Telewizor LCD "Edge"LED firmy Sony -model 55HX853,krótka pierwsza recenzja.

eM!

New member
Ale dziwi mnie, ze najczesciej mlode chlopaki wogole nie interesuja sie technika i powtarzaja to co im kaza, oczywiscie jesli to zapamietaja ;) Sprawdzone w euro, mm, media expert i sony center :( Nie spotkalem jeszce sprzedawcy znajacego sie na rzeczy! Jak to mozliwe?!

Możliwe i to z bardzo prostego względu - wszyscy (a bynajmniej tak mi się wydaje) musimy gdzieś pracować. Nie każdy lubi swoją pracę albo nie pracuje w branży która go interesuje. Drugą bardzo ważną rzeczą jest standard obsługi, schemat rozmowy etc. Nie łatwo jest pracować w takich sklepach sieciowych z tego względu, że najczęściej nie można powiedzieć "czegoś od siebie" na ucho klientowi np weź pan ten bo lepszy i puścić oko.

A wracając do HX85X jeszcze nie miałem przyjemności zobaczyć na własne oczy, ale z opisów na przenajróżniejszych forach wygląda sympatycznie ;).
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mysle ze problem rowniez jest tego typu ze np w centrum sony pracuje za duzo ludzi gdyby pracowala ich polowa ta co naprawde lubi te branze i z tamtych osob by pensja poszla na tych co zostali to bajka bylaby inna ( nawet kosztem ze dane centrum pracowaloby mniej godzin ), a tak to niestety ludzi kupa pracuje a wiedza jest taka jak jest dla mnie porazajaca bo ja nie potrafie sobei wyobrazic zeby byl jakis aortyment juz dostepny a na stronie sonego tego nie ma , a co gorsza pracownicy nie sa w stanie powiedziec o jakiejs prostej sprawie ..... ale jeszcze gorsza zenada panuje wsrod znawcow od lg tam to juz zuopelna porazka nie mowic juz o tym ze w zywe oczy ludzi oklamuja i nikt z tym nic nie robi bo przeciez w Polsce zyjemy a nie w USA. Wszyscy sa zadowolnieni :)
lolek
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Zapraszam do zapoznania się z nowym telewizorem LCD o podświetleniu "Edge"LED firmy Sony 55HX853,
na stronie
Sony 55HX853 TV first look - Trusted Reviews

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Witam,

Dzisiaj , zapraszam serdecznie do zapoznania się z pełną recenzją tego modelu telewizora firmy Sony 46HX853 , na stronie
Sony KDL-46HX853 review - TV - Trusted Reviews
Potwierdza , tak jak wcześniej przypuszczałem,wysoką klasę obrazu , jaką generuje ten telewizor Edge LED firmy Sony.:neutral::)


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

raven911

New member
Mysle ze problem rowniez jest tego typu ze np w centrum sony pracuje za duzo ludzi gdyby pracowala ich polowa ta co naprawde lubi te branze i z tamtych osob by pensja poszla na tych co zostali to bajka bylaby inna ( nawet kosztem ze dane centrum pracowaloby mniej godzin ), a tak to niestety ludzi kupa pracuje a wiedza jest taka jak jest dla mnie porazajaca .....


Chyba prąd Ciebie kopnął pisząc takie rzeczy, widać że nie masz bladego pojęcia o pracy w jakiejkolwiek
sieci sprzedaży
 

micmus

Member
Bez reklam
Po przeczytaniu recenzji jestem pod wrażeniem, SONY zabrało się do pracy - rok 2012 jest dobrym rokiem na zmianę telewizora :) Najpierw Philips rewelacja, teraz Sony, a za chwilę pewnie plazma ST50.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam dostalem informacje ze na chwile obecna od jakiegos tam menadzera sie dowiedzieli w centrum sony podstawa bedzie do 55 cali ta szeroka i bez mozliwosci ustawienia tv na 90 stopni tylko moze byc pochylony . Ale pod koniec tygodnia maja byc juz w sony center to sie okaze na 100% jak to jest z ta podstawa.

