Telewizor firmy Sony KDL-50W829 - pierwszy ogląd tego nowego telewizora firmy Sony.

kubajvc

New member
Nie nie miałem kalibrowanego TV . Wyciągnąłem go z pudełka i powiesiłem na sciane ustawiłem tryb ZYWY bo on najbardziej przypadł mi do gusstu i tak zostało . Lecz zaczeło mi strasznie przeszkadzac to ze jak ogladam mecze to murawa strasznie daje po oczach i kolejny problem z tym dzwiekiem . jak odtwarzam filmy z dysku zewnętrznego ktore sa w DD lub DTS to słysze tylko dzeiki ze sciezki Prawego i Lewego kanału . reszta jest cicha albo zniekształcona .

czy tylko ja mam taki problem ?
 

gwidongwidon

New member
Bez reklam
w sobote bylem w Expert, patrze , a tu promocja 849 euro za 50w829 , 1 godz. do konca promocji , decyzja natychmiastowa-biore, po wlasnorecznym skalibrowaniu obraz na kanalach HD bajeczny , kontrast niebotyczny,kolory malina, plynnosc powalajaca, nie ma zadnego cloudingu , bandingu ani DSE, zero smuzenia, sport , pilka nozna bajeczna - jak w lozy wip, i te 50" super , a ogladam z 2m, dokupie do niego bezprzewodowy subwooofer , ktory mozna zespoloc bezprzewodowo z tym tv i bedzie super dzwiek, jestem mega zadowolony z tego tv i z zakupu,ogolnie kontrast, obraz porazajacy, szczerze i z czystym sumieniem polecam ten tv,pozdro.
 

gwidongwidon

New member
Bez reklam
wstepnie ustawilem go tak:

Profil obrazku: Kino 1
Podswietlenie auto /czujnik swiatla wlaczony
Kontrast 89 mozna mniej ale..........
Jasnosc: 50
Kolor: 52
Odcien: 0
Temperatura barwowa neutralny
Ostrosc 52 mozna ciut mniej ale.......
Redukcja szumów Z
Redukcja szumów kropka / mpeg Z
Reality Creation Z
Gladkie stopniowanie Z
Motionflow plynny
Moda Film Automatyczny
Czarny korektor Z
Zaawansowane Contrast Enhancer Z
Gamma -1
Auto Limiter swiatla Z
Clear White Z
Kolor na zywo Z
Detail Enhancer Z
Wzmacniajaca krawedz Z
R Zysk -4
G Zysk -13
B Zysk 0
R Odchylenie 0
G Korekta -1
B Odchylenie -2
Eco (czujnik swiatla) Off

narazie z dekodera ariva 202e ustawionego wszystko na zero,rozdzielczosc na 202e 1080i,
zauwazylem , ze obraz z kablowki gorszy, jeszcze gorszy pewno z DVB_T ale nie sprawdzalem,
niebawem bede testowal modul cam z cp w tym tv.

przetestujcie te ustawki i podzielcie sie wrazeniami
 
Ostatnia edycja:

gwidongwidon

New member
Bez reklam
rozdzielczosc w aviwie ustawilem na 1080p, kontrast , obraz jeszcze bardziej porazajacy,bajka:)
normalnie trojwymiar bez okularow,

you tube idzie jak burza,a lacze mam tylko 9,3 Mbit/s
 

malin_f1

New member
nic nie trzeba dokupować tylko dać 2 tuleje dystansowe na górnych mocowaniach.

Przy okazji może ktoś się wypowie czemu niektóre dema z tego forum do sprawdzania płynności obrazu skaczą i klatkują na tych TV jak na moim starym 8 letnim LCD ? Te TV mają problemy z płynnością ? słyszałem nawet info że napisy końcowe na filmie potrafią się przyciąć... ?
 

acid1234

New member
Czy wasz zasilacz wydaje jakieś dźwięki?
Mój piszczy - ja słyszę z metra(niezależnie od włączenia). Zgłaszać problem na gwarancji?
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Ja posiadam 50w815b ale jak przykładam ucho do zasilacza to nie ma żadnego dźwięku,moim zdaniem zadzwoń do serwisu.

jakie niby dema skaczą ? ponieważ u mnie jeszcze nie spotkałem się z czymś takim.

czy model 42w829 ma ustawienia motionflow ? uhm....tego nie wiem ale wiem że model z serii w6 nie ma,i na 100% 42w829 ma inna matryce i niższy motionflow(czyli idąc tym tokiem,jest taka możliwość że będzie miał już sztywno ustawiony-bez możliwości regulacji-ale lepiej dopytać się osoby który go miała,testowała)

Model 50"815/829 posiadają ręczne ustawienia motionflow parę trybów.

Mam pytanie,czy u was aplikacja 3D experience działa ? bo jako po samym kupnie tv działała to teraz już nie ;)
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Ja posiadam 50w815b ale jak przykładam ucho do zasilacza to nie ma żadnego dźwięku,moim zdaniem zadzwoń do serwisu.

jakie niby dema skaczą ? ponieważ u mnie jeszcze nie spotkałem się z czymś takim.

czy model 42w829 ma ustawienia motionflow ? uhm....tego nie wiem ale wiem że model z serii w6 nie ma,i na 100% 42w829 ma inna matryce i niższy motionflow(czyli idąc tym tokiem,jest taka możliwość że będzie miał już sztywno ustawiony-bez możliwości regulacji-ale lepiej dopytać się osoby który go miała,testowała)

Model 50"815/829 posiadają ręczne ustawienia motionflow parę trybów.

Mam pytanie,czy u was aplikacja 3D experience działa ? bo jako po samym kupnie tv działała to teraz już nie ;)


Czyli w pewnym sensie jest to porażka Sony, że w obrębie tej samej serii stosuje inne patenty.
 
Do góry