość spore artefakty podczas ruchu, robi się taka "pikseloza" wokół lub "kaszka" zwłaszcza odnośnie jasnych obiektów. Do normalnego oglądania (nie sportu) ustawiam tryb ręczny, rozdzielczość na 15-20 a filtr na 50 - dzięki temu filtrowaniu zmniejszają się artefakty a lekko podnośi się ostrość obrazu.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzieki za odpowiedz wiec tak jak sadzilem z jesli na wysoko. 40 cm swiatlo sie odbija to co dopiero na wysokosci np 70-80 cm jak ktos bedzie mial stolik ........ Takze jedyne wyjscie to podkladka :)
Lolek
 

gemini4all

New member
Mam prośbę, niech właściciele modelu HX850 włączą plansze testowe mp4 (ściąga się mp4.exe i wypakowuje) z tego źródła AVS HD 709 - Blu-ray & MP4 Calibration i uruchomić pliki mp4 na TV - CalMAN Fields / 10 Step Grayscale, mam wrażenie że TV cierpi z powodu "vertical banding" - takie czarne paski na matrycy, u mnie nie jest aż tak źle jak tutaj na Samsungu D7000 D7000 Banding - kolor powinien być jednolity... Ale jednak dostrzegam pewne mankamenty podświetlenia matrycy, da się to również zauważyć na kolorze zielonym (warto też uruchomić ColorHCFR Fields\75% Color). Uruchomcie po kolei szare plansze, przy 10-40% szarości powinny wyjść największe mankamenty matrycy, żeby je dokładniej zobaczyć trzeba wyłączyć Dynamiczną Kontrolę LED i podbić podświetlenie, wtedy widać czy matryca jest równomiernie podświetlona czy nie.

Czy to jest wada wszystkich obecnych LCD Edge Led? Nawet w różnych testach w Internecie przy badaniu cloudingu widać drobne pasy od góry do dołu. Te drobne paski zauważyłem w trakcie meczy gdzie kamera przesuwa się to z lewej na prawą i odwrotnie dość szybko, wtedy można dostrzec te paski. Od razu przerażonym powiem, że na co dzień i przy włączonej Dynamicznej Kontroli LED efekt vertical banding jest niewidoczny, trzeba się nieźle wpatrywać i go szukać, żeby cokolwiek zobaczyć. A do tego musi być odpowiedni materiał w HD żeby dało się dostrzec problem. Ale z drugiej strony tak drogi TV (topowy model) powinien mieć idealny obraz i podświetlenie matrycy... U mnie np. nie ma tej "latarki" w lewym dolnym rogu jak padają informacje że 55" na to cierpi, oglądałem Transformers 3 i nic nie zauważyłem ;) vertical bandingu też nie było widać ;) Czernie są super, cloudingu w ogóle nie jestem w stanie zauważyć, dopiero na specjalnych planszach delikatnie coś widać, w filmach nic, idealnie. Ów minimalne problemy w podświetleniu matrycy najbardziej są widoczne na szarych planszach, które wskazałem w linku i na kolorze zielonym o nasyceniu 75% oraz przy dynamicznych scenach gdzie kamera przesuwa się szybko w lewo bądź prawo na stosunkowo jasnym tle.

Zdjęcia 10% szarego Aparat naświetlał około 3sek ISO100, więc zdjęcia wyszły "jaśniejsze niż normalnie" ale dzięki temu widać paski jak się przypatrzeć.
Wyłączona Dynamiczna Kontrola LED i podświetlenie maks 10% ver1
JW 10% ver2
Włączona Dynamiczna Kontrola LED i podświetlenie 5 10% ver3
Zdjęcia 20% szarego
Wyłączona Dynamiczna Kontrola LED i podświetlenie maks 20% ver1
 
Ostatnia edycja:

play007

New member
Bez reklam
Nie można od edge led wymagać równo podświetlonej matrycy.To nielogiczne i awykonalne z poziomu definicji krawędziowego podświetlenia.
 

eM!

New member
Nie można od edge led wymagać równo podświetlonej matrycy.To nielogiczne i awykonalne z poziomu definicji krawędziowego podświetlenia.

Zgadza się, szczególnie w rogach ekranu, gdzie będziemy mieli największe % zagęszczenie diod w stosunku do powierzchni. Nie ulega jednak wątpliwości, że jest to tańsze rozwiązanie, co rzutuję na cenę finalną TV w sklepie.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Telewizor firmy Sony Bravia KDL-55HX850 został uznany przez EISA na 2012/2013 r., najlepszym telewizorem prezentującym programy w technologii 3D.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

nonamed

New member
A jak ten tv sprawdza się w grach ? Jaki ma input lag w porównaniu z serią Samsunga ES8000 , Sharp-em 840E ?? Ktoś orientuje się ?? Efekt rwania tzw. tearing przy szybkich scenach/zwrotach?

Mam obecnie starego HX800 w 40" i tearing w szybkich grach bije po oczach.... :/ teraz zamierzam kupić do drugiego pokoju 55" albo 60" ale Sony tutaj nie ma nic do zaoferowania... Pytanie czy coś wiadomo kiedy pojawią się nowe modele w rozmiarach >55" ??
 

Kasieńka1

New member
Witam.
Czy Ktoś mógłby mi podpowiedziec, jak mozna zainstalowac i czy w ogole jest mozliwosc zainstalowania programu Flash Player 9 (Adobe& na telewizorze Sony HX755??? :) :)
 

TBA2

New member
Zastanawiam się nad zakupem tego tv. Mam pytanie. Jeżeli mam na pendrive nagrany film w w drugim pliku tekstowym są napisy, to czy po włożeniu pena do portu usb telewizora , tv jest w stanie odtworzyć ten film z napisami.
Z góry dziękuje za odpowiedz.

Pozdrawiam
 

eM!

New member
Witam.
Czy Ktoś mógłby mi podpowiedziec, jak mozna zainstalowac i czy w ogole jest mozliwosc zainstalowania programu Flash Player 9 (Adobe& na telewizorze Sony HX755??? :) :)

Nie ma możliwości dogrania czegokolwiek do softu w TV oraz dokonywania zmian.
Jedyne co możesz zrobić to czekać na aktualizację, może w którejś z kolejnych dodadzą Flash'a.
Aktualizacje możesz śledzić pod TYM LINKIEM. Twój TV i tak pierwszy wykryje aktualizacje zanim ona pojawi się na stronie Sonego.
 
Do góry