Telewizor firmy Sony KDL-55W905A - czas na pierwszy ogląd tego pięknego telewizora .

Swirek00

New member
Witam uprzejmie,

Jak znajdziesz chwilę cennego swojego wolnego czasu to jak masz ochotę znaleźć odpowiedź na
nurtujące Ciebie zapytania polecam zapoznać się z tym oto tekstem zawartym na stronie:

www.Cine4Home.de (Test: Sony KDL 55 / 46 - W905 Triluminos TV Preis Sony KDL 55-W 905 Fernseher 3D Flat TV LCD)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

1) nie mój język i nie zamierzam się trudzić
2) Nie za bardzo wiem, co chciałeś mi przez to powiedzieć. Napisz proszę swoimi słowami.

ps. Profesjonalnie kolorem (kalibracją monitorów, ustawieniami, korekcją zdjęć) zajmuję się od 15 lat, więc wiem czym różni się teoria od praktyki i na mnie liczby nie działają, tylko to, co widzę.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,
Odpowiem tak;
Prawie wszystkie przeglądarki oferują opcje tłumacza , więc to żaden problem , żeby sobie przetłumaczyć , jeśli się nie zna danego języka . Obraz po wyciągnięciu " z pudełka" rzeczywiście nie "powala".
Moim zdaniem jednak , telewizory firmy Sony z serii W905A we wszystkich wielkościach przekątnych ekranu
tj. 40" , 46" i 55" wyświetlają naturalne , nie przesycone , żywe kolory , po ingerencji w ustawieniach
obrazu w ustawieniach zaawansowanych tj. ustawieniu :LED Dynamic control (wybrać należy opcję- low czyli niski , ewentualnie w 55" - standard) , Live colour -(wybrać należy opcję : off czyli wyłącz lub opcję low czyli niski) oraz można
jeszcze dodatkowo wykonać dwustopniowy White balance czyli balans bieli (RGB gain i RGB cutoff).
Obraz o naturalnych kolorach wbrew pozorom użytkownik mając choć trochę wiedzy teoretycznej może ustawić samodzielnie w tej serii telewizorów firmy Sony . Moim skromnym zdaniem , telewizor ten nie wymaga profesjonalnej kalibracji . Wszystkie parametry obrazu i dźwięku można przy odrobinie chęci ustawić samemu .(ewentualnie sprawdzić ustawienia planszami np. firmy Burosch )
Inną sprawą jest ich cena , która jest rzeczywiście za wysoka , jak dla mnie we wszystkich wielkościach przekątnych ekranu , ale o tym już pisałem wcześniej .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

dedusdd

New member
Panowie
Mam do was więc pytanie.
Odkładając na bok aspekt ceny napiszcie proszę czy można tak skalibrować W9 by stonować wściekłe kolory tej matrycy nawet do poziomu W8 ale bez utraty pięknej czerni tego tv.
Ja osobiście za wyrazistość tej matrycy i poziom czerni jestem w stanie dopłacić różnice jaka jest w cenie.
Jeśli taka operacja nie jest możliwa to chyba lepszym wyborem jest Samsung 55F8000 od W8.
Doradźcie proszę bo przyznam że chodzę po sklepach i jedyne w czym się utwierdzam to fakt że firma Sony słabo się przykłada do szkoleniu personelu.
ps. moje pytanie dotyczy matryc w rozmiarze 55' szkoda że w przypadku Sony ta matryca gorzej świeci od 46' i ma innego producenta
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Accu ci odpwoiedzial a 55 cali matryca w W9 ma na 100% innego producenta? I jaka firma daje w szkoelnie swoich pracownikow jesli chodzi o tv, nie znam takiej firmy a tez swojego czasu chodzilem po sklepach roznych i pytalem sie... tak najlepiej jest to rozwiazane w panasonicu pod warunkiem ze wie sie gdzie zadzwonic i z kim rozmawiac...
 

