Telewizor firmy Sony KDL-50W829 - pierwszy ogląd tego nowego telewizora firmy Sony.

elminsterrr

New member
czyli smialo mozna brac?

@Przemoo18
ja też się przymierzam do kupna tego modelu w wersji 55 cali i też kluczowa jest dla mnie jakość piłki nożnej z NC+.

Z tego co narazie się pytałem to do piłki wszyscy polecają, zresztą TV został marketingowo wprowadzony na rynek specjalnie do Mistrzostwa Świata w Brazylii, czyli wypadałby aby przy jego konstrukcji szczególny nacisk kładli na piłkę nożną.

Może jeszcze jakiś użytkownik tego TV się wypowie w tej kwestii, na razie mamy bardzo pozytywną opinię gwidongwidona. :)

Gdzie najlepiej kupić taki TV? Przez neta i szczegółowe, odpakowanie i sprawdzenie TV czy nie ma uszkodzeń przy odbiorze?
 

gwidongwidon

New member
Bez reklam

@Przemoo18
ja też się przymierzam do kupna tego modelu w wersji 55 cali i też kluczowa jest dla mnie jakość piłki nożnej z NC+.

Z tego co narazie się pytałem to do piłki wszyscy polecają, zresztą TV został marketingowo wprowadzony na rynek specjalnie do Mistrzostwa Świata w Brazylii, czyli wypadałby aby przy jego konstrukcji szczególny nacisk kładli na piłkę nożną.

Może jeszcze jakiś użytkownik tego TV się wypowie w tej kwestii, na razie mamy bardzo pozytywną opinię gwidongwidona. :)

Gdzie najlepiej kupić taki TV? Przez neta i szczegółowe, odpakowanie i sprawdzenie TV czy nie ma uszkodzeń przy odbiorze?

nagraj kawalek meczu w dobrej jakosci, wrzuc na pendriwe i inne materialy testowe , idz po sklepu i przetestuj go , zebyc potem nie gadal , ze na forum chwalili, a jakosc obrazu cie nie zadowala

po to sa wystawione tv w sklepie, zeby je testowac, a nie ogladac tylko ich obudowy
 
Ostatnia edycja:

Janko_ko

New member
Jestem blisko decyzji zakupu TV z tej serii. Moim ostatnim dylematem jest, czy warto dopłacać 100/200zł przy seriach 805/815/829? Wiem, że różnią się tylko oprogramowaniem MotionFlow 200/400/800Hz, bo matryce natywne wszystkie mają 100Hz, czy ten efekt będzie odczuwalny przy oglądaniu piłki nożnej?

Ma ktoś jakieś doświadczenia w przypadku ewentualnych zwrotów pomiędzy marketami MediaExpert a MediaMarkt? Dalej nie wiem czy zamawiać przez neta, czy po prostu obejrzeć w sklepie wybrany egzemplarz i popatrzeć na żywo czy nie ma jakiś defektów.

Wie ktoś czy jest jeszcze coś na rzeczy z tą rozszerzoną gwarancją SONY na telewizory BRAVIA? Bo też jest jakieś mało jasne dla mnie, nie piszą tego w ogłoszeniach a na stronie sony coś tam jest napisane, ale w jakiś mało jasny sposób.
 
Ostatnia edycja:

Przemoo18

New member
Byłem dziś w sklepie gdzie znajomy jest kierownikiem i do woli sobie moge testowac tam TV.

Głównie zalezalo mi na tym jak TV bedzie zachowywal sie przy dynamicznym ruchu. Mialem na Pen Drive mecz w rozdzielczosci 720P oraz siatkowke rowniez w 720P.
To co zobaczylem na SONY W829 955, H6650 AS 650 . TO jakas tragedia...
NIe wiem czym to bylo spowodowane.
WYlaczylem wszystkie uplyniacze, potem wlaczylem . Na kazdy sposob suwakami sie bawilem. Dawalem tez na SOny typ obrazu" sport"
Przy dynamicznym ruchu wygladalo to tragicznie na kazdym z TV. Nawet na krzywulcu h8000.