Lolek
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Raven to oswiec mnie dlaczego jest taka niewiedza w sklepach sony center gdzie o jednej sprawie mozna zadzwonic do trzech sklepow i w kazdym pracownik co innego mowi....( rtestowane juz kilka krotnie ) ale tutaj tak jak pisalem nie jest jeszcze zle w lg jest jeszcze lepiej. Wiec napisz jak to jest w takich sieciuwkach jak to sie pracuje? Bo jedno zdanie najprosciej napisac .....
lolek
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzisiaj dzwonilem do SC i tak w jednym powiedziano ze nie wiadomo kiedy zawitaja 55 calowe hx 850 do Polski , w drugim powiedziano ze zablokowane sa dostawy w tych rozmiarach ze brak na magazynie i najwczesniej beda okolo 3 tygodni, w trzecim powiedziano ze 1 szt. jedzie do nich i za jakies dwa dni powinna do nich juz dojechac :) ludzie trzymajcie mnie. Ale w tym trzecim Pan dokladnie sprawdzil te podstawe i powiedzial ze nie da sie jej ustawic na pion tylko i wylacznie moze stac w pozycji przechylonej - jak to twierdzil nie potrafi tego zrozumiec ale tak jest .... i na 99% bedzie taka sama beznadziejna podstawa jak i w 46 calach niestety.

Lolek
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego Marcinie a ogladales taki tv na takiej pochylnej podstawie? Jak nie to wez idz do sklepu i niech ci ustawia 55 calowy taki tv na wysokosci powiedzmy 70-80 cm i usiadz tak od tv 3.5 m i zobaczysz wtedy czy to jest fajne.... sam sprzedawca z SC mowi ze to nie jest dobry pomysl i nie bardzo potrafi zrozumiec co i kto mial n amysli robiac cos takiego tym bardziej ze w normalnym kraju jakim sa USA jest normalna podstawa. A juz w wogole nie pojmuje czemu nie ma regulacji na 90 stopni zeby nie bylo przechylu ??????
Lolek
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,
Moim zdaniem powinna być opcja wyboru podstawy , chociaż ta zaproponowana przez firmę Sony
mnie osobiście się podoba , jak to się potocznie mówi : dla jednego piękna jest córka , a drugiego
piękna jest teściowa.:p


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam juz wiadomo w 55 calach tez jest ta wspaniala podstawa takze ja i klku moich znajomych juz sie pozegnalo psychicznie tym tv. I pozostaje na palcu boju panas i zobaczymy co pokaze philips seria 8 ..... A co do podstawy dzisiaj bylem w SC i ustawili mi 46 cali na jakis 60-70 cm i odlg. jakies 3.5m i obok byl tv na zwyklej podstawie i wyraznie jest widac ze na tej wspanialej podstawie oglada sie tv jakby stal wyzej w tsosunku do tego na zwyklej podstawie. Wiec na 55 calach bedzie jeszce gorzej a na jeszce dalszej odl. powiedzmy 4 - 4.5. bedzie padaka :) odbicia rowneiz sa i nei wiem czy nie gorzej jak na zwyklej podstawie. Pozdrawiam
Lolek
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Wczoraj przyglądałem się temu modelowi telewizora firmy Sony w wielkości przekątnej ekranu 46 cali.
Wbrew narzekaniom niektórych uczestników forum podstawa telewizora jest do zaakceptowania.
Stolik pod telewizor może być przecież niższy , tudzież taki , który może mieć regulowaną wysokość.
Telewizor podłączony był do blu-ray'a Sony , także nie można na tym podłączeniu wyrobić sobie obiektywnego zdania o jakości obrazu generowanego przez ten telewizor. Niemniej obraz miał soczyste ,
żywe kolory , a ruch był odtwarzany płynnie bez żadnych artefaktów . Dźwięk jak na tak "cienki" telewizor dobry .
Wykonanie bez zarzutu , podobnie jak wykonanie telewizorów firmy Philips , które również wykonane są
dobrze , bez większych uwag.Czekam na wersję HX855 , z którą zapoznam się już szczegółowo w 46".

Pozdrawiam,:)
accu
 

eM!

New member
Accu, wiesz może na jakich ustawieniach był TV którego miałeś przyjemność oglądać? W trybie użytkownika, kinowym etc. Czy były włączone jakieś funkcje takie jak Motionflow?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Telewizor włączony był w ustawieniu trybu obrazu w menu ekranowym :standardowy.
W ustawieniach predefiniowanych ustawiony był na:kinowy.Telewizor ma chyba razem 10 ustawień predefiniowanych.
Funkcja Motionflow włączona była na tryb:wyraźny. Jest jeszcze cztery inne tryby tej funkcji.
Dobre to standard i łagodny. Jest chyba jeszcze : impuls i wyłączony.Format obrazu był włączony:pełny.
Jest jeszcze chyba z pięć formatów obrazu.Overscan był ustawiony bodajże na wszystkie piksele.
Sprzedawca przełączył na moją prośbę z lokalizacji sklep na dom.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Zbig208

New member
Byłem dzisiaj w SC i sprzedawca poinformował mnie że można go postawić w pionie . Po demontażu płaskiej jest tam normalna. Powiedział żebym przyszedł w weekend to mi pokaże. Dostali dzisiaj rozmiar 55 w cenie 7999.
 
Do góry