Telewizor firmy Sony KDL-50W829 - pierwszy ogląd tego nowego telewizora firmy Sony.

buldoggg

Member
Bez reklam
Moim zdaniem,zmieniłoby bo usb 3.0 jest zdecydowanie szybsze i przy większej kolekcji filmów odczytanie wszystkich trochę trwa.Ktoś ma dysk usb 1Tb ?lub 2 ? chodzi mi o to czy działa z tym tv.
 

tdx

New member
Bez reklam
Zdecydowanie tak ale TV nawet jeśli by miał usb 3.0 z tego nie skorzysta skoro niczego nie kopiujesz ani nie nagrywasz z pełną przepustowością złącza.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
transmisje......uhm.....nawet nie mam anteny,kablówki itp,mam tylko naziemną tv ale jest mały problem bo robią mi w bloku elewacje i nie mam jak anteny dać.Na chwile obecną oglądam filmy z hdd(usb) weeb.tv(podłączony laptop) lub blu ray-2D (ps4) ponieważ na chwile obecna nie da się odpalać filmów 3d :/
 

badpixel

New member
Zostawiając sprawę uchwytu na moment... ;)

Jak oceniacie sam obraz 2D tego TV?

Oglądałem dzisiaj w EURO Sony KDL-50W829, ale odległość od TV była max 1,5m. Czerń wygląda bardzo OK jak na LCD, ale zauważyłem, że nawet już pod niewielkim kątem robi się fioletowa. Gdyby usiaść w 6 osób przed TV to skrajne osoby będą miały już przebarwioną czerń i wyblakłe inne kolory.

Jak wypada skalowanie z SD?

Miałem zamiar kupić plazmę Panasonic TX-P50ST60 ale chyba mi się już nie uda w sensownej cenie i szukam czegoś alternatywnego z LCD.
 

zmechol

New member
Mam pytanie .
Jaka jest różnica pomiędzy modelem 805 a 829, wiem że jeden ma 400hz drugi 800 ale czy to jest różnica na tyle znacząca by dopłacić do modelu 829 ok. 200 zł?
 

buldoggg

Member
Bez reklam
nie no 200 zł to nie jest dużo przy cenach ponad 4 tysiące złotych,jeżeli chodzi o czerń i 6 osobową brygadę nie będzie problemu z fioletowym ekranem,chyba że będziesz miał telewizor na ławie przed kanapą ;).Czerń w tych tv 50w815/829 jest naprawdę czernią.


Do posiadaczy modeli 815/829,czy obsługuje dyski zewnętrzne 1 Tb lub 2 Tb ? ma ktoś taki dysk podłączony ?
 
Ostatnia edycja:

Perykles

New member
W805 jest tańszy od 829 o min. 500zł. Ale idzie kupić i 700zł taniej. Osobiście różnic nie stwierdziłem, ale ciekaw jestem, czy ktoś jest w stanie dostrzec różnicę tych 400 motionflow, kiedy obie matryce mają 100hz.
 

Ivanez

New member
Mnie to najbardziej interesuje jak te nowe tiviki radzą sobie z wyświetlaniem filmów z napisami, bo czytałem że W805 pod tym względem kulał przez brak wygaszania, rozświetlał się cały ekran :-S
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Te tv na 2014r 815/829 radzą sobie z napisami bez problemu,srt wszystkie czyta które sprawdzałem,txt 8 na 10 odczytało,jeszcze nie miałem problemów z filmami a mam ich około 60 na usb,optyka nie mam jak sprawdzić ponieważ używam logitecha z-5500 i tam nie wyskakuje jaki leci dźwięk po optyku.
 

wlodpe

New member
Witam,
Czy ktoś ma większe doświadczenia z czytaniem filmów z sieci?
Wczoraj odniosłem porażkę przy próbie obejrzenia filmików z Facebooka.
Po wczytaniu filmu wyskoczył komunikat, że konieczna jest aktualizacja FlashPlayer'a. To raczeej samemu niewykonalne i trzeba czekać na nową wersję softu do TV (?)
 

buldoggg

Member
Bez reklam
HALO ????? ktoś podłączał dysk usb większy niż 500Gb ? ponieważ chce kupić 1 Tb lub 2 Tb 2.5" ale nie mam pojęcia czy to zadziała
 

Damaranus

New member
Na morele.net a także jeszcze kilka dni temu na zadowolenie.pl stoją/stały po 3650-3700 zł (W805B)

I ja także chętnie się dowiem jakie faktycznie są różnice między 805Ba 829, różnice na tyle odczuwalne, że trzeba /warto dopłacić. Moim zdaniem to ważne porównanie, bo w tym wypadku nie kierując się Smartem, zdecydowanie jestem bardziej za Sony niż np. Samsung H6400. Z drugiej strony Samsung H6400 kusi uniwersalnością.

Nadal jednak czekam na więcej opinii dot. tych 2 modeli
 

zmechol

New member
Dzisiaj jadę na oględziny do sony centre w Katowicach na małe testy i zobaczę co ten tv potrafi.
Różnica modelu 805 a 829 jest podobno niezauważalna, przynajmniej z tego co wyczytałem w necie, ale oczywiście się spytam w samym Sony co o tym myślą.
Pozdrawiam.
 

ronin01

New member
w specyfikacji nie widzę w tym TV TVN Playera starsza wersja go posiadała - jak rozumiem to kwestia czasu i upgrade softu powinien to dodać?

czy ktoś ma jakieś info na ten temat?
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Telewizor posiada tvn player,dzisiaj dzwoniłem na infolinie sony i gościu powoedział że obsługuje dyski usb od 32Gb do 2Tb ktoś może to potwierdzić ? Nie chce wydac 400-500 zł na dysk i nie będzie działał :)
 

accu

New member
Bez reklam
Telewizor posiada tvn player,dzisiaj dzwoniłem na infolinie sony i gościu powoedział że obsługuje dyski usb od 32Gb do 2Tb ktoś może to potwierdzić ? Nie chce wydac 400-500 zł na dysk i nie będzie działał :)

Witam uprzejmie,

Udzielił Tobie prawidłowej odpowiedzi:| . Możesz śmiało kupować .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Do góry