Piłki podczas lotu w siatkowce sie rozmazywalo mega i ciezko ja bylo dostrzec. W meczu pilki noznej bylo tak samo . GDy bylojakies podanie gora to pilka wygladala jak ufo. Nie wiem czym to jest spowodobane?

MOze dlatego ze nagranie bylo z Pen Drive? bo nie chce mi sie wierzyc ze tak teraz chodza TV skoro mam starego LCD 32 calowego gdzie chodzi to niebo lepiej.

Obraz sie mega rozmazywal i znieksztalcal . NA kazdym TV . Nagranie jest ok bo testowalem na komputerze.

MOze dlatego ze Video codec to x264?

Tutaj dokladne dane Video , ktore testowalem:


INFO:
Language.......: Polski
Subtitles......: N/A
Source (V).....: HDTV Audio Codec....: AC-3 2.0
Source (A).....: HDTV Audio Bitrate..: 384 Kbps
Resolution.....: 1280x720 (16:9) Size...........: 2.81 GiB
Video Codec....: x264 Runtime........: 01:43:55.680
Video Bitrate..: 3416 Kbps Archives.......: N/A
Framerate......: 25.000 fps

Czy ja coś zle zrobilem? czy moze to wina codeca czy ogolnie takie cyrki moga sie dziac przy PEn Drive?
 

gwidongwidon

New member
Bez reklam
Byłem dziś w sklepie gdzie znajomy jest kierownikiem i do woli sobie moge testowac tam TV.

Głównie zalezalo mi na tym jak TV bedzie zachowywal sie przy dynamicznym ruchu. Mialem na Pen Drive mecz w rozdzielczosci 720P oraz siatkowke rowniez w 720P.
To co zobaczylem na SONY W829 955, H6650 AS 650 . TO jakas tragedia...
NIe wiem czym to bylo spowodowane.
WYlaczylem wszystkie uplyniacze, potem wlaczylem . Na kazdy sposob suwakami sie bawilem. Dawalem tez na SOny typ obrazu" sport"
Przy dynamicznym ruchu wygladalo to tragicznie na kazdym z TV. Nawet na krzywulcu h8000.

Piłki podczas lotu w siatkowce sie rozmazywalo mega i ciezko ja bylo dostrzec. W meczu pilki noznej bylo tak samo . GDy bylojakies podanie gora to pilka wygladala jak ufo. Nie wiem czym to jest spowodobane?

MOze dlatego ze nagranie bylo z Pen Drive? bo nie chce mi sie wierzyc ze tak teraz chodza TV skoro mam starego LCD 32 calowego gdzie chodzi to niebo lepiej.

Obraz sie mega rozmazywal i znieksztalcal . NA kazdym TV . Nagranie jest ok bo testowalem na komputerze.

MOze dlatego ze Video codec to x264?

Tutaj dokladne dane Video , ktore testowalem:


INFO:
Language.......: Polski
Subtitles......: N/A
Source (V).....: HDTV Audio Codec....: AC-3 2.0
Source (A).....: HDTV Audio Bitrate..: 384 Kbps
Resolution.....: 1280x720 (16:9) Size...........: 2.81 GiB
Video Codec....: x264 Runtime........: 01:43:55.680
Video Bitrate..: 3416 Kbps Archives.......: N/A
Framerate......: 25.000 fps

Czy ja coś zle zrobilem? czy moze to wina codeca czy ogolnie takie cyrki moga sie dziac przy PEn Drive?

a po ilu kielichach byles? :confused:
 

Przemoo18

New member
skoro widzialo to trzech pracownikow i tez nie mogli sie nadziwić czemu jest tak kiepsko z jakością obrazu.. Piłka sie tak rozmazywala ze nie szlo na to patrzeć. Podejrzewam , ze to wina tego pliku..

FIlmy testowalem w formacie MKV i naprawde chodzilo pieknie ale na sport nie dalo sie patrzec..