Swirek00

New member
Witam uprzejmie,
Odpowiem tak;
Prawie wszystkie przeglądarki oferują opcje tłumacza , więc to żaden problem , żeby sobie przetłumaczyć , jeśli się nie zna danego języka . Obraz po wyciągnięciu " z pudełka" rzeczywiście nie "powala".
Moim zdaniem jednak , telewizory firmy Sony z serii W905A we wszystkich wielkościach przekątnych ekranu
tj. 40" , 46" i 55" wyświetlają naturalne , nie przesycone , żywe kolory , po ingerencji w ustawieniach
obrazu w ustawieniach zaawansowanych tj. ustawieniu :LED Dynamic control (wybrać należy opcję- low czyli niski , ewentualnie w 55" - standard) , Live colour -(wybrać należy opcję : off czyli wyłącz lub opcję low czyli niski) oraz można
jeszcze dodatkowo wykonać dwustopniowy White balance czyli balans bieli (RGB gain i RGB cutoff).
Obraz o naturalnych kolorach wbrew pozorom użytkownik mając choć trochę wiedzy teoretycznej może ustawić samodzielnie w tej serii telewizorów firmy Sony . Moim skromnym zdaniem , telewizor ten nie wymaga profesjonalnej kalibracji . Wszystkie parametry obrazu i dźwięku można przy odrobinie chęci ustawić samemu .(ewentualnie sprawdzić ustawienia planszami np. firmy Burosch )
Inną sprawą jest ich cena , która jest rzeczywiście za wysoka , jak dla mnie we wszystkich wielkościach przekątnych ekranu , ale o tym już pisałem wcześniej .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Opcja tłumacza pewnie się do czegoś nadaje, ale na pewno nie do tłumaczenia. Może z tego powodu niektórzy nie do końca rozumieją, co czytają.

A co do kalibracji, to całkowicie się zgadzam, tylko wtedy wrócisz z kolorami do "standardowego telewizora", za który nie musisz wydawać tyle kasy.
Dla mnie truluminos to bajka dla naiwnych i tyle. Napisałem to po to, żeby ludzie chcący kupić ten TV dokładnie się mu przyjrzeli, i tyle, bo jeżeli czerwony już jest 255 to nie będzie 256, bo nie ma takiej opcji - i z każdym innym kolorem tak samo.

PS. kilka dni temu w Auchan widziałem tv ok. 42 cale (nawet nie wiem jaka marka) za jakieś 1500 zł i leciał w nim mecz piłki nożnej kobiet. Obraz był super, bez smużeń i innych artefaktów. Pewnie jak byśmy postawili obok niego TV za 10000 to by była różnica, ale czy nie tylko jak stoją obok, i wiesz czym się różnią???
 

accu

New member
Bez reklam
Accu ci odpwoiedzial a 55 cali matryca w W9 ma na 100% innego producenta? I jaka firma daje w szkoelnie swoich pracownikow jesli chodzi o tv, nie znam takiej firmy a tez swojego czasu chodzilem po sklepach roznych i pytalem sie... tak najlepiej jest to rozwiazane w panasonicu pod warunkiem ze wie sie gdzie zadzwonic i z kim rozmawiac...

Witam uprzejmie,
Ja nic nigdy nie pisałem , że w telewizorze firmy Sony KDL-55W905A są montowane matryce innego producenta niż w pozostałych wielkościach przekątnych ekranu .
Istnieje jednak możliwość , że firma Sony w niektórych seriach (partiach) wyprodukowanego telewizora Sony KDL-55W905A
montowała matrycę innego producenta , ale nie mam oficjalnego potwierdzenia tego faktu .
Trzeba by było w poszczególnych partiach wyprodukowanych telewizorów sprawdzić w menu serwisowym , jakie są zamontowane matryce , a ja przecież nie mam takiej możliwości niestety.:neutral:

W telewizorze firmy Sony KDL-46W905A jest montowana matryca made in Taiwan firmy YoungLighting
o symbolu :YLV4621-02N.
Są ponoć jeszcze matryce o symbolu DQ3Y460LN0101 czy DQ3Y550LN0101 .



Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Accu o te matryce to sie pytalem tego co pisal i tak jakby wyszlo ze jest to pewne na 100% ze sa to inne matryce... ja mysle ze jak sie czlwoiek pobawi W 900 to bedzi emial kolory dobre tylko kwestia zabawy i pewnej wiedzy.. a czern na pewno jest znacznie lepsza jak w W 800.
 

dune2

New member
Bez reklam
To nie do końca prawda.Fakt że triluminos jest trochę przereklamowany bo trzeba filmów nagranych
z szerszą paleta barw aby go w pełni wykorzystać.Natomiast jest jak zwykle czyli jak tv potrafi
wyświetlać szerszą paletę barw to oczywiście zaraz się okazuje że niektórzy sprzedawcy nie mogą się
oprzeć podkręcaniu parametrów na max żeby waliły po oczach.Tv ma natomiast local dimming który to sony ma najlepszy na rynku a w805 local dimingu nie posiada.w905 jest też na matrycy va która ma lepszy poziom czerni i kontrastu z natury a w805 jest na ips od lg z realnym kontrastem ok 1000:1 tak że różnica w poziomie czerni i kontraście jest całkiem spora na niekorzyść w805 i tu żadne regulacje nic nie pomogą
Czyli kolejny plus dla w805 - matryca ips.
Stalem dlugo w sony centrum i patrzylem na oba modele 55 cali i nie widzialem wiekszych roznic.
Ciesze sie jednak ze w teorii 905 jest lepsze.
Jako ze tego nie widze prawdopodobnie zaoszczedze 3 tys.

Co do matryc w 905 to w SC potwierdzono ze 55 cali ma inna niz 46.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego jak nie widzisz roznicy to kupuj W 8 i bedziesz mial reszte kasy na wakacje :) to tylko tv a nie samochod czy dom... takze nawet jak troszke potem zmienisz zdanie to jednak kawalek grosza zostaje w kieszeni...
 

dedusdd

New member
Piszę o tym bo może przyda się to jakiemuś innemu laikowi z kasą który chce kupić W9.
A więc tak, trafiłem dziś do MM w Warszawie gdzie był dedykowany sprzedawca Sony ,który miał spokój od klientów i mógł ze mną spokojnie usiąść przy tv i pogrzebać w menu.
Byłem w niebo wzięty :)
Dalej było tylko lepiej poprosiłem go o spróbowanie skorygowania przejaskrawionej czerwieni i zieleni i to na podłączonym pendrivie.
Powiem wam bomba można to zrobić i to bez większej filozofii.
Ja wiem że może będzie was to dziwiło ale do tej pory trafiałem jedynie na tryb " sklep" gdzie nie dało się jak dla mnie oglądać tak ostrych kolorów więc umożliwienie skorygowania ich bez utraty czerni tego tv powoduję pozytywna moją decyzje o jego zakupie.
ps.W9 nie czyta plików MKV !!! Samsung natomiast bez problemu niestety to minus ale co zrobić jak ktoś chce media musi kierować się w stronę Samsunga coś za coś jak w życiu.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Wiadomo od dawna , że w sklepach obraz w telewizorach ustawiany jest w trybie: sklep a nie w trybie : dom , aby
przyciągać potencjalnych klientów . Ważne jest aby nawiązać kontakt rzeczowy , przyjazny z personelem danego
sklepu na temat możliwości bliższego oglądu interesującego nas telewizora . Gdy nawiążemy ten
kontakt , a nie zadowolimy się obrazem jakie oferuje telewizor ustawiony przez obsługę
sklepu , to możemy chociaż częściowo wykonać bliższy ogląd danego telewizora , bo w warunkach
sklepowych wszystkich zalet i wad telewizora i tak nie jesteśmy w stanie zobaczyć . ( w niektórych
salonach SC jest to możliwe , bo jest do tego specjalny salonik)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokladnie tak jak Accu pisze ja przed zamowieniem swojego egz. wlasnie tak testwoalem hx 955 ze tv byl postawiony w saloniku w SC..
 

Zimny_

New member
Warto jeszcze zwrócić uwagę na sygnał jaki dochodzi do telewizora. Wystarczy przejść się po paru sklepach i zobaczyć jak różne bywają praktyki. Gdzieniegdzie modele na których sprzedaży zależy mają lepszy sygnał, niż na pozostałych modelach. W dobrych sklepach zazwyczaj bywa sygnał dostarczany przez producenta. Jednak kupując telewizor, nie zawsze będziemy oglądali wszystko z Blu-ray. Warto zobaczyć i porównać sobie różne typy sygnału, które spotkamy u siebie w domu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Malo tego, co powtarzam od lat. Wystarcza 2 tv obok siebie, jeden topowy, bezwglednie lepszy i drugi sredniej klasy. Ten drugi moze swiecic zwyczajnie lepiej. Ignorant nie sprawdzi dlaczego, tylko przyleci na forum i napisze ze nie warto dokladac do lepszego bo przeciez "widzial w sklepie" ze nie ma roznicy. Czasem wystarczy wlaczyc/wylaczyc jeden tryb, przesunac suwak, a kazdy dobry panel wypadnie gorzej. Tak jest w wielu przypadkach, nastepnie slyszymy ze ten czy inny panel swiecil za mocno, czerwony to rozowy, a obraz rozmyty - tylko dlatego ze ktos z ostroscia polecial w dol.
Zdarza sie ze dany tv potrzebuje kalibracji aby pokazac pozury, a bywa u producentow z tym roznie po wyciagnieciu z pudla.
Tv w sklepie, zawsze powinny byc oceniane po wstepnych ustawieniach, juz nie mowie o kalibracji, ale przynajmniej te minimum ustawien i oceny. To w wielu przypadkach zmienia postac rzeczy - drastycznie! Bylem swiadkiem takich blednych ocen, wiele wiele razy. Strach pomyslec ile takich opini krazy po forum.
 
Ostatnia edycja:

Zimny_

New member
Oj zgadzam się, zgadzam. Ale przyznam, że i tak pod tym względem sporo się poprawiło. Chodząc kiedyś po marketach typu "Euro.." itp. bardzo często spotykało się jakieś dziwne obrazy z analogówki. Wiadomo, dla marketu duża oszczędność. Co telewizor, to inny obraz - abstrahując od ustawień. Ile widziałem wybitnych modeli, które powinny swoją klasą odstawać od reszty. A tu niespodzianka, po co przepłacać kilka razy tyle... Obecnie to się trochę zmieniło. Czy na korzyść? W większości przypadków widać przygotowane przez producentów dema. Ma to swoje plusy, ale również minusy. Tak jak wspomniałeś - cała sztuka to przesunąć pewien suwak w odpowiednią stronę. Jednak też nie ma co się oszukiwać, jest mnóstwo osób, które byłyby w pełni zadowolone z dużo tańszych modeli, niż wybrali.
Taka historia, trochę nie w temacie. Kiedyś kupowałem profesjonalną kamerę, w jednym z odpowiednich ku temu sklepów. Przede mną stała pani, w futerku która wyjeżdżała na wakacje gdzieś w ciepłe kraje. I chciała kupić kamerę, taką wakacyjną. Wybrała EX1 wtedy za ok 24 tys zł. To była pierwsza kamera w rodzinie tej pani. Kamera totalnie nieporęczna do takich celów, wymagająca dużej torby, osprzętu i przede wszystkim umiejętności, doświadczenia w nagrywaniu jak i w obróbce. Pan sprzedawca bardzo odradzał jej tę kamerę. Oferował najmniejszą kamerę jaką mieli, nie pamiętam, jakiś Panasonic za ok 10tys. Tłumaczył jej przeznaczenie EX1 itd. Jednak pani powiedziała, że nie będzie kupowała taniej kamery za 10 tys, bo nie będzie co roku zmieniała na nową... Kupiła EX1, ale jestem przekonany - że satysfakcja z poręcznego handycama za 4 tys byłaby dużo, dużo lepsza. W tej historii nie chodzi o to, że jeśli kogoś na coś stać, to może sobie na to pozwolić. Ale bardziej o totalnie nieumiejętne dobieranie sprzętu, które na pewno nie rzadko może mieć swoje odzwierciedlenie przy telewizorach...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Malo tego, co powtarzam od lat. Wystarcza 2 tv obok siebie, jeden topowy, bezwglednie lepszy i drugi sredniej klasy. Ten drugi moze swiecic zwyczajnie lepiej. Ignorant nie sprawdzi dlaczego, tylko przyleci na forum i napisze ze nie warto dokladac do lepszego bo przeciez "widzial w sklepie" ze nie ma roznicy. Czasem wystarczy wlaczyc/wylaczyc jeden tryb, przesunac suwak, a kazdy dobry panel wypadnie gorzej. Tak jest w wielu przypadkach, nastepnie slyszymy ze ten czy inny panel swiecil za mocno, czerwony to rozowy, a obraz rozmyty - tylko dlatego ze ktos z ostroscia polecial w dol.
Zdarza sie ze dany tv potrzebuje kalibracji aby pokazac pozury, a bywa u producentow z tym roznie po wyciagnieciu z pudla.
Tv w sklepie, zawsze powinny byc oceniane po wstepnych ustawieniach, juz nie mowie o kalibracji, ale przynajmniej te minimum ustawien i oceny. To w wielu przypadkach zmienia postac rzeczy - drastycznie! Bylem swiadkiem takich blednych ocen, wiele wiele razy. Strach pomyslec ile takich opini krazy po forum.