W poniedzialek wezme jeszcze dekoder z nc i tam mam ponagrywane mecze. ODpale na tych TV bo mam taką mozliwosc potesowania na kazdy sposob.
 

elminsterrr

New member
W poniedzialek wezme jeszcze dekoder z nc i tam mam ponagrywane mecze. ODpale na tych TV bo mam taką mozliwosc potesowania na kazdy sposob.

To napisz koniecznie jaki był efekt po testach, szczególnie jeśli chodzi o W829. Jak będziesz puszczał z dekodera to będzie zupełnie tak jak będzie w domu wyglądać, więc efekt powinien być miarodajny.

Ja mecze w nc+ na poprzednim TV Sony oglądałem zawsze na Scenie Ogólnej, typ obrazu żywy i Montionflow koniecznie na łagodny. Tak wyglądało według mnie to najlepiej - możesz spróbować to ustawienie, powinno być ok.
 

Przemoo18

New member
Sprawdze te ustawienia. JUtro jest mecz POlakow z mocarzami Giblartaru to nagram na NC+ na multiboxie i sprawdze w poniedzialek w sklepie.

WYdaje mi sie ze ten format cos skopany byl co testowalem bo podczas filmow mkv chodzilo naprawde godnie.

Chcialem dzis kupic ten TV ale ten test troche mnie wstrzymal dlatego podepne jeszcze w poniedzialek dekoder i podejme decyzje. Dzis tez dostali H7000 wiec porownam oba modele jesli cchodzi o sport :)
 

elminsterrr

New member
Chcę kupić ten model 55W829 jednak paru użytkowników narzekało na clouding w ich konkretnych egzemplarzach.

Widzę, że szukają go w ciemnym pokoju, przy zgaszonych światłach.
Ja tak TV nigdy nie oglądam - zbytnio męczy mi to oczy. Tv zawsze oglądam przy stonowanym świetle. Źródło światła - żarówka 60 W skierowana na ścianę w odległości jakiś 4 metrów od TV, dająca ciepłe, stonowane światło na całe pomieszczenie.

Czy w takich warunkach ewentualny clouding będzie mniej widoczny?
 

compi

Member
Zdradźcie czy oglądając film w 3D z oryginalnej płyty macie obcięty obraz na górze i dole? Coś robię nie tak, czy skalowanie obrazu tak właśnie wygląda? Odtwarzacz też Sony, BDP-S4200.
Sam TV jest extra, ale z powyższego powodu dzisiaj szukałbym 55 cali przy około 3 metrach odległości.
 

mariuszcom

New member
Jak wyłączyć ten drażniący dzwięk każdego kliknięcia w przycisk funkcyjny pilota np poruszanie się po opcjach czy po smarcie, bo znaleść nie mogę:x
 

mariuszcom

New member
Jeszcze jedno pytanko, pewnie nie ostatnie mam tv 2 dni:), jakość odtwarzania programów np w tvn player jest niska cos jak SD, czy to normalne czy zależy np od słabej jakości internet. Mam łącze 20mbs. Dzięki za info. PS w IPLA gdzie mogę wybrać treści z zakładki z HD jest ok
 

SSN774

New member
Witam,

posiadam TV od paru dni i chciałem go zamontować jak poprzedni na stoliku TV (Dulik & Lauk SY-2). Problem w tym że nie bardzo jestem pewien gdzie zamontować uchwyty ze stolika. Czy mocowania do uchwytu Sony`ego są na tyle wytrzymałe żeby do nich przykręcić zaczepy, niby tak skoro tutaj producent nakazuje przymocować stopę? Wolę jednak się upewnić nim TV zaliczy glebe z mocowania.
 

beny25b

New member
Chciałbym kupic dysk zewnętrzny na filmy i muzyke, może ktoś napisac czy tv bez problemu wykrywa wszystkie nowe dyski i jak wygląda sprawa z odtwarzaniem plików avi,mkv itp.
 

tomato10

New member
Raczej wszystko odtwarza avi, mkv bez problemu . Dysk polecam 2.5 cala bez dodatkowych kabli zasilających . Zasilanie z usb. Mam wd passport i smiga.
 
Do góry