W 100% zgoda kolego :)
 

dedusdd

New member
Dobra
Pudło w domu teraz potrzebuje zgreda mózgowca co to mi poustawia "skalibruje".Jestem z Wa-wy czy możecie kogoś sprawdzonego polecić?
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Czyli kolejny plus dla w805 - matryca ips.
Stalem dlugo w sony centrum i patrzylem na oba modele 55 cali i nie widzialem wiekszych roznic.
Ciesze sie jednak ze w teorii 905 jest lepsze.
Jako ze tego nie widze prawdopodobnie zaoszczedze 3 tys.

Co do matryc w 905 to w SC potwierdzono ze 55 cali ma inna niz 46.

Kolego dune2 , czytam tak Twoje posty i nie mogę zroumieć za bardzo Twoich rozterek . Miałem Soniaka Z5500 i powiem Ci tylko tyle , że nie szukaj sobie problemów i kup za 8000 zł plazme Panasa 65ST60E i masz z głowy . Sony Z5500 jest lepszy od tych nowych knotów LEDowych o klase albo i dwie . Długo szukałem jego następcy wśród telewizorów LCD LED i powiem Ci tylko tyle że musiałem się przesiąść na plazme bo ta zabija na śniadanie Z5500 , mam porównanie bo kumpel co mieszka niedaleko mnie kupił właśnie to Sony odemnie i czasami bywam u niego i jak kiedyś byłem zachwycony jak śmiga Z5500 tak teraz przy plaźmie to wogóle nie śmiga :) . Więc jak Twoim wzorcem jest Z5500 to zapomnij że coś kupisz z dzisiejszych telewizorów LCD LED co będzie wstanie temu soniakowi buty co najwyrzej czyścić . :) Kup plazme i założe się że podziękujesz mi na forum za to że Ci ją naraiłem . Będziesz zachycony jakością obrazu i nie będziesz miał dylematu czy ma kąty czy nie , czy ma czerń czy nie i wreszcie czy kolory są naturalne czy nie . Posłuchaj mnie i nie będziesz żłował . A co 65 cali to nie 55 , a cena SONIAKA W900 knota zresztą niesamowitego bo miałem okazje tym się pobawić , niesamowicie przeszacowana . Jak już masz kupować LCD to kup tak jak Lolek HX955 bo są co prawda powystawowe za 9999 zł do kupienia albo HX920 za 8299 zł . Ale SONY obecnych modeli W9 czy W8 sobie daruj bo do Z-ki to nie ta liga . Pozdrawiam
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

To co dla jednego użytkownika jest "knotem" , dla drugiego być tak już nie musi i może on mieć , zgoła
odmienne zdanie .:|


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Do góry